Jump to content

bezanje iz srbije


Recommended Posts

Ako cemo realno, ne valja ni jedno ni drugo - mama treba da bude sa decom bar prve dve godine njihovog zivota i u to vreme ne bi trebala da radi (tj. moze da radi po kuci i slichno, ali da bude u stalnom kontaktu sa detetom). Sa druge strane, kod nas i u josh mnogim zemljama je jako teshko produziti karijeru zeni koja je posvetila 5-7 godina maloj deci. Tako da mnoge zene ili krenu da rade posle 2-3 meseca od porodjadja ili prestanu da rade i zavise od muzeva, shto je takodje loshe.

Meni se iskreno ne svidja kada u porodici imash taj momenat "ovo je moje, a ovo tvoje". Kada su deca u pitanju, jako je teshko realno oceniti trud zene koja sedi sa njima, ali to definitivno nije lako. Isto tako, otac nema neku ulogu u vaspitavanju dece dok im se ne ispuni jedno 3-4 godine, jer do tog vremena deca zavise od majke 100%. Ako mene pitate, babe i dede bi trebale da takodje aktivno da uchestvuju u vaspitavanju dece, ali to, nazalost, chesto nije sluchaj u mnogim zemljama na zapadu. U Rusiji je situacija josh gora - ima mnogo samostalnih majki, tako da se ponekad ni ne zna ko je otac, a kamoli ko su baba i deda...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo realno, ne valja ni jedno ni drugo - mama treba da bude sa decom bar prve dve godine njihovog zivota i u to vreme ne bi trebala da radi (tj. moze da radi po kuci i slichno, ali da bude u stalnom kontaktu sa detetom). Sa druge strane, kod nas i u josh mnogim zemljama je jako teshko produziti karijeru zeni koja je posvetila 5-7 godina maloj deci. Tako da mnoge zene ili krenu da rade posle 2-3 meseca od porodjadja ili prestanu da rade i zavise od muzeva, shto je takodje loshe.

Meni se iskreno ne svidja kada u porodici imash taj momenat "ovo je moje, a ovo tvoje". Kada su deca u pitanju, jako je teshko realno oceniti trud zene koja sedi sa njima, ali to definitivno nije lako. Isto tako, otac nema neku ulogu u vaspitavanju dece dok im se ne ispuni jedno 3-4 godine, jer do tog vremena deca zavise od majke 100%. Ako mene pitate, babe i dede bi trebale da takodje aktivno da uchestvuju u vaspitavanju dece, ali to, nazalost, chesto nije sluchaj u mnogim zemljama na zapadu. U Rusiji je situacija josh gora - ima mnogo samostalnih majki, tako da se ponekad ni ne zna ko je otac, a kamoli ko su baba i deda...

Upravo.

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo realno, ne valja ni jedno ni drugo - mama treba da bude sa decom bar prve dve godine njihovog zivota i u to vreme ne bi trebala da radi (tj. moze da radi po kuci i slichno, ali da bude u stalnom kontaktu sa detetom). Sa druge strane, kod nas i u josh mnogim zemljama je jako teshko produziti karijeru zeni koja je posvetila 5-7 godina maloj deci. Tako da mnoge zene ili krenu da rade posle 2-3 meseca od porodjadja ili prestanu da rade i zavise od muzeva, shto je takodje loshe.

Meni se iskreno ne svidja kada u porodici imash taj momenat "ovo je moje, a ovo tvoje". Kada su deca u pitanju, jako je teshko realno oceniti trud zene koja sedi sa njima, ali to definitivno nije lako. Isto tako, otac nema neku ulogu u vaspitavanju dece dok im se ne ispuni jedno 3-4 godine, jer do tog vremena deca zavise od majke 100%. Ako mene pitate, babe i dede bi trebale da takodje aktivno da uchestvuju u vaspitavanju dece, ali to, nazalost, chesto nije sluchaj u mnogim zemljama na zapadu. U Rusiji je situacija josh gora - ima mnogo samostalnih majki, tako da se ponekad ni ne zna ko je otac, a kamoli ko su baba i deda...

kad se rusi jebu ko zacovi :tf:

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Jako lose glediste. Kakvim vrednostima ih uci? Da treba da budu pohlepni ljudi koji ce gaziti preko svega zarad novca i profita? Da si rekao da je ih to njihovo pripremi bolje za svet u kome se zivi, to jeste, a da su to prave vrednosti, ne slazem se nikako.

