Jump to content

Wow talks #4


markotod91

Recommended Posts

sve je dozvoljeno u ljubavi i ratu:) pogotovo sto postoji igra koja svojom mehanikom i skriptama vodi racuna o svemu (npr ne mozes da lootujes igraca, sto je po meni dovoljno za prestanak svakog whinea 'omg maltretiraju me' tipa).

postoje dve frakcije koje su u ratu i cak ne mogu ni da komuniciraju medjusobno i ne vidim koja je poenta ovog kvoutovanog posta. mene su gankovali sto puta i ja smatram to za deo igre, ponekad me korps kampuju sat vremena. ako me smara, izadjem iz igre, ako me ne smara, naostrim se i pokusavam nekako da se iskobeljam i zanimljivo mi je, iako sam prekinut u kvestovanju ili cemu vec, iako mozda imam pola sata igranja taj dan itd.

ljudi treba da skontaju da i dok te gankuju, ti zapravo igras igru i dalje i da je to neka situacija in-game, tako da, da, jesi platio da te gankuju 24/7 ako si naleteo na takav server. ne lupa tebe niko po glavi dok sedis u sobi, gankuju tvog lika u mmo igri i to, gle cuda, pripadnici protivnicke frakcije lol. ja licno engagujem samo honor likove, a i njih iskuliram ponekad ako me mrzi da stajem. mene redovno kuliraju, pogotovo veci leveli. i ono, to mi je gej, ja bi stavio da dobijes neki debuff ako iskuliras protivnickog igraca u near vicinity, ma kog levela bio. mislim, to mu dodje nesto kao dezerterstvo:) hell, pa ukinuo bih da vidis koji je nivo, otkud ti znas koji je on nivo, pa udri, pa kako te posluzi...

stvarno lol post:)

mislim, ono sto ja ovde vidim kao bitno je to sto je njegov whine situation-based, a ne zasnovan na mehanici, bagovima itd. i to po meni nije blizardov posao.

Poenta posta je da on nece moci da odradi quest narednih godinu dana, tachno da se pojavi u 2 ujutru sa dva drugara, protivnichke fakcije ce biti 25 i opet ce ih rejpovati, nije njemu otezano, situacija je tako ekstremna da jedan sekundarni aspekt igre toliko dominira da je njemu igranje onemoguceno. Poenta nije u preprichavanju neke lovachke priche "E ONO JEDNOM KAD SAM JA IMAO POLA SATA PRE SHKOLE, A ON MENE PRC! - al' ja sam HC pa se nisam bunio nego sam samonovao iner-rage, postao pokemon master za 2 meseca i svima im jeb'o sestre!".

Blizzardov posao jeste da vodi rachuna o balansu na serveru, zato shto je to ekstremno bitna stvar koja umnogome moze da umanji dozivljaj prilikom igranja. Sama premisa igre je da su dve zaracene strane manje-vishe izjednachene po snazi i meni lichno je retardirano bilo shta sam dozivljavao kad je bio poslednji world event, nas (h) je vishe na svakom brodu nego njih u celom gradu... al' dobro, otvorish fcm svakih par meseci da ispadne da se kao trudish, a do tada ubirash pare od nesrecnika koji su voljni da odvoje 20e da bi se igrali k'o ljudi, a oni shto ostanu imaju forum da nerdraguju i da im wannabe nindze i trolovi govore walk it off, lol!

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobro de, nemo` se ljutis odma` :)

Mrzi me sada da razglabam o ovome i postujem neki wall of text , ali kapiram potpuno tvoju pricu jer sam i s^am prozivljavao i dozivljavao iste price tada.

Htedoh da apostrofiram neke druge stvari i pljujem malko po forum trolovima koji jedva docekaju ovakvo dete da malo sebi dizu skila.

Nigde se ja nisam ljutio :) Samo nisam dozivljavao ovakve teme da citam u proslosti na zvanicnim forumima, kolko slicni postoje danas, mada sam snimio situaciju da blizz brise postove nalik ovomg sto sam citirao. Cudilo me je da uopste i Blue post odgovara al ajd...

Iz posta moze da se nasluti da je lik polupismeni retoje, ali.. ko ga je informisao da je na tom pvp serveru takav balans? Jel' kad birash server stoji obaveshtenje da prvo odesh na cenzus da pogledash kakvo je stanje? Blizzard ima mogucnost (koliko god ona bila (samo)ogranichena) da utiche na to, on nema, normalno je shto se zali na njihovu adresu.

