Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

ipak je ovde rejz u logici jer ja jesam redovno jeo, tako da bi telo trebalo da je naučilo da nema večere ali ima doručka

to što sam smanjio burag od kad večeram može biti i placebbo, možda nesedenje za kompom, ko će ga znati

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ok, nije me mrzelo da prodjem kroz ceo sajt, ima zanimljivih stvari. Verovatno cu da isprobam IF kad budem sledeci put isao na dijetu, cisto me zanima kako utice na glad, eksperimenta radi : D

ne otvarajte ako vas ne zanima nastavak price o IF-u. ; )

E sad sto se tice teme, ceo koncept deluje totalno nerealno, nemajuci mnogo veze sa nekom fiziologijom uz par istinitih stvari koje su tu mudro utkane : )

Prva stvar je kao sto rekoh u jednom od prethodnih postova, svaku mogucu studiju ili tumaci na svoj nacin, ili izostavlja bitne cinjenice iz nje, ili jednostavno napise "najnovije studije govore..." : )

Drugo, meni je ovo totalno neupotrebljivo za dobijanje mase. I sam njegov sajt je fokusiran uglavnom na skidanje kilaze. Onaj lik sa jelovnika nema ni blizu 400g proteina tamo (pitanje dal ima i 200), mrzi me da racunam al sumnjam da ima i 6k kalorija. : D No nebitno to, problem je pojesti veliku kolicinu hrane za 8 sati, kako? I zasto bih pretrpavao stomak umesto da razvucem preko celog dana. Koji je tacno benefit sem sto je manje cimanja? Nikakav novi metabolicki put nije otkriven u medjuvremenu, kad nema glukoze u krvi ----> razgradjuje se glikogen, kad nema vise glikogena -----> masti i PROTEINI iz misica, razbice te kortizol, adrenalin, glukagon(bez obzira sto on to kategoricki odbacuje recenicom "That is not happening", bez ikakvog dokaza :D )Kako kaze jedan profi bilder u klipu, parafraziracu "I know only of one anabolic hormone, insulin!" : )

Trece, success stories su mu jako zanimljive, vecina klijenata mu je za odredjeno vreme izgubila masti i dobila misice, come on... Ako si na manjku kalorija misice ces dobiti samo uz dobru "hormonalnu podrsku" i poprilicno znanje o ishrani. U najboljem slucaju mozes da se trudis da sto manje izgubis. Ja sam cak i batalio da radim definicije jer mi svaki put ode brdo misicne mase bez obzira koju dijetu koristio a probao sam gomilu razlicitih rezima ishrane i suplementacije, pa dodjem u situaciju da na bulkingu samo vracam ono sto sam tokom definicije zasro (presipam iz supljeg u prazno) : D

U jednom od linkova koje si mi dao vidim da je Aragon (njegovo ime mi je vec bilo poznato) pisao kritiku o nekim preporukama svetske organizacije za fitnes kurac palac na njegovom blogu, pa sam overio direktno na njegovom sajtu i on je ranije odbacivao IF. Nasao sam njegov clanak ako vec nisi mozes da overis, ima dosta pametnih stvari: http://www.alanaragon.com/an-objective-look-at-intermittent-fasting.html. Posle vidim da je repostovao sa blago izmenjenim stavom: http://www.leangains.com/2010/03/alan-aragon-on-intermittent-fasting.html.

Sve u svemu, meni ovo generalno deluje kao manje vise obicna rotacija UH, sa tim sto ja nikako ne bih isao na prazan stomak na trening (i on kaze da je potpora suplementima bitna pre treninga), kao i to da ne bih preskakao dorucak iz razloga koje sam vec naveo ranije, mada ako tebi onako odgovara srecno ti bilo : ) Voleo bih da cujem kakvi su rezultati ovakve ishrane u smislu dobijenog/izgubljenog od tebe licno, jer su mi one price sa njegovog sajta lolcina prevelika da bi ih shvatao za ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

Ako te ne mrzi skini Eat Stop Eat od Brad Pilon-a, objasnjeno je kako i zasto ne dolazi do gubitka misicne mase tokom posta, vec dolazi do povecanja GH-a posle 14+ sati posta, itd. Jako zanimljivo stivo. Realno, za 10-20 godina se mogu ocekivati standardni saveti lekara i industrije za postom, ali vec sada su mnogi poceli sa objavljivanjem strucnih tekstova na ovu temu, lekari izmedju ostalog preporucuju pacijentima koji idu na hemoterapiju (insert random fact :D)...

