Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

@Brue

Nemam ništa protiv scena između kralja i kraljice, ali u prethodne četiri epizode je jasno da je brak iz interesa, mislim iz prve epizode je to jasno i da ona njemu radi o glavi čim se između ostalog prca sa svojim bratom blizancem! Najgore u njihovom dijalogu je bilo kada je kralj skapirao da biti kralj nije kako je on zamišljao, bratemili, o čemu mi pričamo, pa nije to igrala se deca pa kao on stigao na tron... Razočaran sam.

Poenta je da kralj Robert nikad nije imao ambiciju da bude kralj, bar ne u smislu u kom to žele Tivin Lanister ili Viseris Targarjen - da bude najmoćniji i gospodar sudbine kraljevstva.

Robert je vojnik, i njegova jedina iskrena želja je da ratuje.

On se tu pojavio zato što svrgavanje Targarjena nije politička borba za prevlast već zato što je Ludi Kralj bio krvoločan i neuračunljiv, i kada je u jednom momentu kidnapovao Lijenu Stark, Robert Barateon je zajedno sa kućama Starka i Erina digao bunu i pobio Targarjene.

Link to comment
Share on other sites

Niko ne kaže da je nerazumljivo šta se događa, ali, sam scenario serije ne može ili ne treba da bude organizovan kao knjiga. Ako idu na varijantu da nakon 7 dana povezujem šta se u jednoj rečenici reklo ranije, ili nakon mesec dana, onda do ku... Jedno je knjiga, kad uzmem da se zakucam dan, dva, par dana i vezujem podatke, a drugo je nešto što izlazi svakih 7 dana i u par sati (ukupno) treba da se smeste stvari iz knjige od 700 strana.

Daleko od toga da treba da bude retardirano prežvakano (što je opet scena sa kraljicom i kraljem koju je Bole pomenuo), ali mislim da je greška što Martin ima uticaja tolikog na scenario serije... bolje nekom profesionalcu da su dali punu slobodu da knjigu upakuje u seriju. I ponovo - VIŠE KINTE na korice, sadržaj je dobar, al "korice" su go ku... Znači hoću da VIDIM scenu kotrljanja rubina po potoku, a ne neko da mi uz put kroz jednu rečenicu samo to pomene. Nisu ovo Audio Books, već jebena fantasy serija u 21. veku.

Link to comment
Share on other sites

@Barcas

Citirao si moja pitanja van konteksta, a u okviru konteksta ne pričam o tome da li sam ja nešto razumeo ili ne, nego da neke stvari moraju biti opravdane da bi bile prikazane. Nema potrebe da se raspravljamo oko tih stvari. Ne pričam o knjizi, pričam o seriji, jer knjigu nisam čitao. Prve četiri epizode su mi bile dobre, peta nije. Rekao sam zašto i to je moje mišljenje. Ali suština je u dinamici, ne može se u istu epizodu zgruvati mnogo događaja koji su bitni, a trošiti vreme na trivijalnosti ako već mora mnogo toga da se kaže.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Meni je serija jako dobra, ukljucujuci iz poslednju epizodu...samo nekako sam ocekivao da je Ned Stark master of sword (tipa na severu je,hardcore vreme,teski uslovi,blizu je zida gde se desavaju sranja sa onima preko,ima iskustva u ratovima...) ili tako nesto ali dobro...moracu da kupim knjige na srpskom jer audio book koje sam do sada nasao imaju jedan te isti glas koji me uzasno nervira i nema teorije da slusam taj glas duze od 20-ak minuta...

