Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Final Destination 5

final_destination_five_ver3.jpg

Kvalitetan pomak u odnosu na kriminalnu četvorku, ali i dalje ništa više od besmislenog i maštovitog fragfesta koji se šatro trudi i da ubaci neku priču i objašnjenja, ali em je mršavo em totalno smuljano u odnosu na tajmlajn serijala. Uvodna nesreća na momente izgleda sjajno kao i prateći killovi, specijalni efekti i sveukupni budžet deluje daleko bolje nego u predhodnom filmu, likovi su podnošljivi (glumi neki lik, pljunuti Tom Kruz, i izgled i izrazi lica, friki), na momente fin humor čak, i izvrsna uvodna špica.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u njemu u akcionom i fizičkom smislu (mlati za medalju), već što nema tu vrstu harizme i šarma kojom su zračile akcione zvezde ih osamdesetih/devedesetih. On je u svojim filmovima gotovo uvek sveden na nivo badass ćutljivog tabadžije koji uvek izgleda mnogo kul, malo više smisla za humor bi pomoglo (u Snatchu nije bio akcioni lik, a to mi je njegova omiljena uloga).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Da pogađam, Hangover+Superbad u engleskoj izvedbi, sa nekim nepoznatim "glumcima" i žnj budžetom?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Управо одгледо воријора, мени сјајан!

Значи ко неки вандамовски филм, само са парама и људима који заправо глуме. Да је мање клишеизиран, то не би било то, вратио сам се дваес година уназад.

И фајтови су добри чак, само пар фајтова има роки синдром, али за дивно чудо, чак је и он изведен добро.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jeste gledali Utisak nedelje? :tf:

Da pogađam, Hangover+Superbad u engleskoj izvedbi, sa nekim nepoznatim "glumcima" i žnj budžetom?

ma to govno ima cak i seriju koliko sam skacio, a prsli su za film 3.5 miliona funti a zaradili preko 10 puta toliko....

ma tinejdzersko govance - njih par ide kao u Grcku na odmor, uz put pokusavajuci da odglume nekakav engleski humor. Ni na jednu scenu se nisam ni nasmejao.

Link to comment
Share on other sites

In the Name of the King 2.

Idiotluk ovog sranja je neopisiv. Bacio sam pogled na imdb i nisam ochekivao nishta posebno. Vishe sam bio u fazonu: blood fest u srednjovekovnom okruzenju, pa to ne moze da bude toliko loshe. E pa zajebo sam se. :)

Zaobitji u shirokom luku.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Dream House - http://www.imdb.com/title/tt1462041/

dream-house-movie.jpg

Naravno, za izbegavanje :)

Nisam pogledao trejler za film, za kojeg se ispostavlja da otkriva o čemu se u filmu zapravo radi pa mi je možda kud i kamo onda "ugođaj" bio bolji, ako se tako može nazvati, ali je ovo show živi. Nisam ni išao da gledam sa velikim očekivanjima, više igrom slučaja, i kao Rejčel je tu, pa i Naomi, njih dve su mi kul. Danijel i dalje izgleda kao pesant :)

I onda malo tako čituckam i saznam da su se prvo tu Danijel i Rejčel smuvali (ustvari to mi je već pomenuo Bole) a zanimljivije od toga je da je finalna re-montaža filma bila toliko loša da su Danijel, Rejčel i Jim Sheridan odbili da promovišu film jer su rekli da je ispao bezveze.

Ima i jedna scena pri početku, nije spojler, kad ide kadar muža od Naomi koji je u kancelariji i gleda neke finansijske izveštaje i tako to, pa ako bi mi neko objasnio poentu tog kadra, ako je odgledao film, neka javi :)

Link to comment
Share on other sites

Mali offtopic. Nadjite se u ulozi zirija za dodelu oskara :) Po kojim kriterijumima bi razmatrali koliko je neki flm bolji od ostalih. Ovo u zagradama su podkriterijumi. Meni konkretno treba 8 kriterijuma, pa mi treba mali brainstorming :)

Zarada

Glumci (imena, performans)

Prihvacenost publike

Prihvacenost kriticara

Dozivljaj (vizuelni, auditorni)

Link to comment
Share on other sites

Umesto budzeta sam stavio zaradu, to mi je nekako logicnije.

E, to za policitku angazovanost mi je neko vec predlozio. To je ok u nekim slucajevima, kada ta crta u nekom od filmvoa uopste postoji.

Ako npr pravim izbor izmedju 5,6 filmova koji nemaju dodirnih tacaka sa politikom, i ne guraju prst amerikancima u oko, taj kriterijum pada u vodu. A trebaju mi kriterijumi koje mogu da primenjujem na sve filmove.

Uskladjenost stila i tematike

Inovativnost

Edited by zytherius
Link to comment
Share on other sites

Generation П

MV5BNzk1Njc3OTQ5Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwODYxMTI4Ng@@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

A chronicle of the rise of the advertising industry in Post-Soviet Russia.

'ладно је изашао и филм... одмах сам погледао критике и изгледа да је испоштована књига. уфффф... толики сам поштовалац књиге да се помало плашим да погледам филм, иако је руска продукција и има добре критике.

дај ти неки коментар.

ово "хроника успона адвертајзинга у постсовјетској Русији" је јако јако плитак опис филма.

АЛИ ШТО МИ СЕ СВИЂА ПОСТЕР!!!!!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...