Jump to content

Wow talks #4


markotod91

Recommended Posts

Ret pala koji klikce na dugmice , ide po bg-u i udara ljude po 19k , konkretno ako vas bas taj 19k udarac zanima 5:02 cini mi se da je prvi , a hammer uvek udara 10k nikad ispod , full pvp gear je decko . 'Bes mi sve al mi ljudi koji igraju ret paladine nisu jasni zasto vajnuju [8)]

Edit : Na sve to OCIGLEDNO da decko nema ni 1 hit rating a kamoli hit cap ...

Edit 2 : 7:45 udara coveka 20k [xx(]

Ja sam pre nekoliko dana ili mozda mesec dana okacio hot fix kad su boostovali paladin dmg, i stoji da mi udaramo, kad upalim krilca. Nego moja poenta price je da ja na 85 levelu imam 90k lifa, a destro lock pukne me 3 puta 35k dmg i cao zdrav.

A ja kao ret paladin pucam 20k dmg sa Hammer of wrath a da bi pucao sa tim jebenim macom moram da upalim krilca koja imaju cooldown, i koja traju par sekundi, i kad bacim taj jedan cekic cekam par sekundi da bacim drugi put.

A mage, kad mi skine ta moja krilca mogu da se obesim. Jebe bre kevu kolko sam jak, moram da dodjem da ti opalim 3 puta crusader strike da bi ja udario jedan TV koji ce da napravi 20k dmg. Dok mi Shaman uradi lava burst i lighting bolt i mogu da spavam .

Trenutno ja radim dmg tenk warriora... a inace uvezbao sam lepo da igram novog paladina sa ovim holy combo poenima, i jako sam nezadovoljan. Jednostavno ne vidim vise poente da jedan retri paladin bude u raidu. Mada dobro kao sto rekoh holy je ok. A ret vam sada izgleda slicno nesto ko u Vanilla i TBC :) Kao holy ne mozes nikog da ubijes a ne mogu ni tebe.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daleko od toga da ja mislim da su paladini bogovi igrice , kao sto neko rece , Moyo cini mi se , mage i spriest mogu da udju u bg sa sivim gearom i da ubiju pola mape , poenta je ta da ret ima neku sansu da ubije nesto za razliku od enh shamana i rogue-a , koji su definitvno 2 najgore klase u igrici atm . Evo stavicu link sa WoL-a kad dodjem kuci sa posla , pre patcha i posle patcha , npr. na saurfangu na kom stojim u mestu i imam sve predispozicije da uradim najveci dps ja ne mogu da stignem moonkina , locka , maga i dk-a , a pre patcha su me svi gledali ''odozdo'' na dmg done i dps i to sam ih drao za po 2k dps-a bez neke frke . A i ret paladini su definitvno pali u dps/dmg done u raidu , ja koliko sam skontao melee klase su ga najvise izduvale na buffove , ostali smo bez BoK sto nam je znacilo , ostali smo bez MM huntarda i TS aure koja nam je znacila , dok recimo moj master poisoner daje 8% spell dmg svim casterima =\ A da umalo da zaboravim da sad druidi imaju bolji stelt od rogue ... I da zavrsim wall of text rogue raidu donosi samo dps i ako nije najbolji u tome koja vajda imati rogue-a u raidu ? Bolje popuniti mesto sa magom/lockom koji ce da uradi 7k dps-a vise i koji moze ice block/teleport ako povuce aggro ili moba ili bezi od ooze .

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre nekoliko dana ili mozda mesec dana okacio hot fix kad su boostovali paladin dmg, i stoji da mi udaramo, kad upalim krilca. Nego moja poenta price je da ja na 85 levelu imam 90k lifa, a destro lock pukne me 3 puta 35k dmg i cao zdrav.

A ja kao ret paladin pucam 20k dmg sa Hammer of wrath a da bi pucao sa tim jebenim macom moram da upalim krilca koja imaju cooldown, i koja traju par sekundi, i kad bacim taj jedan cekic cekam par sekundi da bacim drugi put.

