Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Nikad nije kasno da se "zategnes" .. Bitna je volja, a sve ostalo dolazi radom, malo tezim kako godine idu ali rezultati moraju doci ako si uporan u treninzima. Ja sam u trenutnoj stagnaciji zbog povrede ruke ali se vracam punom trenaznom procesu cim se povreda sanira.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Нигеру пробај једно и друго :) Можеш тим редом први кући да вежбаш па кад ти досади онда иди у теретану па онда види шта ти више одговара :) Мени крос фит делује претешко тј више ми је за оне фитнес момке који тренирају 5 пута недељно :))) није за рекреативце .Можда и грешим мало знам о томе :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ja bih počeo u teretani, evo nekih razloga:

- p90x je težak, jako naporan, bolje je pre njega imati neku osnovu

- crossfit je teži od p90x :D

- verovatno si jako slab posle dijete i godina neaktivnosti, bolje prvo da malo ojačaš pa da se baciš na kondiciju i definiciju

tako da ono, dva-tri meseca teretane, pa onda crossfit!

Link to comment
Share on other sites

krecem za 2-3 dana u teretanu. ugojio sam se i dobio stomak prvi put u zivotu.

valjalo bi se uozbiljiti sto pre, inace ce biti sve teze i teze naterati se na vezbanje.

videcu koliko mogu da ispostujem ovaj program [post='http://thepiratebay....red_by__hamster)']athlean piratebay i pritom izbacujem sve nezdravo iz ishrane

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

ja bih počeo u teretani, evo nekih razloga:

- p90x je težak, jako naporan, bolje je pre njega imati neku osnovu

- crossfit je teži od p90x :D

- verovatno si jako slab posle dijete i godina neaktivnosti, bolje prvo da malo ojačaš pa da se baciš na kondiciju i definiciju

tako da ono, dva-tri meseca teretane, pa onda crossfit!

Aj videcu prvo sta mi treba od rekvizita za p90x, to je isto bitna stavka posto ne raste na drvetu nista...

Inace sam vezbao gajbi 1h dnevno 4 meseca, ono tegovi i ostalo gde koristis sopstvenu tezinu tela... ali to je bilo random nekako, hocu bas po programu nekom i bitno bi je da istopim preostale masnoce, ne zelim da se pumpam...

Kondicije imam solidno, trcao sam sve do nekog oktobra 2 x ceo savski kej - 8km tako da mi nece trebati mnogo da uletim u istu formu..... A tesha je ovde kod mene valjda 2500-3000din mesecno....

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Један савет за вас што почињете да вежбате сада, капирам као последица новогодишњих одлука :)

Савет је да не компликујете превише и да се не обазирете на детаље превише. Дакле не морате да имате про тренинге и да мерите тачно у грам колико једете и колико калорија уносите. Довољно је да вежбате онај српски тренинг "3 па 1" и да само мало обратите пажњу на хас, типа наручићете пилеће бело уместо пљеке и тако та срања, углавном да се мало обрати пажња на храну, ништа про.

Ово све вам говорим, тј. саветујем, зато што вам је највећи проблем у глави, оносно мотив и жеља за радом. Ако као нуб, или као неко ко дуго није тренирао, поставиш високе циљеве и теже послове, већа је вероватноћа да ћеш одустати од тренинга. Тако да, првих месец а још боље два, само обичан тренинг и исхрана, та све то уђе у рутину, а кад прође тај период онда постепено улазити све дубље у материју и све више ићи ка про левелу!

Ето, надам се да сам помогао лома рур другарима, а све ово је изведено из личног искуства и од људи из блиске околине.

и на крају запамтите једно NO PAIN, NO GAIN!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

kapiram taj trip kod niggera u glavi sa prepumpavanjem :). Velikom broju ljudi koji nemaju toliko iskustva i kontakta sa teretanom izgleda da ce ako "previse" treniraju jednog dana se probuditi veliki ko coleman, tj da ce preterati i "ruzno" izgledati :).

Imao sam naravno i ja taj trip kao pocetnik, znam da mi je u glavi bilo "omg necu da radim cucanj sa velikim kilazama pa da imam ovolike noge, gadno izgleda".

