Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Misliš

Naivna seljančica mica, koja živi za to da zadovolji svog kapetana? :)

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

gospođa rejnolds!

kori, obrati pažnju da gledaš seriju pravim redosledom, pošto je emitovana zbrda-zdola.

Lol, dvd rip, lol, lol.

pa nije toliki fejl, firefly nikad nije ni emitovan u HD-u. postoje blu ray izdanja, ali su i u njima sve CGI scene u niskoj rezoluciji, tako da to izgleda malo glupo.

Link to comment
Share on other sites

Za gledanje gđe Rejnolds na dvdripu se ide u poseban krug pakla

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i ja muškarce koji mrze žene, i ok mi je, malo mi se nekako pogubi film pred kraj, ali nije loš.

Mene je knjiga inače smorila na polovini, retko kad mi se to desi, pa je nisam ni pročitao, ali posle jesam plot, i čudi me da su izbegli da te neke stvari iz knjige prebace u film, u bilo koju verziju (USA ili SWE) imajući u vidu da su kao bitne a opet nisu nešto teške za izvesti i ubaciti.

Link to comment
Share on other sites

Морам dvdrip, немам места на компу а не могу се похвалити ни монитором. Мада, када кренем са репризирањем омиљених наслова, надам се на бољем монитору/тевеу, биће испоштовани.

kori, obrati pažnju da gledaš seriju pravim redosledom, pošto je emitovana zbrda-zdola.

Јој када сам видео твој стари пост, још неког си упозоравао, замало да ми се утроба преврне. Која је то бахатост, немар, безобразлук, за дивљење је умеће FOX-а да уништи или толико деградира квалитетну серију да само ретки блистави моменти указују на њен потенцијал пре обраде фуј продукцијом. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Skini kako skineš, i onda sa wikija skineš episode list i kajn problem. Nije kao da ima šest sezona i 80 epizoda, šmrc.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo odgledao Warrior-a. Ostao sam bez teksta, 5 puta za vreme filma sam plakao kao sisica (zapishite me u onaj topic), iako je scenario predvidiv, iako sam znao da sviraju na mojim emocijama kao na violini, ali jebem mu mater, kada gledash ovakav film i nije ti zao posle shto su gone Bethofen on your ass... Ovaj film ce najbolje razumeti oni koji imaju roditelje, bracu, zenu, decu i drugove. I josh jednom za nedelju dana, posle Drive-a, ovo nije film o MMA ili kako se tamo zove ta jebena tucha - ovo je film koji drzi choveka na tankoj emocionalnoj struni i igra virtuozno na njoj. Svaka chast!

BTW Tom Hardy je bash postao zver, jedva chekam novog Dark Knighta da vidim kako ce da napuca baticu Kristijana ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Сад си мало прећеро, ал добро:)

Мислим, онда ни Роки није о боксу, мислим, наравно да сам премотавао добре фајтове сто пута иако сам и ја био у емо фазону:)

Пошто видим да ниси у бориљачки спортови фазону, морам да ти дисклејмујем да филм има јако, ЈАКО добро одрађен фајт. И Харди и онај други лик су се изломили ко пичке на снимању јер су их терали да пеглају све оно. Мислим, ово ти кажем да сконташ да је тај ММА трип исто један од главних карактеристика филма, не да би те зезо или нешто:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne bik se složio sa tim. Daleko od toga da fajt nije odrađen profesionalno i realistično, ali su isto tako mogli i da budu dva tipa koji igraju karte u Vegasu ili se klade na konjske utrke. Poenta filma i fokus je upravo na tim emo-relacijama i daleko od fajta (ni na koji način to što su fajteri ne utiče na razvoj njihovih likova ili karaktera). Il se režiser/producent lože na fajt sam po sebi, ili su (što je verovatnije) hteli da naprave film koji će biti i ložana za široke narodne mase koji bi da vide sirovo šibanje, a da kroz sve to provuku dramu likova. U prilog tome idu i neki nebulozni elementi zapleta, tipa, 16 najboljih sveckih fajtera se okuplja na tom turniru, a, kao, slučajno trojica dolaze iz istog mesta (a i prijave su tipa "Halo, Bing, imam fajtera za taj tournament, dil? Dil." Ne postoje nikakve eliminacije i kvalifikacije, nikakva procedura, više je u fazonu prvih 15 koji se prijave učestvuju (16-i vaučer je rezervisan za zvezdu večeri, zlog animalnog Rusa ).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Не, нисам на тај аспект мислио, да, наравно да су могла да буду два лика која, не знам, фурају уметничко клизање на олимпијади, само кажем да, иако Срба не види битност фајта, да је она у овом филму ту и да су се потрудили. Наравно да прича може да се примени на било шта, а не само на ММА, али у овом конкретном остварењу тај вајб је перфектно одрађен и свакако да доприноси целом филму.

