Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Нисам теби причао лол:)

Причао сам Калију и Песми јер имам трип да су им постови у фазону ЛОЛ РОФЛ КАКВА ПОРЕЂЕЊА ПА КО ТО МОЖЕ ДА ЗНА ЛОЛ, а заправо ради се о интересантној и прилично маторој причи, а која до сада у свим својим итерацијама, теоријама и праксама нагиње ка боксерима већ дуги низ година и изнова се показује као тачна. Поготово са настанком ММА. Али било је приче о томе и доста раније, чак је и она животиња Ојама био у фазону да су му боксери били сто пута зајебанији од других ликова, људи су тад били у фазону ''лол па како'', али сада је то прилично позната ствар.

Pa i jeste taj fazon. Naravno da sam napisao ko moze da zna... i mislim da je subjektivno misljenje u pitanju. Ako stavljas na papir, mozes da stavis gomilu cinjenice pro/contra i za jednog i za drugog, zato sam i rekao da je rasprava na nivou sheldona i hulka i supermena.

Hocu reci, kad je rec o LEVEL 10 likovima izjednacenog skila, onda u borilackim sportovima uvek postoji shansa i za jednog i za drugog. I kad smo vec izjednacili levele kod likova.. zasto onda ne bismo preskocili likove i poredili dikretno oba sporta boks vs kikboks ? Ja na primer nemam pojma ko bi pobedio, dao bih mozda prednost bokseru, ovako napamet, (zato sto mi nekako cak i zvuci zajebanije.. brate.. BOKSER) i nekako ceo taj vajb oko boksera mi deluje kao da iako imaju isti level, bokserov levi direkt udara jache kikbokserov desni hajkik (mozda i nije tako, sigurno ima istrazivanje, lol naucnici, ali tako mi deluje).

Ali kad razmislim, sta se desava kad udju u ring bokser i kik bokser. Kako se oni biju? Bokser samo rukama sa sve bokserskim rukavicama vs kik boksera sa rukavicama koji bije i nogama? Sta se desava u tom scenariju? Ono.. udju u ring, krene fajt, ako ga bokser ne nokautira u roku od odmah, sta se desava kad se udje u klinch neki i kik bokser krene da seva nogama i kolenima? Kako se bokser brani od toga? Pa cak i da moze da koristi noge (koje ne sumnjam da su jake, treba mnogo kondicije i footworka za boks), bokser nije treniran da radi blokove nogama, pa cak nije treniran ni da prima udarce po nogama... dok je kik bokser jebeni tong po.

DAJTE NEKA OBJASNJENJA!

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

E, da znas da ipak nemam zelju za objasnjenjima posto me je interesovalo i malo sam pogledao po netu, cak i nekoliko video klipova, ima po jutjubu....

i upravo je ono sto sam rekao.... kickbokeri nogama unistavaju boksere, vec posle prvog dobrog lowkicka se vidi da je prevelika prednost.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

mislim da je johnn1e najpotkovaniji znanjem o udelu zagrevanja i istezanja kod (ne)povreda samo ga nema ni za leka :)

a sto se tice druge teme, bokser dobija bilo koji stand up nije bitno protiv koga se bije (naravno da pricamo o istom skilu protivnika) i tako u krug sa ostalima.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

pa, niko normalan nebi pustio da se tako biju ljudi razlicitih vestina.Bokseri rade samo ruke, kik bokseri rade i ruke i noge, pa je logicno da kad sparinguju rade boks posto bokser nume nogama.Bitna razlika je to,sto bokser u gardu stoji na prednjoj nozi, sto mu omogucava da udari jako rukom (citavom svojom tezinom)ali mu oduzima mogucnost da primi udarac u nogu(low kik), sto znaci u prevodu-ako primis jak udarac nogom u nogu na koju si oslonjen=slomljena ti je noga.E sad, zbog toga kik bokseri stoje na zadnjoj nozi(da bi mogli da prime udarac nogom u nogu),sto im onemogucava da udare jako rukom,sto stavlja boksere u veliku prednost kad se radi samo rukama.Jednostavno ne moze se porediti i nije zahvalno pricati ko bi pobedio,posto sve to zavisi od situacije do situacije,i ne valja porediti vestine na taj nacin.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Брате, оде човек пет минута на гугл и врати се пун знања... јеботе, не да ми на памет не би пало да се тако понашам... Ал добро, сто људи, сто ћуди. Само, имао си прилику да питаш и да научиш нешто о стварима о којима очигледно не знаш ништа (то се види из конструкције твојих постова, ништа увредљиво, можда знам две ствари боље од тебе, а ти од мене педесет), али ти си изабрао да витлаш курцем на основу ''мени то тако изгледа'' трипа.

