Jump to content

Panzer Corps


brue

Recommended Posts

Moram dodati da me oduševio železnički transport. Pošto su pojedine mape masivne, železnica dozvoljava jedinicama da u jednom potezu pređu sa jednog na drugi kraj. I ne samo to - moguće je voz sa jedinicom iskrcati u protivničkom gradu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Radilo bi ti kad ti je i wot kolko tolko radio :) a ovo ne da nije zahtevno, tako da imerzuj se :)

Nego kalimane, ambush ti uvecava procenat napravljene stete bar duplo lii troduplo (ne drzi me za rec ali sam do sada ambush-ovao komp bar 3-4 puta) i maltene mozes da one-shot-ujes tu jedinicu, max koji sam skinuo ambush-om je 9. Sam ambush se logicno desava kada naletis na protivnicku jedinicu (ili on na tebe) u fog of war-u.

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam video u manualu i na forumima to čija animacija ide prva je nebitno. Sve direktne borbe se odvijaju u isto vreme. Jedino nisam video do sada ambush kako radi.

Nismo se razumeli. Mislio sam na prvi PG :) A da se ovde borbe odvijaju u isto vreme i meni se cini posto sam napao pesadiju - ona je prva pucala skinula mi 6, a ja sam njoj skinuo 7. Sto bi bilo prilicno nemoguce da nije taj slucaj obostranog napucavanja :) A sto se tice ambusha, mene je ambushovala konjica u prvoj misiji ona gore na severu ;) Prvo puca jedinica iz ambusha, a onda odgovaraju preziveli (ako nisu suppress-ovani).

Link to comment
Share on other sites

Da li popunjavanje elitnim rezervama košta isto tokom misije i u deploymentu? Pošto se zeleni regruti plaćaju tokom misije.

I da li postoji Overwhelming Attack? Do sada ga nisam video.

Kosta isto prestige-a. E OA ne postoji, sto je malo smor posto mi se svidjalo u drugom delu kako tenkovi idu preko artiljerije sa sve propratnim zvukom :D

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li sam dobro video, ali mi se jednom učinilo da su neke jedinice delimično dobile dopunu pred deployment. Nisam siguran za ovo.

Inače, 3 štuke kupovina na početku u Poljskoj ftw. Za sada sam prešao Poljsku i Norvešku na max lvlu težine par poteza pre decisive victory.

Link to comment
Share on other sites

Nisam uspeo da osposobim da mi igra proradi... sem neke verzije koja je 80% na ruskom, i to sa kukicama, tako da ne mogu ni da nagadjam sta zapravo pise u vecem delu igre. Vidim da vi nemate probleme, pa ne bi bilo zgoreg da napisete ovde tacno i puno ime torenta koji ste skinuli?

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

"Prelistavam malo topik" vec nekoliko dana, i potpuno netipicno za mene kad su u pitanju igre koje mi ne rade a sa kojima nisam upoznat, prelistavam i net nasiroko da pronadjem resenje. Skinuo sam pet (5) verzija igrice do sada da bih nasao jednu koja "radi", ali na pretezno ruskom.

Od tvoja tri linka, prvi (demonoid) sam skinuo i ne radi.. meni makar (crc check fail). Za drugi (pirate chest) mi treba registracija na forumu, sto cu verovatno ostaviti kao potez ocajnika na kraju ako nista drugo ne pomogne. A treci sam tek sada video i skidam ga upravo, pa cu videti dal sljaka.

Link to comment
Share on other sites

Kosta isto prestige-a.

Proverio sam, računica je sledeća.

Dopuna regrutima je između misija besplatna, a dopuna elitnim trupama vrednost koju ćemo označiti sa X.

Ako u toku misije rešite da dopunite jedinicu, dopuna regrutima košta X/2 (u ovo nisam 100% siguran, ne bi bilo loše da neko ovo potvrdi), a dopuna elitnim trupama X*2.

I još jedna korisna sitnica: AA jedinice koje imaju "switch" opciju (poput 88m) mogu da zauzmu gradove ako se prebace u AT mod.

Link to comment
Share on other sites

Proverio sam, računica je sledeća.

Dopuna regrutima je između misija besplatna, a dopuna elitnim trupama vrednost koju ćemo označiti sa X.

Ako u toku misije rešite da dopunite jedinicu, dopuna regrutima košta X/2 (u ovo nisam 100% siguran, ne bi bilo loše da neko ovo potvrdi), a dopuna elitnim trupama X*2.

I još jedna korisna sitnica: AA jedinice koje imaju "switch" opciju (poput 88m) mogu da zauzmu gradove ako se prebace u AT mod.

A joj, koliko ja nisam vodio racuna o prestige-u i troskovima onda :)))))

EDIT: Kad zauzmete grad, posle 2 turn-a pod vasom kontrolom mozete u njemu kupovati jedinice.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka ti čast, ja igram na default težini i dobijam ih sa po par krugova lufta, ali nije nimalo lako. Mada kako duže igram tako izvaljujem AI kako razmišlja.

Najveći problem je spamovanje jeftine pešadije i AT topova. Najjednostavnije rešenje koje sam do sada našao je da kampujem lovcem pored strateškog bombardera i da ga stalno držim na 1-3. Na taj način će trošiti prestiž na potpuno beskorisnu jedinicu, a čak i da se bombarder napuni i napadne nešto, šteta je minimalna.

Link to comment
Share on other sites

Izasao scene rls: http://www.rlslog.net/panzer-corps-tinyiso/

Ako nekoga ne mrzi, nek instalira pa kaze da li postoji ikakva razlika?

