Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

17 minutes ago, Atomic said:

Prilicno sam siguran da sam video nekog od starije garde RURa sa klincima na aerodromu na Skijatosu u majici "I survived Barrens chat". Mozda sam se i zajebao ali eto ako sam u pravu nek se javi! 😄

hahah, ne znam ko je, ali nisam znao da postoji majica :)) kul je :))

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2023 at 2:13 PM, evgeniy said:

meni staviše jednom više mustarde u giros nego inače, baš sam se smorio =c

šalu na stranu, svakako mi je hajlajt na povratku, na MKD-SRB granici gde sve ide prilično lagano i mrdamo se bukvalno svakih 15 sekundi, pavijan sa BG tablicama dva puta menja trake iako ispred ima 6 automobila pre nego što treba da preda pasoš.

jer svaki sekund je bitan! 

jel vozio VW

ja sam bijo na kritu

grci su srbi, more je super, niko me ne vuce za rukav da me zajebe

grcka hrana je dobra ali je makar u rangu sa srpskom

egipcane i ostale sandniggere treba istrebiti

ИДЕ ОРТОДОКСНА ГАШЧИНА

КЕБАБ ШЕЛЛ БЕ РЕМОВЕД

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, reki said:

jel vozio VW

ja sam bijo na kritu

grci su srbi, more je super, niko me ne vuce za rukav da me zajebe

grcka hrana je dobra ali je makar u rangu sa srpskom

egipcane i ostale sandniggere treba istrebiti

ИДЕ ОРТОДОКСНА ГАШЧИНА

КЕБАБ ШЕЛЛ БЕ РЕМОВЕД

Daj neki predlog sta obici i gde se kupati, bukvalno sam zalutao na krit naredne 2 nedelje... Poj! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, FATA said:

Daj neki predlog sta obici i gde se kupati, bukvalno sam zalutao na krit naredne 2 nedelje... Poj! 

prvi i najveći predlog za Krit je da se ne tripuješ da možeš da obiđeš "celo ostrvo", pa čak ne ni pola 🙂 znači bukvalno gde si lociran istraži sve oko toga i super si. stoga je to prvo pitanje - gde si na kritu?

ako imaš prilike da odeš na jug ostrva i taj južni deo plaža, sve su manje više vrh, neuređene mahom, super plaže i tako to.

daleko od toga da ovi top pikovi poznati na severnom delu nisu takođe ok.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Lucky said:

prvi i najveći predlog za Krit je da se ne tripuješ da možeš da obiđeš "celo ostrvo", pa čak ne ni pola 🙂 znači bukvalno gde si lociran istraži sve oko toga i super si. stoga je to prvo pitanje - gde si na kritu?

ako imaš prilike da odeš na jug ostrva i taj južni deo plaža, sve su manje više vrh, neuređene mahom, super plaže i tako to.

daleko od toga da ovi top pikovi poznati na severnom delu nisu takođe ok.

Ma kakvi Laki, video sam odmah na mapi da je pregolema pa se nisam tripovao puno! 🙂

Odgovaralo mi zbog posla da budem lociran u kokinihani do 14 pa cu obilaziti razlicite plaze desno od herakliona do tada. Posle toga sam razmisljao 2-3 dana u caniju i 2-3 dana negde na jug ali bas ne znam gde. Koje su top na severu a koje na jugu? (pretezno neuredjene) 

Imam veci problem a to je da sam u svoj ludnici zaboravio vozacku kuci.  Postoji li neka opcija za iznajmljivanje bilo cega sa slikom vozacke makar i traktora i gde? :

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, FATA said:

Odgovaralo mi zbog posla da budem lociran u kokinihani do 14 pa cu obilaziti razlicite plaze desno od herakliona do tada. Posle toga sam razmisljao 2-3 dana u caniju i 2-3 dana negde na jug ali bas ne znam gde. Koje su top na severu a koje na jugu? (pretezno neuredjene) 

Imam veci problem a to je da sam u svoj ludnici zaboravio vozacku kuci.  Postoji li neka opcija za iznajmljivanje bilo cega sa slikom vozacke makar i traktora i gde? :

ha, ja sam baš bio u kokinihani prilikom jedne od poseta! ima na ulazu u mesto kad prođeš onaj fensi hotel riblji restoran dosta je dobar!

