Jump to content

bezanje iz srbije


Recommended Posts

Cini mi se da je bio topic o tome koliko se secam, ali aj da pomognem koliko mogu :) Dobar drugar i njegov rodjeni brat su sljakali po tim brodovima par godina, tako da mogu ukratko da ti prenesem njihova iskustva...isli su preko neke hrvatske agencije, ne znam tacno koja da ne lupam, ali kazu da bas dosta ljudi sa ovih prostora ide preko nje, ako hoces mogu da se raspitam. Sto se toga tice sve je bilo ok, nikakva prevara. Sto se posla kao posla tice, te poslove rade uglavnom ljudi sa ovih prostora, filipinci i ostali narodi treceg sveta, mnogo se radi, bas mnogo, da je nesto placeno i nije, pogotovo ti prvi ugovori ali moze da se napreduje i kroz par ugovora ako se pokazes i vladas engleskim moze da se zaraduje fina kinta, ali kako mi oni rekose vecina ljudi u celom tom procesu odustane. Pozitivna strana je sto moze biti zanimljivo iskustvo i sto, aj da kazes proputujes pola sveta, ali i to je diskutabilno, koliko ti od svega toga i mozes da vidis. Dobro je sto bi isli vas dvojica, posto kad odes tako negde u tri lepe, u novo i nepoznato, dosta je lakse kad imas nekog svog.

Kao sto rekoh, samo ti prenosim njihova iskustva, da je sjajno nije, ali sta znam...ako si mlad i sto se kaze nemas ni kuceta ni maceta, a ne vidis nikakvu perspektivu ovde, ladis muda, fizikalises za 20e dnevno i slicno, vredi probati tako nesto, u svakom slucaju iskustvo vise.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Engleski mi je na max skill, jedino sto za ove poslove koje nude nemam iskustvo pa samim tim jedino bi mogao da radim kao cistacica :)

Kao sto kaze Kurcoglu jos jedno iskustvo sta me briga idem sutra u agenciju da vidim sta ce da mi kazu.

 

 

@dule_smor Ja koliko vidim nase agencije rade samo cistace,konobare,kuvare,mesare i fotografe, ostali su verovatno iz zemlje iz koje je brod. Ovo je samo jeftina radna snaga :)

Edited by LepYbre
Link to comment
Share on other sites

Traze doktore,

3k evra plata.

 

Bar je tako bilo u jednoj NS agenciji pre jedno mesec-dva.

 

Dule, ako te ozbiljno zanima, jav' se na PM,

pa cu ti proslediti kontakt.

 

pa sto da ne, uzmem neplaceno godinu dana ovde i zaradim neku paru na brodu, daj kontakt pa cu razmisliti:)

 

Traže se lekari. Moraš da polažeš neki testis jer si ti faktički oficir na brodu i to je to, posle se prijaviš i čekaš.

 

pa ja sam inace rezervni sanitetski oficir sro, to je to, sledece je kapetan broda! :D

 

da sam senior memeber i da znam duleta irl rekao bih da je to idealan posao za njega posto ce zbog "talasa" imati opravdanje da stalno tetura po brodu, ali posto nisam, zadrzacu fazon-komentar za sebe

 

sekira drug...ali salu na stranu, nadam se da na tim brodovima nema sea sicknessa, posto sam osetljiv na to:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa sto da ne, uzmem neplaceno godinu dana ovde i zaradim neku paru na brodu, daj kontakt pa cu razmisliti:)

 

 

pa ja sam inace rezervni sanitetski oficir sro, to je to, sledece je kapetan broda! :D

 

 

sekira drug...ali salu na stranu, nadam se da na tim brodovima nema sea sicknessa, posto sam osetljiv na to:)

ja već znam jednog tvog kolegu koji je sad otišao pre mesec dana, Milenin drug Aca, verovatno ga i ti znaš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...