Uglavnom, samo jako trenirajte i ne brinite da cete se "prepucati" :)

Link to comment
Share on other sites

ne bih ja to tako olako shvatio baš. istina, neće se niko prepucati za godinu dana amaterskog bavljenja teretanom, ali self image je zajebana stvar, i što više treniraš to ti se više menja percepcija. makar pretpostavljam da one batice što ne mogu da spuste ruke tako završe tu gde završe, ako me kapirate...

Link to comment
Share on other sites

Јесте, зато треба бити зен у постављању и контролисању циљева:)

''само још мало'' синдром, као и упоређивање са међустепенима без зумаут трипа-апсолутне перцепције је стара замка, не само у грувању, већ и у свим осталим сферама живота (још једно пиво, још један потез у херојима, још једна кесица чипса) :)

Ја бих препоручио дакле неки структурисанији скеџл, рокове, циљеве, иако је у питању полу-озбиљан ангажман, баш због овога о чему Иван прича. Наравно, ако се качиш на згибка гајби и радиш склекове на Ади, онда капирам да не мораш да нешто много размишљаш о томе, али теша јесте трип и то сам витнесово неколико пута код људи.

Значи, фантази пример, ако ош да будеш Бред Пит из Снеча, направи оверал пројекат и повремено га контролиши. И ако истрипујеш да си мали и кад будеш ко Бред Пит из Снеча, онда седи и размисли баш онако добро да ли ти се заиста променио укус или си тренутно истрипово, па види шта ћеш даље.

Мај ту сентс

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da me niste shvatili :). Nisam pricao o tom self-image-u i iskrivljenoj self percepciji. Nego da je fizicki nemoguce da izgledas kao steroid batica jer samo jako treniras a da neces to zapravo. Za taj izgled pisas krv godinama, hemija i ostalo i to radis jer hoces nogu ko Coleman. Ne mozes dobiti nogu ko Coleman jer jako treniras 4 puta nedeljno, jedes kako treba i pijes protein :).

Link to comment
Share on other sites

Онда нико никог није схватио:)

Не кажемо ми да можеш да добијеш ногу ко Колмен за два дана грувања, него да се у ПРОЦЕСУ грувања често деси да се напржиш да хоћеш да имаш ногу ко Колмен зато што ти се шифтовала перцепција. Па онда узмеш и радиш то што ради Колмен.

А друго, не мора Колмен, може и нешто мање да буде резултат шифтоване перцепције. Некоме су и туњевина-4хтеша батице превелике, па постане тај батица јер му се шифтује перцепција, а заправо не жели то.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ali ja se slazem sa time. poznat je taj fenomen da covek (pogotovo teretandzija) ne vidi sebe realno, znam sta mislis pod sift percepcije kod tog teretana momenta.

Ja samo kazem da nece to doci bez shifta percepcije eto tako jer treniras. Kontas? Tek kada se desi sift percepcije ti pocnes da radis stvari koje omogucavaju rezultat koji je zacrtala shiftovana percepcija. Zbog toga nema veze shift percepcije i izgleda sa ovim sto ja pricam :)

Link to comment
Share on other sites

Па добро, то наравно да не може, мислим, ако ти се не шифтује перцепција, па видиш да су ти ноге толике колке си хтео онда не наставиш да их груваш даље, па не можеш да претераш у грувању ако ти се не шифтује перцепција јер само треба да - престанеш да нагруваваш те ноге.

Мислим, капирам те, али не знам шта хоћеш да кажеш тиме, ваљда је то јасно:)

Те ствари се не дешавају за дан, оно, тренирао си, дотеро си ногу докле си хтео и сутра си опет тренирао и онда се пробудиш прекосутра са дупло већим ногама:) Да то ради тако, онда би могло да се прича о томе, али капирам да дете од седам година капира да то не може да се деси. У преводу, сад си ме збунио:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ustajem oko pola 9, u 9 sam u teretani. Niti sam gladan ujutru, niti mi je muka kad treniram posle hasanja, cisto me interesuje dal ima nekog uticaja na celokupan proces, tipa vise kalorija sagorevas na prazan stomak il tako nesto :D (stvarno malo znam o svemu ovome, zato zapitkujem ovoliko :P )

Mislim da sam i licno iskusio i cuo da su vezbe ujutro najbolje :

1. Aerobne

2. Na prazan stomak.

Ja kada sam uspeo par puta da to uradim, bio sam like a boss. Kolega je isao par puta u 7 ujutro na tas na plivanje, kaze da je bio prporodjen.