Kontam da su njegovi klijenti radili recomp, na dane treninga jeli u suficitu, a off dane u deficitu.

Kao sto si video Aragon je promenio misljenje tokom godina, pogledaj sada na bb-u sta pise, covek je car, stvarno zna znanje.

Moje iskustvo sa IF-om je sledece: prvi put sam probao IF pocetkom prosle godine i uradio cut sa ~84kg na ~73kg za nekih 4 meseca (s obzirom na visinu (188cm) nisam ni trebao da se cut-ujem, previse mrsav sam na kraju bio), sva misicna masa je ostala s obzirom da sam tokom celog cut-a i dalje pravio PR-ove.

Onda sam po obicaju sjebao stvar i pauzirao 6 meseci sa vezbanjem.... i krenuo ponovo krajem septembra sa nekih 73kg, s obzirom da sam isao u teretanu posle posla nisam bio na IF-u sve do januara ove godine kada sam se prebacio u drugu teretanu pa idem ujutru pre posla i od tada praktikujem IF ali ovog puta na masi. Nabacujem u proseku 0.3-0.5kg nedeljno, sto misica sto sala, mada sad izgledam "masivnije" sa ovih 85kg nego prosle godine kada sam imao tolko kg pre cut-a.

Planiram da budem na masi do Januara 2013, pa da vidimo na sta cu da licim :) realno, do sada mi je uvek bio problem sa konzistencijom, 6-8 meseci mi je max da idem, pa onda napravim neku dugu kretensku pauzu, videcemo sta ce biti.

Nego, meni je glavna stvar efikasnost ishrane kod IF-a, za 8 sati pohasam sve sto bih jeo ceo dan, em sto volim velike obroke, em sto sve pojedem na poslu kada ionako moram da budem za radnim mestom, posle posla ne moram da smaram zenu da idemo gajbi kako bih jeo ili da razmisljam u gradu kad cu kuci da klopam i sl. Ovako sam posle slobodan ceo dan :)

Jos nesto, vezbao sam pre jela sa i bez bcaa, nisam primetio razliku.

Kako bi vrhunski bilo ovako nesto probati:

http://toughmudder.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

ja sam radio ovako dok se nisam povredio:

1. bench 4 x nešto

2. propadanja 4 x 10

3. kosi sa bučicama 3 x 10

4. razvlačenje sa bučicama 3 x 10

5. ovakvo ukrštanje 1 x max

sad kad sam zapisao mi deluje kao previše vežbi, al prijalo mi je. nisam hteo masu doduše.

Link to comment
Share on other sites

Dajte neki dobar trening za grudi, inace trenutni mi je od prilike bench, kosi, razvlacenje sa tegovima pa onda propadanje ili simulacija bencha a za kraj radim sajle.

Prvo, izbacio bih jednu vezbu, dakle cetiri vezbe za grudi.

1) obican benc

2) kosi potisak, ja to menjam svake nedelje (jedne nedelje kosi benc, druge sa bucicama, a nekad ubacim i neku spravu za kosi benc)

3) propadanje, ali gledaj u pod i spustaj se sto dublje, cak za grudi i ne moras da se dizes do kraja

4) neko razvlacenje, sajla/bucice/http://www.youtube.com/watch?v=6_3TJ_x-kzg, isto menjas iz nedelje u nedelju

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

uzmi radi kontra - kosi sa bucicama...

i ja obavezno na kraju radim pek dek,meni je to vrh vezba za istezanje grudnih misica

radi sklekove na zagrevanju,od svake vrste po 15-ak,20-ak koliko mozes,

ovo sto ti alfa kaze pull over je sjajna vezba ...

radi benc sa uskim hvatom,promeni malo hvatove.

verovao ili ne,uzmi skini hvat sa lat masine onaj trouglasti i okaci se na vratilo pa radi zgibove,to ti aktivira grudi takodje..

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

verovao ili ne,uzmi skini hvat sa lat masine onaj trouglasti i okaci se na vratilo pa radi zgibove,to ti aktivira grudi takodje..

haha, koja esencija fuckarounditis-a :D

ne kažem da ne radi, samo mi je smešno

Link to comment
Share on other sites

Procitao. Ja ne znam dal vi ljudi citate zaista studije koje oni navode, al to malo do ni malo veze nema sa oni sto oni "citiraju"... Mislim, lik navodi kako gladovanje povecava hormon rasta, sto se btw zna vec sto godina i onda daje link ka toj studiji...