Nemoj mi zameriti na mojoj polupismenosti / nepismenosti, iako sam u 12 sati danas izasao sa hirurskog odeljenja, pa ne znam i dalje gde bijem kolko sam osamucen, svom srecom kod kuce sam, pa mi i lakse. Mada dobro mene ovo ne moze da vadi sto se jednostavno nisam cimao da budem pismeniji covek, nit imam sad zelje u 26 godina da sedim i da se opismenim, uostalom srpski je meni nebitan jezik.

Mozda tom liku koji se zali dam 50% prava na to, a drugih 50% dajem blizzardu. Iz prostog razloga, jer znam da negde pise da kad migriras na odredjeni server, prvo napravis level 1 char, pa odes do glavnog grada gde ces se malo raspitati, i naravno pogledas ekonomiju, i tu sad postoji mogucnost da isti igrac napravi i na horde i alliance fakciji, cime moze da stvori neku sliku.

Mene licno nije pitao niko da li Ravencrest dobar server ili los kad sam migrirao sa Xaviusa, i niko mi nije garantovao da guild s'kojim igram 4 godina ima da se raspadne i sad moj jedini lik kojeg sam napravio i kojeg igram vec 5 godina cami na tom serveru, nit ga levelujem trenutno za Cataclysm.

Da se vratim unazad jos pre nego sto je Blizzard izmislio migraciju, ja sam napravio svog karaktera na Dragonmaw serveru, koji je posle propao i koji je izgubio i balans i sve zajedno sto je moglo (Isto ako me sluzi secanje bilo je drasticno vise horde od alliance) da nestane sa jednog servera, ja opet nisam whine na forumu zbog toga vec sam imao free migraciju na Frostmane koji sam mogao da proverim. Doticni Shortnproud nalazi se u slicnoj situaciji ko ja pre 5 godina pa je izlaz iz toga na kraju nadjen, od strane Blizzarda, na njemu je dal ce da ceka ili nece, ko sto sam ja cekao. Nije Blizzard kriv sto on nije znao dal na tom serveru ima 80% Horde 20% Alliance igraca, sad kad pravis novog karaktera za tako nesto mozes da se informises vrlo lako.

Uostalom verujem da ce Blizz resiti problem time sto ce dati da FCM sa tog servera na neki drugi ali samo za Horde igrace, ne verujem da ce dati za Alliance, s'obzirom da znam kako funkaju.

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal ste vi doziveli taj osecaj kada znate da nekog nervirate sa strane i naterate lika da se logoutuje iz igre.

Ti ne znas sta je gank od 12+ sati u sketisu/element platou i sta znaci kad se covek logoutuje i loguje 4 jebena sata u intervalima od 20+ minuta i svaki put kad se vrati se vidi logorsku vatru /smile emote i za kraj jos 2 sata pisanja u oci dok pokusava da se dovuce do grada umiruci na svakih 20 metara

eh to su bili dani :P

Interrupts better than Kanye

Link to comment
Share on other sites

Ti ne znas sta je gank od 12+ sati u sketisu/element platou i sta znaci kad se covek logoutuje i loguje 4 jebena sata u intervalima od 20+ minuta i svaki put kad se vrati se vidi logorsku vatru /smile emote i za kraj jos 2 sata pisanja u oci dok pokusava da se dovuce do grada umiruci na svakih 20 metara

eh to su bili dani :P

Znam kako je, nisam ja gankovao u ovom slucaju, al sam na Xaviusu imao deal sa kinezima, da maltretiraju dva lika koji su igrali u mojoj igraonici, sa 58 levela nisu mogli 2 nedelje da stiguno do 60 lvl. Bar znam kako izgleda kad se neko nervira :)

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Poenta posta je da on nece moci da odradi quest narednih godinu dana, tachno da se pojavi u 2 ujutru sa dva drugara, protivnichke fakcije ce biti 25 i opet ce ih rejpovati, nije njemu otezano, situacija je tako ekstremna da jedan sekundarni aspekt igre toliko dominira da je njemu igranje onemoguceno. Poenta nije u preprichavanju neke lovachke priche "E ONO JEDNOM KAD SAM JA IMAO POLA SATA PRE SHKOLE, A ON MENE PRC! - al' ja sam HC pa se nisam bunio nego sam samonovao iner-rage, postao pokemon master za 2 meseca i svima im jeb'o sestre!".