Nikad nije kasno da se "zategnes" .. Bitna je volja, a sve ostalo dolazi radom, malo tezim kako godine idu ali rezultati moraju doci ako si uporan u treninzima. Ja sam u trenutnoj stagnaciji zbog povrede ruke ali se vracam punom trenaznom procesu cim se povreda sanira.

Zapravo ne, nigger i ja se blizimo 40oj :tf: tako da ne mozemo se sada zategnuti kao ćela.

Voleo bih kad bih mogao sa nekim od rur ljudi da probam da radimo neki p90 barem 2-3 puta nedeljno, oanko od pocetka.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

al ste ga zakomplikovali :)

average batice ne moze da se nagruva cak i da hoce da se nagruva samo od tese. A granica dokle moze da stigne average batica samo sa tesom (bez ozbiljnije price o suplementima/hemiji) je daleko ispod granice nagruvanosti cak i averege zene. Znaci da batica da sve od sebe u teretani i da pitas brdo zena (kojima je granica daleko ispod muske) ni one ne bi rekle da je nagruvan.

Ako neces da se nagruvas, cepaj tesu kolko hoces i nemoj da jedes i eto ga savrsen rezultat :tf:

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

ja sam 13t mesec u ovom rezimu ishrane i tacno znam sta mi prija a sta ne, znaci ne furam nikakve kiwi dijete n shit, ne pijem nikakve preparate, moj fazon je upravo taj raw trip - no pain - no gain.... to sto bas sada silazim u teshu je cista koincidencija tj mogucnosti (da ne objasnjavam sad) ali plan mi je da nakon uspesne promene navika u ishrani sada konacno uletim i u pricu sa REDOVNIM vezbanjem koje umnogome doprinosi odrzavanju telesne tezine, masti u organizmu etc.... Dacu sve od sebe nakon sto krenem, a rezultate povremeno kaciti i ovde ako me ne bude mrzelo....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

p90x je tezak i nije za pocetnike, pazite sta radite :) Monoton je jako takodje, ja bi uvek preporucio teretanu pre p90x( jer je to program pravljen za ljude koji ne mogu da idu u teretanu kapiram).

I jedna ispravka , teretana se zove teretana ili bildara, nikako tesa ili tresa !!!!

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

a majmunara?

bio sam danas prvi put u teretani posle godinu dana, smešno sam slab, ali popraviću se. bitno je da je trening u teretani pet puta lakši nego prosečan p90x trening.

nažalost, bio je pokvaren razglas pa ne mogu da vas obavestim šta ima novo na TDI radiju. :(((((((((((

Link to comment
Share on other sites

Nikad nije kasno da se "zategnes" .. Bitna je volja, a sve ostalo dolazi radom, malo tezim kako godine idu ali rezultati moraju doci ako si uporan u treninzima. Ja sam u trenutnoj stagnaciji zbog povrede ruke ali se vracam punom trenaznom procesu cim se povreda sanira.

A sta ti je sa rukom?

Lepo su/smo ti rekli da se zapinjes ko magarac sa 150 serija i 400 ponavljanja.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam smarao nekoga ovde za p90x (Ivana_?) medjutim nisam bio ni blizu potrebne kondicije :( Onda sam se presaltao na Power90. Mnogo lakse, skinuo do sada 11kg (sa 107 na 96) uz normalnu ishranu (ne jedem djubre, nista gazirano, 5 puta na dan: 7h, 10h uzina ,14h , 17h uzina, 19h). Nije tesko, posle metar dana si u dobroj kondiciji, ne zahteva nista osim dva tega, stolice i podloge.

Kome je p90x preteran ovo je super alternativa. Isto gajba varijanta, 30-45m dnevno. Ja se nadam kada izguram svih 90 dana da cu moci p90x da nastavim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...