Jump to content

Gume HOWTO


Trooper

Recommended Posts

ja sam sigurno ovde najveci guma noob:)

jednom sam isao kod vulkanizera, a i to zato sto sam nagazio ekser, pa da mi zakrpi, nisam kupovo nijednom, kad malo razmislim, uopste ne znam kako to izgleda kad se kupuju gume:)

^ e super je kad kupujes, ja bas volim taj miris guma u radnjama. :)

Hm... Gume kupujem preko neta - jeftinije je i dovezu ti gde kazesh.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Laki, jel imaš stvarno neku štelu da se izađe jeftinije ili ? Ja sam uz A3 dobio 4 nove zimske, koje su baš odlične, ali moram što pre da ih menjam, da mi ne propadaju

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@ fatboy - zasigurno to baziraš na tome što si testirao pregršt pneumatika u svojoj vozačkoj karijeri? :)

@ pera - javi se na pm ili na mail, reci koje su ti tačne dimenzije, rekao bih 205/55/16 ali nagađam, možda 215, pa da vidimo šta se može nabaviti i po kojoj ceni.

Link to comment
Share on other sites

važi, javljam ti se sutra

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Mishelin, Yokohama, Bridgestone i sada Good Year. O poslednjim ne mogu neshto mnogo da kazem poshto ih vozim manje od nedelju dana, a o ostalim ovako:

1. Mishelinke, zimske Alpin 2 - vozio sam na njima 2,5 godine, od toga jedno leto sam vozio na njima poshto me je mrzelo da ih menjam :( Gume su zaista bile odlichne, na snegu super, na ledu isto dobre, chak i letom su bile veoma dobre zato shto su mekane ) Potroshnja goriva ista kao i kod ostalih (shto je i ochekivano, bajke o tome da sa nekim gumama auto troshi 2-3 litra manje su upravo to - bajke). Kochenje odlichno, zvuk je otprilike isti kao i kod ostalih, mozda malo tishi od Bridgestonea.

2. Yokohama, letnje, mislim da se zovu A.Drive - vozio jedno leto i neshto malo ovog leta. Iako letnje gume, dosta su mekane, shto je gotivno pri zestokom kochenju (deshava se bar jednom u nedelju dana u Moskvi), mada kazu da se zbog toga brze troshe... U principu su slichne kao Mishelinke, samo su letnje.

3. Bridgestone, zimske Blizzak Revo GZ - poshto sam u chasopisu chitao opis zimskih guma gde su Bridgestone nahvalili, a Mishelinke sam vec uspeo da satrem poshto sam ih vozio letom, reshih da probam ove gume. Iskreno da kazem, nisu mi se svidele... Previshe tvrde, slabo se drze na ledu, u snegu josh i djene-djene, previshe su nekako buchne. Vozio sam ih proshlu zimu i moram da priznam da verovatno necu vishe uzimati Bridgestone posle ovih guma.

Razmishljam sada koje gume cu da nabacim na Mondeo, poshto je cena prava sitnica - u velichini 235/45R17, kvalitetne gume ovde koshtaju od 200 i vishe evra za jedan komad [b)] Za sada su u igri Nokian Hakkapelitta R, Michelin X-ice Xi2 i Pireli Winter 210 SottoZero 2.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

1. Mishelinke, zimske Alpin 2 - vozio sam na njima 2,5 godine, od toga jedno leto sam vozio na njima poshto me je mrzelo da ih menjam :( Gume su zaista bile odlichne, na snegu super, na ledu isto dobre, chak i letom su bile veoma dobre zato shto su mekane ) Potroshnja goriva ista kao i kod ostalih (shto je i ochekivano, bajke o tome da sa nekim gumama auto troshi 2-3 litra manje su upravo to - bajke). Kochenje odlichno, zvuk je otprilike isti kao i kod ostalih, mozda malo tishi od Bridgestonea.

Ne znam ko prica takve stvari, ali Michelin koji forsira one svoje Energy Saver navodi da za čitav ŽIVOTNI VEK gume uštediš negde oko 70 litara goriva. Što nije malo kad baciš na papir, ali nije ni puno kad sračunaš koliki je prosečni životni vek :)

3. Bridgestone, zimske Blizzak Revo GZ - poshto sam u chasopisu chitao opis zimskih guma gde su Bridgestone nahvalili, a Mishelinke sam vec uspeo da satrem poshto sam ih vozio letom, reshih da probam ove gume. Iskreno da kazem, nisu mi se svidele... Previshe tvrde, slabo se drze na ledu, u snegu josh i djene-djene, previshe su nekako buchne. Vozio sam ih proshlu zimu i moram da priznam da verovatno necu vishe uzimati Bridgestone posle ovih guma.

Ja sam imao na Hondi Bridgestone letnje, i potvrđujem njihovu "tvrdoću". Čak i Goodyear koje sam posle met'o su bile značajnije mekše za vožnju, mada nekako imam utisak da je Bridgestone izdržljivija odnosno, ajde da kažem, kvalitetnije napravljena guma.

@ cena guma - Nije ni ovde ništa drugačja situacija kad su tako velike dimenzije u pitanju. Letnja guma Michelin klase je oko 15.000 din, zimska oko 21.000 pa naviše.

Link to comment
Share on other sites

ja sam sad dobio Dunlop zimske, jel imao neko iskustva sa njima, da me nisu zajebali ? :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja planiram letnje Dunlop da uzmem na proleće. Ali nisam siguran da su zimske u rangu sa letnjim. Mislim da su zimeske Dunlop dobre ako živiš u predelu gde je zima jaka i sneg je redovno, da su malo slabije za gradske zime. Tipa... Bučne su or something i brzo se troše. E sad... Sve je to rekla kazala, nemoj me držati za reč.

Link to comment
Share on other sites

ja sam vozao Bridgestone Dueler H/P Sport na kaskajiu, i guma je sjajno isla na ovaj auto... ali avaj zbog mekoce i mog drndanja vozila istrosio sam ih brzo, ali zato je voznja na njima bila daleko udobnija nego sa mishelinkama koje sada furam (jer nije bilo duler-a u srbiji kada je meni trebalo)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jbt dolazim na ovaj topic, i znam da treba necega da se setim...i setim se da su mi gume celave k'o pekar, i da treba i ja nesto da kupim :)

jel ima nesto dobro da moze da se fura i zimi?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pa nije da cu da vozim reli, po gradu mi nije bitno, a van grada retko idem, a i ne smem preko 80 u ovoj transportnoj olupini :)

plus me mrzi da menjam gume, tako da je to idealno za mene :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...