Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

не, не...

алудирао сам на то да су Кинга маторци држали у подруму као малог, а само у таквом случају ти ниси могао да одгледаш овај филм раније. [:D]

Шала мала, не замери.

Link to comment
Share on other sites

LIVIDE

Livid_Poster.jpg

Nepodnošljivo loš i generičan hororić, sa gomilom glupih klišea uvijenih u stupidnu, jalovu i pogubljenu priču. Gomiletina propusta i rupa u scenariju, lobotomizirani likovi i njihove odluke i opšta konfuzija oko fokusa priče minimalno su ublažene relativno kvalitetnom produkcijom (mada, efekat je isti u koju god kućerinu koja je napuštena početkom prošlog veka da se uđe) i jedno pet minuta autentično morbidnih i wtf scena koje su trebale da budu fokus tokom celog filma. S obzirom da je film režirao dvojac koji stoji iza fantastičnog Insidea, nisam zadovoljan, Frenchies, nisam :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Damnation Alley

Gw4V1.jpg

Postapoc avantura rađena 1977. po istoimenoj knjizi Želaznija. Film drži pažnji negde do polovine (izgleda da je i služio kao inspiracija za igre poput Fallouta), ali u drugoj polovini uspeva da potkači svaki mogući kliše i završi prilično bezvezno.

Link to comment
Share on other sites

DREAM HOME

wdl2006.poster.3.jpg

Uf kakav film, Kinezi objasnili. Zanimljiva priča, izvrsno odrađen višeslojni razvoj glavne junakinje, pomalo robusno ali efektno ugurani aktuelni socijalno-ekonomski delovi priče, i hajlat filma u vidu gomile krvavih i efektno snimljenih killova (a sve začinjeno standardnim azijskim opičenostima u par scena). Za jedan, u suštini, socijalno angažovani slešer-fest, ovo je na korak od savršenstva.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Prometeja,izvukli ga efekti,prica suplja na sve strane...Gnev Titana,ispunio tacno ono sto sam i ocekivao,tj ubio mi je 2 sata,nisam se smorio i to je to :) ...dalje,Safe sa Stathamom,jos jedan Transporter u drugom pakovanju,pocelo malo da smara sve to...i Numb sa Matthew Perry-em koji sam sasvim slucajno uhvatio na Studiu B !?!? :))) i mnogo mi se svideo,bas bas...glavni lik koga tumaci Perry ima neki oblik depresije za koju ne postoji adekvatno lecenje i pokusava na sve nacine da poboljsa svoje stanje,a nista mu ne pomaze...pomalo cudan i nekonvencionalan film,meni skroz gotivan i eto za njega dajem preporuku za gledanje... ;)

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

SLEEP TIGHT

sleep-tight-movie-poster-2010-1020735230.jpg

Vrlo dobar španski psiho-triler, kao stvoren za kvalitetno bedačenje (ko je u tom fazonu). Specifičnost filma je u tome što je glavni lik (koji je na ekranu 99.9 posto vremena) zapravo nepopravljivi skot i đubre od čoveka, pa je pomalo čudno jer stalno očekuješ da film krene u pravcu u kojem ćeš početi da saosećaš sa njim i razumeš njegove motive, tako da se sve može posmatrati i kao zanimljiva psiho-analiza ljudskog karaktera.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Pip kao da me godinama spijunira... covece, preko 50% filmova koje si ovde opisao sam ja odgledao maksimalno nedelju dana pre tvog opisa.

Ali, ali, ako ja većinu filmova opisujem nedelju dana nakon što ih odgledam, onda....WHO WAS PHONE?!

Elem, berem

GET THE GRINGO

get-the-gringo-poster_movies.jpg

Gibson tata \o/, kakav krasan retro-blast u stilu osamdesetih, Robert Rodrigez bi odsekao jaja da je u stanju da snimi ovakav film.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

The Green Butchers [2003]

t9kaR.jpg

Danci carevi! Svaki njihov film je odlican! Vrti se vise-manje ista ekipa glumaca i bas zbog toga su super uigrani.

Isterani sa posla, dvojica mesara otvaraju sopstvenu mesaru i sticajem okolnosti posle odredjenog perioda prodaju deo covecjeg mesa i posle te prodaje posao im toliko krene da moraju da... :) Ima tu jos nekih sporednih pricica koje se bas lepo uklapaju u glavnu radnju.

Edited by Inferno_O
Link to comment
Share on other sites

Ja odgledao Pusher, Pusher II i Pusher III

Fantasticni krimi suspense filmovi, prvi i treci deo su jednodimenzijonalni sto se tice price, dok se drugi vise bavi psihom glavnog lika. Nemam nikakvih zameriki, gluma je fantasticna (pogotovu u trecem delu, gde je 30% filma na 'srpskom'). Ne mogu da biram favorita, u prvom je najbolja atmosfera i zaplet, u drugom je rezija fantasticna, a u trecem gluma.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

GET THE GRINGO

get-the-gringo-poster_movies.jpg

Gibson tata \o/, kakav krasan retro-blast u stilu osamdesetih, Robert Rodrigez bi odsekao jaja da je u stanju da snimi ovakav film.

Film bi bio prosek tokom 80tih, sad je samo dosadan. Klishe posle klishea sa nekim minimumom akcije. Ne razumem sto si uopste spomenuo Rodrigeza koji pravi brutalne filmove sa odlicnom akcijom i efektima kojih ovde uopste nema. Film je potpuno predvidiv i trom, prosto ih molis da kazu il urade nesto sto si skontao da ce se desiti pre pola sata.

In the otha news, odgledah Prometeja u bioskopu i sad se kajem. Prica bukvalno ne postoji. Scena akcije pa scena tenzije, i tako od prve trecine filma pa do kraja. Iskoristili su svaki bedni trik da te uplase tako sto ce ti urlati u facu iznenada, mrdati kameru, menjati ugao triput u sekundi itd.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...