Jump to content

iOS 4 records all your travels


peja_

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Једно нуб питање, не користим smart телефон. Слање података о локацији не зависи од тога да ли је GPS укључен?

Ti svejedno daješ informacije o kretanju mobilnom operateru.

Link to comment
Share on other sites

Једно нуб питање, не користим smart телефон. Слање података о локацији не зависи од тога да ли је GPS укључен?

Nije cak ni wifi ja mislim, nego on od access point-ova mrezhe (znaci telenor vip ili mts) i na osnovu toga on zakljuci gde si sve bio!

Link to comment
Share on other sites

nego, vezano za ovo slanje mac adresa wifi rutera sa sve koordinata, nesto gledam, realno bih mogao da tuzim gugl i dobijem ih? :)

nebitno da li je onaj ciji je android uredjaj i pristao da salje podatke o sebi guglu, ja kao vlasnik wifi mreze :) nisam nista potpisao niti se slozio da gugl moze da prikuplja podatke o mojoj mrezi, ili gresim?

jesu popili bili neku kaznu pre godinu/dve kada je onaj njihog auto skenirao i skladistio sve na sta je naleteo? kao greska u programu/rogue zaposleni, sta im je vec bilo opravdanje

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

s tim sto ako je preko wifija, tacnija je lokacija nego preko mobile networksa!

pa to samo pod pretpostavkom da WiFi Access Point na koji se kacim ima geo lokaciju u sebi? Ovako hipoteticki: iPhone koji nema GSM signal i ugasen GPS nakacim na svoj kucni wifi, kako on moze da zna gde je u svetu? Jedino preko IP adrese (pod pretpostavkom da je moj wifi AP nakacen na net), a to je daleko od preciznog

Link to comment
Share on other sites

Mora imati gps za bilo kakvo preciznije pogadjanje lokacije.

Moj wifi recimo na http://samy.pl/androidmap/ masi za jedno 500-1000 metara sto je otprilike koliko mu treba kad izadjem iz mog bunkera da uhvati gps i da "javi" gde je video moj wifi mac.

Dakle gasenjem gps-a i paljenjem istog samo kad vam treba ste resili problem.

Da bi na osnovu tornjeva za mobilnu mrezu sam telefon utvrdio lokaciju mora imati pristup geo lokacijama istih koje operateri ne objavljuju tek tako (a ni to nije precizno jer se bazira na jacini signala od 3 ili vise baznih stanica), a pogadjanje lokacije na osnovu obliznjih wifi mreza, koje su opet mozda omasene kao npr gore pomenuta moja kucna, je tek neprecizno.

Pride listovanje vaseg wifi rutera mozete spreciti gasenjem ssid broadcasta.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

hahaha, sad će offtopic, ali setio sam se one dvojice likova što su delili jedan nalog, ne znam kako su se zvali, pa što su merili razdaljinu kad su se umrežavali tako što su koristili telekomov ortak lokator :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...