Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Jel bi mogao neko da napise mozda ceo ciklus - zagrevanje/istezanje pre treninga, (u toku treninga?), i istezanje na kraju?

Ja trenutno odradim neko default istezanje/zagrevanje koje ne traje duze od 3 minuta, ali kapiram da to nije dovoljno. Istezem se malo u toku treninga, cisto radi prokrvljenosti misica, ali to je to, posle treninga ne istezem celo telo ili tako nesto...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari, krecem od sutra opet u teretanu (poslednji put sam aktivno isao pre 2 godine), pa me zanima kako najbolje da organizujem trening! Trenutno sam na oko ~20% BFa, ~93kg/192cm, cilj mi je da se spustim na oko 14-15% BFa. Planiram da i dalje radim plyometriju iz Insanitija 2 dana, 4 dana teretana treninga i 1 dan pauze. Kako najbolje da organizujem ta 4 dana u teretani? Koliko cesto da ubacujem trbusnjake uz trening iz teretane, ili da ih radim posle plyometrije? Da li bi bilo efikasno raditi Grudi/triceps prvi dan, ledja drugi, biceps treci, i cetvrti dan da budu ramena/noge, ili neka druga kombinacija?

Sto se tice ishrane, prilicno dobro sam je sredio u poslednje vreme, planiram da idem na oko 600 kalorija deficita, uz oko 50-100gr UHa dnevno, mozda jedan dan nedeljno ubacim punjenje od oko 300gr pirinca za dodatne hidrate i proteine.

Napomena, necu koristiti nikakvu suplementaciju! Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Zar nije granica za ketozu <40 gr? Mislio sam da idem na ovu cifru u pocetku, pa bih podigao na oko 150g ako bas budem ko kurac, ne znam josh uvek svoje kapacitete i mogucnosti, kapirao sam da ce se prava cifra pokazati vremenom :)

A sto se tice trening plana, neke sugestije/zamerke?

Link to comment
Share on other sites

ne znam sta ti je plyometrija.. Ja idem u teretanu 3 do 4 puta nedeljno i radim klasican split trening.. Sta god radio pazi da ne preteras samo i ne mozes mnogo da pogresis. Samo se drzi ishrane koliko god mozes. Pazi da ne prelazis taj broj kalorija koji odredis(-600) i nemoj se opterecivati da moras da jedes samo cistu hranu.. pirinac, piletinu, belanca itd... dok se ne priblizis 10% bf mozes dosta junk fooda da jedes i da skidas salo :)

Link to comment
Share on other sites

dobro, dosta jaci kardio :)) Inace, odradio sam prvi trening danas, grudi/triceps, i neocekivano brzo sam zavrsio sve, po 4 razlicite vezbe x 4 serije svake, trening mi je trajao oko 40minuta, pa sam otisao na bajs 10ak minuta da nadoknadim...secam se pre kada sam isao, treninzi su mi bili po sat ipo vremena minimum

Edited by Shomi~
Link to comment
Share on other sites

i ja planiram da krenem u teretanu, malo mi je dosadilo vežbanje kod kuće. ideja je da povećam snagu, prvenstveno u nogama, duboki čučnjevi na jednoj nozi su krajnji cilj :D

upravo mislim da to postignem kratkim treninzima sa malim brojem različitih vežbi, ali uz konstantno napredovanje i povećavanje težine.

ne znam samo da li ću uspeti ako ne budem radio mrtvo dizanje :tf:

Link to comment
Share on other sites

verovatno su merili ciji je veci. elem svako podizanje vece tezine (sa zemlje) treba da se radi iz nogu, a ne iz ledja kako ne bi doslo do povrede. ako ne znas pravilnu formu konsultuj se (ne sa teretana guruima vec sa trenerima/isntruktorima) i pocni sa manjim tezinama... nije sramota raditi samo sa sipkom dok ne uvezbas, pa makar to trajalo i mesec dana. dakle, nauci formu i kreni sa sipkom pa u zavisnosti od napretka povecavaj kilazu.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

verovatno su merili ciji je veci. elem svako podizanje vece tezine (sa zemlje) treba da se radi iz nogu, a ne iz ledja kako ne bi doslo do povrede. ako ne znas pravilnu formu konsultuj se (ne sa teretana guruima vec sa trenerima/isntruktorima) i pocni sa manjim tezinama... nije sramota raditi samo sa sipkom dok ne uvezbas, pa makar to trajalo i mesec dana. dakle, nauci formu i kreni sa sipkom pa u zavisnosti od napretka povecavaj kilazu.

I obavezno pljeke kod krleta u 11 uvece <3

  • Downvote (-1) 1

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Pa idem sto dublje mogu, mada meni najvise odgovara da rasirim noge malo vise od sirine ramena, tako da je nesto kao sumo cucanj, pa je malo kraci range of motion.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Ja mogu da cucnem 100kg 20 puta i dalje su mi noge ko cackalice :(

pa to je idealno :D

+1

pogotovo ako se baviš bilo kojim sportom... samo pogledaj noge crnjama koji zakucavaju preko likova, odbojkašima ili skakačima u vis i sve će ti biti jasno!

Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

jos uvek me tetiva boli, jako malo, ali bol je prisutan u nekim situacijama... totalno sam zaboravio na mogucnost mazanja nekom kremom, tipa konjska mast ili neki gel i kapiram da je sada vec kasno?

u nedelju ce biti tacno 14 dana kako ne trcim, a kako sam prestao da trcim tako sam izgubio volju da vezbam.

sva sreca pa mi se zelja za fizickom aktivnoscu vratila, jos je pozitivno to sto se nisam ugojio (samo pola kile od poslednjeg merenja dok sam trcao)..

e sada, planiram da krenem OD PONEDELJKA, a ako mi nesto pukne mozda i sutra/prekosutra, da vezbam kod kuce, sklekovi, trbusnjaci tegovi...

sta mi predlazete kako da rasporedim vezbe?

imam jedan teg od 7.5 kg i mislim da mogu 12-13 puta da ga podignem, tako da planiram to da iskoristim :)

aj dajte neke hintove

hvala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...