A mage, kad mi skine ta moja krilca mogu da se obesim. Jebe bre kevu kolko sam jak, moram da dodjem da ti opalim 3 puta crusader strike da bi ja udario jedan TV koji ce da napravi 20k dmg. Dok mi Shaman uradi lava burst i lighting bolt i mogu da spavam .

Trenutno ja radim dmg tenk warriora... a inace uvezbao sam lepo da igram novog paladina sa ovim holy combo poenima, i jako sam nezadovoljan. Jednostavno ne vidim vise poente da jedan retri paladin bude u raidu. Mada dobro kao sto rekoh holy je ok. A ret vam sada izgleda slicno nesto ko u Vanilla i TBC :) Kao holy ne mozes nikog da ubijes a ne mogu ni tebe.

Stivene, mi ne igramo na 85. levelu.

Link to comment
Share on other sites

To sto ja igra 85 levelu, ne znaci da da nije slicna situacija na live 80 lvl.

Inace pricao sam sa starim guild liderom kako mu napreduje guild koji je napravio. Radi se o rumunskom guildu i ubili su LK HC 25 Man, prvi uspesan rumunski guild. Elem kod njega Paladin sa novim live izmenama radi 12k dps na lk hc 25 man a na saurfangu 14k. tako da i nije losa situacija, sto se pve-a tice.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

I da ret udara za 70k tv i dalje bi bio neigriv u bilo kakvom organizovanom pvp okruzenju.Objasnicu jako prosto jer je ocigledno da vecina populacije ne kapira nista u vezi arene iako igrica postoji 6 godina

Svaki melle spec da bi bio uspesan u areni/pvpu mora da ima : snare gap closer interupt ms/cc i pristojan burst dmg.Ponekad ne mora da ima sve i da koristi sve do full potencijala ako je jedno od tih stvari op i koristi se pravilno a spec radi op dmg.Ret nije radio ni u bcu a ni u wotlku ako izuzmemo seal of blood rng koji je trajao 1 ipo sezonu kako god i pre i posle spec se basirao na spamovanju cleanse i defensive dugmica po celom partiju i to je bilo ono sto je ret koji je znao sta radi radio a sada ni toga nema tako da je spec totalno beskoristan.Kako god retarded dmg nije nikada bio dobro resenje da neki spec proradi u pvpu tako da bi bio uspesan lepo igras sa cikicom koji sve to moze i mora da radi za tebe da bi se bilo sta desilo.

Objasnicu malo sad kako je ret radio. 2v2 se igrao sa resto shamanom i to je ultimate ret 2v2 comp koji ima : snare = frost shock na kratkom cdu, interupt = wind shear, purge , hex i sto je naj naj vaznije earth shield koji je kao najbolji buff u igri dozvoljavao da ti freedom sacred shield fol hot itd ostanu na tebi duze od 0.1 sec koliko bi ostajao protiv svakog prist mag shaman tima i purge koji je omogucavao da ne odes oom za 30 sec igre jer ces da ostanes oom posto jotw nije vracao manu ako judgement popije full absorb.

Saman carries ret a ret pomaze samanu da ne umre tako sto ce mu spamovati sacred shield i bacati freedom na stunove i svaki aow proc da bi samanu dao prostora da radi nesto drugo umesto da spamuje heal.

Postoje ljudi koji su ovo igrali na 2800 ratingu ali taj saman koji je igrao sa tim retom je bog igrice a ret je mogao da bude prosecan igrac i to bi radilo bez problema.Ja sam u s8 na silvani igrao sa nekim hrvatom koji je omasio mozak sa samanom i vrteli smo se oko 2300-2400 mmr i pomogao sam coveku da uzme arena mastera a lik nije imao ni 1500 2v2 ahcivment kad smo poceli i koliko god da sam pokusavao coveku da objasnim neke stvari jednostavno nije mogao to da izvede i nauci za 2 meseca koje smo igrali vise iz dosade nego ozbiljno.

