Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

rejze matori cemu mleko ella i cokoladno mleko?

ta obrana govna su prepuna hemikalija, a cokoladno je horror.

ja nemam pojma ni o ishrani ni treningu iskreno, ali pre 5 godina kada sam odlucio da nadjem od cega je ta alergija koja me povremeno izjebe, dobio sam od lekara savet sta da ne jedem.

za 3 nedelje ja sam se smejao kolko sam se preporodio, ali u gradu mi nije moguce na duzi period tako jesti.

uglavnom od tada ne jedem virsle pastete mleko jabuke iz supermarketa... i bolje se osecam nego sa 27 godina :)

jos jedno pitanje za vas iskusne : zasto ne voce za dorucak? meni to prija savrseno

inace, nisu nasli na sta sam alergican, naravno. doktorka mi je nakon nekoliko preteaga i analiza rekla da malo odem na duži odmor :p

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Horor ali ukusan!! Realno, mozes bilo kakvo govno da jedes u odredjenim kolicina ukoliko ti se uklapa u makroe, tj. moderacija je majka :) kao i u svemu ni u "ne zdravim" stvarima ne treba preterivati, tako da choko mleko, sladoled, cokoladice, sta god, mogu da se jedu svaki dan, samo mora postojati kontrola, ko ne moze da se iskontrolise bolje da ni ne jede ovakve stvari.

A to voce ne za dorucak kod mene ne vazi, cak sta vise dorucak kao obrok ne mora ni da postoji, price tipa dorucak je najbitniji su bullshit.

Link to comment
Share on other sites

Horor ali ukusan!! Realno, mozes bilo kakvo govno da jedes u odredjenim kolicina ukoliko ti se uklapa u makroe, tj. moderacija je majka :) kao i u svemu ni u "ne zdravim" stvarima ne treba preterivati, tako da choko mleko, sladoled, cokoladice, sta god, mogu da se jedu svaki dan, samo mora postojati kontrola, ko ne moze da se iskontrolise bolje da ni ne jede ovakve stvari.

A to voce ne za dorucak kod mene ne vazi, cak sta vise dorucak kao obrok ne mora ni da postoji, price tipa dorucak je najbitniji su bullshit.

bogmi ja odkada obavezno ko coek doruckujem, skroz druga prica :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi labelovao obroke kao dorucak, rucak, vecera ili sta god?

Obrok br.1 ne mora uopste da bude ujutru kada se ustane, moze u bilo kom trenutku u toku dana, a mnogi ce i bolje funkcionisati do podneva ako ne jedu nista ujutru, bolja koncentracija, fokus, energija. Naravno, svi smo mi razliciti i svako drugacije funkcionise, ali prica da je dorucak obavezan ne pije vodu uopste.

Ja recimo treniram na prazan stomak, mnogo vise energije imam i fokusiraniji sam, a pride i totalno vazi ona izreka "hungry man is an angry man" :) fizicka glad nastupa posle nekoliko dana ne jedenja, a mentalna glad, tj. signali/impulsi koje mozak salje zavarava mnoge, zato i dolazi do prejedanja i gojaznosti.

Postoje dobre studije koje cak dokazuju da je najbolje uneti najvecu kolicinu ugljenih hidrata uvece, skoro pred spavanje, umesto ujutru kako "skolovani" nutricionisti pricaju. Sve u svemu, kao i uvek, koga zanima i interesantno mu je da sazna vise to moze lako da uradi, poenta price je da dorucak ne mora da se jede, nece nikome naskoditi ako krene da jede kasnije u toku dana :)

Link to comment
Share on other sites

Ne moramo da zovemo obroke po imenima, moze i po brojevima, ali to nije poenta, moje pitanje je bilo: Zasto bi iko preskakao prvi obrok posle visecasovnog ne unosenja hrane, kada si u jednom stanju katabolizma, kada ti je kortizol na najvisem nivou u toku dana? A drugo, oko treninga mi nije jasno, kad kazes na prazan stomak, jel to znaci da nemas ni jedan obrok sa ugljenim hidratima pre treninga tog dana ili samo da ti je prazan zeludac?

