Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

postoji realni višak nemedicinskog osoblja koga ima do 40% iako je norma oko 20 %...ali naravno da neće otpustiti svoje ljude koji su uvalili na izmišljena radna mesta da ne rade ništa, već će sestre i lekare poslati u prevremenu penziju, a neće ih zameniti novim kadrom pa će biti još gore

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

dule, po završetku bolničkog lečenja bolnica šalje zdravstvenom fondu račun za lečenje datog pacijenta. jesu li ovo realne pare koje legnu na račun bolnice ili pišu račune iz dosade?

Link to comment
Share on other sites

Bez uputa pregled na banjici je 7k (LOL). Dule jel moguce da zdravstveno toliko uplacuje bolnici po svakom pregledu? Jedan doktor primi oko 50 pacijenata a ima ih oko 10 sto bi znacilo par miliona od 9 do 14h utorkom. Nesto mi mnogo to

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je to nesto, ja idem sledece nedelje za stitnu zlezdu privatno i pregled sa analizama i ultrazvukom je 3000, sto realno i nije toliko puno. Inace mi je sama doktorica opste prakse rekla da idem privatno jer postoji samo jedan endokrinolog na citavu Suboticu kod kojeg se ceka godinu dana. Inace ista bolnica pokriva pacijente od Sombora do Kikinde. :DDD

Link to comment
Share on other sites

Vec desetak dana dana me muci kasalj/grlo, sa tim da mi poslednjih 3-4 treba po dva-tri sata da zaspim zbog kaslja. Nemam temperaturu, ne boli me nista, samo kasljem (suvo) kao magarac kad sam u horizontali. 

 

Vadio sam bris privatno vec neki 4-5. dan i jedino je iskultivisan Staphylococcus aureus u malom broju. Jel vredi da uopste idem kod lekara? Kapiram da mi nece davati antibiotike, a ne verujem ni da imam upalu pluca, ali sa druge strane ovo ne popusta... 

Edited by MikacNS
Link to comment
Share on other sites

mozda si alergican na nesto ako ti ne prolazi taj suvi kasalj, a nemas temp...a koliko mali broj s.aureus, jel pise?

 

Cisto sumnjam, devojka je takodje bila bolesna i kasljala je, samo je nju proslo redovno sve. Za s.aureus nazalost pise samo da je prisutno u malom broju. 

 

Anyway, ici cu danas ipak kod lekara posto nisam uopste spavao nocas i sad me vec zivcira. Javicu rezultate! 

Link to comment
Share on other sites

Cisto sumnjam, devojka je takodje bila bolesna i kasljala je, samo je nju proslo redovno sve. Za s.aureus nazalost pise samo da je prisutno u malom broju. 

 

Anyway, ici cu danas ipak kod lekara posto nisam uopste spavao nocas i sad me vec zivcira. Javicu rezultate! 

 

Tako nesto sam ja imao do pre 2-3 nedelje i tad je koliko sam primetio dosta ljudi imalo to, a posto nisam mogao da docekam red kod lekara potpisao sam to pod virus i proslo je posle tri nedelje.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

samo da se pridruzim, slicno kod mene. ja sam na nasonexu i aeriusu oko 3 meseca i ok je, osim jutarnjeg kaslja, ali jednom nisam pila lekove za vikend, zaboravila na poslu, i sve se vratilo

 

kakve veze ima nasonex sa kasljem ? na njemu sam vec jako dugo i sluzi mi za sinuse,aerius sam pio protiv tog kaslja koji je dolazio iznenada i bez razloga,i danas se zakasljem s vremena na vreme,verovatno neka alergija za koju me mrzi da proveravam koja je...inace,poslednjih 15-tak dana,kada se probudim boli me grlo i prodje kroz pola h/1h...kontam da mi se susi grlo posto cesto spavam otvorenih ustiju :/

Edited by mohr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...