Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Evo tek pre koji dan sam skinuo sve epizode i odgledao i mogu da kažem da sam više nego zadovoljan, uspešno je prenesen duh i ritam knjige u meri u kojoj je to moguće. Isto tako mogu da kažem da je šteta za sve ove forumaše koji su se latili gledanja serije bez da su predhodno pročitali knjige, jer propuštaju jedno od najlepših čitalačkih iskustava koje epska fantazija može da pruži.

Pitanja za ove što su čitali knjige

Vitez od cveća mica, dao bi mu da mi popuši

coolface-1.png Ozbiljno sad, on mi se čini kao jedini promašeni lik, zar nije trebao tu biti neki malo dostojanstveniji momak, a ne onaj dečkić sa pogledom koji govori ''rado ću ti popušiti'' ? I ja koliko sam skontoa iz knjige bilo je više hintova da se on ševi sa svojom sestrom, a ne sa mladjanim jelenom?

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

zajebi ovo, deluje mi previse liability da citam ovaj topic, stavljaju ljudi u spoilere, al opet, neubedljivo mi to...

kontam da mogu da ne citam topic, a mozete i da se potrudite pa recimo da imate dva topica, jedan gde se veselite vi sto ste procitali i spojlujete i razmatrate dogadjaje i karakterizaciju kroz ceo serijal dokle god ocete, a ovde da se ogranici na tripove tipa 'jao bas mi je lijepa prosla epizoda kad su se uzeli'. a ako neko oce da se ispojluje, ode na taj masterski topic i trazi enlightenment i tako to:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ma kakvi, on je samo neki random placenik. otkud ti to?

Takav mi vibe cela scena dala, ili mu je matori Lanister cale ili ga zna odavno tj. zna mu caleta. Malo sam googlo i za random lika on bas prodje superiska a to je nemoguce za random lika da se desi pa da jebe jeza.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

kontam da mogu da ne citam topic, a mozete i da se potrudite pa recimo da imate dva topica, jedan gde se veselite vi sto ste procitali i spojlujete i razmatrate dogadjaje i karakterizaciju kroz ceo serijal dokle god ocete, a ovde da se ogranici na tripove tipa 'jao bas mi je lijepa prosla epizoda kad su se uzeli'. a ako neko oce da se ispojluje, ode na taj masterski topic i trazi enlightenment i tako to:)

to sam i ja predlagao, amda ima kao i onaj drugi topik gde ljudi isto stavljaju spojlere:)...btw, sad cu da sednem ponovo da gledam epizodu, dosadno mi:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Varis je u tamnici kod Edvarda Starka trebao da se pojavi sa lažnom čekinjastom bradom od para dana, što je bio deo njegove maske, ali on je bio i dalje ćosav, taj detalj su propustili! :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@epizoda

da, ima dobrih momenata (scena sa jatom gavrana, Syrio Forel car), ali iznova pocinjem da se nerviram koliko je Ned Stark glup :)

pravi knjiski lawful good, takvi uvek najebu :)

btw ja se nesto lozim da je syrio preziveo :)

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Jedino što je sigurno za kraj krajeva - Martin će sve da ih pobije

:tf:

umalo zaboravih spojler :P

Inače, krenuo sam knjigu kad je počela serija i završio dve, a seriju odložio do daljnjeg. Ne mogu da podnesem duplo nerviranje oko jedne iste stvari u kratkom vremenskom periodu. Jbte, gore je nego Silmarilion. :(

Link to comment
Share on other sites

vi sto niste citali knjigu, ne citajte spojler:

meni je najvise bilo sranje zbog roba starka njega sam zgotivio.. al neobjasnjivo je kako neki karakteri prave sumnjivo glupe odluke - rob ozeni neku random no level kurvu, deneris primi k sebi vesticu sto su je silovali i spalili joj selo da izleci coveka koji je na celu vojske koja ju je silovala i spalila joj selo, ket je glupa pa je glupa, pa ajde mogu da razumem sto je oslobila dzejmija, zbog cega je rob direktno izgubio karstarkove.. al jednostavno neke odluke mi ne prilice osobama koje ih donose.

Niko nije rekao da je umro. Uostalom, zar misliš da se prvi mač Bravosa izdaje tek tako kao instruktor mačevanja devojčicama?

cek bravos je preko mora?

omg sirio, ljudi bez lica, shamani..

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Dvini

I ja sam totalno bio u fazonu šta koji kurac kod krvave svade zašto bre sad ovo, u tome je majstor Martin, vežete na ovaj ili onaj način za likove, i onda bam iz vedra neba izbaci ih iz priče nekom neočekivanom smrću. I kod grešaka što ih prave Deneris i Rob, u tome je i čar, jer je Martin ponekad surovo realan, pa je tako Deneris ipak i dalje samo devojčurak od 14-15 godina, ne zaboravi to! Isto važi i za Roba i on je samo šesnaestogodišnji tinejdzer koji se do juče igrao drvenim mačevima!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

mislis na pricu kad je onaj lik isao da ukrade silmaril od morgota da bi dokazao ljubav prema onoj elf ribi ?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Nikola Altomanovic je sa svojih dvadesetak vec ucenjivao Dubrovnik, a pre toga palio i zario Srbijom, tako da to da je Rob sesnaestogodisnjak - ne pije vodu. Ne ako on vodi citave vojske i dobija okolo bitke. Martine jebo te "obrt"

Mislim na to da u Slimarilionu ima toliko likova, za koje srecom ne mozes da se vezes, jer nakon 1-2 strane nesto dodje i utepa ih.

Link to comment
Share on other sites

Hijao Brue :)

pa čovek koga si naveo je primer nepromišljene i osudjene na poraz politike, i to duguje baš svojoj mladosti :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...