У преводу, да је Срба у том фазону, имао би јачи утисак (под тим фазоном не мислим да се сад ложи на фајт, него да је упознат како то изгледа кад те бију или да прати ММА или да је трениро бориљачке вештине). Ја сам рецимо у сценама фајта био скроз у фазону ЈЕСТЕ ЈЕСТЕ ЈОООЈ ШТО ЈЕ ХАОТИЧНО А ОПЕТ НИЈЕ, што је свакако плус и не треба га занемарити.

Мислим, Роки боксује, Јунаци скејтборда возе скејт, Вуди Харелсон кугла, Патрик Свејзи ђуска итд. Али сви ти филмови имају тај вајб који се врти око тих професија, иако њихов емо аспект нема везе са тим који је спорт у питању. Али филм је ипак целина која се састоји од свих својих аспеката.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

tuča je sjajno urađena u filmu, ko je konta može samo više da ceni film.

zapravo, svako ko je trenirao fajt zna koji zent i blokada može da nastupi u tim trenucima, i vidi se da su se iscimali da i te elemente ubace, u sklopu sa ostalim emo aspektima filma. imajući u vidu sijaset drugih fajterskih filmova koji tome nisu prišli ni na pola, to je za svaki jebeni respekt i to mi je možda najbolja stvar u filmu.

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Е па то, то. Мислим, тај аспект је МАЕСТРАЛНО одрађен, али јебига, ако немаш референцу, онда ти је свеједно практично. Али опет, чињеница стоји да је то један од ретких (јединих?) филмова са фајтом где је тај аспект уопште обрађен, тј. где се није ишло на кореографску ефектност већ на реалан приказ са све зумом и звуцима који убацују гледаоца у ринг малтене. Дакле овде не причам чак ни о ''фактору сировости'' а ла редов рајан, нити о фактору конфузије (опет а ла редов рајан), нити о фактору да је гледалац јако близу, практично у догађају (лупам, фајт у краљу артуру рецимо) већ управо на дочаравање искуства које ме је распаметило.

Зато сам искоментарисао, пошто је то заправо, ствар у филму која највише помера границе, заправо једина која их помера. Филм има и добру режију и добре глумце и веже те за ликове и сав си у емо трипу, али просто није фер тотално изопштити аспект по коме филм представља milestone. Зато ме је погодило Србино ''или како се већ зове та јебена туча'' :(

То што је неком лично тај аспект занемарљив јер га не интересује или нема са чим да упореди аутентичност, али то је нека пета ствар. Објективно гледано, о фајту у вариору треба писати песме стољећима:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Warrior sablja bre, sta ima da se pricha (: Tom Hardi otac.

Sto se tiche fajtova...odlicni su jer su brutalni i prljavi (u smislu ... brate, ne znam ni kako da objasnim to... ali na primer kao sto Dulio kaze da mu je novi Conan "previse chist" sto ne treba da bude, e pa ovi fajtovi u Warrioru su suprotno), i kolko mogu da zakljucim one tehnicke stvari oko fajtova (poluge, bacanja...) su isto odradjene vrhunski.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Па ''прљави'' су јер су реални, нису матрикс/манга фазон лепота и кореографија, него иду на аутентичност из угла борца. Звук је рецимо јако добар. Хаотичност кад те неко бије, а ти си гроги и не знаш тачно одакле ти иде flurry of blows али ниси још скроз прсо и све оћеш да се фокусираш, ал те овај други лик стално кара са тапатапатапатапатапа... Рецимо онај трип са буљењем и трептањем док си мало изнапуцаван је сјајан, кад оћеш да се фокусираш, ал ти не иде и оно са тресењем главе (кад као несвесно ош да ''вратиш мозак на место'') су исто сјајни и у добрим тренуцима приказани... Фаце су исто добре, нису ''види што сам епик фајтер'', па чак ни ''види што ми је анти-епик фаца кад ме неко забоде и како епски падам на земљу'' него оно, нема утисак и те ствари, само човек који је фокусиран да га овај други не матира и раде му инстинкти и адреналин, а притом се физички и ментално напреже. И онда добијеш оне искежене/унезверене фаце кад се цимају по партеру и слично.

Мислим, сва та готивност заправо може да се анализира зашто је готивна, што је чини још готивнијом:) Евидентно је да су имали искусне ликове на снимању који су тренирали ову двојицу, а и ови остали цареви у филму што се бију су РЛ фајтери.

