Jump to content

Panzer Corps


brue

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, igrao sam malo tutorijal.. bespotrebno. Pregledao sam onaj manual.. opet bespotrebno. Šteta, to mi je baš mana igre.. mnogo mi smeta. Mislio sam da ima veze sa nekakvom zamišljenom linijom pozicije trupa, kao na foru pressura na tom delu fronta, ili slično.. ali jok, random je baš totalni random, i čini mi se preteran. Jebli ih beta testeri onoliki, ja bih im krv popio da to zamene/poprave.

Link to comment
Share on other sites

Nece ti nista na tu temu reci u tutorijalu, a stvarno je tako, dakle ako samo malo izmenis redosled poteza, potpuno drugaciji ce ishod bitke biti.

Cek cek - proverite samo sledece: ako se vise vasih jedinica granici sa tom koju napadate (a mogu da napadnu u tom potezu tu jedinicu) jedinica u odbrani gubi 1 inicijative za svaku jedinicu sa kojom se granici. Tako da proverite da to nije uticalo na ishod bitke :)

Link to comment
Share on other sites

Nije to u pitanju.

Fazon je što igra na početku svakog poteza generiše random niz ali za celo bojište. I može da ti se dogodi da ako odigraš redosledom odozgo na gore sve što si zamislio odradi bez problema, tj dobiješ bojišta na delovima fronta, ali ako kreneš redosledom odozgo na dole, sjebu ti se koraci koje nema šansi da izgubiš.

Ajde i nek je tako, da ostane, ali ovde ne govorimo o tome da je razlika zbog sreće u bitci 1-2 razlike u unit-ima, već ide do toga da je varijacija i po 10tak ako gledamo obe jedinice zajedno u borbi.

Link to comment
Share on other sites

Bru, ne prenose se jedinice iz tutorijala, i da zesce me nervira ovaj random element i ne nema nikakve veze sa postavkom ostalih jedinica oko te koje napadas (tj. inicijative), postavka je ista ali odigraj samo jedan potez sa nekom drugom jedinicom negde na frontu i onda kada napadnes sa onom s kojim bi pre tog poteza, razlika moze da bude drasticna (npr. nek pise da je odnos 3-1, prvi put bi napravio 0 stete a protivnik tebi 2, a ako bi napao nakon sledeceg poteza koji nema nikakve veze sa ovim, rezultat moze da bude 5-0 za tebe.... totalni random i to je zesce sranje, bukvalno te tera da cesto koristis save/load).

S druge strane, sve ostalo je fenomenalno i nemam drugih zamerki za sada.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирао сам и ја, мењам овај рандом трип који ти сјебе савршено кул план, за дваес багова. :(

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Hahaha Bru kralj prevoda i lokalizacije :P svaka cas' matori, pa makar i da ne ispadne nista na kraju :)

Btw. Bru, sto si zbunjen oko Mass Attack-a? :D

Elem, evo teme koju je Bru pokrenuo na Slitherine forumu i od koje mi je muka (zbog odgovara raznoraznih fangejeva), a na temu random efekta: http://www.slitherine.com/forum/viewtopic.php?t=26190&highlight=

Objasnjeno je zasto je to tako, itd... Stvarno su se posrali po igri sa tim, makar sto se mene tice... naravno igracu igru i dalje ali ovaj luck faktor bi trebalo drasticno smanjiti.

Link to comment
Share on other sites

Није што је нестабилан, него што лупета и скаче превише. Буквално са две исте акције можеш да подуваш најстрашније и да добијеш најстрашније, што је лол.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Napokon odigrao tutorijal, i oduševio sam se. Uzeli su sve što valja iz PG i dodali još. Pogotovu mi se sviđa što nema besplatnih elitnih pojačanja između misija, pa mi se ne isplati da zergujem pred kraj misije jer ću platiti na ćupriji :)

Moraću malo ozbiljnije da odigram da bih tvrdio da li su rolovi što brue pominje previše random (ne pričam od S/L delu, nego o samom random faktoru svake borbe), za sada mi deluje OK (1-2 varijacije sa svake strane, ne računajući rugged defense)

Link to comment
Share on other sites

Napokon odigrao tutorijal, i oduševio sam se. Uzeli su sve što valja iz PG i dodali još. Pogotovu mi se sviđa što nema besplatnih elitnih pojačanja između misija, pa mi se ne isplati da zergujem pred kraj misije jer ću platiti na ćupriji :)

Moraću malo ozbiljnije da odigram da bih tvrdio da li su rolovi što brue pominje previše random (ne pričam od S/L delu, nego o samom random faktoru svake borbe), za sada mi deluje OK (1-2 varijacije sa svake strane, ne računajući rugged defense)

I realno rugged defense te manje usere nego ranije ;)

Link to comment
Share on other sites

I realno rugged defense te manje usere nego ranije ;)

Rugged Defense je u PG2 rasturao jer je davao priliku braniocu da prvi puca, i to sa bonusom, pa tek onda preživeli napadači koji nisu potisnuti su mogli da pucaju.

Zato ovde Rugged Defense ima preko 30% šanse da se pojavi kada si dobro utvrđen.

Link to comment
Share on other sites

Rugged Defense je u PG2 rasturao jer je davao priliku braniocu da prvi puca, i to sa bonusom, pa tek onda preživeli napadači koji nisu potisnuti su mogli da pucaju.

Zato ovde Rugged Defense ima preko 30% šanse da se pojavi kada si dobro utvrđen.

E ali ne nuzno - ima situacija (nisam uspeo da uhvatim kad se to desava) da i pored rugged defence-a tvoja jedinica prva puca (ne skine skoro nista) i onda bude bitchslappovana

Link to comment
Share on other sites

Mali savet za početak:

- kupite nove jedinice, čak i na prvoj mapi

- ne znači da je novi model jedinice i bolji

- obavezno armored truck-ove za pešadiju.

- posle svake mape se dobija jedna elitna jedinica..tj može da se dobije. one se računaju u core unite ali ne zauzimaju slot. U slučaju da je ne dobijete - samo reload zadnjeg poteza... ko hoće.

Ovo za ljude koji nisu igrali stari PG, naravno.

Jbga, na zadnjem lvlu težine, uz ovaj random, treba baš da usere pa da se završi misija na vreme.

Link to comment
Share on other sites

E ali ne nuzno - ima situacija (nisam uspeo da uhvatim kad se to desava) da i pored rugged defence-a tvoja jedinica prva puca (ne skine skoro nista) i onda bude bitchslappovana

Koliko sam video u manualu i na forumima to čija animacija ide prva je nebitno. Sve direktne borbe se odvijaju u isto vreme. Jedino nisam video do sada ambush kako radi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...