Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Ako hoces da se gojis moras da budes u plusu sa kalorijama. Skontaj koliko trosis u proseku dnevno, meri se svako jutro posle pisanja i dodas u nekom opsegu  od +150 do +300kcal dnevno. Myfitnesspal ti je odlican sajt/aplikacija za pracenje kalorija

OMFG jel moguce da sam ovo procitao na ruru :O

Link to comment
Share on other sites

a carb is a carb

 

Furaš proteinsku dijetu a hoćeš masu, ne radi se to tako. Ujutru krljaj ugljene hidrate (u vidu hrane, ne suplemenata).

 

drži se hardvera pls :(

 

Prvi put u zivotu sam dobio stomak, i to onaj donji najruzniji... Sta da izbacim iz ishrane da ne dodje do nekog pogorsavanja situacije?
Imam obicaj da zderem dosta tijesta navece, od toga je 1000% je l ? sta da ubacim umjesto toga a da ne opadnem maks?

 

ne postoji namirnica X koju treba da izbaciš, postoji broj kalorija koje treba da izbaciš.

 

na celu ovu raspravu o nabacivanju mase i ishrani ću samo po pedeseti put linkovati ovo:

 

 

ispoštuješ prva dva nivoa i car si.

Link to comment
Share on other sites

ugojiti se =/= nabiti mišićnu masu

Prvo, mišićna masa se pre svega gradi proteinima, a ne UH...U zavisnosti od organizma, ali za masu treba da unosiš preko 2.2gr (probaj sa 2.4-2.5 pa vidi kako će raditi) proteina po kilogramu mišićne mase.

 

400gr belog je nepotrebno odjednom, treba podeliti u 2 obroka, naravno gledaj da u toku dana imaš 4-5 obroka. Unosiš previše šećera preko voća, posebno uveče (2-3 jabuke je previše). Protein moraš da imaš u svakom obroku, UH u svakom obroku osim u poslednjem, kada treba čist protein da unosiš - Ella, tuna itd

 

Ovsene su keva ujutru kao izvor UH (ne zaboravi i protein obavezno), osim toga pirinač, heljda...Ujutru uz 4-5 belanaca slobodno unesi i bar 2 žumanca, neće ti ništa škoditi s obzirom da dobro treniraš.

Ovo su samo neke osnovne stvari, najbolje da nađeš nekog ko ima gotov režim ishrane i da ti prosledi, pa posle modifikuj prema sebi

Ovo je naravno ukratko sve, ali Boyka je objasnio.

@deki

Aj opiši loma i trening, pošto kapiram da je dosta intezivan. Ok se hraniš + suplementi, verujem da te taj krosfit trening koči u tome što želiš, da nabaciš mišićnu masu :>

Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

20 kila čega? Kolko vode, kolko mišića.

 

Mislim bio si se nagruvo nije da nisi, ali tvoja mladost je amortizovala greskice u hrani, a tijelo probujalo od vežbi i hormona!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nije carb a carb ako u jednom imas minerale i vitamine a u drugi je prazan ili jos gore ima stvari koje ne treba a po ceni se jedva razlikuju.
Naravno pricam o opstem zdravlju i na duge staze.

2g proteina po kilogramu je sasvim dovoljno za nekog ko nije na hemiji :)

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Samo da podsetim da sam se ugojio sa 65 na 85 kila samo uz teretanu (i to pogrešne vežbe), običan whey i kućevnu ishranu (doduše jeo sam belo meso pojačano).

 

Ivan 1 : Ivan 0

 

e ako si se ugojio onda se izvinjavam

Link to comment
Share on other sites

Dosao sam do 87 kg. Sa kolegama igram fudbal nedeljom a sa drugarima ponedeljkom, sredom i cetvrtkom. Sto se tice teretane, napravio sam pauzu 3 meseca i od 15-og maja krecem ponovo. Umesto u teretanu vise sam se bazirao na street workout-u, zgibovi, propadanja, sklekovi, cucnjevi i trbusnjaci. Nisam hteo da nastavljam sa suplementacijom tokom pauze pa sam lagano skupljao sve kada ponovo krenem sa teretanom da imam. Uzeo sam gainer (ULT Muscle Juice Revolution), glutamin (allmax glutamin), mislim da mi vise nista i ne treba sto se tice suplementacije, bar za pocetak.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

ugojiti se =/= nabiti mišićnu masu

Ovo je naravno ukratko sve, ali Boyka je objasnio.