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji nista lose u tome da ti je kortizol visok ujutru, to je normalno i tako treba da bude, i ne nece pojesti misice :))

Opet, da ne bih ponavljao nesto sto je mnogo bolje objasnjeno nego sto bih ja umeo, evo link gde je covek lepo objasnio mnogo toga, a sve potkrepljeno studijama i iskustvom:

http://www.leangains.com/2010/10/top-ten-fasting-myths-debunked.html

Na prazan stomak mislim sledece, ja sa obrocima zavrsavam oko 4 popodne, ustajem ujutru u 6 i idem u teretanu bez da sam ista jeo od 4pm prethodnog dana :)

Catabolism ain't got nothing on me ;)

Disklejmer: Ja ovde nikog ne nagovaram da radi stvari koje ja radim, niti govorim da je to jedini i najbolji nacin kako se stvari radi, kao sto sam vec rekao "there is more than one way to skin a cat" :)

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam pogled, zanimljivo stivo, mada moram da priznam da mi nije jasno par stvari i moram da pitam rizikujuci da ispadnem glup:

(koga ne zanima biohemijsko i fiziolosko naklapanje neka ne otvara) : D

U citiranim studijama kod mita broj 8. ja ne vidim u studiji da igde pise ono sto on "citira", il je lik izmislio, ili vrlo verovatno da ja ne umem da otvorim pun clanak u kome to pise?:

"Body mass decreased significantly and progressively over the 4-week period; fat was lost, but lean tissue was conserved..." i drugo

"Plasma urea concentrations actually decreased during Ramadan, supporting the view that there was no increase of endogenous protein metabolism to compensate for the decreased protein intake."?

Ono sto bih ja izvukao relevantno iz citiranih clanaka bi bilo ovo:

"Ramadan fasting was associated with a reduction of body mass and body fat without significant change in leptin or adiponectin levels."

"Ramadan fasting did not dramatically affect the metabolism of lipids, carbohydrates and proteins, or the daily mean of hormonal serum levels." (Ova recenica mi je potpuno nejasna, prvo me zanima sta znaci "dramatically" a drugo: prosto nije moguce da se u organizmu ne desava nista ako se ne unosi hrana, ovo je lol samo po sebi...

"Nocturnal sleep, daytime alertness and psychomotor performance were decreased."

Povisenje kortizola jeste normalno ujutru ali ne znaci i da je dobro za tvoje misice. Poenta i jeste povisenje secera u krvi kroz glukoneogenezu za sta su supstrati masne kiseline i amino kiseline koje se preuzimaju iz "ne jetrenih" depoa, sto rezultira u smanjenju masnih naslaga ali i katabolizma misica. Koliki god bio nivo toga (ako preskocis jedan dorucak neces se prepoloviti odmah jelte), zasto bi to radio?

I zanimljiva mi je recenica ispod jedne slike :"Richard Nikoley trained almost exclusively fasted (and basically doubled his deadlift, while losing fat), sa sve slikom nekog profesionalnog takmicara iznad."

Zasto bi ishranu bazirao na, najblaze receno, kontroverznim studijama kada su ovo krajnje proste stvari i efekti pojedinih hormona su poznati odavno vec?

E sad u vezi sajta leangains iz licnog iskustva, dobro znam svoje telo bar, kako reaguje na "prazan" stomak tj. na niske ugljene hidrate a to bi bilo opadanjem u tezinama koje mogu da podignem kao i opadanjem intenziteta treninga kojim treniram i celokupnom telesnom i mentalnom (sto je isto bitno) slaboscu. Takodje "leangains" pristup ne bih preporucio nikome, posebno ne "natural" ljudima koji pored toga imaju gomilu drugih obaveza tokom dana. Takodje ne treba ni preterivati sa UH jer se zna od cega se grade misici. Verujem da ima razloga zasto 99% takmicara forsira bulking/cuting pristup. Moz biti da ti i ja ne reagujemo isto, istina nisu svi isti : ) Opet, nek radi ko kako hoce naravno : D

Link to comment
Share on other sites

Ako nadjes vremena procitaj revidiranu verziju Eat Stop Eat, gde je verujem i vise nego objasnjeno svako pitanje i nejasnoce koje si imao (realno, sam ne bih umeo da ti odgovorim).