Blizzardov posao jeste da vodi rachuna o balansu na serveru, zato shto je to ekstremno bitna stvar koja umnogome moze da umanji dozivljaj prilikom igranja. Sama premisa igre je da su dve zaracene strane manje-vishe izjednachene po snazi i meni lichno je retardirano bilo shta sam dozivljavao kad je bio poslednji world event, nas (h) je vishe na svakom brodu nego njih u celom gradu... al' dobro, otvorish fcm svakih par meseci da ispadne da se kao trudish, a do tada ubirash pare od nesrecnika koji su voljni da odvoje 20e da bi se igrali k'o ljudi, a oni shto ostanu imaju forum da nerdraguju i da im wannabe nindze i trolovi govore walk it off, lol!

tacno je to sto pricas, ali sa drugog aspekta, ako mene pitas. blizard treba onda da postavi trip tipa (60:40 horde favored) kad biras server ili da ne dozvoli veci odnos od recimo 65:35 na serveru. inace, to sto je on bio tamo i gankovalo ga je milion careva, to je sasvim okej na takvom serveru kad je vec takav.

plus sto ne kontam nit kod lika, recimo ovo:

hen recently it was too much, a 85 pally and 85 druid thinking there all cool and went up and down and up and down the cave looking all the alliance players they could kill, its rediculous.

zasto nije napisao to sto si ti napisao nego se zali sto su 2 (dva) lika isli okolo po pecini i klali likove? sta, cela alijansa nema dva 85 lika?:)

procitaj opet njegov post, ja bih rekao da je u pitanju normalno gankovanje i world pvp, tim pre sto prica o vanishu i bezanju, sto me tera da pomislim da gankovanje nije 24/7 vec s vremena na vreme. moze biti ucestalo, ali sve ispod 24/7 planskog gankovanja koje zaista unistava iskustvo igranja mi nije za zaljenje blizardu. jos je ekspanzija, pa kontam da sad niko ne moze normalno da radi kvestove ako nije sa deset drugara. a on prica o tome da su dva capped lika too much...ovaj kvout mi je prajsles jer zapravo nema veze sa tim sto ti pricas vec je lik smoren sto su ga ubili...mislim 'thinking they are all cool' lol bre, pa jel treba da mu se izvine sto gankuju u igrici horde vs alliance? pritom je ridiculous sto to rade, wtf...opet napominjem, njih je dvojica...jesu haj level, ali i alijansa ima haj levele, nek brinu o svojim lowbijima:) nek idu oni njih da gankuju, otkud znam, sad se vec rasplinjujem, ali znas sta ocu da kazem, procitaj kvout opet lol

eto, na mom serveru, od cate, niko nece da pvpuje na low levelima, imam beskonacne queueove...a platio sam za taj segment igre isto ko i svaki drugi111

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

doolio, nekada davno u vanili su postojali ti dishonorable kilovi koje si spomenuo u jednom od prethodnih postova, a njih si dobijao ubijanjem civila, e sad ne secam se dal' je bilo i za "sive" underlevelovane likove u odnosu na tebe :< znam da sam tada sa mojim prvim likom, dobio u gnomereganu (hordas sam bio) 3 dk zbog onih civila -.- sram me bilo :(

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

Nemoj mi zameriti na mojoj polupismenosti / nepismenosti, iako sam u 12 sati danas izasao sa hirurskog odeljenja, pa ne znam i dalje gde bijem kolko sam osamucen, svom srecom kod kuce sam, pa mi i lakse. Mada dobro mene ovo ne moze da vadi sto se jednostavno nisam cimao da budem pismeniji covek, nit imam sad zelje u 26 godina da sedim i da se opismenim, uostalom srpski je meni nebitan jezik.

Shta su ti radili, lobotomiju? To se uopshte nije odnosilo na tebe, nego na lika koga si quote-ovao. Thumbs up za reading comprehension, dawg!

Mozda tom liku koji se zali dam 50% prava na to, a drugih 50% dajem blizzardu. Iz prostog razloga, jer znam da negde pise da kad migriras na odredjeni server, prvo napravis level 1 char, pa odes do glavnog grada gde ces se malo raspitati, i naravno pogledas ekonomiju, i tu sad postoji mogucnost da isti igrac napravi i na horde i alliance fakciji, cime moze da stvori neku sliku.

