Jump to content

Panzer Corps


brue

Recommended Posts

Ok, prebacio sam postove iz vesti topica ovde, a vezano za ovaj remake (nastavak za Doolia, da napomenem) stare dobre hex potezne strategije.

_PanzerCorpsPC_1308059894.jpg

Panzer_Corps.jpg

fap, fap, a onda, posle par dana, stiže i Commander the Great War. O yeah, hex wars rocks! :P

Mladosti, eve me! :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eh, pa sto ne urade nastavak ko ljudi:(

nabudze lepo svasta, a ne samo tehnikalije... da je doom2, pa da razumem da se uradi remake, ali u ovakvim zanrovima je, po meni, bitnije da poboljsavas samu igru, pogotovo sto nisam graphic hog:)

zato je i gotivno imati civilization 2, a ne civilization - svga edition. i to posle skoro dvaes godina...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jao bre:)

rimejk = identicna igra, samo lepsa, u skladu sa vremenom - iste misije, isto se prelaze, isti broj jedinica, vrste jedinica, isti interfejs itd.

nastavak = poboljsanja, prosirenja itd.

zato sam se zbunio kad sam pitao jel nastavak, ti kazes rimejk, a vidim secete vene. reko ako je pure remake, cemu da se nadam kad sam igrao pancera, ne vidim razlog za ultragiga hajp, ako cu da igram opet to, samo lepse, cak je i zanr takav da tehnikalije nisu narocito bitne. ali ako je nova igra sa panzer receptom, onda cu i ja da se radujem.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ne mogu da se setim koliko ima jedinica u originalu, ali čini mi se da ovde ima više. Izgleda mi da su i obogatili komandire. Interfejs i izgled je pa praktično isti. Verovatno su promenili misije... makar malo. Isto je i to da se prebacuju jedinice iz misije u misiju itd.

Igra mog detinjstva, tako da kod mene self-hajp pali. Pa makr bilo potpuno identično. :)

Nastavak bi bio da su unapredili i izgled (3d), dodali još neka sranjca što se mlađa raja pali u današnje vreme itd. Bar ja na to tako gledam, ti kako hoćeš :)

Link to comment
Share on other sites

ma nije meni trip da nitpickujem terminologiju, nego kontam rimejk mu dodje isto samo novo, pa rantujem sto nisu jos vise intervenisali:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

e, a zamisli isto sve, samo milion dodatih stvari, umesto des tenkova - sto, umesto sto heksova - iljadu, umesto x frakcija, x puta 3:) o tome ja pricam, rimejk 12 angry men je gori od originala iako je original crno-beli. pogledaj street fighter iv, po meni najbriljantniji primer nastavka koji ne jede govna, a nije rimejk.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Razumem, ali bi onda dobio HoI, ili Sudden Strike ili šta već.

Neke stvari ne treba previše unapređivati. Seti se prelaza Heroes 3 na 4. Previše promena odjednom i na kraju nije bila ista igra (serijal).

ps. inače se meni četvorka svidela, tako da pretpostavljam da sad shvataš da te razumem :)

Link to comment
Share on other sites

pa da, al ja opet ne kazem to, vise govorim o tripu homm2 na homm3, pa cak ni toliko nego, eto, recimo, skok sa homm3 na homm3: sod. dakle, ne pricam ni o 3d, ni o drugacijim principima. ali ako pravis civ2, neces napraviti keca sa boljom grafikom, nego ces, ne znam, imati vise civilizacija, lepse portrete, napredniji trade model... ako unapredjujes (ne da eksperimentises, nego unapredjujes), nema sta da izgubis. ako je rimejk, onda mogu da igram i original, to ocu da kazem, mnogo je muke napraviti rimejk tolko matore igre, uz jos 10% truda, mogao bi da se napravi neki pseudo-nastavak/expansion pack.

mislim, meni licno je maltene svejedno ocu li igrati rimejk ili original kod igara koje ne igram zbog tehnikalija. zamisli sad rimejk ponga, isto ko pong, samo gotivna rezolucija, isto mi je ko i originalni pong, isto cu se provesti.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa da, al ja opet ne kazem to, vise govorim o tripu homm2 na homm3, pa cak ni toliko nego, eto, recimo, skok sa homm3 na homm3: sod. dakle, ne pricam ni o 3d, ni o drugacijim principima. ali ako pravis civ2, neces napraviti keca sa boljom grafikom, nego ces, ne znam, imati vise civilizacija, lepse portrete, napredniji trade model... ako unapredjujes (ne da eksperimentises, nego unapredjujes), nema sta da izgubis. ako je rimejk, onda mogu da igram i original, to ocu da kazem, mnogo je muke napraviti rimejk tolko matore igre, uz jos 10% truda, mogao bi da se napravi neki pseudo-nastavak/expansion pack.

mislim, meni licno je maltene svejedno ocu li igrati rimejk ili original kod igara koje ne igram zbog tehnikalija. zamisli sad rimejk ponga, isto ko pong, samo gotivna rezolucija, isto mi je ko i originalni pong, isto cu se provesti.