To njihovo je bolje samo zato sto se zivi u takvom vremenu gde jedes ili te jedu, gde su ljudski odnosi svedeni na minimum a profit je na prvom mestu.

Ja ne znam kome ti tacno odgovaras ovde.

Bionic nigde nije pominjao nista ovog tipa.

Rekao je pod jedan

Da nauci decu vrednosti, znaci nauci ih da ne rasipaju novac, da isti mora da se zaradi. Da ne dobijes retarde od dece kao sto imas po srbiji koja histerisu sto im matorci ne mogu kupiti airljaks od 20k.

Da zene nisu paraziti, da i one treba da rade i da doprinose porodici umesto da se udaju da bi resile svoje zivotne probleme i lencarile, da se udaju iz ljubavi prema muzu, a ne njegovom imanju, da ne dobijes ovo sto imas po srbiji.

Ovo sto si srbi rekao "upravo" veze sa zivotom nema sa ovim sto sam te quotovao gore.

Ako majka radi to ih uci pohlepi?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kome ti tacno odgovaras ovde.

Bionic nigde nije pominjao nista ovog tipa.

Rekao je pod jedan

Da nauci decu vrednosti, znaci nauci ih da ne rasipaju novac, da isti mora da se zaradi. Da ne dobijes retarde od dece kao sto imas po srbiji koja histerisu sto im matorci ne mogu kupiti airljaks od 20k.

Da zene nisu paraziti, da i one treba da rade i da doprinose porodici umesto da se udaju da bi resile svoje zivotne probleme i lencarile, da se udaju iz ljubavi prema muzu, a ne njegovom imanju, da ne dobijes ovo sto imas po srbiji.

Ovo sto si srbi rekao "upravo" veze sa zivotom nema sa ovim sto sam te quotovao gore.

Ako majka radi to ih uci pohlepi?

Uplela mi se misao :S

Naravno da se slazem da treba nauciti decu da cene novac i materijalno i da nista ne pada sa neba i da zene ne treba da budu paraziti to ne treba spominjati, kapiram svako normalan tako razmislja.

Link to comment
Share on other sites

Highl1, ti se beshe koliko dugo ozenjen? :)

Ova misao je u skladu sa partijskom linijom RURa - sve su iste. Ne slazem se da je sve bas tako i da je svaki brak isti. Ali vi ozenjeni ionako priznajete samo argument ozenjenih, pa nisam u poziciji da insistiram da sam u pravu.. :D

Link to comment
Share on other sites

Sve su iste, ali sa varijacijama :)

Iskreno da kazem, znam zene sa kojima nikako ne bih mogao da zivim pod jednim krovom. Naci idealnu polovinu je skoro nerealno, tako da je to uvek neki kompromis, a u mom sluchaju trudio sam se da bude shto manji kompromis. Medjutim, kada si sa nekim 10+ godina, krecu da izlaze napolje sve sitnice koje ti se ne svidjaju ili te smaraju godinama. Naprimer, ja popizdim kada vidim tetrapak u frizideru u kome je ostalo manje od gutljaja mleka ili kada ima 3 pakovanja majoneza i sva tri su otvorena, kapirash :) Sa druge strane moju zenu smara shto ja ne mogu odmah da skochim i uradim neshto kada je njoj to potrebno (jebiga, moj firewall za zensko nestrpljenje radi odlichno) ili kada gledam "seriju o dzordzu" za doruchkom.