Works like a charm!

E sad, igrao sam par misija i sve sam nekako pohvatao. Naravno, ukljucio sam i tutorijal, al sam posle cetvrte misije, mislim, prekinuo jer sam skapirao da me malo cemu novom uci a bas mi se igrala kampanja. No tu dolazim do problemcica... u tutorijalu sam dobio pontonjerce, da bih kao lakse prelazio reke u nekoj misiji. Iskreno, nisam obratio paznju na objasnjenje za njih, valjda racunajuci da ce biti samoobjasnjivo u igri, pa sad ne znam kako se koriste. Probao sam svasta u samim misijama i ne vidim kako to oni premoscavaju reku?

Mislio sam da se nekako rasklope na reci, pa da druge jedinice mogu da prolaze preko hex-a na kome stoje pontonjerci, al nema uopste opcije za rasklop.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Works like a charm!

E sad, igrao sam par misija i sve sam nekako pohvatao. Naravno, ukljucio sam i tutorijal, al sam posle cetvrte misije, mislim, prekinuo jer sam skapirao da me malo cemu novom uci a bas mi se igrala kampanja. No tu dolazim do problemcica... u tutorijalu sam dobio pontonjerce, da bih kao lakse prelazio reke u nekoj misiji. Iskreno, nisam obratio paznju na objasnjenje za njih, valjda racunajuci da ce biti samoobjasnjivo u igri, pa sad ne znam kako se koriste. Probao sam svasta u samim misijama i ne vidim kako to oni premoscavaju reku?

Mislio sam da se nekako rasklope na reci, pa da druge jedinice mogu da prolaze preko hex-a na kome stoje pontonjerci, al nema uopste opcije za rasklop.

Sve što treba da uradiš je da ih staviš na reku i ostale jedinice će tretirati reku sa pontonjercima kao da ima most. Nikakvo rasklapanje nema. Imaj u vidu da pontonjerci ne funkcionišu ako su u transportnim vozilima.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ide ovako:

za prvu misiju AI ima par aviona, te oni početni rade ok posao, ali sa dodatnih 2-3 štuke, koje su po oko 170 poena, dobije se da sa lovcem i lovcem bombarderom očitite nebo od neprijatelja, dok štuke pomažu čišćenje terena.

U Norveškoj je slična situacija, tj. ovih 5 aviona je sasvim dovoljno za dominaciju na nebu.

Francuzi su već problem, te valja ubaciti još makar 2 lovca, ja sam roknuo 3.

Kod Engleza sam uveo još 2 taktička bombardera.

Od pešadije... sa 3 čekam upgrade na 43oj, a 2 sam (obične) prebacio u pionire. Kod sve pešadije, kao i artiljerije - pod OBAVEZNO od druge misije, ili makar većinom, pa sačekati treću za sve u fullu, ubaciti motorizovan prevoz. Manje je pokretan od kamiona, ali ima jaču odbranu i što je bitnije, neka udaljena pešadija može da dojuri i dotuče neprijateljsku koja ima malo još jačine (pre no je AI obnovi u sledećem potezu).

Tenkovi - nisam izvršio upgrade na uvek najače, npr one Pz III, koji koštaju u početnim misijama po oko 400 poena, a isto važi i za lovac-bombarder. Uglavnom, ne sviđa mi se da dajem par stotina poena za malo poboljšanja. Bolje uzeti artiljeriju ili još bolje štuku, za mnogo manje poena, kao support, a pogotovo suppress neprijateljskih jedinica. Inače, suppress raditi kad god je to moguće (mislim na arty i taktičke).

Jbga, varao sam što se elitea tiče i uzeo 3 tenk elitea. Koji i nisu nešto sad super specijalno, samo su mi više odgovarali nego pešadija. Da nije onakva stiska sa brojem poteza i lvlom težine, ne bih, ali jebo ih random. Da je vezano npr za neke objectives, da ih je zajebano izvršiti, više bih stvarno voleo. Ovako, ko ga jebe.

u svakom slučaju - prvo i osnovno - dominacija u vazduhu.

Zaboravih - izdominirao sam Engleze. Sad kreću misije sa Rujama.

Link to comment
Share on other sites

Rusi odvaljuju koliko imaju poena i jedinica. Primer: grad 1 pešadija, sledeći potez - ta pešadija, 2 AA, 2 AT i 2 artiljerije... ludilo. Avijacije na početku gomila (što onda potvrđuje ono da se mora budžiti broj aviona na početku). U prvom pokušaju za 16 poteza pređem, a treba 14. Moram ponovo, jbga.

Link to comment
Share on other sites

Rusi odvaljuju koliko imaju poena i jedinica. Primer: grad 1 pešadija, sledeći potez - ta pešadija, 2 AA, 2 AT i 2 artiljerije... ludilo. Avijacije na početku gomila (što onda potvrđuje ono da se mora budžiti broj aviona na početku). U prvom pokušaju za 16 poteza pređem, a treba 14. Moram ponovo, jbga.

Rusi u prvoj misiji imaju beskonacno mnogo useless crap lovaca koji swarmuju tvoje stuke po sistemu - hahah poginuce nas 200 miliona ali i onako nas ima 300 miliona i you're fucked :) tako da ili ce ti prizemljiti bombarderske grupe prvih nekoliko poteza dok ih ne poskidas sve ili ces ici na rizik :D (posto dovoljno lovaca neces imati sigurno) :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...