Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Scena sa white walkerima ftw! Samo se sad otvara pitanje, da li je neko sem Crastera njima davao decu? Wildlingsi nisu sto je ocigledno..

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

kakav je krip ovaj Litlfinger :P

 

Mnogo se raširila serija, trajaće ovo dvaes sezona ovim tempom. Vajt vokersi imaju minutažu najminimalniju po sezoni, a u prvoj sezoni su bili baš big deal i onda ništa. Kontam da ćemo nastavak ovog sa kraja videti naredne godine, a u međuvremenu drama, incest i klanje među glavnim likovima se nastavlja.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

E da, da li je jos nekome onaj white walker sa kraja delovao poznato, mislim suvise su ga "skrivali" kadrovima, da bi ga na kraju scene pokazali kao u fazonu Big Deal-a i u trenutku sam istripovao da je to Benjen Stark? 

 

Mislim da je Sansa pocela da zali sto nema vise Joffreja xD

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos video zadnju epizodu, ali ima smisla da je on. Na kraju prve sezone se u kadru vidi hodac koji je po meni isti on, a Stark je nestao par epizoda pre toga. Od tada se nadam njegovom povratku, ali u velikom stilu i hladnog pogleda :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Tomen je mali dečak od 9 godina,  tako da se neće puno ovajditi bar neko vreme :D

 

Sa druge strane glumac ima 15ak, u raljama je puberteta, tako da verujem da mu se svidelo snimanje ove scene :D

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

SPOMINJE KOLIKO TOMEN IMA GODINA U KNJIZI! NA LOMAČU SA NJIM!

 

 

POREDI KNJIGU I SERIJU! NA LOMAČU SA NJIM!

Edited by JoeKerr
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 13

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ok, onda ću reći da mi je nepojmljivo da neko može da gleda ovu seriju a da ga apsolutno ne interesuje šta se dešava u knjigama na kojima je serija direktno bazirana.

Mada ja generalno ne gledam serije pa ne kapiram.

evo ja!

 

Oh wait!

ovaj lik je bog animacije

 

https://www.youtube.com/watch?v=46GcvoTjuIM

Jebote kao uvod u neki film zan pjer zenea  [roflmao] 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jok, samo se ti teši

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno zasto neko ima potrebu da isprica nesto sto je u knjizi, mislim na Savovskog konkretno, koga briga koliko godina ima u knjizi i da li ce se ovajditi, mislim daj da vidimo sami oce li ili nece, to je i draz serije. Ne mislim da je on ista lose mislio samo mi nikako nije jasno stalno ubacivanje knjige cim neko napiste sta bi moglo biti u sledecim epizodama.

I ne mislim opet da ozivljavam raspravu o knjizi/serijii, sve je kul vidim da nikome nije zasmetalo osim meni. 

Link to comment
Share on other sites

Ljudima koji su citali knjigu to ne smeta, cak stavise, to nam je dodatni lore koji do sada nismo imali.

Samo vi serijasi placete kao devojcice kada se pojavi nekakav spojler :P :D

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 11

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Мени лично не смета што читалачка публика повлачи паралеле са књигама. Њима је серија само спиноф. Већ су замислили ликове и места из књига и природно је да помисле: "Е ово је другачије". Тешко да могу да гледају серију само као серију а да не помену књиге. Односно могу, да не причају о серији уопште. Али да не претерујемо. И није да су неки спојлери. Колико се сећам кланицу на венчању нико није поменуо пре те епизоде, нпр.

 

Што се задње епизоде тиче

Мене копка да ли је роматична сцена стварно таква, или Џејми има неки паклени план. Суров, бескрупулозан, јебе му се за децу, прца сестру ... да не набрајам. Да ли је он стварно послао Бри пола да је спаси од Серсеи, вероватно, а пола можда да одржи обећање или му само треба пас трагач? Склон сам овом другом.


Иако милсим да сада, убогаљен, и сам Џејми види у каквој говњивој породици живи. Можда је нешто кврцнуло у глави.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno zasto neko ima potrebu da isprica nesto sto je u knjizi, mislim na Savovskog konkretno, koga briga koliko godina ima u knjizi i da li ce se ovajditi, mislim daj da vidimo sami oce li ili nece, to je i draz serije. Ne mislim da je on ista lose mislio samo mi nikako nije jasno stalno ubacivanje knjige cim neko napiste sta bi moglo biti u sledecim epizodama.

I ne mislim opet da ozivljavam raspravu o knjizi/serijii, sve je kul vidim da nikome nije zasmetalo osim meni.

Чабке је само пајсерчина, није ништа чудно што спојлује... а пајсерчинама попут њега и овог ментола Џокера не можеш да објасниш ништа, па ни тако једноставне ствари попут спојловања или могућности да постоје људи на овом свету које заправо не занима књига, већ искључиво серија.

 

 

Што се задње епизоде тиче

Мене копка да ли је роматична сцена стварно таква, или Џејми има неки паклени план. Суров, бескрупулозан, јебе му се за децу, прца сестру ... да не набрајам. Да ли је он стварно послао Бри пола да је спаси од Серсеи, вероватно, а пола можда да одржи обећање или му само треба пас трагач? Склон сам овом другом.

Иако милсим да сада, убогаљен, и сам Џејми види у каквој говњивој породици живи. Можда је нешто кврцнуло у глави.

Џејми, какав год да је смрад, увек је био частан...тај неки витешки кодекс шта знам, или сам се истриповао :D

Тако да му ја сада верујем!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...