Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

Idem za tacno mesec dana u Indoneziju, je l bio neko nekad tamo? zanima me da l se treba vakcinisati ili nesto od tih sranja, ne idem mnogo po divljini, uglavnom cu biti na Baliju ali imam pre toga nekoliko dana ture i po samoj Indoneziji. Po netu videh da ljudi pisu da je potrebno uzimati neke vakcine zbog malarije i slicno, ali u agenciji rekose kao ma jok. 

Nisu jeftine te vakcine, btw. Mislim da te ceo set onih osnovnih (tifus i slicno) izadje oko 50e. Ja sam ih uzeo da keva ne bi umrla od muke kad sam bio po jugoistocnoj aziji, ali osim nekih stomacnih problema jedan dan sa hranom, nema tu neke opasnosti. Verovatno necu uzimati ako odem sledeci put.

Link to comment
Share on other sites

Na tajlandu ti ne daju nikakve vakcine, ali posle zajebavanja po nekoj divljini nas su izujedale neke jebene bubice koje su svrbele i do 9 meseici nakon toga :D ako ces ici po divljini pitaj lokalce pre nego sto krenes cime se mazu  jbg

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na tajlandu ti ne daju nikakve vakcine, ali posle zajebavanja po nekoj divljini nas su izujedale neke jebene bubice koje su svrbele i do 9 meseici nakon toga :D ako ces ici po divljini pitaj lokalce pre nego sto krenes cime se mazu  jbg

Bas na Tajlandu sam i bio i zato su mi preporucili da uzmem sad ne znam tacno... Hepatitis, tifus i nesto trece. I preporucivali bog zna sta jos, da ne pijem neflasiranu vodu, da ne jedem ulicnu hranu, da ne kupujem voce na pijaci itd. Mislim da malo preteruju sa predostroznostima. :D Na obodima Tajlanda (sever i zapad) ima kao opasnosti od malarije, ali ja se nisam lomatao po dzunglama, tako da ne bih znao.

Link to comment
Share on other sites

lokalni dule tamo verovatno pravi rakiju od aloje :P

 

ajes ides tamo i da ne mrdas iz hotela

klopali gde smo stigli ponajvise na ulici (najukusnije i najsvezije)  i u improvizanim od trske napravljenim birtijama na ostrvu, klopali voce sa ulice i sa pijace, probali i one skakavce i  bube

jesmo pili flasiranu vodu, al nama niko nije spominjao hepatitise i malarije, tj sad prvi put cujem za takvo upozorenje :)

 

eto jedino to sto nas je pojelo malo dok smo se kupali u potoku u dzunglastom delu ostrva :) i u moru nas je nesto capilo tu i tamo nista spec realno 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

tako sam i ja kontao , da pijem samo flasiranu vodu i da izbegavam bas neku hard core ulicnu hranu, ali ono voleo bih da koliko je god moguce upoznam hindu kulturu na Baliju pa u to spada svakako i njihova tradicionalna klopa : )

neko mi je nedavno pricao da je bio isto tako u nekoj egzotici i da se hranio tipa u kfc-u sve vreme , facepalm

Link to comment
Share on other sites

tako sam i ja kontao , da pijem samo flasiranu vodu i da izbegavam bas neku hard core ulicnu hranu, ali ono voleo bih da koliko je god moguce upoznam hindu kulturu na Baliju pa u to spada svakako i njihova tradicionalna klopa : )

neko mi je nedavno pricao da je bio isto tako u nekoj egzotici i da se hranio tipa u kfc-u sve vreme , facepalm

 

Ako ides tamo poslom ili bilo kako gde imas tamo kontakta s nekim normalnim lokalcima a ne nekima koji su tu da te oderu kao turistu pitaj njih da ti preporuce neka mesta za klopu, to je uvek zanimljivo :) Ja kad sam bio u Hong Kongu su me ovi s posla odveli prvi dan na rucak na "evropski" nacin, tj jeli smo spagete u nekom fensi restoranu u trznom centru. Onda sam bio u fazonu kao daj zajebite ovo, vodite me negde gde vi inace idete i jedete. Rezultat je bilo ovo:

 

2013-09-03%2013.11.56.jpg

 

