Jump to content

Balkanski i Veliki rat, Srbija 1912 - 1918.


brue

Recommended Posts

stoji da sam trenutno do guse u poslu, ne znam koliko dugo ce sve ovo da se radi ali ako ubodem slobodno vreme evo

5. Grafički dizajner x 2 (makar dvojica, koji bi osmisli izgled sajta)

Ja znam da pripremim za stampu, ako dodje ikad do toga da se odstampa kao knjiga

6. Unos podataka x unlimited (oni koji bi prebacivali sve iz eventualno papirne forme u elektronsku)

ja

8. Prikupljanje podataka x unlimited (oni koji bi išli u lokalne muzeje i biblioteke i bilo koje druge ustanove i institucije, ali i kod građanstva, i prikupljali podatke)

imam mozda jedan ili vise bitnih kontakta koji bi mogli da nas upute gde sta moze da se nadje

9. Fotografi/kamermani x unlimited (oni koji bi išli po terenu i slikali/snimali relevantna mesta za ovu temu)

mislim da i to imam

plus mogu drugaricu da pitam za spanski

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Ekstra. Doduše, ne verujem da će nam trebati taj deo oko pripreme za štampu, no, ko zna, možda kao mini knjižica da opiše sajt itd... jednog dana.

Pripremamo ovih dana dokumentaciju za potencijalne donatore.

Opet se vraćam na dve stavke:

1. predlog za ime sajta (engleski)

2. dizajner :)

Link to comment
Share on other sites

Realno, ja trenutno ne radim i voleo bih da pomognem koliko mogu. Ovo bih radio upravo iz razloga koje si brue naveo u prvom postu. Imao sam dvojicu deda od kojih jedan nije preživeo WW1. Obojica su bili mega-carevi po pričama familije pa bih se ako ne ništa, iscimao zbog njihovih muka.

elle), Leško i ja smo ljudi iz medija (i sa istog faksa) :) Ako je neko od njih voljan da odemo par puta zajedno na faks i da radimo Marketing/PR plan, ja sam za. Ovo kažem zbog ozbiljnosti i obimnosti posla. Kontam da će biti dovoljno da se 2x nedeljno vidimo i da uradimo nešto povodom toga. Ovo sve kažem zato što niko sam to ne može da uradi, a da to pritom bude valjano...

Siguran sam 99% da bi mogli da izboksujemo jedan dan za prezentaciju sajta-ideje na faksu (koji i sam ima salu i galeriju za press konferencije) i da tu eventualno pozovemo neke medije, odakle bi dalje jurili donatore/sponzore.

Što se tiče prikupljanja i postavljanja podataka, to takođe mogu da radim + imam iskustva sa Wordpress-om. :)

Bitno je samo da se izkristališe ta ideja i cilj kako bi efektnije mogao da se odradi taj media plan.

Edited by Manny Calavera

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

I dalje, sa strahom da mogu biti dosadan, mislim da prvo moramo da napravimo grafički dizajn kako bi to izgledalo. Ne volim da nudim ikome maglu. Paralelno sa tim, treba iscimati sve koje znamo, a bave se aktivno istorijom, da pomognu (naravno, ako su zainteresovani). Sa konkretnim materijalom i listom ljudi koji bi radili, možemo da pričamo sa potencijalnim donatorima. Ovako, možemo da naletimo na minu koju nam je Dulić postavio...nažalost.

Ne znam, možda grešim.

Link to comment
Share on other sites

Sto se SEO-a tice skoro sam se cimao za moju firmu nesto vezano za optimizaciju, fora u tome je sto mora duze vremena da se radi na tome da bi se videli rezultati, kapiram da je minimum nekih 30dana. Nama je lik trazio 150eura na mesecnom nivou za optimizaciju. Mogu da Vas spojim sa njim ako hocete.

Link to comment
Share on other sites

Pre dve god, uradim sajt u dreamweaveru, ya firmu, jer niko drugi nije mogao, a nisu hteli da plate. Ne znam šta sam mu uradio (osim krljanja linkova i akanja ljudi da linkuju..ne mnogo njih, plus što sam se prijavio tamo u googlu), ali sajt koji je u pretragama bio na ko zna kojoj strani, pojavio se za 7 dana na prvoj strani, a nakon 7 dana kao primarni nalaz. I to po par različitih kombinacija ključnih reči. Usralo me možda. Sad, skoro, odradiše za firmu neki sajt u Joomli i ne vidi se nigde, ni po jednoj ključnoj reči :P

Link to comment
Share on other sites

sto se tice pripreme za stampu: imajte onda Dz i mene u vidu ako budete planirali da na sajtu drzite neke PDF-ove ili kakve god print-it-yourself materijale, jer i to treba da prodje ruke pripremasha

voleo bih da imam skila i znanja da vam jos pomognem. dignite to na neki semi-decent nivo i doniracu neke jadne pare

edit: koji sam slepac. keva najboljeg ortaka je profesorka istorije i ekspert je za taj period. videcu sta moze da ponudi

Edited by Kaurin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mogu da ponudim za početak na korišćenje, ukoričenu sada već skoro stogodišnju zbirku specijal časopisa "Balkanski rat u slici i reči", koji je izlazio tokom 1913. Tu ima sjajnih baš neenciklopedijskih stvari, od transkripta razgovora vojnog telefona tokom neke bitke, izveštaje sa terena, pisma i pesme poginulih vojnika, gomila fotografija, razni izveštaji, analize, sve hronološki sređeno. Mislim da je knjiga pravi mali rudnik za prikazivanje nekog događaja onako kako je sada moderno, iz ugla učesnika, malog običnog čoveka, itd...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam drugara istoricara, zavrshna godina istorije pa mogu da se konsultujem sa njim sigurno bi moglo da ispadne neshto dobro. Jeste da mu je mentor neki lik za istoriju Sovjetskog Saveza ili tako neshto ali opet mozda mozemo doci do nekih informacija koje bi nam koristile. A sigurno je da poznaje kolege koji bi mogle da doprinesu projektu.

Mentor mu je Miki Jovanović :)

Kako ti se zove drugar?

Inače ne znam kako nisam video ovaj topik pre, evo ja, kao istoričar sam voljan da se pridružim ovoj priči :)

Edited by savke.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Kratak update:

S obzirom da smo zapeli oko dizajna sajta, jer ne želim da bude klon ili da ima template look, pokušavam da iscimam nešto pa se javljam sa detaljima čim ih bude. To je otprilike jedini preostali zupčanik koji fali da krene točak da se okreće.

Savke, pravi istoričar ili amater? Moram da pitam zbog dalje priče i onog smajlija na kraju tvoje rečenice.

Link to comment
Share on other sites

Savke, pravi istoričar ili amater? Moram da pitam zbog dalje priče i onog smajlija na kraju tvoje rečenice.

Treća godina istorije na filozofskom u Bgu. Inače na trećoj se u drugom semestru radi izmedju ostalog i 20. vek , tako da ću se u svakom slučaju baviti time u narednom periodu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Dogovoreno.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...