Naravoucenije ret radi jako dobar dmg ali nemoze da ubije sam nikoga da ima 2 shadowmorna a saman nemoze da prezivi 2 sekunde u igrici gde ga ret ne bejbi situje ali kad se komp odigra pravilno radi vrhunski.

Nastavicu dalje Dk/Shaman je bilo nesto najzanimljivije sto sam ikada igrao u 2v2 i comp je toliko dobar da ako se odigra pravilno ne postoji sansa da se izgubi nijedna partija.Problem je bio taj sto je dk kad sam ga ja izlevelovao u sezoni 8 udarao za 300 po ljudima u full pvp gearu.A cak i tako gubili smo samo od warior timova u 99% slucajeva jer nije bila sansa da se ubije iko a warior jednostavno radi 5x moj pritisak.

Tuzna igrica i tuzni dk koji ne moze da ubije hilera koji dobije shock > pummel > shock > strangulate > gnaw > hex sa sve gargolom i tvojim samanom koji spamuje sve po nekome lik ostane na 20% i ja izlomim tastaturu.

Naravoucenije dk je imao sve i spec je radio osim toga sto je dmg bio toliko trivijalan da ga je bilo koji hiler osim prista outhealovao sa smart non castable healovima i to je tuzno.Kako god mi smo dobijali 2700+ timove mag prist recimo koji jednostavno posle 5-0 pocnu da izlaze iz arene istog momenta kad nas vide preko puta.Znaci mozes da imas sve ali ako je dmg sranje igrica takodje ne radi.Ali da mogu da biram pre bih igrao cikicu koji udara za 500 dmga ali pobedjuje partije na teski outplay nego nesto sto udara za 20k i pobedis zato sto te usralo par kritova zaredom.

Interrupts better than Kanye

Link to comment
Share on other sites

Citiram sms poruku koju sam dobio od kolege sa posla :

'' Brate poserem se na zivot , na hordu , na zivot horde koja nije dobila bg danas od 20h evo do sada ( oko 22:15 stigao sms ) em se drkam i cekam 15-20 minuta queue em gubim svaki bg koji postoji . Sutra cu lepo ovog jebenog orca da prebacim u female human i da ulazim instant u bg's pa makar dobijao svaku petu , manje cu se nervirati nego ovako . Aj laku noc...nastavak not wow related ''

E sad deteta mi mog ja jos nisam doziveo/cuo/video da alijansa pobedjuje toliko u bg's odnosno da horda gubi eto skoro dva ipo sata ...

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

Citiram sms poruku koju sam dobio od kolege sa posla :

'' Brate poserem se na zivot , na hordu , na zivot horde koja nije dobila bg danas od 20h evo do sada ( oko 22:15 stigao sms ) em se drkam i cekam 15-20 minuta queue em gubim svaki bg koji postoji . Sutra cu lepo ovog jebenog orca da prebacim u female human i da ulazim instant u bg's pa makar dobijao svaku petu , manje cu se nervirati nego ovako . Aj laku noc...nastavak not wow related ''

E sad deteta mi mog ja jos nisam doziveo/cuo/video da alijansa pobedjuje toliko u bg's odnosno da horda gubi eto skoro dva ipo sata ...

ja jesam noob, ali sta je puno u dva i po sata i to jos ako cekas po 20min queue? znaci da je izgubio, sta, pet komada recimo?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Citiram sms poruku koju sam dobio od kolege sa posla :

'' Brate poserem se na zivot , na hordu , na zivot horde koja nije dobila bg danas od 20h evo do sada ( oko 22:15 stigao sms ) em se drkam i cekam 15-20 minuta queue em gubim svaki bg koji postoji . Sutra cu lepo ovog jebenog orca da prebacim u female human i da ulazim instant u bg's pa makar dobijao svaku petu , manje cu se nervirati nego ovako . Aj laku noc...nastavak not wow related ''

E sad deteta mi mog ja jos nisam doziveo/cuo/video da alijansa pobedjuje toliko u bg's odnosno da horda gubi eto skoro dva ipo sata ...