što se tiče vozačke, napeto, ali probaj u manjim rent a car i lokalnim, možda ti daju, nemoj u ova zvučnija imena nema šanse. a ako umeš da voziš motor i nije ti to problem, mislim da ćeš to lagano završiti bez vozačke. samo onda moraš da ideš manjim putevima i to da te ne u'vate panduri mada idi na ono jao turista jbg u sefu mi u hotelu vozačka kako zaboravih evo 20 evra za giros i iraki.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, FATA said:

Daj neki predlog sta obici i gde se kupati, bukvalno sam zalutao na krit naredne 2 nedelje... Poj! 

bem li ga, ja sam bas penzionerski bio, najvise sam se suncao na hotelskoj plazi 😄
bio sam na severnoj strani, jedan dan sam prosetao po retimnu (bus karta 1,6e, idu busevi svakih pola sata ako nisi kolima), lep gradic, u centru tj starom gradu svrati u othonas tavernu, kida!

i jedan dan smo isli u obilazak knososa i muzeja u heraklionu, to je isto kul ali je guzva, najbolje bi bilo da sam se organizujes bez da te vodic pozuruje i da provedes na jednom mestu 10 sekundi 😄

i isao bih na onaj samaria gorge da je bilo moguce, deluje kul, proveri to ako volis pesacenje 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, reki said:

bem li ga, ja sam bas penzionerski bio, najvise sam se suncao na hotelskoj plazi 😄
bio sam na severnoj strani, jedan dan sam prosetao po retimnu (bus karta 1,6e, idu busevi svakih pola sata ako nisi kolima), lep gradic, u centru tj starom gradu svrati u othonas tavernu, kida!

i jedan dan smo isli u obilazak knososa i muzeja u heraklionu, to je isto kul ali je guzva, najbolje bi bilo da sam se organizujes bez da te vodic pozuruje i da provedes na jednom mestu 10 sekundi 😄

i isao bih na onaj samaria gorge da je bilo moguce, deluje kul, proveri to ako volis pesacenje 😄 

 

Muzej smo vec resili drugi dan, tako da nam ostaje samo kupanje po raznim plazama! Samariu cemo preskociti, iako volimo da pesacimo ne cima nam se bas nesto puno 🙂 posetice se kafana! 

 

8 hours ago, Lucky said:

ha, ja sam baš bio u kokinihani prilikom jedne od poseta! ima na ulazu u mesto kad prođeš onaj fensi hotel riblji restoran dosta je dobar!

što se tiče vozačke, napeto, ali probaj u manjim rent a car i lokalnim, možda ti daju, nemoj u ova zvučnija imena nema šanse. a ako umeš da voziš motor i nije ti to problem, mislim da ćeš to lagano završiti bez vozačke. samo onda moraš da ideš manjim putevima i to da te ne u'vate panduri mada idi na ono jao turista jbg u sefu mi u hotelu vozačka kako zaboravih evo 20 evra za giros i iraki.

Probam! Mogao bi i imena plaza da ostavis kad si ih vec pomenuo 🙂 jel ovo taj restoran na koji mislis? 

IMG_20230909_075748.jpg

IMG_20230909_075839.jpg

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, FATA said:

Probam! Mogao bi i imena plaza da ostavis kad si ih vec pomenuo 🙂 jel ovo taj restoran na koji mislis? 

 

ne bih rekao, ajde probaću da guglam malo. ovaj je više onako domaćinsko/narodni 🙂 što bi se kod nas podvelo pod kafanu, samo tamo prave ribu 🙂 svakog jutra im donesu novu turu u pikapu i sve je fino sveže a ugođaj autentičan što se kaže!

29 minutes ago, FATA said:

Probam! Mogao bi i imena plaza da ostavis kad si ih vec pomenuo 🙂 jel ovo taj restoran na koji mislis? 

 

sad ovako na prvu potamos, malia, avlaki, na onu stranu kao agios nikolaos. moram da guglam posle sve te plaže grčke imaju ista imena na svakom ostrvu.

a inače ako vas ne mrzi možete i do njega otići, zanimljiv gradić sa nekim kao "jezerom" u centru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel bio neko mozda na Rodosu u oktobru, da li moze da se kupa lagano, ili je vec hladno?

Planiram na nedelju dana negde oko 10. oktobra, i ostale su mi varijante Rodos, Turska (Side, Belek) ili Majorka ponovo.

Kontam da su Rodos i Turska topliji, mada sam se i prosle godine kupao na Majorci u istom periodu bez problema.

Kipar otpada zbog losih kombinacija oko letova, inace je i on bio u igri.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, sttevann said:

Jel bio neko mozda na Rodosu u oktobru, da li moze da se kupa lagano, ili je vec hladno?

Planiram na nedelju dana negde oko 10. oktobra, i ostale su mi varijante Rodos, Turska (Side, Belek) ili Majorka ponovo.

Kontam da su Rodos i Turska topliji, mada sam se i prosle godine kupao na Majorci u istom periodu bez problema.