Ja sam reko da cu da probam IF na sledecem cuttu cisto probe radi, ali zaista ne vidim mesto IF-u kod bulkinga sto trenutno radim. Pa i vrhunski takmicari uz svu hemiju koja se danas koristi ne uspevaju da zadrze kompletnu misicnu masu za vreme priprema za binu, "but with IF you will decrease body fat while retaining or even increasing lean body mass", plz bro...

Ja sam trenutno na nekoj "masi", kojoj je prethodio priming da bi svukao sto vise masti i sad cu probati da se ne zamastim previse da kasnije ne bih morao da skidam to pa da se vrtim u krug... Ako odradim to kako valja postujem slike before and after! XD

Link to comment
Share on other sites

aj neko ko je koristio glutamin da napise ukratko iskustva..? Treniram 3put nedeljno:

1.ledja/triceps 2.grudi/biceps 3.ramena/noge; trbusnjaci i 20min traka svaki trening. Radim sve po 10 ponavljanja 3 serije uglavnom. Ne uzimam nikakve suplemente trenutno a hranim se ovsenim ujutru piletina ~300-400g dnevno i voce bez brasna soli secera i tako tih govana

Kako se pravilno uzima i kako bi trebao da korigujem trening? Dodam po 1 2 vezbe za svaku grupu misica ili mogu 2put nedeljno da radim noge recimo itd..

thx

Link to comment
Share on other sites

Evo ja cu da ti odgovorim ukratko mada ti je presiroko pitanje : D Ne znam o kakvim iskustvima mislis sto se tice glutamina, kao i sve druge suplemente, pijes ih i molis boga da radi : D Elem, ako nisi na nekoj definiciji i smanjenom unosu kalorija ja ne bih uzimao glutamin. Ako ipak hoces da ga pijes (nes od njega dobiti misica ista ako je to namera) mozes ujutru/pre/posle treninga/uvece pred spavanje u dozi od 5-15 grama (o ovome je puno diskutovano u vezi iskoristljivosti i isplativosti, kad bih ga ja uzimao to bi bilo samo 10-15g pre treninga, mada bi i tada radije uzeo BCAA).

Nemas potrebe da korigujes trening ako mislis posebno zbog glutamina, a ako hoces nesto da promenis cisto promene radi to mozes na razne nacine tipa povecas/smanjis broj serija, povecas/smanjis broj ponavljanja (naravno tad menjas i tezine jelte), menjas pauzu izmedju serija, podelis te splitove koje sad radis malo drugacije ali nemoj da radis partije dva puta nedeljno sem ako nisi na necemu jos a da nisi prijavio. : D

Link to comment
Share on other sites

hvala dzoni!

na ovoj ishrani sam 3 meseca:

4-6 pomorandzi 6x62=372kalorija 7.2g proteina 1.2g masti 92.4g uh

2 jabuke 2x95=190kalorija 1g proteina 0.6g masti 50g uh

400g belog pileceg 612kalorija 108g proteina 16g masti 0g uh

3 velike kasike ovsenih u 2dl jogurta 1.6% - ne znam gde da nadjem za ovo

uz meso jedem dosta salate naravno(kupus,zelena,cvekla,sargarepa itd)

skinuo brdo kila ovako i sad hocu da odrzavam trenutnu kilazu

visok 194cm 96.4kg

Od pre par dana sam dodao jos 100g piletine, 2 kuvana jaja i voce smanjio na 1-2 pomorandze dnevno. I sa ovim izmenama i dalje mrsavim tako da mi treba neki predlog sta jos da dodam.

sta mislite o ovome:

TakiLaki ovo bi trebalo da je od 250 do 300 kalorija

2 kuvana krompira 2x118kalorija

litar jogurta(moze 1.6%?)

pirinac? danas pojeo 3 velike pune kasike integralnog kuvanog.. ukus kao slan suklijas.. za malo da se ispeglam posle :(

sta jos od uh da uzimam i koliko..?

thx

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

ja planiram da ceo život budem fizički aktivan, za druge ne znam, al u poslednje vreme kad god me neko pita za savet oko mršavljenja, teretane i tako tih stvari, prvo ga pitam da li je spreman da vežba ceo život :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...