Океј, твој избор (лош ако мене ико пита, много ствари сам научио тако што нисам витлао курцем у разговору са људима који су нешто знали о некој материји а ја не), а ја ћу добро утувити у главу тај избор.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

na konto price o zagrevanju/istezanju, samo vi verujte da zagrevanje ne sprecava od povreda, i tako vezbajte par godina pa cu da vas vidim. Svi vrhunski sportisti se zagrevaju cisto onako, vole da trose po sat vremena uzalud. Eo ja jedva 20 godina imam pa osecam i te kakvu razliku u treningu sa i bez zagrevanja/istezanja, i to ne malu, nego ogromnu, sto u performansama, sto u after efektu

Link to comment
Share on other sites

@zagrevanje

inb4 fudbaleri bez mozga i te price

Nemoj se zagrejati i sutaj na gol, prepona/primicac/zadnja loza ce se u 80% slucajeva sjebati. Ne mora da znaci da neces moci hodati normalno, ali to ce biti taman toliko da te smara par dana.

Nemoj se zagrejati,trci, skaci i u prvih 10-15 minuta, ako slucajno lose doskocis zglob je sigurno gotov, a kad bi bio zagrejan malo stisnes muda zavrsis tekmu/termin stavis led i sutra kao nov. Ovo je na meni provereno i na jos par ortaka i svih likova koji su ikad igrali samnom u bilo kom klubu(od klinaca kao ja, do igraca koji su igrali u prvoligaskim klubovima), ako naucnici kazu drugacije onda sam ja medicinski fenomen, a i svi oni.

Ako se svi moguci profesionalni sportisti zagrevaju pred utakmicu i to dok ih "ne probije znoj", sigurno postoji razlog. Do sad, da se povrede, makar to bilo i najmanje, ako se ne zagreju su rekli alfa, cela, dulio, suki i pesma ako se ne varam, evo sad i ja. Ja mislim da je to sasvim dovoljan uzorak da pobijes teoriju da zagrevanje ne utice na povrede.

Najbolji drugar mi je odlican difovac(odlicne ocene i aktivan sportista) i njega cu pitati sutra u vezi toga pa cu da javim.

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Брате, оде човек пет минута на гугл и врати се пун знања... јеботе, не да ми на памет не би пало да се тако понашам... Ал добро, сто људи, сто ћуди. Само, имао си прилику да питаш и да научиш нешто о стварима о којима очигледно не знаш ништа (то се види из конструкције твојих постова, ништа увредљиво, можда знам две ствари боље од тебе, а ти од мене педесет), али ти си изабрао да витлаш курцем на основу ''мени то тако изгледа'' трипа.

Океј, твој избор (лош ако мене ико пита, много ствари сам научио тако што нисам витлао курцем у разговору са људима који су нешто знали о некој материји а ја не), а ја ћу добро утувити у главу тај избор.

Nema sta vitlanje kurcem. Interesovalo me je nesto, pitao sam koga treba da pitam malo o tome (drugara koji je profesionalni karatista koji sad trenira mma), pogledao po netu, pogledao par klipova i clanaka... i potvrdio ono sto sam i sam mislio, i to je to. Moj "meni to tako izgleda" trip nije utemeljen na necemu izmisljenom pre svega... znaci ja nisam uzeo da pricam o necemu sa cime nemam dodira pa lupam subjektivno, bavim se sportom celog zivota, i fizickim aktivnostima raznoraznim celog zivota, poznajem mogucnosti ljudskog tela prilicno dobro, moj zakljucak nije bilo neinformisano subjektivno "meni to tako izgleda" misljenje.

Ti vec n-ti post za redom dolazis da napises "kako mozes da mi otkrijes to znanje, ali neces posto nisam zasluzio"? Ako imas nesto napisi, ako nemas, nema zaista potrebe da pises kako neces da podelis svoje znanje na temu, mada iskreno mislim da nemas sta novo da mi kazes, ali nemoj zbog mene da ne pises , mozda nego drugi zeli da procita.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

i aj definisite sta je povreda, pa ce onda biti malo lakse pricati. Ako vam je povreda da ne mozes da treniras, onda tesko da nezagrevanje moze da dovede do toga, ali je meni recimo povreda bilo sta sto mi ne dozvoljava 100% funkcionalnosti, a to u tesi nikad neces moci da testiras, i za to je zagrevanje ne pozeljno, nego neophodno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...