Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Povukla se, ne mogu vise da je napipam, izgleda da je sad sve u redu, Ivke.

 

dobro je, bio sam danas u novom sadu, rekoše mi tamošnje kuje da jako brinu šta je sa glavnim pastuvom

javi im, da ne brinu više

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jbt vozim bicikli i upadne mi osa ispod majice. Ujede me za pluca bukvalno i drzao sam malo led, imam otok ali mi se sada toliko prispavalo odjednom i ono, ne boli me pa me odjednom prilicno jako zaboli na tom mestu.
Ne bih ni razmisljao toliko o ovome da ne znam sjebane price za ujede osa.
Uglavnom sta sada da radim, je l normalno da mi se odjednom ovako spava (proslo je sat vremena od uboda) i guglujem kao, posle prvog ujeda postoji sansa da nastane alergija na ujed ose, je l treba to proveravati ili previse tripujem?

Link to comment
Share on other sites

hmm, neobicno onda...verovatno si istegao tetive i misice koji formiraju taj "tabanski luk"...radi one vezbe za tabane i nek te neko izmasira:)

А нерв нпр? Ту иду они мишићи/тетиве од колена са спољашње стране блаблабла, то му дође неки чест пут за неко једење гована са дискусима и курцима, а?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa ne bi trebalo da ga boli samo srednji deo tabana onda ako je ukljesten neki nerv

 

@atelas, uzmi neki pressing/aerius/flonidan/nesto protiv alergije i stavljaj hladne obloge...ako te bas gusi, otice ti mnogo to mesto, pada ti pritisak ispod 90/60 svrati do hitne ipak:)...al nije nista 99%

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odspavao sam, proslo me je, boli me jos samo na dodir i ostala mi samo crvena tackica. Mislis da bih trebao da uzmem sada neki od tih lekova nakon sto se smirilo sve ili nema potrebe? Sledeci put kad me ubode osa postoji kao sansa da sam alergican, pa me zanima da li bih trebao da uradim taj test na alergije, mislim da li je to nesto sto se preporucuje? Znam da zvuci kao "oh ne, ujela me osa, sta da radim" ali nije to toliko bezazleno koliko se mozda cini u prvi mah [:D]
Hvala doktore [:D]

Link to comment
Share on other sites

pa ne bi trebalo da ga boli samo srednji deo tabana onda ako je ukljesten neki nerv

 

@atelas, uzmi neki pressing/aerius/flonidan/nesto protiv alergije i stavljaj hladne obloge...ako te bas gusi, otice ti mnogo to mesto, pada ti pritisak ispod 90/60 svrati do hitne ipak:)...al nije nista 99%

 

Srednji deo ... mada sad me je malo prošlo, ali recimo kada sam pre neki dan nosio one nove tike, krenulo je da me boli. A fora je što su patike udobne, nemam nikakav problem sa njima, skroz me istripovalo to. 

 

Mislim da su mi stare patike zapravo zadale problem jer su se "raspale" pa nema više ni onog uloška unutra. Videću sad kad ih ne nosim nekoliko dana kako će da bude.

Link to comment
Share on other sites

Е, Дуле, био сам код физијатра за она леђа, каже није ништа неуросдфјалсдфај, него спазам и то каже није ништа претерано епик. Ја реко океј, ал што ме онда толко смара. Каже зато што сам кљакав. Ја реко па због тога сам кљакав лол.

И добро, сад ћу дидем на терапију. И каже десна страна, а ја бих се заклео да су и лева и десна, чак и да је више лева.

Исто каже да трип кад удахнем није то (имам трип да ако удахнем дубоко, а леђа су ми у фази да ме екстра зезају и/или ми је неко притисо леђа/грудни кош, да ме смара, као да се развлачи тај мишић, а неће). И ту сам се сморио јер сам сигуран да ЈЕСТЕ то. Ал добро, нисам имао зен у том тренутку, пошто нисам отишао са ''папиром за куповину'' на преглед, па сам позаборављо отприлике пет ствари којих сам се, наравно, сетио чим сам изашао из зграде. Направићу списак кад будем ишо на контролу.

И каже није ништа нервно или шта већ, ја се жалио на онај пут по спољашњем делу ноге и тамо по буљи, каже можда је тај спазам нешто ту испритискао, али није ништа да се интервенише пер се.

 

Зашто ово пишем? Чисто да видим како теби све то изгледа, мислим, овако као вајб:)

Да ли може доктор да буде оволико сигуран на основу оваквог прегледа? Мислим, мене је она ВРЛО кратко испрегледала, оно, савиј се, стој на прстима, петама, ај савијамо мало ноге, дижи рамена, пип пип пип и то је то. Ја сам баш био у фазону ''браааате није ми добро већ три године, одем у проџу, вратим се са кило леба и лежим ко баба три дана зато што сам носио кило леба тријес метара, зашто ме нисте ставили у капсулу за евангелиона и скенирали магнетом, струјом, биоенергијом, маном и чијем сат времена, вадили крв, водили код психијатра и онда консултовали конзилијум од седамдесет шамана'', она је у фазону спазам спазам и то ништа већи од солидног. И ово за удисање ме је истриповала, мислим, мени је крајње логично да ме то смара, као кад би нпр. имао зашивену рану негде на торзу и удисао јако, болело би те или шта год. Мислим, механички ми је скроз оправдано, а она је у фазону yolo mcswag.

