Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Hvala na odgovoru, nisu mi se uvećale grudi, dobro je :)

Nisam napisao da mi se ovo desilo u periodu kad sam fazon baš mučio telo, tipa radim 8h, popijem 2 guarane na radnom mestu, kući samo jedem opet pa posle bajs, spavao po 5-6h sati i tako u krug jedno nedelju dana... moguće da sam tu nešto sjebao, ili je samo trip. KAda sam se vratio na normalu to mi se nije više dešavalo, a i desilo se samo jednom da me baš jako svrbe bradavice, i jednom malo slabije i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Hocu da smanjim procenat masti u telu. Probao sam sa raznim dijetama i ne vredi :D Idem u teretanu i ubacio sam trcanje. Mislim da ce mi E/C/A resiti problem. A jel' i winstrol ilegalan?

Ako se odlucujes na bilo koji sagorevac (ECA, CLenbuterol, itd), obavezno neki vid kontrole srca. Mozda ti oduzme jedno prepodne, a kasnije ti ustedi posetu bolnici... Naravno ti bolje znas svoje telo, i ako nikad nisi imao probleme sa srcem (najbitnije povisen krvni pritisak), go for it.

Ne znam sta vise da ti kazem osim da je ovo daleko od magicnog stapica sa kojim ces da smrsas, moraces da radis i kardio i da menjas ishranu, ali definitvno ubrzava ceo proces ako su ostali uslovi ispunjeni...

Winstrol je anabolicki steroid i kao takav jedino se moze nabaviti od 'dilera'. Mislim da je prvobitno koriscen kao stocni lek, dok nije otkriven od strane bodibildera i favorizovan zbog malih androgenih efekata. Moze se uzimati oralno ili u vidu inekcije. Kad se uzima oralno cak i kroz prvi prolazak kroz jetru sacuva vecinu korisnih materija, ali urpavo zbog toga joj i dosta steti. Kao sto sam rekao ranije Winstrol se koristi u toku 'cutting' ciklusa zato sto istovremeno stiti misice, poboljsava vaskularnost, a i snagu. Neuspojave su pojacano opadanje kose i 'suvoca' zglobova...

Ukratko, ozbiljan steroid i mislim da nemas sta da trazis sa njim ako se ne bavis ovim profesinalno, ili juris takav izgled...

Heh, mislim da pitas iz pogresnih razloga za ta dva a to je da smrsas, not gonna happen... Zuzilinjo ti je sve lepo reko za efedrin, znaci apoteka u obliku kapi, ili diler (u danasnje vreme dilera ima i po fejsu, sto nije sigurno jelte dok ne vidis ono sto kupujes iz ruke), trece bi ti bilo da ako ti neki drug ili drugarica radi kao farmaceut u apoteci, oni dobijaju to u cistoj formi pa posle tek prave kapi za nos.

Sto se winstrola tice, vlada jako pogresno misljenje da se od njega mrsavi. Jednostavno se koristi u fazi definicije zato sto ne navlaci vodu i daje taj puniji, tvrdji izgled misicu ali tek kada ti procenat masti vec ozbiljno nisko padne da bi to i moglo da se vidi. Takodje se koristi za vreme definicije zato sto ima veliki "anabolicki index" sto znaci da ce sluziti kao odlicna potpora da ne sagoris misice dijetom i kardiom. Popularan je jos medju "pocetnicima" zato sto ne aromatizuje u estrogen pa nece ni da se javi peckanje u bradavicama, odnosno neces fasovati ginekomastiju, ali ce ti zato ako si genetski predisponiran za to u rekordnom roku otpasti kosa (zato sto je derivat DHT-a). Poprilicno je otrovan za jetru, mada ti od par nedelja ne bi bilo nista. Da ne pominjem opet da ako ne znas sigurnog dilera moze da se desi da ces za skupo placeni winstrol dobiti neki d-bol i naduti se ko prase od vode, pa ti vidi dal ti se isplati to planinarenje. [8D]

Sto se tice Efedrina, tesko da bi ti i neko koga poznajes dao, posto ga izuzetno kontrolisu. Naime, od kilograma efedrina moze da se dobije skoro isto toliko meth-a, i zato je i stavljen izvan javne prodaje. Eto jedna zanimljivost kad smo vec na toj temi...

Jedno pitanje u vezi kazeina. Uspeo sam da nadjem jedino ovo ali nisam siguran da je to to. Ako postoje jos neke opcije recite (ko je Pedja, na primer)...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Pedja je nas bivsi profesionalni bb-er koji je sada u "penziji" i otvorio je svoj shop, evo overi sledece linkove, njegov i Lazicev (isto bivsi sampion koji ima svoj shop:))

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php

http://www.exyu-fitness.com/shop/

Heh, ono sto je smesnije je taj zakon, efedrin se odavno vec ne koristi za proizvodnju meth-a zato sto je nerentabilno, mada je i dalje nelegalno posedovanje pa i malih kolicina za "licnu upotrebu" : )

edit: da, sto se tice kazeina, pa stanje je kao i sa drugim proteinima, niko ti ne garantuje za prah koji je unutra. Lazic (sa exyufitnes foruma) je dosta puta pricao da on kao distributer ima dosta podataka o procentu koncentrata-izolata-kazeina-nebitnovec kod raznih proizvodjaca ali ne zeli da podeli te informacije : ) Vise bi mozda mogo Kosuta da ti kaze o tome kad je vec ovde s obzirom da mislim da on dosta visi na tom forumu : D Ljudi su dosta hvalili Dymatize-ov kazein, mada mu je cena ^_^