Pre nego što nastaviš Wall-of-Doolio, samo da ti skrenem pažnju da se u trejleru vidi par unapređenja: ubačeni su vozovi, suppression se vidi u statovima (nešto preturam po glavi i ne sećam se da li je PG imao suppression - FG je imao broken status, a u PG si valjda imao u svakoj borbi ubijene i potisnute. Videćemo kad dođe igra), i vreme nije samo apstraktna statistika koja utiče na performanse već se teren menja.

Mada moram reći da tim vremenskim aspektom nisam nešto zadovoljan, igram Battle Isle 3 i tamo je mnogo bolje urađena smena pet vremenskih prilika, od kiša koje ti sahrane točkaše u blatu do leda koji okuje brodove i omogućuje vozilima da se kreću preko jezera.

Šteta što je grafički igra unazađena na Panzer/Pacific nivo, vidim u enciklopediji da imaju 3D modele, nije bio neki posao da ih urade iz šest uglova sa malom animacijom kao što je PG2

Link to comment
Share on other sites

meni je to sto si naveo dovoljno da ne bude rimejk vec nesto malo 'interventnijeg' karakter, to me je interesovalo (posto sam pozaboravljao general seriju, tj tacan gejmplej). ono 'rimejk' me je zbunilo, pa sam bio u fazonu 'sto samo rimejk kad se vec cimaju', al sad mi je jasno.

Šteta što je grafički igra unazađena na Panzer/Pacific nivo, vidim u enciklopediji da imaju 3D modele, nije bio neki posao da ih urade iz šest uglova sa malom animacijom kao što je PG2

a zbog ovih tripova i rantujem ako je samo rimejk, moze se dosta stvari poboljsati bez straha od zaseravanja. ko homm2-homm3 relacija, najsigurnije moguce hodanje po jajima, a opet fantastican napredak.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam uspeo da obrnem PG-a. PG2 nekoliko puta, ali mi je kec bio mnogo gotivniji od dvojike. Tezi pre svega i to mi je davalo smek, a i sistem sa iskustvom mi se mnogo vise svidjao kod keca.

Neko spomenu pricu "rimejk-nastavak". Ja bih toliko voleo da se masa igara napravi rimejk, mislim da bih do sutra nabrajao. Neke igre, ma koliko ih voleo, jednostavno ne mogu da igram jer (ma koliko mi igrive bile) izgledaju mi previse jadno. Ne mogu da pokrennem PG i na 22" monitoru igram stvar koja je u 640*480 rezoluciji. SMARA!

Nove igre (nastavci) su uglavnom sranja i nisu uspevale da me zadrze pored ekrana (pricam o single player modovima) duze od 30min, a neretko ni toliko. Zadnje tri godine od igara na racunaru igram iskljucivo sportske simulacije (PES, NBA 2Kxx) i RTS u MP-u.

Voleo bih igrati igre poput PG-a, Chaos Engine-a, Crusader: no regret/no remorse, Master Of Orion 1/2 (treci deo je Scheiße)...

@Doolio

Ja vece sranje od SF IV nisam instalirao na svoj racunar. Zapravo, poslednja 2D tabacina koju sam sa zadovoljstvom igrao na PC-u je Mortal Kombat 3. Krivo mi je sto za PC ne postoji nesto poput Virtua Fighter V. Zapravo, mozda i postoji, ali ja ne znam za to....ako neko ima sugestiju...

“Faith moves mountains, but only knowledge moves them to the right place” [Joseph Goebbels]

Link to comment
Share on other sites

samo zahvaljujuci tome sto je strategija ostala je igrom slucaja postedjena osavremenjavanja... da se pravio nastavak bio bi neki hibrid rts-a i pucacine iz treceg lica

Pa i pravili su. Panzer General 3D. Nije mi se uopšte svidela, verovatno pre svega što nisam bio neki 3D fanboy i ručno crtane 2D mape iz PG2 i BG serijala su mi i dan-danas u vrhu kompjuterske umetnosti.

Link to comment
Share on other sites

3d sam po sebi nikako nije nedostatak, nego se developeri ubace u 'sad imam 3d i moram da predrkam sve GIMME MOAR MOARS' trip. eto, pogledajmo fantasy wars gde je 3d utilitarizovan korektno i adekvatno. u sustini, danas su kompovi dovoljno jaki da mogu da izvuku veliku detaljnost kod 3d tripova, a sa druge strane, dobija se na kvalitetu animacije, dobijamo mogucnost analognog zuma i jos gomilu stvari. tako da, ako das nekom nenaprzenom liku da radi 3d panzer general, mislim da ne moze da fejluje.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...