Jump to content

Wow talks #4


markotod91

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa sta? diskutujemo o igri...fasciniraju me ti negativni tripovi o wall of textovima, pogotovo sto je prosecan wall of text pet puta manji od nekog novinskog clanka. pritom se nalazi na topicu u forumu koji za to sluzi omgwtfbbq...na topicu 'wow talks'...

vulfi:

ko sto sam reko, slazem se sa tim da blizard nije osigurao servere da ne budu sjebani preko mere sa odnosom. medjutim, i pored ovih recenica koje govore o jasnom maltretiranju (tipa kampuju mi kvest givinove i slicno), ceo post mi deluje kao ne toliko opravdan whine. e sad, ne mogu da pinpointujem (mogu al me mrzi lol), ali tako deluje. mislim, lik pocinje post sa tripovima tipa 'pocelo je dobro, nisu me ubijali', brate, nije dobro, treba da te ubijaju, izasla ekspanzija, nova zona, mislim lol. onda kaze

Camping the quest turn ins and killing u just cause its outnumbered. I feel like i have to watch my back 24/7 or ill be killed
. okej, gej je kampovati kvest likove, ali 'ubijaju me zato sto ih ima vise' je lol. ceo ton posta mi je sumnjiv sto se tice ucestalosti njegovog ginjenja. imam utisak da lik uopste nije zgino 40 puta za sat vremena, vec pet puta, ali je 'platio igru ko i svi ostali i oce da se igra bez prekida'. pa evo jos, kaze
. I feel like i have to watch my back 24/7 or ill be killed.
, mislim, brate da, treba da se pazis 24/7 u neutralnoj zoni na pvp serveru. da je srece, tako bi bilo na svim serverima non-stop, a ne bi ljudi bili apaticni i 'idem svojim poslom' i prolazili jedni pored drugih. nemas ti svoj posao, ti si alijansa, ako naletis na hordu, jedini posao je fajt...

opet kazem, okej je zalba na nebalansiranost servera, ali ja ovde pickupujem jedan sasvim drugaciji ton i mislim da lik preteruje i da je razmazeni debil. moguce da nisam u pravu, ali imam jak utisak.

ove paralele sa poslovima i norveskama su ti lol. koliko ima servera, postoji mogucnost migracije, izasla je ekspanzija, izmedju pravljenja novog lika i budzenja starog je nedelju dana razlike, a nisi nista izgubio jer ionako matora high end oprema postaje obsolete verovatno na 81 nivou itd itd itd. znam ja sta ti oces da kazes sa metaforama, ali jednostavno nisu adekvatne. toliko stvari je u njegovoj moci i toliko stvari moze da uradi da mi je zaista njegov post lol. jeste, te stvari ne bi morao da radi da je uradjena neka prevencija, ali moze da ih uradi.

kazes, zali se izmedju ostalog na ta dva lika. pod jedan, to mu je vrhunac zalbe, eno pogledaj post:) pod dva, sam cin zaljenja na takvu stvar (bez obzira da li je kljucna zalba ili sporedna) mi prilicno diskredituje ostatak posta i cini ga jako neozbiljnim i neubedljivim. to je ono sto sam pricao u prvom pasusu, ceo utisak mi je 'mama ajv bin kild'.

sto se tice bgova:

nisi me skontao, nisam mislio bukvalno da imam dva izbora, i premade je jedan od tih izbora recimo. hteo sam jednostavno da kazem da imam izbora i in-game i out-of-game, mozda oni nisu toliko dobri da je uradjena prevencija, je li, (bolji honor sistem), ali su tu i takvi su i nisu losi. druga stvar, ako ja izdejstvujem promenu sistema recimo, i nekako se racuna bolje sta radis u wsgu i oni koji jedu govna na groblju dobiju nula honora, digla bi se kuka i motika. svi farmeri bi se bunili i trazili da se vrate stvari na staro i podmetali bi neku svoju logiku. poenta je da nisam sam u wowu. vole ljudi da farmuku hk i da ne igraju bgove kako treba i sta da im radim...da silujem nesto drugo jer znam kao da sam u pravu? to je lol, ovo je mmo i uvek ce da vazi demokratija igraca i na nju ce se odgovarati patchevima. i treba tako da bude, after all, vise 'njih' je 'platilo da igra igru kako oce' nego 'nas':)

