Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

RED STATE

red-state-poster.jpg?w=326&h=500

Da ga nije režirao Kevin Smit, ovo bi bila odlična slešer/maltret sociološko-parareligijsko-politička studija, na nivou lajt varijante Rob Zombi filmova iz njegovih najboljih dana. Pošto je režirao Kevin Smit, valjda je finale trebalo da ima neku žestoko duboku poentu koja meni izmiče, jer je zadnjih pet minuta sklepano kao da im je bio zadnji dan snimanja i imali su još sat vremena dnevne svetlosti da snime to što su snimili. Sa druge strane, provlači se dosta zanimljivih ideja i ima par prilično disturbing scena, gluma je odlična, naročito Džon Gudmen koji je praktično neprepoznatljiv (čak i u fizičkom smislu).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ne kontam kako moze da se nekome svidi Drive..

1) Glavni glumac koji prica kao retard, sa pauzama po 5 sec izmedju svake reci

2) PRETERANE scene nasilja. Ne zelim da gledam kako mu smrskava glavu udarajuci ga nogom 20 puta ili mozgove po zidu

3) Jos xx zamerki koje mogu da navedem, ali me trenutno mrzi jer mi se spava :) Mogu sutra ako neko bas zeli

Link to comment
Share on other sites

nevera, e!

meni inače nije nešto legao nikitin 12

s jedne strane, super je što se filmovi razlikuju dosta u raznim sitnicama tokom filma,i što klinja ima veću minutažu i njegova priča zauzima veću pažnju ovde. i glumci su sjajno odradili svoje uloge i super je i to što se kroz ceo film raspravljaju i vode polemiku sa drugim vajbom u odnosu na original, koji je, rekao bih, prikladniji ovom podneblju.

ono što mi donekle smeta je što mi se čini da se ipak ne raspravljaju dovoljno pedantno i ne zalaze u detalje oko slučaja dovoljno duboko, već svako unese neku svoju pričicu, napravi paralelu sa slučajem i to je to. malo naivno za moj ukus. plus što sam i imao osećaj da su se neki mnogo lako predomislili, bukvalno da su bili u fazonu "aupičkumaterinu, nije kriv, ajde, moram na tekmu!".

original mi je po ovim aspektima bolji ipak solidno.

e da, i +1 za drajv i ovde, odličan.

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

издвајам као фасцинантно:

3. 8 страна пирамиде

4. пи и златни пресек

5. симетрију блокова

не фасцинира ме:

1. прецизност

2. математички односи и сразмере

y u make no sense

Link to comment
Share on other sites

не фасцинира ме што је пројектована као савршена. мислим, фасцинира ме као достигнуће, али нема никакве посебне спектакуларне мистике у томе. ако си знали за метар, пи и златни пресек, то уклопити приликом пројектовања није ништа специјално, иако је дивно као уметничко дело. фасцинира ме што су знали за такве поставке, као што су пи и златни пресек. има ли сад више смисла?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa da, ali tada nisi imao gps i tehnologiju za precizna merenja, tako da je implementacija takve preciznosti u ono vreme zadivljujuća

па и рекао сам да ме фасцинира грађевинска изведба, али не и сам пројекат.

ок, сад видим да нисам био прецизан. кад сам рекао да ме не фацсинира прецизност, нисам мислио на прецизност у градњи, него у рачуну.

је ли сад још јасније?

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

The Hit List

http://www.imdb.com/title/tt1575694/

Fino zamisljen triler, ali sjebali su ga u izvedbi. Na ovaj fazon filmova Collateral je i dalje n1, tako da opusteno mozete preskociti

ili ako vam se bas gleda eventualno ga pustiti jednom pred spavanje.

The River Murders

http://www.imdb.com/title/tt1738387/

Neka vas ne zavaraju Liota, Slater i Ving Rhames kao glavni glumci u ovom filmu pa da ocekujete nesto preterano od filma...

Ne kontam zasto bi uopste snimili ovako predvidljiv film, posebno sa dobrom glumackom ekipom koja je morala pomisliti

u jednom trenutku da svetu ne treba jos 1 film u moru 1000 i jednog filma koji lice jedan na drugi i ne donose nikakvo uzbudjenje. Kao losa epizoda

neke detektivske serije na fox life-u ili negde slicno. I da, Liota kao bivsi jebac zrtvi u filmu sa onom njegovom "wat da fak" facom = neprocenjivo :D

Yip Man 2

http://www.imdb.com/title/tt1386932/

Preporuka! Nisam imao pojma da postoji i drugi deo, slucajno naleteh na njega na imdb...

Nije toliko dobar kao prvi deo, ali je vredan gledanja i necete zaliti vremena.

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Nemoj :) bolje odgledati opet neki stari dobar triler tipa Purpurne Reke ili nesto slicno...

Sto je najgore uz taj River Murders skinem i neki Entitled isto sa Liotom, takodje triler

iz ove godine, ali mislim da ce on u kantu i pre nego sto ga pustim :D

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Pogledo Ironclad.

Sochan bloodfest umotan u stvarni istorijski dogadjaj (daleko od toga da se chvrsto drzi chinjenica, ali boze moj...). Sasvim solidno za ubiti vreme uz veliku chiniju kokica.

Jedino shto mi je smetalo tokom celog filma je shto danski platjenici govore chisti moderni madjarski. Kontam average zapadni kapitalistichki customer ne bi primetio, ali meni je bash paralo ushi.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Yip Man 2

http://www.imdb.com/title/tt1386932/

Preporuka! Nisam imao pojma da postoji i drugi deo, slucajno naleteh na njega na imdb...

Nije toliko dobar kao prvi deo, ali je vredan gledanja i necete zaliti vremena.

imas i treci deo, koji je kao neki prikvel. Odlicna akcija, mislim na borbe , prica nista posebno.

http://www.imdb.com/title/tt1641638/

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

12wa6.jpg

12

stvarno dobar, ne sećam se kad je cela postava toliko sabila u filmu ko ovde. dobro napisan i odlično izrežiran, što je bio hod po ivici s obzirom da je rimejk (madato možda nije adekvatna reč) velikog klasika

nemam pojma shto sam se ja istripovao da izlazi 2012 ovaj rimejk, svashta:)

uf, ovo je jedan od must see`jeva, samo da je priblizno dobar orginalu i ja sam kupljen:)

( [;)] )...

Link to comment
Share on other sites

Pa kakva je to alien invasion a da niko ne gekne sa naše strane? :)

Elem,

SUPER 8

super-8-dvd-screener-rip-2011.jpg

Korektno odrađen, ali, osim činjenice da je gotovo opterećen potrebom da bude omaž Spilbergu iz 80-ih (koji je i producent, surprise, surprise), baš ništa novo i specijalno ne donosi za sto (osim apdejtovanih specijalnih efekata koji su fantastični). Priča i ceo koncept je na kraju ispao premlak i ravan, fokus je previše na likovima koji odvlače pažnju od onoga o čemu je film trebalo da bude, ceo film je praktično build up do vrhunca koji se ni ne desi, i sve to izbušeno sa nekoliko stupidnih scena i rupa u priči (susret očeva i dece na kraju u sceni gde fokus treba da bude na neke druge stvari, skrš voza koji je spektakularan, ali neuverljiv i beživotan, vojska koja nekontrolisano puca u sve pravce bez ikakve poente i sl.). Zato je odjavna špica pobedila :)

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...