Kipar otpada zbog losih kombinacija oko letova, inace je i on bio u igri.

trebalo bi da ti bude više nego ok. generalno rodos nema padavine, tako da si ok na dnevom suncu, more i dalje toplo.

verovatno je uveče malo hladnije 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mi kada smo bili klinci do 12 godina, dobijali smo sut u guzicu i isli na igraliste ispred zgrade pa po vukojebinama novog beograda.

Jebes mu sve mislim da je to bilo 100 puta bolje od odlazaka u plasticne lavirinte na naduvavanje 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne znam da li je neko u fazonu vansezonskih odmora, ali svaka preporuka za hotel borovi u sjenici! na 4 ili vise nocenja ima opcija "paket borovi" gde cena ispadne brutalno povoljna. Bio sa zenom i soba sa francuskim lezajem nas izasla 250€ za 4 nocenja. Dorucak i vecera + neograniceno teretana, bazen i spa. 

Jedan dan smo otisli do uvackog jezera na vidikovac molitva da ga obidjemo jos jednom, a koji i dalje ostavlja bez daha ma koliko god puta da smo bili tamo. Za razliku od letnjih dana kad smo ga obilazili ranije i gde smo obicno vidjali 3-4 supa, ovaj put ih je bilo bar 20-25! Drugi dan smo bili na ergeli vlasnika hotela koja je nekih 15km daleko. Pored gomile konja kojih ima, jedan je specifican po tome sto je tezak 1300kg+ i sprema se da obori rekord ginisove knjige koji iznosi oko 1500kg. Bilo je jos sadrzaja da se obidje ali smo se razmazili bazenom i spa gde smo provodili bukvalno 6h+. Ne znam da li je dobro za organizam ali sam surio 3x15min saune na 80C sa 1min hladnog tusa izmedju serija, praceno 20min parnog kupatila i 45min djakuzija. Do kraja dana posle sauna samo bazen i djakuzi i nije mi smetalo uopste!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, FATA said:

Ne znam da li je dobro za organizam ali sam surio 3x15min saune na 80C sa 1min hladnog tusa izmedju serija, praceno 20min parnog kupatila i 45min djakuzija. Do kraja dana posle sauna samo bazen i djakuzi i nije mi smetalo uopste!

pa malo si se preforsirao ali ok :)) generalno samo tri saune dosta ili jedna sauna i sve ovo drugo.

7 hours ago, FATA said:

Ne znam da li je neko u fazonu vansezonskih odmora, ali svaka preporuka za hotel borovi u sjenici! na 4 ili vise nocenja ima opcija "paket borovi" gde cena ispadne brutalno povoljna. Bio sa zenom i soba sa francuskim lezajem nas izasla 250€ za 4 nocenja. Dorucak i vecera + neograniceno teretana, bazen i spa. 

Meni tu samo "smeta" što su potpuno nesposobni za ugostiteljstvo, što se nekad graniči sa komičnim pa mi ne smeta, nekad me iznervira kad sam gladan a oni spori 🙂

deluje mi da se oni "lome" da te ugoste, ali prosto zaborave, numeju 🙂

ja sam bio mislim u martu, nije bilo žive duše tako da je bio vrh, ceo bazen i spa prazan 🙂

ali na primer kad sam zvao oko cene, iz četiri telefonska poziva dobio sam četiri različite cene. na licu mesta nisu imali uopšte rezervaciju iako sam rezervisao (ali srećom je hotel bio prazan) a cena koju su mi tad rekli je opet bila tipa 50% veća od one po kojoj sam "rezervisao". Igrom slučaja kad sam rezervisao pričao sam sa direktorkom hotela i ja kažem ovima "ali ja imam ovu cenu, razgovarao sam sa direktorkom telefonom" i kaže ova na recepciji "e pa ako je sa direktorkom, onda će ta cena da bude!" :)) i stvarno je bila! 🙂

klopa im je vrhunska, odličan je i taj park iza hotela za šetnju, ali mogu da razumem oprečne utiske i feedback ljudi koji nisu zadovoljni, jer smo mi na primer tri put uzeli kapućino i tri puta je stigao različit - jednom u normalnoj šolji, jednom napravljen kao nes (još na pitanje ovaj kaže - ali mi tako služimo kapućino :)) treći put u nekoj maloj šolji kao za domaću kafu. onda su jednom zaboravili salate, drugi put doneli skroz drugačije jelo i tako 🙂

Meni nije smetalo što nema alkohola, ali mislim da hotel tog tipa ipak bi trebalo da ima.

ako ništa u povratku sam kupio sudžuka, pršute, sira i putera za ceo gepek za 50 evra 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...