Jump to content

Anime


Feno

Recommended Posts

Uf sad se vratih iz genuine japanskog restorana, koji je ono vrh. Narucili smo nas 10 banquet (donose ti meal after meal) + neka probrana jela (bebe oktopusi, teriaki steak i chicken, dumplings etc) + japansko pivo = pobeda. Znaci ne secam se kad sam se tako dobro proveo u restoranu, uglavnom pojedem za 10 minuta i cekam da izadjemo da zapalim. Sve sa milion cinijica i tanjirica, pa cekaju da sve zavrsis, donesu novo, a okolo vise maske, kimonoi i raznorazni art.

Nisam znao di da postujem pa eto ovde ;)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Ako ako samo hasaj !

@Dz slabije se gleda poslednjih par meseci, samo citanje opet. Ne mogu se smarati sa nedovrsenim serijalima i preradjenim krajevima.

Cekam da se zavrse neke serija pa cu onda lagano da gledam.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na preporuku druga sam poceo da gledam Death Note (inace mi je ovo prvi anime ikada) i mnogo mi se svidja. Citao sam vase preporuke, ali me zanima imate li da preporucite jos koji "pocetnicki" anime? Ako razumete sta hocu da kazem, dakle, nesto sto moze da se svidi sirem spektru ljudi, sto bi rekli "komercijalnije" , za pocetnika.

Takodje mi je bitno da ima engleska verzija, tj da ima english dubbed, posto nema sanse ovaj japanski da slusam, para mi usi i jako mi je veliko mucenje...Da preduhitrim ljude koji ce reci da je to pola uzitka i da necu doziveti potpuno atmosferu i pricu, to mi je i drugar pricao, i stvarno sam pokusao ali ne mogu.

Link to comment
Share on other sites

Gledaj Vexille!

http://thepiratebay.org/torrent/4216547/Vexille%5B2007%5DDvDrip-aXXo

A imam ja i DVD sa srpskim prevodom, izdat pre ne znam koliko godina kod nas, kad budeš u BG javi da ti narežem Pardon, imam Appleseed domaće izdanje, Vexille moraš da skidaš

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Odgledao Steins Gate . Odlicna serija stvarno , bila bi jos bolja da su zavrsili seriju u 22oj epizodi ...

On je izabrao sta je izabrao , uradio sta je uradio i da su tu zavrsili bilo bi odlicno.Nema happy endinga , kraj serije , fokus na teskom izboru itd.Ali izgleda im to nije bilo dovoljno i morali su da zbudze jos 2 epizode kako bi dobili happy ending.Kvari konacni utisak za jedno 20%

Link to comment
Share on other sites

Na preporuku druga sam poceo da gledam Death Note (inace mi je ovo prvi anime ikada) i mnogo mi se svidja. Citao sam vase preporuke, ali me zanima imate li da preporucite jos koji "pocetnicki" anime? Ako razumete sta hocu da kazem, dakle, nesto sto moze da se svidi sirem spektru ljudi, sto bi rekli "komercijalnije" , za pocetnika.

Takodje mi je bitno da ima engleska verzija, tj da ima english dubbed, posto nema sanse ovaj japanski da slusam, para mi usi i jako mi je veliko mucenje...Da preduhitrim ljude koji ce reci da je to pola uzitka i da necu doziveti potpuno atmosferu i pricu, to mi je i drugar pricao, i stvarno sam pokusao ali ne mogu.

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Engleski dub je katastrofa, izvestaceno zvuci i nije to to zaista. Ne znam zasto ti japanski smeta

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Steins Gate . Odlicna serija stvarno , bila bi jos bolja da su zavrsili seriju u 22oj epizodi ...

On je izabrao sta je izabrao , uradio sta je uradio i da su tu zavrsili bilo bi odlicno.Nema happy endinga , kraj serije , fokus na teskom izboru itd.Ali izgleda im to nije bilo dovoljno i morali su da zbudze jos 2 epizode kako bi dobili happy ending.Kvari konacni utisak za jedno 20%

Apsolutno se slažem, mada bi mi onda bilo žao što nema druge sezone, u svakom slučaju sve do

suzuhinog povratka i pravljenja bespotrebnog deus ex machina momenta ~_~

je otprilike zaokružena celina tako da ko nije teško zaboraviti poslednje 2 epizode i završiti seriju kako je trebalo, makar u svojoj glavi :D

