Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

pa ne moze covek koji uziva u ubijanju i koji je klao ceo zivot tek tako lako da se usere od malo krvi :) znaci mora da je neki zajeban strah ili trauma, pogledas mu lice (veoma karakteristicno, zapamtis lako od cega su oziljci) vidis kako se cima na wildfire i gg, sve jasno. a ta scena u krcmi je onako, izgleda se svidelo ljudima da uporedjuju ko bi dobio 1v1. ali ne mozes da kazes da se ne uklapa u psetov karakter, ogorceni lik koji pljuje po vitezovima, kapetanima i ubicama (iako je i on sam ubica) ne bi mu bilo prvi put da ucestvuje u pegli tog tipa

nemoj da me shvatis pogresno, ja bih skakao od srece da ubace flashbackove i prosle dogadjaje, mozda peglu robert vs regar da neko sanja ili da urade

SPOILER KNJIGA LOL

house of undying sa svim vizijama isto kao u knjizi, sto verujem da nece uraditi iz vise razloga

ali jebiga imaju budzet, vremenska ogranicenja, hbo, moraju da drze publiku zainteresovanu, ne samo ljude koji su citali knjige

e ono sto meni stvarno smeta su neke izmene koje jednostavno nisu morale da se dogode jer se njima nista ne poboljsava, ali mogu da stvore probleme kasnije u seriji

Link to comment
Share on other sites

pa ne moze covek koji uziva u ubijanju i koji je klao ceo zivot tek tako lako da se usere od malo krvi :) znaci mora da je neki zajeban strah ili trauma, pogledas mu lice (veoma karakteristicno, zapamtis lako od cega su oziljci) vidis kako se cima na wildfire i gg, sve jasno. a ta scena u krcmi je onako, izgleda se svidelo ljudima da uporedjuju ko bi dobio 1v1. ali ne mozes da kazes da se ne uklapa u psetov karakter, ogorceni lik koji pljuje po vitezovima, kapetanima i ubicama (iako je i on sam ubica) ne bi mu bilo prvi put da ucestvuje u pegli tog tipa

nemoj da me shvatis pogresno, ja bih skakao od srece da ubace flashbackove i prosle dogadjaje, mozda peglu robert vs regar da neko sanja ili da urade

SPOILER KNJIGA LOL

house of undying sa svim vizijama isto kao u knjizi, sto verujem da nece uraditi iz vise razloga

ali jebiga imaju budzet, vremenska ogranicenja, hbo, moraju da drze publiku zainteresovanu, ne samo ljude koji su citali knjige

e ono sto meni stvarno smeta su neke izmene koje jednostavno nisu morale da se dogode jer se njima nista ne poboljsava, ali mogu da stvore probleme kasnije u seriji

Ja koji nisam citao knjigu stvarno ne bih nikad pomislio da je to razlog, vise sam skapirao scenu u toku borbe kao trenutak kad on skapira da traci svoj zivot za ljude koje mrzi i da mu je preko kurca svega, a ne nesto trivijalno tipa plasi se vatre lol. A sto se tice cimanja na wildfire, pa jebote, ono je bilo ko atomska bomba, ko se ne bi cimnuo? :)

Link to comment
Share on other sites

e pa vidis, iz s1 povezes da vatra njemu nije nesto trivijalno, kad ti rodjeni burazer zabije glavu u ognjiste dok si jos mali zbog igracke, to moze da izazove zajebane strahove. jos jedna scena koja pokazuje to je kada preti onom liku da ne ispaljuju vatrene strele blizu njega. sto naravno opet mozes da shvatis kao obicno upozorenje "ej nemoj da me pogodis ubices me" i taj fazon. ali kad imas toliko hintova jednostavno je logicno da vidis da je tu problem vatra, koja je trigger da on kaze terajte se svi u kurac i ono sto si ti rekao, necu da ginem -tj da se izlazem vatri (koje se mozda plasi vise od smrti) zbog ovih morona. fora je sto je knjiga takva i serija takva da ti mali detalji mogu da govore mnogo vise nego sto mislis, cak i najbezazlenija scena moze da ima ogroman znacaj. na primer u knjizi nigde nema otvoreno da su renli i loras fegeti, dosta ljudi to nije ni primetilo. a kad pazljivije citas saznas usput u jednoj recenici da renli ide da se moli sa lorasom u sumi :). mislim da je bas u tim subtle hintovima car, i da ne treba sve da bude ocigledno. svejedno mislim da je vatra ocigledna

Link to comment
Share on other sites

e pa vidis, iz s1 povezes da vatra njemu nije nesto trivijalno, kad ti rodjeni burazer zabije glavu u ognjiste dok si jos mali zbog igracke, to moze da izazove zajebane strahove. jos jedna scena koja pokazuje to je kada preti onom liku da ne ispaljuju vatrene strele blizu njega. sto naravno opet mozes da shvatis kao obicno upozorenje "ej nemoj da me pogodis ubices me" i taj fazon. ali kad imas toliko hintova jednostavno je logicno da vidis da je tu problem vatra, koja je trigger da on kaze terajte se svi u kurac i ono sto si ti rekao, necu da ginem -tj da se izlazem vatri (koje se mozda plasi vise od smrti) zbog ovih morona. fora je sto je knjiga takva i serija takva da ti mali detalji mogu da govore mnogo vise nego sto mislis, cak i najbezazlenija scena moze da ima ogroman znacaj. na primer u knjizi nigde nema otvoreno da su renli i loras fegeti, dosta ljudi to nije ni primetilo. a kad pazljivije citas saznas usput u jednoj recenici da renli ide da se moli sa lorasom u sumi :). mislim da je bas u tim subtle hintovima car, i da ne treba sve da bude ocigledno. svejedno mislim da je vatra ocigledna