Shto se para tiche, ja nisam chovek koji voli da shtedi pare, osim ako nema neki konkretan veliki cilj (novi auto, stan i sl.). Jedino shto volim je da mi se kaze kada se pare troshe i na shta se troshe. A kada mi se ne kaze, onda mogu da budem gadan. Sa druge strane, i sam volim da kupim neko chudo, a da ne prijavim. Tako da smo tu slichni. Proshle godine me je tako klinac sjebao kada sam nam kupio neki mega lego kran - ja mu rekao "nemoj da kazesh mami da sam ti kupio, bice ljuta zato shto je ovo vec drugi lego ovog meseca - ja cu da ga ostavim u kolima i sutra posle posla cemo da ga sklopimo." Klinac ulazi u gajbu i kao iz pushke: "Tata i ja smo kupili do jaja lego, sutra ce on da ga donese posle posla da se ti ne bi ljutila". Bilo je samo "Khm, idem ja da se proshetam malo" :tf:

Takve sitnice se kupe sa vremenom i ponekad dovode i do svadje, ali kada sve slozish u glavi i skapirash koliko je to glupo i da to nije to zbog chega bi se rastao sa chovekom koga volish, onda se sve lepo zavrshi dobrim sexom i sve je cool duze vreme do sledece gluposti :)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

И ја стојим иза теорије да ће неожењени тек схватити (на тежи начин) колике су жене трошаџије (свака част појединим женама, говоримо о вееееликој већини) :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Fin izlet u Budimpesti. Kako sam dosao na airodrom tako su otkazani svi letovi preko bare zbog uragana. Dali mi dugu kartu za utorak preko Pariza. Cuo sam da se prilikom otkazivanja leta avio kompanije postarju za tvoj smestaj i prevoz ali u ovo slucaju nista posto nije do njih i elementarne nepogode ne racunaju. Sve u svemu puko sam malo pare, upozno neke ljude, video malo Budimpeste i tako. U ponedeljak ponovo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Posle jednog otkazanog leta, jednog promasenog i gomile jebavanja po aerodromima konacno sam stigao do Amerike. Evo me u malom gradicu u Wyomingu. Cim sam stigao jedno 20 ljudi su vec znali ko sam i sta sam. vVerovatno se pricalo po skoli da im dolazi 6'11' guy from Serbia. Svi su jako ljubazni i jako brzo sam se snaso jer je svako voljan da pomogne. Prvo jutro kad sam dosao sam radio test iz engleskog i matematike da mi odrede nivo znanja i u koju grupu da me stavi. Lolovao sam jako kada sam video dva crnca kako rade domaci zadatak iz matematike. Ja pogledam kad ono zadatak 3 cetvrtine + 2 dvnejstine + 5 sestina. I oni se pate na digitronu. Ja dosao i sabrao im izglave oni se zgranuli. To je pocetni nivo matematike ali to kod nas uce deca od 10 godina. Sto se tice same skole sve je 10 puta bolje nego sto sam ocekivao. Campus je nov. Sve sobe su klimatizovane, imamo tv, internet prikljucak zasebno kupatilo i sve je u perfektnom stanju i cisto do savrsenstva. U sklopu kampusa imamo zajednicki holl gde su dvd, ogroman tv, kuhinja ako neko ne zeli da jede u kafiteriji. Soba sa racunarima i internetom gde sam sad trenutno :D. I sve je dostupno 24h dnevno nista nije zakljucano. Imam svoj kljuc od sobe i glavnog ulaza. Niko ti ne zabranjuje nista mozes da odes kad hoces i da se vratis. Imam 3 obroka dnevno + 150$ na kartici koje koristim vikendom kada kafiterija ne radi. Danas je bio piknik gde smo upoznavali takozvne "hosting families" kod kojih ides kada su praznici i kada se kampus zatvara. Ja sam prosto odusevljen, a u isto vreme i jos vise razocaran stanjem u Srbiji. Mi smo ustvari jedna obicna nesposobna stoka. Mogao bi jos svasta da pisem ali sumnjam da iko zeli da cita wall of texts a i ima neki domaci iz algebre lololol. Jedino mi pomisao da ponovo idem u skolu stvara neku neprijatnos ali onda kad pogledm sta sve jos ide uz to i setim se da sam sve to dobio na osnovu onog snimka sa youtuba pa mi bude lakse :D Sutra imam prvi trening moram dobro da se pokazem. Ako bude bilo zainteresovanih mogu da napisem jos detalja. Poz :D