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Engleski dub je katastrofa, izvestaceno zvuci i nije to to zaista. Ne znam zasto ti japanski smeta

Evo bas da se javim povodom toga, gledao sam Death Note na japanskom do neke 15-e epizode i nadjem english dub i sad sam na 28-oj i kapiram da se vratim na japanski :)

A navicicu se, ali jednostavno kada sam odgledao 5 epizoda jednu za drugom bas me je izmorilo, stvarno mi nije prijatan za uvo, pogotovo zenski likovi kada pricaju, pa ono je kao da neku macku dave :/

evo ja da ti kažem da se meni fma nije svideo, a death note baš jeste. tako da gledaj berserka, ako nisi, nema greške

Berserk sam citao mangu, posto mi je drugar, inace fan Berserka, zabranio da gledam anime jer je po njegovim recima manga STO PUTA bolja. Naravno, za Berserk samo reci hvale.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

A jes stoji to da neke ribe imaju bas pistave glasove, ali ima i nekih bas do jaja mada pretezno muskih recimo u japanu imaju bas profesionalne glumce koji daju glasove likovima, dok kad god sam cula engleski dub bio je krajnje izvestacen i iskarikiran

stoji ti valjda na pocetku topica neka 'must see' lista po zanrovim pa ti vidi na anidb-u sta mislis sta ce ti najvise leci

oO

 

Link to comment
Share on other sites

A navicicu se, ali jednostavno kada sam odgledao 5 epizoda jednu za drugom bas me je izmorilo, stvarno mi nije prijatan za uvo, pogotovo zenski likovi kada pricaju, pa ono je kao da neku macku dave :/

Realno, posle druge - treće anime (ne epizode) će ti biti kul. Tako je i meni bilo, pa sad učim japanski kao drugi jezik na faksu, lol. :)

Link to comment
Share on other sites

Longleyy:

Eto dobio si savet sta da gledas. Vexille je skroz kul pogledaj uzivaces.

Ako si citao mangu Berserka, anime te nece oduseviti, ali muzika i vecina scena je odradjeno na nivou koji je nemoguce ponoviti. Tako da ako imas slobodnog vremena overi i anime.

Dodao bih Shigurui. Da, stavicu ga svaki put kad neko zatrazi sta da gleda. ^^

Sword of the Stranged takodje. Sjajan je.

Prvo je serija od 12 epizoda, drugo dugometrazni.

Zaboravi na english dub varijante. Kao sto je rekla Dz, izvestaceni su i kurcu nevaljaju.

Navici ces se na japanski jezik. Prosto takav crtez iziskuje iskljucivo taj.

I da, u prvom postu je bahat spisak.

Odgledao Steins Gate . Odlicna serija stvarno , bila bi jos bolja da su zavrsili seriju u 22oj epizodi ...

On je izabrao sta je izabrao , uradio sta je uradio i da su tu zavrsili bilo bi odlicno.Nema happy endinga , kraj serije , fokus na teskom izboru itd.Ali izgleda im to nije bilo dovoljno i morali su da zbudze jos 2 epizode kako bi dobili happy ending.Kvari konacni utisak za jedno 20%

Tema je takva da zaista moze da se uradi sve, apsolutno sve i da izgleda fenomenalno. Licni osecaj/uzitak je druga stvar.Evo recimo Povratak u buducnost. Koliko je samo tu obrta i zapleta na ovaj ili onaj nacin. I ispalo je megakul. Generalno time travel tema nema granice, tako da je jednostavno treba shvatiti kao takvu, nepredvidivu. Meni je dojajan kraj SGa inace.

Edited by ウエーター
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za sada odgledao Death Note koji mi je fenomenalan, bas sam se odusevio i Hellsing i Hellsing ultimate, oba su mi OMG dobra.

Skinuo sam i full metal alchemist, to cu sad poceti i dalje idem po preporukama pa se javljam :)

I bili ste u pravu, sada ne bih mogao da gledam na engleskom :D. Bas mi je smetalo u pocetku, bas mi je bio grozan jezik i iritantan, valjda zato sto nemam bas prilike takav jezik da cujem cesto, odnosno bilo je novo kada se uzme da odjednom intenzivno slusas japanski po 2-3 sata bez prestanka, ali kolko i je bilo lose, tolko mi je sada super, uvo se malo privikne i to je to!

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...