Pa ako cesh da dajesh 50% krivice i Blizzardu onda ne treba da ti bude neverovatno shto se neko zali tom istom Blizzardu na neshto shto mu se ne svidja u igri, zar ne?

Jel' taj lik migrirao tamo pa se zali shto je upao u govna ili je starosedelac kome je prosto dokurchilo to shto mora da se steltuje ako misli da ziv predje 3 koraka u igri? Ako je prvo, onda je omega bolid shto se nije raspitao i nemamo shta dalje da diskutujemo.

Uostalom verujem da ce Blizz resiti problem time sto ce dati da FCM sa tog servera na neki drugi ali samo za Horde igrace, ne verujem da ce dati za Alliance, s'obzirom da znam kako funkaju.

Rofl, da, fcm svakih 6 meseci reshava stvar, garantovano. To je k'o da sam ti ja, umesto uputa za hirurshko, dao sliku Alena Chumaka da sredish taj zdravstveni problem shto si imao. Kad vec preprichavamo priche i prichice, kada je proshli put bio otvoren fcm na serveru gde igram "funkalo" je tako da je neko vreme bio bag da su svi mogli da se prebace sa servera ukljuchujuci tu i potlachenu Alijansu, na zalost (njihovu, tj. svih onih koji nisu u onom jednom njihovom guild-u koji je zapravo bio sposoban da ubije neshto u ICC-u) neki dushebriznik je prijavio pa su to ispravili. Konachni saldo je verovatno bio takav da je vishe ljudi otishlo sa njihove nego sa nashe strane! gg, spustili su helikopter da izvuku 5 ljudi i usput prevrnuli chamac sa ostalim davljenicima. Ko hoce na suvo, 20e. tl;dr = working as intended! I nema problema, kome se ne svidja ne mora da igra, al' nemojte da ljude sa punim ustima govana ubedjujete da su retardi koji ne kapiraju da uzivaju u izvrsnoj chokoladnoj torti.

U stvari , boli me kurac, ne znam koji me djavo uopshte terao da bilo shta kazem, tracim ovo malo vremena shto sam imao u toku ovog dana da pricham o igri umesto da se igram...

tacno je to sto pricas, ali sa drugog aspekta, ako mene pitas. blizard treba onda da postavi trip tipa (60:40 horde favored) kad biras server ili da ne dozvoli veci odnos od recimo 65:35 na serveru. inace, to sto je on bio tamo i gankovalo ga je milion careva, to je sasvim okej na takvom serveru kad je vec takav.

Pa kamo lepe srece za to prvo, ali nema nishta od toga. Shto se ovog drugog tiche, on nema gde da ide, shta, da sedi ispod random drveta u Elwynu zato shto je Blizzard preterano pasivan po pitanju balansa servera?

zasto nije napisao to sto si ti napisao nego se zali sto su 2 (dva) lika isli okolo po pecini i klali likove? sta, cela alijansa nema dva 85 lika?:)

procitaj opet njegov post, ja bih rekao da je u pitanju normalno gankovanje i world pvp, tim pre sto prica o vanishu i bezanju, sto me tera da pomislim da gankovanje nije 24/7 vec s vremena na vreme. moze biti ucestalo, ali sve ispod 24/7 planskog gankovanja koje zaista unistava iskustvo igranja mi nije za zaljenje blizardu. jos je ekspanzija, pa kontam da sad niko ne moze normalno da radi kvestove ako nije sa deset drugara. a on prica o tome da su dva capped lika too much...ovaj kvout mi je prajsles jer zapravo nema veze sa tim sto ti pricas vec je lik smoren sto su ga ubili...mislim 'thinking they are all cool' lol bre, pa jel treba da mu se izvine sto gankuju u igrici horde vs alliance? pritom je ridiculous sto to rade, wtf...opet napominjem, njih je dvojica...jesu haj level, ali i alijansa ima haj levele, nek brinu o svojim lowbijima:) nek idu oni njih da gankuju, otkud znam, sad se vec rasplinjujem, ali znas sta ocu da kazem, procitaj kvout opet lol

