Jump to content

Dead Space 2


Pipboy

Recommended Posts

Da taj Vegas je baš reprezentativan engine, trebali su i Krajzis da prave na njemu :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Crnjo ajde vidi da li si imao Chapter 12, jos bolje ajde svi proverite jer upravo mi je igra skocila sa 11 na 13 ... a mozda je i gimmick jer po pravilu izostavlja se 13 jer je kao nesrecan broj np. hoteli nemaju 13 sprat itd. A mozda je i nesto skriveno vezano za izbore .... pojma nemam :)

edit: Glup sam, postoji Chapter 12 samo nema save point izmedju 11 i 13 pa ga zato nisam ni primetio :)

Edit: ah sad tek videh :)

Edited by loshmi

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pređoh i ja, igrao sam lagano. Bolja mi je dvojka od keca, jer se vidi jasno da su radili na stvarima koje su u kecu škripale, i potom ih učinili boljim.

Ne smeta mi što nema mape, kao što napisah gore u kecu sam je jednom pogledao. U dvojci čak mislim da nisam ni sve ukupno tri puta kliknuo na onaj pokazivač pravca, i to kuda treba da idem, a kamoli da biram gde je save-game, gde bench itd.

Po savetima drugara sa RUR-a pikao sam samo sa plasma cutterom. Pri sredini sam, što zbog protivnika što zbog Nenada koji je smarao :) kupio pulse rifle i to da skidam bebe i onu decu (ovo zvuči morbidno), jer su one shot - one kill pa da malo štedim kater. I na kraju sam kupio onaj pulse beam, projector ili kako se beše zvaše, što chargeuje, manje-više zbog zadnje "kraljice".

Istripovao sam se na kraju, kad je krenuo da leti za šatlom, leti tako jedno 5 sec, ja kao, možda bih ja trebalo da ga kontrolišem, malo probam, ono "neće", iskuliram i posle 5 sekundi popijem deo markera i crven ekran :)) i kao "aaa, ipak je trebalo da ga kontrolišem" :))

malo me smara taj otvoreni nastavak trojke koji je opet ono "eh, azjače, pa nije to bio JEDINI marker, ima tamo još jedan, ajd' sad i po njega"

Super su mi cut-scene-ovi, dobro su uradili atmosferu, kul su prepad scene itd, jedino mi nije jasno šta se desilo pa da od pola igre kreću kao "humor" elementi? Kao da su promenili scenaristu na pola :) Ovo valjda nije trebalo u spojler, i nije neki :)

Na kraju sam završio sa gomilom para (oko 100.000) i sa jedno 10 nodova koje sam pozabadao "da se ne bace", i dovoljno municije. Što me čudi pošto sam u kecu jedva skrpio za poslednji level suita i stalno mi je nedostajalo cutter municije. A isti nivo težine. Plus ja uopšte nisam od onih koji jure okolo skrivene prostorije i skrivene kutije sa municijom. Kapiram da me slučajno ukenjalo da nađem onaj diamond conductor. I naravno, ulazio sam u "power node" sobe, tu nema šta.

Sve u svemu, fino :)

Link to comment
Share on other sites

kad sam prelazio igru po drugi put, izvalio sam javelin gun i odusevio se koliko je dobar. skoro sam samo to i koristio, naravno uz potpuni upgrade.

bukvalno sve neprijatelje, ukljucujuci i ubermorpha, rasparca sa samo 2 komada municije (jedan "normalan" i jedan "alt fire").

posebno mi se svidja kad ga koristim protiv pjukera, jer za njih koliko sam izvalio (barem na zealot modu) treba vise municije nego za ostale necromorphe.

inace, i ja mislim da je igra do jaja :D

Link to comment
Share on other sites

eh da, kad pomenu oružje, čini mi se da su u dvojci učinili kater malo slabijim. Ne mogu da se setim keca, ali on sa podignutim dmg-om na maks mislim da je sekao i ubernekroe iz jednog pucnja, tj. sekao im ekstremitete. Sada moraš sa tri čak (?) ili tako nešto. Sve u svemu, ne znam tačno, ali deluje mi slabije :))

Link to comment
Share on other sites

Samo plazma cutter, na default tezini imas dosta municije za njega i tako se skupi 100k. A ja, naravno, nista nisam ni prodao od stvari na koje sam naisao, sve sam kao dobri magarac prebacivao u magacin. Dusevni bolovi za medpack koji sam propustio ili municiju koju sam ostavio iza sebe jer nisam imao mesta u inventaru, strasni su to momenti :(

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Uf, medikita nisam bacao ni pod razno, kad god mi je zatrpan inventar sranjima, ja pobacam stasis packove i municiju za oružja koja ne koristim, pre svega što su medipackovi bizarno skupi u shopovima. I Ripper je izuzetno korisno oružje, kad se ovlada njime, jer zna da bude zajebano seckati nekrose dok kidišu sa svih strana, ali u kombinaciji sa budženjima koja donose veliku štetu i dužinu trajanja, plus apgredjovani stasis, i te kako zna da čuva municiju za druge stvari zbog odličnog performanse/cena ratia. Ovako sam prešao na zealot i nemam ambicije da idem na hard core, kad se setima par mesta gde nisam porazbijao komp zbog težine, kad krenu da zasipaju sa svih strana a da većinu protivnika ni ne vidiš (deo u stanici kad su ona riba i onaj ludaja na balkonu gore, i pred kraj kad se siđe liftom u lobby sa milijun protivnika).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam do maxa nabudzio taj osnovni cutter i uzeo pride i onaj rafal-gun,

prodavao sam sve sto sam uspeo da nadjem (vracao se cesto unazad do shopa

za par itema da prodam) ali se isplatilo jer sam se nabudzio posteno...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...