Link to comment
Share on other sites

ja ne kapiram o chemu vi raspravljate - pa i knjigu kada chitash sve je konfuzno.

treba da skontash petsto nekih likova, kuca, plotova i slichnih gluposti. takva je pricha. ko nece da se udubi - odustace, a ko hoce iskusice jednu od najboljih pricha isprichanih.

ako vam je teshko da gledate - nemojte gledati.

btw prva knjiga je napisana tako da je 80% knjige slow paced smor, a onda krene frka ogromna. moguce da su u seriji krenuli ranije sa frkom. bilo kako bilo - bitno je da random srbin zna bolje od tvorca serije kako treba prichu isprichati.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

dzejmi je po martinu najbolji macevalac, jedino loras moze da mu parira, da ne spojlujemo dalje

btw (massive spoilers below)

kako gledam seriju i prisecam se detalja, kontam koliko je glupava kejtlin propast kuce stark

singlehandedly je pocela rat, singlehandedly ga je i izgubila

ako zanemarimo cinjenicu da se robu dikla kita na lokalnu kurvu pa je resio da je ozeni

ah da, oberin baja:)...i naravno ser bariston olskul car...svidjaju mi se njegov, lorasov i dzejmijev armor, ekstra su odradjeni sa onim gravurama

puno govori o tome koliko je vremena proslo cinjenica da sam se tek u ovoj epizodi setio da robert ima dva brata, i svih stvari sto ce se desiti izmedju njih, i one crvene kurve s istoka

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

dzejmi je po martinu najbolji macevalac, jedino loras moze da mu parira, da ne spojlujemo dalje

btw (massive spoilers below)

kako gledam seriju i prisecam se detalja, kontam koliko je glupava kejtlin propast kuce stark

singlehandedly je pocela rat, singlehandedly ga je i izgubila

ako zanemarimo cinjenicu da se robu dikla kita na lokalnu kurvu pa je resio da je ozeni

puno govori o tome koliko je vremena proslo cinjenica da sam se tek u ovoj epizodi setio da robert ima dva brata, i svih stvari sto ce se desiti izmedju njih, i one crvene kurve s istoka

ta lokalna kurva je masterpiece conspiracy tivina lanistera:)

koliko sam skontao, sa njenom kevom je ugovorio da insistira na braku, a potom i sjebava bilo koji pokusaj trudnoce.

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

ta lokalna kurva je masterpiece conspiracy tivina lanistera:)

koliko sam skontao, sa njenom kevom je ugovorio da insistira na braku, a potom i sjebava bilo koji pokusaj trudnoce.

lol nisam to skontao, tivin car

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

E da pored Pseta,car u knjigama Bron !! Njega hocu da vidim kako su uradili.

pa pojavio se, i car je fajta:D

u sledecoj ce verujem da(ako nisi citao knjigu, nemoj ni spojler):)

da se bori za tiriona protiv nekog od vitezova dola:)

dvnty

tivin je jedino sto je drzalo lanistere u ratu. Sredio je krvavu gozbu, plus to sa vesterlinzima, dobar je vojskovodja... Lanisteri su pukli sada kada su ostali bez njega i tiriona, pogotovo jer je sersei pocela da se tripuje oko vladavine i sjebala se zestoko.

A ono sto mi je genijalno je to sto tivin nikako nije hteo da "prizna" tiriona kao svog sina, a on je mucenik bio pravi naslednik svog oca:)

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

gde se bron pojavio?

Da, Sersei je pukla, to smo videli u poslednjoj knjizi, a tirion, sto ti kazes pravi naslednik svog oca je u izgnanstvu. pritom je

dzejmi bogalj.

. pukli su i lanisteri i starkovi, sada fokus polako prelazi na sever i najavu fajta izmedju denerisinih zmajeva i utvara sa severa.. zanima me samo koju ce ulogu bren odigrati medju severnjacima, hocemo li videti njega vs deneris? :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

sad u poslednjoj epizodi se tukao i imao par dijaloga sa tirionom.

sto se brena tice... dunno, to sve zavisi od toga sa kim ce da se nadje tamo: da li su to deca sume, da li ce ga mozda onaj lik prevariti i odvesti tudjinima... bas imam trip da ce tipa bren da postane master tudjin:D

a deni ce imati neki zajeb, zajebao sam se pa sam citao neke spoilere na netu:(

a za starkove ne bih rekao da su pukli, pogotovo jer maloprstic ima razne pretenzije na to, plus namerava sansu da uda za baju iz dola i tako spoji, plus arja postaje boginja jos malo:D

a i rikona treba da vidimo, ko zna sta je on postao sada:D

Edited by baltam0s

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...