U jednom momentu sam prebrojao vise od 60 ljudi na prostoru od cirka 40-45 kvm [:D] Tako da je realno najbolje te lokalne varijante isprobati, ako bas nemas preporuku onda je malo rizik, ali jbg :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni na Tajlandu bio najveci problem sa hranom to sto ne govore engleski ni za lek, pa ne vredi da pitam da li je ljuto ili ne (mrzim ljuto). Tako da sam isprva uzimao random stvari, pa ako ispadne ljuto, dam nekome... Sto i nije problem jer jedno jelo 50-100 din. A isti (ako ne i bolji) kvalitet kao i u tajlandskim restoranima kod nas, a cene ravno 10x manje. :D Sve u svemu, hrana na ulici car, svuda po jugoistocnoj aziji. Place mi se kad se setim obroka ovog tipa za 200 din fazon:

 

0EI9Rll.jpg

Edited by Sinistral
Link to comment
Share on other sites

bio je lesko

poceo sam da pisem, ali sam skontao da i necu biti od velike pomoci. :D

No ajde...

Ja sam bio na samom zapadu Sicilije, u jednom malom mestu na moru, a jedini iole veliki grad tu blizu je Trapani. Tamo ima zanimljivih lokacija da se obidju (Monte Cofano - nacionalni park kao neki a zapravo ogoljena planincuga koja treba da se prepesaci uz samu ivicu i sa druge strane se dodje do lepog zaliva, Erice - grad na vrhu planine do kog se ide gondolom, San Vito - turisticko mesto na samom kraju Sicilije), ali verujem da ne trazis to, vec lepo more i pesak.

Sa druge strane, bio sam 4 dana u Palermu, koji je lepo videti i obici, zaista im je arhitektura sjajna i ceo grad je kao mala kocka, ali opet su im plaze prilicno bezveze i nikome ne bih preporucio da ide tamo bas da letuje.

Kataniju i Mesinu nisam obilazio i zaista nemam pojma kakvi su.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni na Tajlandu bio najveci problem sa hranom to sto ne govore engleski ni za lek, pa ne vredi da pitam da li je ljuto ili ne (mrzim ljuto). Tako da sam isprva uzimao random stvari, pa ako ispadne ljuto, dam nekome... Sto i nije problem jer jedno jelo 50-100 din. A isti (ako ne i bolji) kvalitet kao i u tajlandskim restoranima kod nas, a cene ravno 10x manje. :D Sve u svemu, hrana na ulici car, svuda po jugoistocnoj aziji. Place mi se kad se setim obroka ovog tipa za 200 din fazon:

Meni je bilo dovoljno gadno samo da ih vidim, nije bilo potrebe da probam hranu. I da ja sam jedan od tih sto po aziji jede u burger kingu i mcdonaldsu, jebe mi se da probam nove ukuse ako mi nesto gadno izgleda :D 

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je bilo dovoljno gadno samo da ih vidim, nije bilo potrebe da probam hranu. I da ja sam jedan od tih sto po aziji jede u burger kingu i mcdonaldsu, jebe mi se da probam nove ukuse ako mi nesto gadno izgleda :D 

Zar ti i ovo sto je G!!! kacio izgleda gadno? Kapiram da ima gadljivih na sanitarne uslove i tako to, ali evo sad mi ide voda na usta kad se setim svega sto sam jeo tamo, jos ono karamelizovano meso na stapicu om nom nom. Ne vole svi azijsku kuhinju, jbg. :)

 

pa ima li ta Italija igde lepe plaze i more! pomogao si mi da verovatno batalim razmisljanje o odlasku na more tamo

 

Italija je prilicno skupa, nadam se da znas to. :D

Link to comment
Share on other sites

Obisla sam dosta gradova u Italiji, znam kako je tamo. Ali ne znam kako je na Siciliji. Lesko, kakve su cene na Siciliji? :)

Bas volim Italiju, narocito Rim, pa mi je zamisao bila da mozda odem nekoliko dana u Rim i jos oko 7 na Siciliju ali evo Lesko kaze da je ne preporucuje za letovanje, a cula sam to jos od nekih ljudi

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

moze mala pomoc, nisam bio na moru bas dugo pa me zanima gde da idem. grcka je u pitanju

 

neki info:

plan je da odemo drugar i ja, izlasci yeyanje i to.

 

kontao sam da bi oko 450e za nocenje i dzeparac bilo dovoljno. nama jedino trebaju kreveti frizider i terasa, nista vise :D  

 

prevoz - bus, datum - sto pre

 

bilo kakva preporuka/savet su dobrodosli!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...