Intermittent fasting nije uopste kontroverzna studija, pre 6-7 godina recimo ljudi bi ti se smejali kada bi im ovo spomenuo, ali sada je vec uveliko prihvacena stvar jer je dokazano efektna, cak su i bro-ovi iz flex/muscular development-a poceli da pisu o IF-u, sto je za neverovati jer su to magazini koje vode supplement kompanije.

Mozes da pogledas na leangains-u preko 50ak slika i testimonials-a likova koje je on trenirao, od amatera totalnih, do bodybuilder-a. Isto tako na bb.com forumu ima tona fenomenalnih natural bb-era koji iskljucivo koriste IF.

Poenta IF-a, sem pozitivnih hormonskih promena, je pojednostavljanje ishrane, nema potrebe za mentalnim opterecenjem i jedenjem na svaka 3 sata (sto je glavni broscience i koji se propoveda na svakom koraku) vec sprcas te obroke u trenutku kada ti najvise odgovara u periodu od n sati (4, 6, 8... kako kome odgovara) i posle ne mora da razmislja o hrani. To je meni najveci plus, sto sve obroke zavrsim na poslu, nakon posla sam slobodan bez razmisljanja da li treba da zurim kuci da jedem ili sta cu sada da uzmem u gradu a da se uklapa u makroe, itd.

Takodje, kao sto smo obojica rekli, svako drugacije reaguje, ja recimo vidim samo pozitivne stvari kada vezbam na prazan stomak, inace to ne bih ni radio da je suprotno :)

Inace, ja ne radim nikakav recomp, bulk-ujem se vec 6 meseci, i planiram da to traje jos 6-9 meseci :D pa onda cutting. Bulk/cut ciklusi treba da budu osnova svakog pocetnika vezbaca, kada uradi nekoliko ciklusa toga onda moze da razmislja o recomp-u/lean bulking-u (a neko moze odma ovako da krene i da napravi do jaja rezultate, sve je do individue).

edit: typos :)

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

vidis ja isto nisam posle 4-5 jeo do sutra jako dugo i nagojio sam se

Pre 2 god sam poceo opet vecericu, i pade stomak.

Objasnjenje lekarke (deluje logicno) je da je organizam talozio rucak jer mnogo vremena prodje do sledeceg obroka. Ko ce ga znati, u stvari jedimo dok imamo!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zena objasnila :fp:

A ako jedes veceru, onda rucak nije talozen, vec su sve te kalorije nestale u vazduhu? :)

Vrlo je jednostavno, do gojenja dolazi ako jedes vise nego sto trosis, tj. ako jedes manje nego sto ti je potrebno onda mrsavis, e sad tu ima i specijalnih situacija kada se npr. dugo jede u deficitu, onda dolazi do opadanja BMR-a i tu yoyo dijete fejluju, jer kada se neko vrati sa vrlo restrikcione dijete BMR je i dalje nizak i ljudi ne samo da instant vrate izgubljene kilograme, vec se uglavnom i dodatno ugoje.