@deki

Aj opiši loma i trening, pošto kapiram da je dosta intezivan. Ok se hraniš + suplementi, verujem da te taj krosfit trening koči u tome što želiš, da nabaciš mišićnu masu :>

Treninzi su dosta intenzivni I svaki dan su drugaciji,

Nekada je akcenat na izdrzljibosti, a nekada na snazi,

Evo recimo jedan trening gde sam zapamtio da mi nije bilo dobro

15 minuta se radi I treba da se uradi 15 serija

3 nabacaja sa 50 kila

3 lezi sutani skoci (lus)

3 skoka u dalj

3 podizanje noge iz upora

Za tu seriju ti treba oko 35-45 sec da uradis, do isteka minuta je odmor, cim krene sledeci minut moras odma da radis sledecu seriju I tako 15 min, posle 8-9 serije puls je sigurno 200.

Znam ja da crossfit nije uospte resenje za nabavivanje misicne mase, znam da je cista teretana sigurno mnogo bolja, ali ovi treninzi su mi mnogo interesantni.... tako da je pitanje samo pravilne ishrane I suplementacije za ovu vrstu treninga...

Moram da ustanovim neku ishranu gde cu moci da unosim pravilnih namirnica I da krenem lagano da se gojim, unosim 120gr whey proteina, sto je oko 100 gr cistog proteina I unesem jos sigurno 100 gr preko hrane alo se I dalje ne gojim, a to je vise od 2.5gr po kilogramu tezine....

Link to comment
Share on other sites

Moram da ustanovim neku ishranu gde cu moci da unosim pravilnih namirnica I da krenem lagano da se gojim, unosim 120gr whey proteina, sto je oko 100 gr cistog proteina I unesem jos sigurno 100 gr preko hrane alo se I dalje ne gojim, a to je vise od 2.5gr po kilogramu tezine....

Nemoj nikad ishranu da zamenjuješ suplementacijom u tolikoj meri...Apsurdno je da uneseš više proteina preko suplemenata nego preko hrane

Nabijanje mase (kvalitetne mišićne mase) je dugotrajan proces i mnogo je komplikovaniji nego skidanje kilaže

Edited by Boyka
  • Upvote (+1) 1

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

vidim da mnogi i dalje nisu pogledali klip koji stalno linkujem, a stvarno ništa više od toga po pitanju ishrane ne treba da naučite :(

 

 

prvi i drugi deo.

Link to comment
Share on other sites

ok, ja sam se delimično zezao, ali sa druge strane, siguran sam da je mnogima "predugačko" - postoji optimalna dužina video klipa koju neko želi da pogleda na netu, nevezano za "želju". no ne bitno, da ne smaramo topic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pogledao sam svih 6 delova i super je lik objasnio sve, mozda ne bi bilo lose da se napie lista namirnica, barem izvora najboljih ugljenih hidrata i masti koje bi bilo dobro ukljuciti u dijetu i naravno povrca...

Ja unosim mast preko badema, citao sam da je avokado dobar, ujutru unosim mast iz dva zumanceta i to je od prilike to....

Ne znam da li tu treba dodati jos nesto sto se tice masti...

Od ugljenih hidrata unosim integralni pirinac, integralne spagete, heljdu za kuvanje, kinou, suvo grozdje.

Ako ima neko jos neki dobar predlog za hranu koja je bogata sa uh i koju treba ubaciti u dijetu molim ga da napise...

Koliko sqm razumeo lika u toku svakog dana treba pojesti izmedju 300 i 500 grama i voca i povrca

Ja u toku dana pojedem 2 banane ujutro 2 jabuke i jos neko. Oce gledam da konbinujem, zavisi za koje vice je vreme....

Secer unosim kako iz banana tako i iz dekstoze i maltodekstrina posle treninga, popijem po 25 gr jednog i drugog.

Poenta ovog posta je se malo napisu namirnice koje su odlican izvor zdravih ugljenih hidrata i zdravih masti izdravih secera....

Tako da molim vas ispravljajte i dopunjujte....

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Где си купио киноу и колико кошта ? Она по саставу аминокиселина одговара месу :) Тако да можеш и као алтернатива месу да је користиш :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...