Jump to content

Zanimljive slike


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Srpski jezik nije predvidjen da bude u crnom okviru! Kada ce jebeni retardi to vec jednom shvatiti?

evo, ja sam jedan od retarda i necu nikad to shvatiti.

to sto nasi klinci u tinejdz godinama massuju memee bez poente nema veze sa 'predvidjenoscu jezika za crni okvir' (lol)

no gore je jebeno obrisan engleski i stavljen srpski prevod, tuga

srpski jezik nije predvidjen za koriscenje priloga 'jebeno' u sintagmama ovog tipa (moze pristojno funkcionisati kao predlog, recimo). koriscenje priloga 'jebeno' je poteklo iz engleskih idioma (i fucking did it) i iako je, medju omladinom popularno, rogobatno je i nespretno nakalemljeno.

see wat i did thar?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@Doolio

Kapiram, pobedio si me u mojoj igri. Rec "jebeno" ispred necega se odomacila i sluzi nam da poveca ozbiljnost reci koja sledi, ne znam kako bih drugacije objasnio. Kada je nesto "jebeno dobro" ili "jebeno lose" ili je neko "jebeno retardiran".

Jeste se ta rec provukla i nesvesno sam je upotrebio vise puta u recenici, mozda je to zbog stvari sto pocinjem da gubim dodir sa srpskim jezikom, ili sam previse okruzen engleskim do te tacke da pocinjem dosta da ga koristim u svakodnevnoj komunikaciji sa ortakom/ortacima koji naravno imaju isto/slicno znanje iz engleskog kao i ja. Cesto zaticem sebe da mi neka recenica koju hocu da kazem ima vise smisla na engleskom nego na srpskom. Sve je manje i manje fora koje bih mogao da iskazem na srpskom jeziku upravo zato sto i te fore upravo nemaju isti smisao kada se prevedu na srpski.

Vicevi napisani na srpskom vec dugo vremena nisu smesni, tek me njih par zapravo zasmeje, dok su drugi retardirani, da ne kazem "jebeno retardirani". Zivimo u vreme meme-a, smesnih slika i youtube klipova, koji nemaju sta da traze da budu imitirani i prevodjeni na srpski jezik. Retko koji "nas" demotivator mi je smesan, na primer " Moja mala... Nema mane" mi je izmamio smesak na lice, dok kod ostalih dobijem "transfer sramote" dok ih citam. Po meni su za sve krivi Lajknime, Vukajlija i slicni sajtovi i mislim da bi ih trebalo obrisati sa interneta, jer oni pokusaju da ucine nesto nemoguce a to je da imitiraju fore sa engleskog na srpski jezik. Nemojmo se zaludjivati i to nazivati nasim humorom jer to nikako nije, nas humor treba da bude onakav kakak je bio pre omasovljanja interneta. Cenim trud da idemo u korak sa vremenom i da takodje budemo kul, ali ne ovako, definitivno ne ovako.

Mogu da naslutim da si kapirao sta sam mislio pod tim da " srpski jezik nije predvidjen da bude u crnom okviru" , ali jednostavno si Doolio, covek koji svugde mora da zapocne diskusiju, ali ja cenim to kod tebe, i to je ono sto te izdvaja od gomile spamera ovde, pametan si i kapiras vecinu stvari, a zato te i rur zajednica voli. In before Doolio's wall of text :tf:

Link to comment
Share on other sites

Sprski jezik kao i svaki jezik može biti na pravi način iskorišćen za neki meme, npr. Problem je što do nas dolaze debilni pokušaji, a i meme smo videli prvo na engleskom. Kontam da kvalitet nema veze sa jezikom, već samo koliko si dobar u tome...

Obojeni program je brutalan bend!

Link to comment
Share on other sites

fejsbuk :fp:

180444_10150108309474558_793729557_6080906_4279690_n.jpg

recite mi da nisam jedini koji je odmah otisao da vidi kako izgledaju marijana i milica:))))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...