Pa mozda nije napisao zato shto je neartikulisani klinac ili mu prosto slabo ide engleski ili je suvishe besan da bi iskucao neshto smisleno, nema to veze sa tim shto svako ovde ima prichu o tome kako je nekad, negde igrao na serveru gde je bilo slichno, a opet nema nimalo razumevanja za taj problem i kao "lol, vidi ga retard, kako uopshte sme da se zali, aj ga trtimo"...

eto, na mom serveru, od cate, niko nece da pvpuje na low levelima, imam beskonacne queueove...a platio sam za taj segment igre isto ko i svaki drugi111

Jel'? Ja ush'o jutros na mom lvl 38 liku u dva komada chini mi se, ne secam se da sam neshto dugo chekao? Moze biti da su serveri preoptereceni ako pokushavash da udjesh u prime-time, a za to mozda mozesh da se pozalish nekome ko je stidljivo najavio hardware upgrade servera pre par meseci pa ne bi izgleda nishta od toga josh. Chik pogodi na koga mislim (hint: nije Vudu).

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Shto se ovog drugog tiche, on nema gde da ide, shta, da sedi ispod random drveta u Elwynu zato shto je Blizzard preterano pasivan po pitanju balansa servera?

ali ovo drugo je produkt prvog i apsolutno je nebitno, da nije prvog, ne bi bilo ni drugog. a on se zali na drugo, a ne na prvo, if ju kec maj drift. to je onda neozbiljno jer se ne svodi na 'blizarde, balansiraj servere' nego na 'omgz i been keeled dis gaem sux'. ja znam da je blizard kriv za gankovanje, ali treba makar iole smisleno prezentovati svoj problem, sto nas dovodi do ovoga:

Pa mozda nije napisao zato shto je neartikulisani klinac ili mu prosto slabo ide engleski ili je suvishe besan da bi iskucao neshto smisleno, nema to veze sa tim shto svako ovde ima prichu o tome kako je nekad, negde igrao na serveru gde je bilo slichno, a opet nema nimalo razumevanja za taj problem i kao "lol, vidi ga retard, kako uopshte sme da se zali, aj ga trtimo"...

nije fazon aj da ga trtimo nego upravo je fazon u tome sto se on zali sto dva capped lika idu po pecini i traze, oh zlehude kobi, pripadnike suprotstavljene frakcije da ih biju, a ne zali se na ono na sta treba i za sta bi bio u pravu. tj zali se on na mehaniku blizardovog (ne)balansiranja servera, medjutim, to radi u svojoj glavi, a ne u ovom postu, ja nisam duzan da gledam u pasulj dal je on neartikulisan, besan, klinac ili nesto cetvrto, ja mogu da citam njegov post i to je to. a dok ga citam, ja zakljucujem da je bas ruzno sto hordasi tuku alijansu, sto je lol.

a sasvim treca stvar je zapravo diskusija o tome za sta treba blizard nas igrace da drzi za ruku, a za sta ne treba. recimo, ja mogu da se smorim sto u wsgu svi farmuju hkove i da rantujem na blizard kako treba da revidira honor sistem, al onda sam u fazonu da necu da budem zena (sta god tvoj quote rekao) i uzmem i igram igru ili prestanem da je placam i igram nesto peto. imao bih vise razumevanja za ovakve stvari kad bi se wow placao na minimalni ugovor od recimo godinu dana i to bi vec bilo ozbiljno. ovako se placa minimum mesec dana. in b4 'ali on im je mozda placao vec pet godina pretplatu' - dobro, pretpostavljam da mu je bilo lepo tih pet godina.

Jel'? Ja ush'o jutros na mom lvl 38 liku u dva komada chini mi se, ne secam se da sam neshto dugo chekao? Moze biti da su serveri preoptereceni ako pokushavash da udjesh u prime-time, a za to mozda mozesh da se pozalish nekome ko je stidljivo najavio hardware upgrade servera pre par meseci pa ne bi izgleda nishta od toga josh. Chik pogodi na koga mislim (hint: nije Vudu).

e pa u tome je moja poenta, necu nikome da se zalim, vec cu da vidim oce li se to nastaviti, pa ako se nastavi, onda cu dalje da vidim da li mi odgovara da nastavim da igram i placam bez tog featurea ili necu vise da igram.