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

edit: da, sto se tice kazeina, pa stanje je kao i sa drugim proteinima, niko ti ne garantuje za prah koji je unutra. Lazic (sa exyufitnes foruma) je dosta puta pricao da on kao distributer ima dosta podataka o procentu koncentrata-izolata-kazeina-nebitnovec kod raznih proizvodjaca ali ne zeli da podeli te informacije : ) Vise bi mozda mogo Kosuta da ti kaze o tome kad je vec ovde s obzirom da mislim da on dosta visi na tom forumu : D Ljudi su dosta hvalili Dymatize-ov kazein, mada mu je cena ^_^

Pa ne verujem da bih ga onda kupovao, bolje je da ga uzimam iz hrane...

Do sad sam samo isao u teretanu, jeo i rastao, i bilo je tako kao sto i zvuci, prosto. U poslednjih 6 meseci sam krenuo vise da citam (uglavnom zato sto su i mene u teretani ubedjivali da uzmem Winstrol, 'Brate imas ogromnu masu, cepis i Winstrol i vrh'), pa sam se zacudio kada sam video da je potrebno unositi barem 2 g proteina na kg mase, sto bi meni znacilo oko 280 grama dnevno. Posto nemam pojma kako to da unesem, krenuo sam da citam o suplementaciji, i evo me ovde... : )

ps. Bolje umesto glutamina uzmi maltodekstrin on je vise za definiciju a dlu za masu nije neka sada velika razlika ali isto kostaju a ovaj ti je bolji.

pss.

Sta je dlu?

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Efedrin je droga, neshto kao legalan, losh speed.

mislim uopshte da pijenje 30 tableta bilo cega dnevno, ili troshenje 500e na razlicite suplemente, niti je zdravo, niti je normalno, osim ako niste profesionalac, a to je tek posebna prica.

Cak i najobicniji proteini, koji sigurno nisu nezdravi, da su predvidjeni da se uzimaju u tim kolicinama, mogli bi da se unesu kroz hranu u telo.

Uopshte, lako je napumpati se ako uzimash kreatin, aminokiseline i whey, ali tvoje spoljashnji izgled tada zapravo nije odraz tvoje unutrshnje snage, zdravlja i kondicije, nego je sve podredjeno izgledu.mada, vecinu samo to i zanima

Link to comment
Share on other sites

Cak i najobicniji proteini, koji sigurno nisu nezdravi, da su predvidjeni da se uzimaju u tim kolicinama, mogli bi da se unesu kroz hranu u telo.

Uopshte, lako je napumpati se ako uzimash kreatin, aminokiseline i whey, ali tvoje spoljashnji izgled tada zapravo nije odraz tvoje unutrshnje snage, zdravlja i kondicije, nego je sve podredjeno izgledu.mada, vecinu samo to i zanima

Link to comment
Share on other sites

to je kad je neko mnogo dlu! :tf:

Pa moras da budes dlu ako juris masu... : )

Ali ozbiljno, pokusao sam da nadjem i nista...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

troshenje 500e na razlicite suplemente, niti je zdravo, niti je normalno, osim ako niste profesionalac

Cek, kako se profesionalci razlikuju od "amatera" sto se tice suplementacije?

@Belgarath, na papiru mozda dize i to kod onih kod kojih je testosteron smanjen iz nekog razloga, kod zdravih mladih osoba ne radi nista, batalite tribulus : )

Link to comment
Share on other sites

Jel znash ti uopshte shta znaci profesionalac? Da od toga zivi i da mu je to posao. uglavnom

je to i sve za shta zna.u tom slucaju i mogu nekako da razumem da pije sherpu tableta dnevno.+ svaki profi bodi bilder ne zivi ni iz daleka zdravo tako da ne znam o cemu pricash i shta ti nije jasno

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Znaci niko u Srbiji ne treba da pije suplemente zato sto (pa cak i u svetu) 99.9% ne zivi od body buildinga (jednostavno nema profita u tom sportu), bez obzira sto se takmice? Tacno sam znao sta podrazumevas pod "profesionalac", zato sam te i pitao. Uglavnom se sve radi zbog neke licne satisfakcije...

Link to comment
Share on other sites

Evo i slike, trenutno sesta nedelja mase i tako ce biti po planu do januara.

Iako sam na masi i tako jedem, za 6 nedelja sam sa 81 dosao na 85 ali i smanjio bf za 1-2% , cekam ortaka da mi izmeri tacno.

Obime nisam merio.

Pojacao sam UH i masti iz kostunjavom voca, protein drzim na nekih 2-2,5/kg

Suplemetni, za sada samo whey, uskoro ubacujem i kreatin.

301653_2246493316708_1079409001_32580459_1814715923_n.jpg

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...