 

Да се разумемо, ако је то све тако, ја сам најсрећнији лик на свету, то значи да немам пет сломљених пршљенова, три реуме и умирем за годину дана, КАО ШТО САМ МИСЛИО:)

 

И да, каже имам ограничене кретње у оба рамена и онда кад дижем руке, размачињем лопатице и оптерећујем леђа додатно.

 

 

 

И, имаш ли неки генерални утисак, о моћни Дуле?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ахах:)

 

Ма није зато, него што ме стварно јебе светски, под један, под два, јебе ме светски већ три године, под три, ишао сам на терапију и ништа није било, а све време су ми причали ''па боље ти је'', док сам ја скакао по соби ко неки изнервирани лик из Астерикса и викао ''брате ваљда ја знам дал ми је боље''. И онда сам био у фазону можда и није спазам него нешто ''механичкије'', што треба да се ''исправи'', а не ''поправи'', а да из неког разлога то промиче ликовима.

Мислим, ја се не зезам за идење у проџу.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Зашто ово пишем? Чисто да видим како теби све то изгледа, мислим, овако као вајб:)

Да ли може доктор да буде оволико сигуран на основу оваквог прегледа? Мислим, мене је она ВРЛО кратко испрегледала, оно, савиј се, стој на прстима, петама, ај савијамо мало ноге, дижи рамена, пип пип пип и то је то. Ја сам баш био у фазону ''браааате није ми добро већ три године, одем у проџу, вратим се са кило леба и лежим ко баба три дана зато што сам носио кило леба тријес метара, зашто ме нисте ставили у капсулу за евангелиона и скенирали магнетом, струјом, биоенергијом, маном и чијем сат времена, вадили крв, водили код психијатра и онда консултовали конзилијум од седамдесет шамана''

E i ja sam imao isti trip sa ramenom, s tim što ja nisam ni imao nikakav pregled

Da ponovim ukratko moju priču:

1. iskoči mi rame 2 puta u roku od 3 dana

2. na urgentnom: ultrazvuk - ništa nije slomljeno, imobilizacija ramena 10 dana, pa kod specijaliste.

3. nakon 10 dana, kod specijaliste: "sestro skinite mu to, a ti ćeš Nidžo morati na operaciju lol"

I to je to, idem sad u petak na operaciju ramena. Znači, bez ikakvog pregleda, magneta, ultrazvuka mekog tkiva, čak ni ovo tvoje "diži ramena", ni pipanje neko, ma ništa :)

Znači da sam ja neki poremećeni lik koji je istripovao da mu je iskočilo rame, fasovo bih otvaranje ramena for free od strane državne institucije :)

Link to comment
Share on other sites

a brate :) ti kao da ne znas s kim imas posla :D ako tvoj problem nije najosnovniji, moras da im dokazes inace ne prihvataju. dakle spremi taj spisak, ne pominji internet, i spomeni kako 'jedan vas kolega lekar milsi da bi to moglo da bude xyz, ali je preporucio vas!' ili tako nesto :D i ponesi neke darove da se dule smor ne uvredi :tf:

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Кад се ушинем која ми је најбоља терапија :) сем мировања ?:) Мажем фастум гел и коњску маст :) Има ли нешто баш за то или нема ?:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

E i ja sam imao isti trip sa ramenom, s tim što ja nisam ni imao nikakav pregled

Da ponovim ukratko moju priču:

1. iskoči mi rame 2 puta u roku od 3 dana

2. na urgentnom: ultrazvuk - ništa nije slomljeno, imobilizacija ramena 10 dana, pa kod specijaliste.

3. nakon 10 dana, kod specijaliste: "sestro skinite mu to, a ti ćeš Nidžo morati na operaciju lol"

I to je to, idem sad u petak na operaciju ramena. Znači, bez ikakvog pregleda, magneta, ultrazvuka mekog tkiva, čak ni ovo tvoje "diži ramena", ni pipanje neko, ma ništa :)

Znači da sam ja neki poremećeni lik koji je istripovao da mu je iskočilo rame, fasovo bih otvaranje ramena for free od strane državne institucije :)

 

nadam se da neces umreti od sepse, posto se kod nas umire od sepse kad ti vade zub

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Тај мидокалм су мени дали кад су ме пукла леђа и био сам дрогиран цео дан, спавао и клатио се ко ретард, али су ме болела леђа, наравно!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

sta znam, meni je pomogao, mozda zato sto sam alkos HEEE!

 

btw duljo, koji je po tebi pristup bolji u lecenju anksiozno-depresivnog sindroma i socialne fobije, kognitivno bihejvioralna terapija, psihoanaliza ili nesto trece...inb4, radim neko istrazivanje dvini style! :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...