za kraj, mislim da treba razmisliti o tome koje olaksice i balansi su zapravo korisni, a koji nisu. da, mislim da je server balans koristan. ali generalno ne volim rantove za mmo jer se obicno svode na emo individualizam i sjebavanje igre. primera radi, pvp balans klasa je retardizam kao koncept. healer treba da leci i da ne moze mrava da ubije, a ako mu neko pridje na kilometar da umre od zlog pogleda tog lika jer je u gacama, rogue treba da ubija ljude za pola sekunde i da umire za petinu sekunde ako ga izvale itd. but i wanna shoooot ppl and i wanna be every class and every race, dobro, izvolte, svi ubijaju sve, evo vam i dwarf shaman :tf:

a sve zato sto je neko 'platio pretplatu isto ko i svi drugi', a njegova zelja je roze orc priest koji oneshotuje ljude i ko ce to njemu da zabrani kao casnom americkom gradjaninu...

mislim, rantujem i ja (eto, izrantovao sam za rated bgove), ali posle pet sekundi vidim da sam solo retard. to je ono 'ej metaliko, nemojte da pravite ovakve albume, smaraju me lol' -'ocemo, a ti nemoj da slusas lol'.

i da, ko sto rece neko na temi, jedan lik mu je propao na lol serveru, drugi je trte mrte i on je onda napravio sledeceg. nek ovaj lik uzme i napravi lika na nekom serveru o kome ce da se informise, neka prebaci lika za pare ako ima itd. ili je on gospodin igrac i nije duzan da leveluje novog lika ako nece hrmpf hrmpf? mislim, preteruje se...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

o cemu se ovde radi???

da imam razumevanja za gnoma sa roze kikicama??? NECU!!! :D jednostavno je tako... prodjem pored sisate elfice i mahnem joj... cak izadjem iz stealtha da ukucam dance (ona udje u moonkin formu i shotuje me :D)... gnom sa roze kikicama leveluje 30% duze zato sto je SAM TO TRAZIO/LA... mora da umre ili da me ubije... tuzna prica... neces gank i da lomis glavu kako ce izgledati balans za xy dana... pve server ----> that way... sto da bleji u elwyn forestu, kada dize novog lika na max nivo za 10 dana...

ne verujem da trazite argument za odbranu coveka koji je sam birao svoju sudbinu... samo golman u fudbalu moze da igra rukama... zasto se zalis fifi, igraj rukomet???

ali ali... on hoce da se ubija sa drugim ljudima... samo "umereno"??? ja sam tebi opsovao kevu... a ti si se meni israo u usta... :((( mogao si i ti meni da opsujes kevu... a mozda sam i ja mogao da ti ne psujem rodbinu na prvom mestu???

e da... retard je... i nije mi ga zao... i po toj logici bi svaki retard mogao od blizz-a da trazi sta hoce (mislim naravno da moze... ali ce kurac dobiti zauzvrat :D)... blizarde hocu da jasem elfovskog mounta... zasto si onda rolao trola??? pa pa... ja sam mislio... ja sam platio kao i oni sto su birali elfove... ja sam... buuuhuuuu...

huh... soz... odlepio sam... hoce mozda i martin shirt u mailbox-u? :P

Link to comment
Share on other sites

+1 (osim ovih subjektivnih tripova tipa elfica je kul a roze gnom nije, ali overall si sumirao ono sto sam ja srao u petnes puta vecem postu)

i lol za mene koji sam potpuno zaboravio da postoje pve serveri...ne bih ni pisao onoliko...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

+1 (osim ovih subjektivnih tripova tipa elfica je kul a roze gnom nije, ali overall si sumirao ono sto sam ja srao u petnes puta vecem postu)

i lol za mene koji sam potpuno zaboravio da postoje pve serveri...ne bih ni pisao onoliko...

ma to je fora bila... UBIJ... sigurno healuje gnoma i deli loot sa njim! eheheheh...

Link to comment
Share on other sites

Sinking into Vashj'ir achievement za alijansu je popravljen, nedostajalo mi je 17 questova a kada sam se jutros ulogovao imao sam achievement.

Harison Jones ftw, jako sam se smejao kada sam video na koji nacin se spasio od velike eksplozije ;)

Edited by Ginpachi-sensei
Link to comment
Share on other sites

pa sto je najgore nesto tako je bilo,samo sto mi nisu suspendovali acc na neko vreme odredjeno,nego su mi samo promenili sifru i rekli - blokirali smo ti acc zbog sumnje da si hakovan.