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Ima da dozivis jos veci shok kad se budes vratio iz Amerike, jer ces u medjuvremenu da se naviknes na kampus i da zaboravis kako je u Srbiji. Ja pre par nedelja upoznao jednog lika, komsiju, kaze "imam jahtu, ajde dodji na jedrenje sa nama, da upoznas jos ljudi". I pre neki dan dosli kolima po mene, pa odatle na jedrenje. Ortak u Srbiji kojeg znam 15 godina (takodje clan RUR-a) ima camac / brodic na Dunavu, nikada me u zivotu nije zvao. Cudni smo mi neki ljudi...

Link to comment
Share on other sites

Cimer mi je iz Srbije isto. To je jako velika prednost. Ipak kada ti je sve novo i kad treba da se snalazis uvek je lakse kad imas nekog svog.Inace devojke su blago receno KATASTROFA. U mom dormu su jos zenski odbojkaski i kosarkaski tim plus neki golferi i jahaci rodea lol. U ta dva time ima mozda 2 sto lice na nesto ali su ni blizu minimuma za recimo klinke topic. A od ostalih devojaka po skoli koje nisu u dormu video sam 4-5 onako ekstremno debelih da im stomak bukvalno visi do kolena. Svaka treca je pegava/ginger. Kosarkaska ekipa je bas mesovita. Tu smo nas dvojica iz Srbije, decko iz Australije, crnac iz Londona koji je mnogo drugaciji od Americkih crnaca. Ostali su iz svih krajeva Amerike. Mislim da svi u ovom krilu dorma gde sam ja su sportisti pod full stipendijama koja je preko 10k $ za godinu a ima nas bas dosta. Cene jos nisam uporedjivao mislim da je hrana manje vise isto ko kod nas. Ali gorivo je lol, $1 za litru(3.75$ za gallon) i svi kukaju kako je poskupelo. 80% automobila su ogromni kamioneti i terenci. Video sam juce u nekom dvoristu Golfa 2 bilo je ono "wtf o.O". Inace sta me je jos fasciniralo jesu Pariski i Londonski aerodrom. Gruba procena je da je Londonski aerodrom povrsinski veci od Novog Sada. Nisam mogao da verujem. Ima 5-6 ogromnih terminala i od jednog do drugog imaju autobuske linije kojima ti treba po 15-20 minuta do drugog terminala. I onda avion kad ide od terminala do odgovarajuce piste za poletanje bukvalno mu treba 30 min. Nisam siguran kojom brzinom ide po zemlji. Cenim da ovde ima ljudi koji su videli takve stvari te im je to sada vec sasvim normalno ali ja sam samo jedan ljakse iz Futoga koji nije video dalje od Kopaonika :D pa mi je sve ovo jako zanimljivo. Jako je cudno kad vec u Budimpesti pocinjes da vidjas raznorazne vrste ljudi a Srbija polako pocinje da bude poslednja rupa na svirali.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Vidish, meni taj "truli kapitalizam" i nije neshto. Verovatno se pitate zashto zivim u jebenoj Rusiji i patim se sa ovim nesrecnim Rusima i njihovom birokratijom. Odgovor je prost - kada korupcija dostize ovakav nivo kao u Rusiji, to podrazumeva neku vrstu anarhije i slobode. Drzavu boli kurac za tebe, ali zato ti mozesh da se zajebavash. Nema kreditne istorije, nema plastichnih kartica, pomalo podseca na to shto ja zovem "Wild East". Danas mozesh da budesh kloshar, a sutra da budesh milioner, niko ne prati tvoju karijeru i istoriju zaposlenja. Mozesh da ne placash porez i slichno. Mozesh da se izgubish u masi i postanesh anoniman, a mozesh da budesh poznat, a da ti nisu svi "papiri u redu" i nece te drndati.