Da, vidis, to je zaista ocigledan hint sa pretnjom, a ja sam tu scenu prihvatio isto kao i onu pred fajt kad preti sa jebanjem leseva, kao nacin da iskaze svoju brutalnost i koliko je zapravo lud, dok sam vatru potpuno iskljucio iz price kao segment koji zapravo ima neki znacaj.

A ovo za Renlija i Lorasa mi je jako glupo sto su toliko naglasili, za razliku od nekih drugih stvari koje treba malo dublje analizirati da bi se doslo do poente, a koje su dosta zanimljivije... I hvala bogu da je Renli mrtav pa nece biti vise gej scena, ili se ja barem nadam da nece, jerbo nisam citao pa ne znam ima li jos gejeva u nastavku :)

Link to comment
Share on other sites

low of lowest episode

- raspekmežena "terminatorva keva" "dominira" sa PMS ...tako da low budžet scene borbe dodju kao osveženje

- Tywin koji je krenuo na Roba pojavljuje se ko Americka konjica u pravom momentu (samo sam čekao da izlete Vinetu,Old Shaterhand , Čapajev i Džon Vejn pa da gungula bude kompletna)

- Arija se polomila da pobegne i upzori brata (i zaboravila Iglu )

- de nestade ona "krampača" sa Džejmijem

- jel ga je Snow "odledio"

- kako Bron hrani DareWolf-owe u onom podrumu

- de su mi zmajevi

- "Mad Dog" ispade riba...

ko Dinastija kad Blejk otkriva u xxx epizodi da je sopstveni otac :p

Link to comment
Share on other sites

serija mi se najviše i dopala jer do sada nije bilo ni jedne scene masfajta.

a ovaj je urađen baš loše. mislim, radi se o kings jebenom landingu. nije nešto što osvaja 15 ljudi, što 20 ljudi brani kamenjem.

jasno mi je da fajtovi nisu poenta serije, ali ako su već celu epizodu posvetili samo tome, mogli su da urade kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Nego, cini mi se da je neko od citaca knjiga rekao da ce Senka odigrati kljucnu ulogu u opsadi King's Landing-, ali nje nigde?

Senka je odigrala ključnu ulogu u osvajanju Storm´s end -a (Krajoluja). Hronološki se dešava posle ubistva Renlija a pre King`s Landing bitke. Onaj Melisandrin porođaj i senka koja prolazi kroz rešetke se dešavaju u podnožju tog zamka, skoro je preslikano iz knjige, samo u seriji ubija Renlija.

Link to comment
Share on other sites

u al ste se raspricali:)...mene ce smoriti ova pauza od godinu dana izmedju sezona, ima da pocnem da citam knjige ponovo:)...kad su pajseri, mogli su opusteno da stave 20 epizoda po sezoni ko sve normalne serije

Ili procitaj neku drugu knjigu fazona radi :tf:

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

u spojleru su potvrdjeni likovi za trecu sezonu (reci jedne osobe sa drugog foruma, nisam trazio izvor)

Mance Rayder: We’ve heard about him all season. A former member of the Night’s Watch who became the “King Beyond the Wall,” the leader of the Wildlings.

Daario Naharis: A confident and seductive warrior.

Jojen Reed; Meera Reed: A teenage brother and sister duo with special insights.

Edmure Tully: A brash young member of the Tully family.

Ser Brynden Tully (The Blackfish): Catelyn Stark’s uncle.

Lady Selyse Florent: Stannis Baratheon’s wife.

Shireen: Stannis’ daughter.

Olenna Redwyne (The Queen of Thorns): Margaery Tyrell’s sharp-witted grandmother.

Beric Dondarrion: A skilled knight who is the leader of the outlaw group Brotherhood Without Banners.

Thoros of Myr: A red priest who follows the same religion as Melisandre.

Tormund Giantsbane: A Wildling raider.

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

OMG OVO JE TOPIC ZA SERIJU, NEMOJTE DA GA SJEBAVATE SA VASIM PRICAMA O KNJIGAMA!!!!!!!

http://thepiratebay.se/torrent/7188908/A_Game_of_Thrones_4-Book_Bundle.epub

Evo ti za prve cetiri

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

oh boy oh boy oh boy oh boy oh boy

Generalno sjajna epizoda, par propusta ali u svakom slucaju sjajan kraj sezone

House of the undying mi je generalno fail, mogli su to mnogo bolje da odrade

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

i sta sad, opet cekati 2 godine na novu sezonu?

Jel postoji mozda najava da neko napise knjigu prema ovoj seriji? Kao ono ekranizovane knjige?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...