Da sumiram, formula je jednostavna: calories in vs calories out :)

Link to comment
Share on other sites

Nešto mi ta logika "nije bitno kad jedeš nego samo koliko kalorija" nije baš logična, odnosno sumnjam da može da se primeni na telo kao da je telo prosti kotao u koji samo ubacuješ ugalj

Mislim aj sprovedi eksperiment tako što ćeš jesti 3 hiljade kalorija dnevno, s tim što ćeš svaki novi dan nasumično primenjivati neku od sledeće četiri metode:

1. pola za doručak, pola za ručak (do 3 sata), posle ništa

2. pola za ručak (posle tri), pola za večeru, ujutru ništa

3. doručak i večera, a ručak ništa

4. pet obroka po 600 kalorija ravnomerno raspoređeno od rano ujutru do kasno uveče

Kad kreneš tako da jebuckaš telo, nešto ne verujem da ćeš se ugojiti iako je to i previše kalorija

Link to comment
Share on other sites

Vudu, rezultat ce biti u sve cetiri situacije potpuno isti na kraju dana :)

Sad cu da iskopam objasnjenja strucnjaka, pa cu da okacim ovde.

Here we go:

http://www.bodyrecomposition.com/research-review/meal-frequency-and-energy-balance-research-review.html
http://www.elitefts.com/documents/intermittent_fasting.htm
http://www.leangains.com/2011/04/critique-of-issn-position-stand-on-meal.html
http://jcdfitness.com/2008/11/meal-frequency-how-many-meals-per-day-should-i-eat/
itd, itd... :) Devojka carica, ladno je prevela leangains protokol sa sajta:
http://www.xsport.rs/forum/hrana-i-voda-su-ipak-osnova-svega/intermittent-fasting/
Pri dnu prve strane krece prevod, pa se nastavlja na drugoj strani, svaka joj cast. Jos jedan odlican clanak o IF-u:
http://www.wannabebig.com/diet-and-nutrition/what-you-should-know-about-intermittent-fasting/

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

Pbateman2 (Manu Grewal), majstor pojede 6k kcal dnevno za 8h, primer ishrane jednog dana:

New Diet:

10:00am - Meal #1 - 1 Cinnamon Raisin Bagel, 6 Whole Eggs, 3 strips of thick cut applewood smoked bacon, 1 slice of cheddar cheese, 1 banana, 12oz of pineapple, 24oz of chocolate milk, 12 oz of yogurt (greek yogurt and yoplait), 2 cups of grapes

1:00pm - Meal #2 - 2 scoop of Myofusion, 2 tbsp of PB, 2 cup of steel cut oats (cooked), 1 banana, 1 cup of blueberries, 1 cup of strawberries, 1 apple (I do not mix this with proats) - proats;

3:30pm - Meal #3 - 12oz of lean ground beef, 1.5 cup of brown rice, 1 tbsp of olive oil, 2 cup of spinach, 1 cup of mushrooms, 2 toaster strudels (apple) w/ 2tbsp of Nutella

6:00pm - Meal #4 - 14-16oz of filet mignon, 2 cups of pasta (cooked), 1 tbsp of olive oil, 1 cup of spinach, 1 cup of bell peppers, 1 cup of mushrooms

Dessert - B&J - Oatmeal Cookie Crunch with a chopped up banana mixed in...MMMMMMMM!

Total: ~6000cals; Good enuff for ya? Macros? Beats me. Protein covered. All I care about.

Nema mesta za IF? U MAD BRO? :tf:

Link to comment
Share on other sites

vidis ja isto nisam posle 4-5 jeo do sutra jako dugo i nagojio sam se

Pre 2 god sam poceo opet vecericu, i pade stomak.

Objasnjenje lekarke (deluje logicno) je da je organizam talozio rucak jer mnogo vremena prodje do sledeceg obroka. Ko ce ga znati, u stvari jedimo dok imamo!

Kontam sta ti je rekla doktorka sto jeste istina ali nisi se dobro izrazio.

Doktorka je mislila da ako imas vise obroka dnevno tvoje telo nece taloziti visak kalorija u rezervi (bojaznost organizma za sledeci obrok posto ne zna tacno kada ce ga dobiti), a ovako redovnom i konstantnom ishranom (naravno umerenom) organisam izbacuje iz organizma ostatak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...