To na Zapadu teshko da moze, osim ako nisi low life immigrant from suburbs...

Ah da, ljudi iz Srbije rade mnogo bolje nego vecina ljudi iz mnogih drugih drzava. Zato smo i trazeni napolju.

edit: dve stvari koje hocu da uradim u skorije vreme - putovanje od East Coast do West Coast u US of A i, naravno, poseta Japanu :)

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

to me podseti na izjavu Andreja Arsavina kada je presao iz Zenita u Arsenal i rekao da ne zna da koristi bankomat,odnosno da nikad nije otvorio racun u banci

osecam da su mu Ruje platu isplacivali u dzakovima sa parama lol

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Cimer mi je iz Srbije isto. To je jako velika prednost. Ipak kada ti je sve novo i kad treba da se snalazis uvek je lakse kad imas nekog svog.Inace devojke su blago receno KATASTROFA. U mom dormu su jos zenski odbojkaski i kosarkaski tim plus neki golferi i jahaci rodea lol. U ta dva time ima mozda 2 sto lice na nesto ali su ni blizu minimuma za recimo klinke topic. A od ostalih devojaka po skoli koje nisu u dormu video sam 4-5 onako ekstremno debelih da im stomak bukvalno visi do kolena. Svaka treca je pegava/ginger. Kosarkaska ekipa je bas mesovita. Tu smo nas dvojica iz Srbije, decko iz Australije, crnac iz Londona koji je mnogo drugaciji od Americkih crnaca. Ostali su iz svih krajeva Amerike. Mislim da svi u ovom krilu dorma gde sam ja su sportisti pod full stipendijama koja je preko 10k $ za godinu a ima nas bas dosta. Cene jos nisam uporedjivao mislim da je hrana manje vise isto ko kod nas. Ali gorivo je lol, $1 za litru(3.75$ za gallon) i svi kukaju kako je poskupelo. 80% automobila su ogromni kamioneti i terenci. Video sam juce u nekom dvoristu Golfa 2 bilo je ono "wtf o.O". Inace sta me je jos fasciniralo jesu Pariski i Londonski aerodrom. Gruba procena je da je Londonski aerodrom povrsinski veci od Novog Sada. Nisam mogao da verujem. Ima 5-6 ogromnih terminala i od jednog do drugog imaju autobuske linije kojima ti treba po 15-20 minuta do drugog terminala. I onda avion kad ide od terminala do odgovarajuce piste za poletanje bukvalno mu treba 30 min. Nisam siguran kojom brzinom ide po zemlji. Cenim da ovde ima ljudi koji su videli takve stvari te im je to sada vec sasvim normalno ali ja sam samo jedan ljakse iz Futoga koji nije video dalje od Kopaonika :D pa mi je sve ovo jako zanimljivo. Jako je cudno kad vec u Budimpesti pocinjes da vidjas raznorazne vrste ljudi a Srbija polako pocinje da bude poslednja rupa na svirali.

meni je najveci smor bio kad sam se prvi put nakon odlaska vratio u srbiju. jedva sam cekao nazad u usa.

6 nedelja u srbiji sam bio za oko 2.5 godine.

i onda sam poceo da radim kao crnac, uzeleo se kuce, porodice, drugara, blejanja, proradila lenjost, i u prethodnih godinu i po dana sam bio 7 meseci u srbiji.

potrosio sve pare po splavovima, kafanama, kaficima...

shvatio sam da treba da se vratim kad sam jurio majku po gradu da mi da 500 dinara. eeeee moj marko :D

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Nemoj previse da se oslanjas na nase , gdegod da su ispasce najgrdji moguci olosh cim im se pruzi prilika ...

+ ocekuj da uzivas u najjacem srpskom patriotizmu...

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...