pvp balans:

vidis, meni je sam koncept pvp balansa los i vodi do te homogenizacije. i upravo to mi je najveci pokazatelj popustanja 'platio sam igru' whinovima. pvp balans mozda ima smisla ako je 5v5 ili 10v10, sve ispod je debilno sto se mene tice. zamisli da imas klasu alchemist i sad se oni zale kako nemaju dovoljan dps i kako oce da igraju arenu. ti kao casni, principijelni developer:) mozes da im kazes samo 'brate, vi ste alchemisti, vi sedite gajbi i pravite kintu/potione i imate dobar aoe za mobove' i time se zavrsava svaka diskusija. a ne 'okej, dobijate single target burst odma sutra i mozete da nosite plate'. taj tip zalbe je kao da se pekar zali sto mu nije dato da sklapa automobile ili da resava parnice. molim lepo, i on je gradjanin drzave i 'platio je porez' (c what i did thur:) ) i oce covek da vodi krivicne parnice.

oko valja-ne valja i ukazivanja:

sasvim tacno, ali nerdrageovanje i sedam debilnih argumenata od deset, kao i nekoliko mogucnosti za zaobilazenje tog problema pretvaraju onaj post u djecacki whine. saces da kazes 'doso je ljut posle gankovanja', a ja cu da kazem 1 - boli me kurac, nisam mu ja keva. 2 - da, whine se i desava kad je neko frustriran:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

o cemu se ovde radi???

da imam razumevanja za gnoma sa roze kikicama??? NECU!!! :D jednostavno je tako... prodjem pored sisate elfice i mahnem joj... cak izadjem iz stealtha da ukucam dance (ona udje u moonkin formu i shotuje me :D)... gnom sa roze kikicama leveluje 30% duze zato sto je SAM TO TRAZIO/LA... mora da umre ili da me ubije... tuzna prica... neces gank i da lomis glavu kako ce izgledati balans za xy dana... pve server ----> that way... sto da bleji u elwyn forestu, kada dize novog lika na max nivo za 10 dana...

ne verujem da trazite argument za odbranu coveka koji je sam birao svoju sudbinu... samo golman u fudbalu moze da igra rukama... zasto se zalis fifi, igraj rukomet???

ali ali... on hoce da se ubija sa drugim ljudima... samo "umereno"??? ja sam tebi opsovao kevu... a ti si se meni israo u usta... :((( mogao si i ti meni da opsujes kevu... a mozda sam i ja mogao da ti ne psujem rodbinu na prvom mestu???

e da... retard je... i nije mi ga zao... i po toj logici bi svaki retard mogao od blizz-a da trazi sta hoce (mislim naravno da moze... ali ce kurac dobiti zauzvrat :D)... blizarde hocu da jasem elfovskog mounta... zasto si onda rolao trola??? pa pa... ja sam mislio... ja sam platio kao i oni sto su birali elfove... ja sam... buuuhuuuu...

huh... soz... odlepio sam... hoce mozda i martin shirt u mailbox-u? :P

Win \o/

Shta su ti radili, lobotomiju? To se uopshte nije odnosilo na tebe, nego na lika koga si quote-ovao. Thumbs up za reading comprehension, dawg!

Mjok radio sam 13 dana bez prestanka po 19 sati, pa sam se 14 dan popeo na plafon od bolova, i zavrsio na hirurgiji jer nisam mogao da stojim, mislili da je slepo crevo ili kamen u bubregu -.- a ziveo sam u bolnici 3 dana na jebanom caju ili mleku....