Promenio sifru usao trazim dal su odneli nesto dal su sjebali nesto , nista sve po starom i kao wtf ,blokirali mi acc radi preventive(gg blizzard)

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

ali ovo drugo je produkt prvog i apsolutno je nebitno, da nije prvog, ne bi bilo ni drugog. a on se zali na drugo, a ne na prvo, if ju kec maj drift. to je onda neozbiljno jer se ne svodi na 'blizarde, balansiraj servere' nego na 'omgz i been keeled dis gaem sux'. ja znam da je blizard kriv za gankovanje, ali treba makar iole smisleno prezentovati svoj problem, sto nas dovodi do ovoga:

Doolio, mislim ajde sad idi ti prochitaj ponovo izvorni post, ako ti iz: "I play on a pvp server, no wait its a gank the alliance server, but im getting ahead. ; "3 alliance for every 20 horde, it is ridiculously unblalanced on this server" ; "Camping the quest turn ins", "I did not pay $40 to get ganked 24/7" chitash kako se on zali na fundamentalne stvari koje chine pvp server onda potrazi reading glasses, meni je sasvim jasno da on kuka ne na 'omgz i been keeled dis gaem sux' nego na "omg ne mogu da napravim ni dva koraka a da mi neko ne spuca laser ili chekic u glavu". Bez ikoga ko bi mu pomogao.

Evo ti metafore, to je kao ono devedesetih kad ti dodjesh sa fontane u paviljone, al' bash ono morash tu da dodjesh, tipa radish tu, k'o shto on mora da ode u novu oblast da bi uzeo level. I onda te dva lika izgaze, ti se podignesh i krenesh da bauljash do posla, kasnish kenjace ti nadredjeni, ne predjesh ni dva koraka i leti ti cigla u glavu i tako dalje sve dok ne ostanesh da lezish u krvi. A onda dodje josh par likova, razmontiraju one penzionerske hoklice i zapale cigaru i chekaju da se osvestish da bi ti ih gasili po rukama. A ispred firme ti bleji josh nekoliko gmazova, za sluchaj da si se provukao dotle. I niko ti nece pomoci, nece ti ni hitnu pozvati. I onda ti lezish na urgentnom i kukash na vlast, a to nachuje Silencer (koji inache, u ovoj prichi zauzima recimo, mesto mesnog sekretara u SO Novi Beograd) i ne moze da veruje na shta se ovaj ludi narod zali. I onda dodjem ja i kazem ti "lol, k'o te ter'o da se rodish u Srbiji!". Opet, ako si ti doshao iz Norveshke ovde jer si se uzeleo rodne grude onda si retard shto prvo nisu uzeo novine da prochitash shta se u zemlji dogadja, ali ako si gledao kako ti se drzava raspada u nekom duzem periodu onda imash apsolutno pravo da onoga ko drzi kormilo pitash kuda bre to vozi, jebote?

nije fazon aj da ga trtimo nego upravo je fazon u tome sto se on zali sto dva capped lika idu po pecini i traze, oh zlehude kobi, pripadnike suprotstavljene frakcije da ih biju, a ne zali se na ono na sta treba i za sta bi bio u pravu. tj zali se on na mehaniku blizardovog (ne)balansiranja servera, medjutim, to radi u svojoj glavi, a ne u ovom postu, ja nisam duzan da gledam u pasulj dal je on neartikulisan, besan, klinac ili nesto cetvrto, ja mogu da citam njegov post i to je to. a dok ga citam, ja zakljucujem da je bas ruzno sto hordasi tuku alijansu, sto je lol.

On se IZMEDJU OSTALOG zali na ta dva lika, naravno da je ta zalba neopravdana, ta dva lika rade ono shto je ochekivano za taj tip servera, ja lichno mislim da su jajare koje leche frustracije ili iz arene, ako si ikad imali muda da udju u istu ili iz shkolskog dvorishta u kome su, makar na mentalnom nivou i dalje zarobljeni. Fundamentalni problem je to shto na drugoj strani nema josh 2 takva bolida da im pariraju, pa chak ni desetak likova koji nisu taj level ali su prosto tu zato shto kvestuju i mogli bi mozda zajednichkim snagama da ih sadzgaju jedanput ili dvaput. Ne, nije poenta u izivljavanju, vec u neprestanom, neometanom i nesprechivom izivljavanju koje proizilazi iz apsolutne dominacije jedne grupacije nad drugom, dominacije koja ima koren ne u skilu, gearu ili posvecenosti vec u pukoj brojnosti. I to je jedno golemo sranje, i to nije ono shto prizeljkujesh kad rolash lika na pvp serveru, na kojoj god strani od te dve da se nalazish. I on apsolutno ima pravo da se na to pozali, opet, pod uslovom da se nije prebacio tu pre mesec dana totalno neinformisan.