(16-i vaučer je rezervisan za zvezdu večeri, zlog animalnog Rusa ™)

Ја сам се заправо зачудио што он на крају уопште није испао трејдмаркаст иако сам очекивао да буде такав, судећи по билдовању трипа кроз цео филм. Оно, кад заправо дође фајт с њим, он се човек и поздравио пре фајта и био скроз нормалан спортиста и на крају буде у фазону ''е јебем му матер, изгубих'' и то је то. Притом је нижи од нашег јуноше:) Очекивао сам да буде Тонг По лик који воли да бије људе јер му је то до јаја и да их повређује више него што то борба захтева, притом да буде смарач који није у фазону ''ајмо боксат лол'' него ''саћу ти јебем матер мрзим вас све''.

BTW Tom Hardy je bash postao zver, jedva chekam novog Dark Knighta da vidim kako ce da napuca baticu Kristijana ;)

Ја сам схватио да је напуцани Том Харди као негативац у Бетмену lose-lose ситуација за мене:)

Мислим, Бетмен мора да победи по дефаулту, а ако Харди цар краљ не сломи Кристијану Фејлу врат у филму и не баци га са неке планинчине, thus killing him, а после оде на курве да их јебе за џабе (пошто му курве дају да их јебе за џабе јер много добро јебе), тући ћу људе по биоскопу ни криве ни дужне на крају филма :tf:

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Tokom celog filma razmisljam sta ce se desiti sa caletom, smisljam neki svoj scenario u glavi da li ce se ubiti od tuge, napiti(sto se i desilo = 1pt for me!) itd.

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Meni je caleta bilo zao, mada i njih kapiram zashto su ga mrzeli... Shto se tuche tiche, ona je odlichno odradjena, nemam nikakvih primedbi, ali kako je Pip vec rekao, ona nije glavna poenta filma. Ne zelim da ispadnem smarachem, ali verovatno nekome ko prati MMA taj aspekt i nije neshto poshto vidi gomilu propusta. Hteo sam da kazem, da iako tucha isto doprinosi mnogo emocionalnom balansu filma, ona je ovde vishe kao alat, koji sve shto se deshava na ekranu sklapa u jednu celinu.

Danas gledam Valhalla Rising ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Upravo odgledao Warrior-a. Ostao sam bez teksta, 5 puta za vreme filma sam plakao kao sisica (zapishite me u onaj topic), iako je scenario predvidiv, iako sam znao da sviraju na mojim emocijama kao na violini, ali jebem mu mater, kada gledash ovakav film i nije ti zao posle shto su gone Bethofen on your ass... Ovaj film ce najbolje razumeti oni koji imaju roditelje, bracu, zenu, decu i drugove. I josh jednom za nedelju dana, posle Drive-a, ovo nije film o MMA ili kako se tamo zove ta jebena tucha - ovo je film koji drzi choveka na tankoj emocionalnoj struni i igra virtuozno na njoj. Svaka chast!

BTW Tom Hardy je bash postao zver, jedva chekam novog Dark Knighta da vidim kako ce da napuca baticu Kristijana ;)

Znači, oni bez ortaka, žene i dece koji imaju sestre, njih film neće pogoditi ? :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ја сам схватио да је напуцани Том Харди као негативац у Бетмену lose-lose ситуација за мене:)

Мислим, Бетмен мора да победи по дефаулту, а ако Харди цар краљ не сломи Кристијану Фејлу врат у филму и не баци га са неке планинчине, thus killing him, а после оде на курве да их јебе за џабе (пошто му курве дају да их јебе за џабе јер много добро јебе), тући ћу људе по биоскопу ни криве ни дужне на крају филма :tf:

Hm, Bejn je u stripu i karakterističan kao lik koji će uraditi nešto Betmenu u hurt departmentu :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ali kako je Pip vec rekao, ona nije glavna poenta filma.

brate...

Hteo sam da kazem, da iako tucha isto doprinosi mnogo emocionalnom balansu filma, ona je ovde vishe kao alat, koji sve shto se deshava na ekranu sklapa u jednu celinu.

jebote, ko da je ovo mala stvar, pa da tek tako okarakterišemo to i gurnemo stranu :D mislim, ja se zapravo potpuno slažem s tobom, samo pridajem mnogo veći značaj tome.

mislim, ni u star warsu nije glavna poenta to što se šibaju lajtsejberima i razbacuju Silom, nego o žitiju i sazrevanju mlađanog luka kroz pletoru teških emotivnih situacija, pa kapiram da bih tek jebao mater nekome da mi kaže kako je sve to okej ali nije film ipak o tim đedajima ili kako se već zovu ti jebeni smarači, a i da, kao iskusni mačevalac, vidi bar 200 propusta, no nije to poenta fima.

što će reći, uzeo si bespotrebno da mračiš vrhunski odrađen aspekat filma koji ga dobrim delom definiše, vaj o vaj :D

ali verovatno nekome ko prati MMA taj aspekt i nije neshto poshto vidi gomilu propusta.

ajde, ako nije problem, navedi šta ti je najviše upadalo u oči od tih propusta, jako sam radoznao sad.

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...