Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

šta je ovoga pravi kaliper? mogao bi ortak da mi donese tamo iza nove godine, a i nisu neke pare uglavnom, pa možda i ispazarim.

nego, zbog čega se kaliper smatra dobrim načinom za merenje BF-a? koliko vidim, opet je tu prisutna neka interpretacija, a i ne gojimo se svi na istim mestima. meni deluje da to opet neće dati tačnu meru, već samo omogućiti da se prate promene, isto kao body comp vaga.

Stvarno se ne razumem detaljnije, to da nema u Srbiji (SAMO U SRBIJI NEMA111) mi je rekao ortak.

Da priblizim situaciju, ortak radi u nekoj zajebanoj laboratoriji pri faksu, vrse testiranja raznih profesionalnih sportista. S druge strane on radi i kao privatni trener i kao takvom, kaliper bi mu dobro dosao, na sta sam ja rekao LOL GARI STO NEMAS AJ MI MERIS BF (no homo), da bi mi rekao da u celoj zemlji ima fazon dva prava kalipera, jedan kod njih, drugi na nekom VMA recimo i da je pravi tesko nabaviti i da kosta dosta para.

Jos jednom, ovo se secam kroz maglu i bilo je jako davno kada smo pricali, ali znam da je ostalo na tome da kod nas nema i da je zajebano nabaviti.

Evo malo sam se igrao sa guglom i "professional body fat caliper" i "best body fat caliper" i dosao do ovoga sto pretpostavljam da je nesto sto je pro http://www.myopure.com.au/lange-bodyfat-calipers.html

Edited by LongIey
Link to comment
Share on other sites

Evo i ja jedno pitanjce da postavim.

Krenuo sam u teretanu opet posle velike pauze (6+ meseci) , treniram uvece od 22 do 23, jedino taj termin mogu jer radim do 22 pa se izvucem malo ranije s posla a teretana radi do 23 (prepodne ne mogu zbog nekih drugih obaveza) . Da li je i ako jeste, u kojoj meri je nezdravo takvo treniranje nocu? Sto se kolicine treninga tice radim 2 pa 1 , pa 3 pa 1, dakle 5 puta nedeljno treniram, i radim te srpske treninge :D , grudi biceps, ledja triceps, noge/trbusnjake/, ramena nazalost jako cesto preskacem.

Trenutno sam na 82kg, visok oko 187-188, imam dobru definiciju jer vezbam vec 6-7 godina unazad, ali ovo mi je do sad bila najveca pauza pa sam poceo da je gubim. Pre nego sto sam krenuo u teretanu sam 7 dana svako vece radio 100-150 sklekova i evo sad u teretani vec 10ak dana, vec osecam napredak u vidu snage.

E sad sto se ishrane tice, jedem 2 obroka preko dana i jedan uvece posle treninga (tu su jos jedna uzina preko dana i neke banane pred spavanje), posle treninga jedem jedanput, malo pre ponoci, obicno jedem tunjevinu s necim ili mleko i plazmu. Preko dana ok ishrana, izbacio fast food i gazirano, mada mi nije svaki obrok uvek pravi proteinski za teretanu, nekad jeste, nekad nije, spremim sebi piletinu i pirinac kad stignem , tunjevinu jedem najvise.

Ima li tu nekih gresaka, i sta bi se moglo korigovati? : )

Link to comment
Share on other sites

probaj teretanu ujutru, pre posla, može i na prazan stomak.

edit: verovatno si i ti čitao po netu gomilu tekstova koji tvrde da ne valja vežbati kasno uveče, ali kontam da je to čist broscience. ovaj savet gore prihvati ako hoćeš nešto da menjaš, al ako si zadovoljan napretkom u trenutnom režimu, ne vidim razlog da tumbaš nešto.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jedno vreme trenirao uvece i bilo mi je do jaja, al sam prestao zbog neke ekipe smaraca. Odradim trening, dodjem kuci, jedem bacim dotu i spavam kao car.

Ta naduvenost ti je od hrane/tecnosti najverovatnije (ako jedest dosta sodijuma itd).

ovaj fazon.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

šta je ovoga pravi kaliper? mogao bi ortak da mi donese tamo iza nove godine, a i nisu neke pare uglavnom, pa možda i ispazarim.

nego, zbog čega se kaliper smatra dobrim načinom za merenje BF-a? koliko vidim, opet je tu prisutna neka interpretacija, a i ne gojimo se svi na istim mestima. meni deluje da to opet neće dati tačnu meru, već samo omogućiti da se prate promene, isto kao body comp vaga.

Ivane, imam ja ovaj accu-measure caliper, kao sto si i sam rekao sluzi cisto da se prate promene. Medju najboljim uredjajima i nacinima merenja BF bi bio hydrostatic tank i bod pod, a ja koliko znam u srbiji nema nista priblizno tome.

Link to comment
Share on other sites

Odradio danas prvi trening u teretani

Odradio grudi-triceps, sutra radim ledja biceps, prekosutra radim noge ramena..

Isli smo 4 serije. Po seriji 18 dizanja uz postepeno povecavanje tezine.. Tesko je ali ne zelim da odustajem. Proslo je nedelju dana i vec nekoliko njih primecuje razliku u mojoj kilazi. Naravno, ne moze se sve istog momenta ali, ja sam primecujem razliku u licu. Na mesec dana prve fotke, pocetak dijete-pocetak treninga i mesec dana kasnije :D

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ajme, jesi normalan? :)

Zena mi vec prsnjava od muke, utripovala da sam nasao drugu pa da se zbog toga sve promenilo kod mene :S

Jedina stvar koja se promenila jeste da sam krenuo sa dijetom i da sam krenuo u teretanu, to su u stvari 2 stvari.. I to samo zbog zdravlja, jebo izgled, dzaba kad je zensko, zensko.. zatucano do iznemoglosti :D

Bice dovoljno na 2 nedelje po jedna fotkica a obavezno na metar dana .. :)

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...