a sasvim treca stvar je zapravo diskusija o tome za sta treba blizard nas igrace da drzi za ruku, a za sta ne treba. recimo, ja mogu da se smorim sto u wsgu svi farmuju hkove i da rantujem na blizard kako treba da revidira honor sistem, al onda sam u fazonu da necu da budem zena (sta god tvoj quote rekao) i uzmem i igram igru ili prestanem da je placam i igram nesto peto. imao bih vise razumevanja za ovakve stvari kad bi se wow placao na minimalni ugovor od recimo godinu dana i to bi vec bilo ozbiljno. ovako se placa minimum mesec dana. in b4 'ali on im je mozda placao vec pet godina pretplatu' - dobro, pretpostavljam da mu je bilo lepo tih pet godina.

e pa u tome je moja poenta, necu nikome da se zalim, vec cu da vidim oce li se to nastaviti, pa ako se nastavi, onda cu dalje da vidim da li mi odgovara da nastavim da igram i placam bez tog featurea ili necu vise da igram.

Pa sad cu ja da se stavim na drugu stranu i da ti kazem da nisi u pravu, ako ti ne odgovara to shto lik ili njih vishe ignorishe bg objective, ti skupi ljude pa idite premade, ipak je to mmo. I mene nervira, i ja se pljujem sa moronima koji trche na gy (gde chesto zaginu posle 5-10 sekundi, totally worth it!) umesto po zastavu, al' desi se i da udjem u ekipu gde neki ili svi zele da daju svoj doprinos, to je prosto lutrija i slobodna volja svakog choveka da radi ono shto hoce. Da napravim paralelu, kako bi ti se svideo wsg u kome si sam dok njih 10 jurca na tebe? Takav bg se automatski zatvara za par minuta zato shto nema dovoljno igracha za fer igru, dok situacija koju je kvotovani lik opisao persistira na nekim serverima i godinama?

za kraj, mislim da treba razmisliti o tome koje olaksice i balansi su zapravo korisni, a koji nisu. da, mislim da je server balans koristan. ali generalno ne volim rantove za mmo jer se obicno svode na emo individualizam i sjebavanje igre. primera radi, pvp balans klasa je retardizam kao koncept. healer treba da leci i da ne moze mrava da ubije, a ako mu neko pridje na kilometar da umre od zlog pogleda tog lika jer je u gacama, rogue treba da ubija ljude za pola sekunde i da umire za petinu sekunde ako ga izvale itd. but i wanna shoooot ppl and i wanna be every class and every race, dobro, izvolte, svi ubijaju sve, evo vam i dwarf shaman :tf:

a sve zato sto je neko 'platio pretplatu isto ko i svi drugi', a njegova zelja je roze orc priest koji oneshotuje ljude i ko ce to njemu da zabrani kao casnom americkom gradjaninu...

Prvo i osnovno, dwarf je awesome i kao takvom svaka klasa mu stoji. :D Drugo, slazem se da je homogenizacija klasa neshto shto oduzima char igri i da je zapravo jeftin pokushaj prikrivanja lenjosti/nezainteresovanosti da se problemu balansa u pvp-u pristupi na daleko ozbiljniji nachin.

mislim, rantujem i ja (eto, izrantovao sam za rated bgove), ali posle pet sekundi vidim da sam solo retard. to je ono 'ej metaliko, nemojte da pravite ovakve albume, smaraju me lol' -'ocemo, a ti nemoj da slusas lol'.

Ima u igri shtoshta shto ne valja i mnogo vishe onoga shto valja, inache ne bismo ni igrali. Ukazivanje na ono prvo ne bi trebalo nekoga odmah da obelezi kao neukog disidenta koga treba uvaljati u katran i perje i pokazivati po trgu.

btw to shto si ti zena nema veze sa ovom diskusijom :D Nemoj da se vredjash, i zene su ljudi. :tf:

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...