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Samo sam dosao da napisem, da cu Wulfgara jebati kad tad. A mozda i pre.

HAI.

Bolje pre, dok si josh u polnoj snazi!

Doolio, ja nemam taj utisak koji si ti stekao, koliko sam igrao novu ekspanziju mogu ti reci da je stanje poprilichno zajebano, ljudi ne kampuju samo oblast gde se mobovi spawnuju, vec na svakom specifichnom spawn pointu stoji po nekoliko ljudi koji neprestano chaneluju neki aoe u pokushaju da zgrabe moba. Srecom, igram na pve serveru, al' sasvim mogu da zamislim kako je tom jadniku. Ako ti i Silencer imate utisak da se on zali zato shto je zaginuo 2 puta za 4 sata, kul, ja sasvim mogu da zamislim da je situacija mnogo ekstremnija od toga i dajem mu za pravo da se zali, koliko god neartikulisan bio. Chak i ako je on totalni retard, to ne opravdava Bilizzard za to shto dozvoljava da na nekom serveru jedna fakcija ima 10 puta vishe ljudi od druge, a efekti takvog stanja su poprilichno dalekosezni na pvp serveru.

ove paralele sa poslovima i norveskama su ti lol. koliko ima servera, postoji mogucnost migracije, izasla je ekspanzija, izmedju pravljenja novog lika i budzenja starog je nedelju dana razlike, a nisi nista izgubio jer ionako matora high end oprema postaje obsolete verovatno na 81 nivou itd itd itd. znam ja sta ti oces da kazes sa metaforama, ali jednostavno nisu adekvatne. toliko stvari je u njegovoj moci i toliko stvari moze da uradi da mi je zaista njegov post lol. jeste, te stvari ne bi morao da radi da je uradjena neka prevencija, ali moze da ih uradi.

Ja lichno ne bih dao 20 evra iz principa za transfer iz tog razloga. Zashto? Zashto 13e koji se daju svakog meseca ne pokrivaju da Blizzard povede rachuna i o balansu na serveru? Zashto bi im ja opet dao pare da poprave neshto shto su oni zabrljali? Ja ti dam pare da mi okrechish, ti okrechish i ispishash se po delu zida i onda ja da ti dam josh para da to prekrechish? 'Ocu, boli me kurac. Kukacu ti da sredish to i imam puno pravo na to.

Shto se pochinjanja novog lika tiche, mozda se emotivno vezao za tog, mozda ima nekog retkog mounta ili peta ili 100k golda? I da nije, hype oko ekspanzije, igra mu se novo sad i tvoje reshenje je da ode na drugi server i da pochne ponovo?

I opet, sve su to mogucnosti, ako necesh da dash pare idi na drugi server i igraj ponovo, shta god, ja to priznajem kao moguce reshenje, ali isto tako priznajem i zamerku na trenutno stanje shto se konkretne situacije u kojoj se taj lik nalazi tiche. Samo pitam, shto je onda neverovatno shto on ima problem sa objektivno usranom situacijom i shto se obraca onoj instanci koja za takvo stanje treba da snosi odgovornost? Nije mi "neverovatno" shto se zali, neverovatno mi je da vi mislite da on na to nema pravo.

sasvim tacno, ali nerdrageovanje i sedam debilnih argumenata od deset, kao i nekoliko mogucnosti za zaobilazenje tog problema pretvaraju onaj post u djecacki whine. saces da kazes 'doso je ljut posle gankovanja', a ja cu da kazem 1 - boli me kurac, nisam mu ja keva. 2 - da, whine se i desava kad je neko frustriran:)

1. Nije se on tebi ni zalio, vec na pravu adresu.

2. Kritika je dobra stvar, moze da pomogne da se neshto promeni.

Vudi, sisaj bradatu karu. :D

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

dobro, ja sam vec rekao da jeste kriv blizard za nebalansiran server i da covek moze da se zali na to. dalje je prica o utiscima izgleda.

sto se tice dvajs evra, ne treba da ih da u principu, vec treba da proba neko dzabe resenje tipa leveling. e sad, ako je emo char u pitanju ili ima rare peta ko sto kazes, onda jebiga, nek se transferuje il nek prestane da igra, to je ono sto ocu da kazem. mislim, on jednostavno ne moze da ocekuje da blizard sada sredi nesto sto je trebalo da uvede kad je igra izasla. kako da srede nebalansiran server? silom da migriraju ljude koji to nece?:)

ja znam da je stanje zajebano, imam drugara koji je trcao u 00:01 u catu i ono, svasta sam cuo:) al je on bio u fazonu 'lol ne mogu da predam kvest, lol ginem na pet sekundi, lol ne smem da izadjem iz instance jer je horda napolju' i tome slicno...i onda je levelovo lika tipa posle cetiri dana, a ne posle jednog i mirna bosna. hocu da kazem, na pvp serveru je, znao je da ce da bude sveopsti gankfest i onda kad je to pocelo, on je samo iskonstatovao da je tako. mislim, bio je on smoren, al dobro, naravno da ces da budes smoren.

1. Nije se on tebi ni zalio, vec na pravu adresu.

2. Kritika je dobra stvar, moze da pomogne da se neshto promeni.

ja se sa ovim apsolutno slazem:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

aham... a sta ako ja hocu da se prebacim na drugi server (bilo da levelujem sa drugarima i da ne dam blizzardu 20 evra... bilo da dam 20 evra i prebacim gotovog lika) i blizz mi kaze evo ti kurac ovde vec ima dovoljno horde!!! ja zbog debila koji hoce kaki nece kaki... a ima opciju pve/pvp server ne mogu da se druzim sa kime ja hocu za istih 13 evra koje je i on dao?!?

Link to comment
Share on other sites

kontam da je to resivo stavljanjem tebe na neki queue za taj server.

mislim, lupam, nisam ja blizard pa da sad razmisljam o tome mesec dana u kancelariji i da dodjem sa resenjem, ali je cinjenica da jeste lose ako je na serveru 80:20 za jednu frakciju. iz prostog razloga sto se mesa u samu mehaniku i balans igre. ne treba biti rigorozan, 65:35 je sasvim podnosljivo.

ko sto je vulfgar reko, u war univerzumu su dve suprotstavljene frakcije uvek u nekom patu prakticno i to se reflektuje i u igri. besmisleno je imati neki world event recimo, na serveru koji je toliko neizbalansiran, sasvim je u redu da se to ispegla kroz nametnuti balans frakcija.

jedno su gej stvari tipa 'ocu da imam elfovskog mounta' i na njih moze da se kaze 'pa biraj elfa lol' jer imas svog mounta koji pici isto ko elfovski. sasvim drugo je kad bi blizard dao, npr, trolovima, besmisleno dobre raciale i tu ima pravo da se buni svako ko ne zeli da igra trola.

znam ja sta ti oces da kazes, ali se ovde vec ne slazem sa tobom, ne moze se svima ugoditi, ali se moze ugoditi svima generalno, i moze se ugoditi opstem dobru, a balans na serveru pobjedjuje tvoje skakutanje, imho.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hmm treba mi pomoc u vezi par stvari :D nisam u toku jebiga tek sam krenuo opet xD

1. na kom realmu ima najvise nasih ljudi xD secam se nekad je to bio Sylvanas i Frostmane

2. da li je moguce uraditi Character Transfer na realm koji je trenutno locked ?

3. trenutno sam 70, kupicu Wotlk sutra, jel imam neke extra koristi ako uzmem odma i cata ili da sacekam do 80 xD ?

Link to comment
Share on other sites

2 - valjda ne, self explicable:)

3 - imas gobline i worgene, imas inscription i arheologiju za profesije...imas i ono letenje po kalimdoru i istocnim kurcima da pazaris...iskusniji will tell you more:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...