Ma, dešava se. Meni se nekad čini da random BG u mojoj BG igraju najveći retardi na svetu i da je pobeda nemoguća...a onda na forumu nadjem topic na kome se ljudi sa alijanse žale kako ne mogu da dobiju nijedan BG. Onda pogledam statstics na liku i vidim da imam skoro 60% pobeda u BG-ovima. Za pobede alijanse još, kaže mi drugar koji igra hordu na Auchindonu da ih lolijansa redovno pere u bgovima.

Inače, nisam znao da si ćale. :)

Link to comment
Share on other sites

Koja je battlegroupa? Nisam se toliko naigrao bg-ova, a razlog mozda i lezi u tome shto mi je iskustvo otprilike slichno onome shto tvoj ortak pricha. Blackout bg je u pitanju, btw. U nekom trenutku sam prosto prestao i da pokushavam, kao skupljao sam i neki pvp gear, al' sam se smorio, nemam volje da igram kada iz partije u partiju ulazim bukvalno sa nadom da cu izgubiti shto pre, da muchenje traje shto krace. Teshko je ostati zainteresovan kad dobijesh raep u 8/10 partija... pre 80-tog sam mislio "nema veze, nije to bitno, idi leveluj, sve ce se promeniti na 80", i jebeno se jeste promenilo - na gore. :D

Mada, shto kaze Lurdusami, moguce je da se tripujem, ljudi mozda nisu zadovoljni i ne osecaju da ikad pobedjuju osim ako to nije u 70% sluchajeva...

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Koja je battlegroupa? Nisam se toliko naigrao bg-ova, a razlog mozda i lezi u tome shto mi je iskustvo otprilike slichno onome shto tvoj ortak pricha. Blackout bg je u pitanju, btw. U nekom trenutku sam prosto prestao i da pokushavam, kao skupljao sam i neki pvp gear, al' sam se smorio, nemam volje da igram kada iz partije u partiju ulazim bukvalno sa nadom da cu izgubiti shto pre, da muchenje traje shto krace. Teshko je ostati zainteresovan kad dobijesh raep u 8/10 partija... pre 80-tog sam mislio "nema veze, nije to bitno, idi leveluj, sve ce se promeniti na 80", i jebeno se jeste promenilo - na gore. :D

Mada, shto kaze Lurdusami, moguce je da se tripujem, ljudi mozda nisu zadovoljni i ne osecaju da ikad pobedjuju osim ako to nije u 70% sluchajeva...

Reckonning. Sada kao levelujem lagano paladina i ne pamtim da smo izgubili IJEDAN BG. A na ovim baš low bracketima - nikad. Inače, samo na tom paladinu sam uzeo We had it all along.

Nego, imam drugo pitanje. Najbolji lik na forumu, sanja999, me inspirisala da bazam po statistikama na armoryju i vidim da jedan moj lik ima 1 legendary item acquired, iako nemam. Onda sam pomislio da je možda iz Tempest Keepa, ali drugi likovi koji su ga radili nemaju. Ima li neko neke ideje otkud to tu? Ili ta statistika nije precizna?

Edited by Lurdusami
Link to comment
Share on other sites

moram da priznam da su ovi ljudi iz alijanse jednostavno mnogo prijatniji za bilo kakvu saradnju

danas napravim lvl 1 lika da bi gledao ah malo u alijansi i slicno i pitam neke ljude tu pored mene da li oce da se menjamo da mi daju gold tu i ja da im dam na hordi istu kolicinu

i bukvalno 3 lika dolaze do mene invajtuju me u grupu i daju mi po 20-30g kao evo ti ne moras da mi vracas

posle toga pitam maga da mi otvori portal za dalaran kaze ne treba fee

/respect zaista

Link to comment
Share on other sites

@ Lurd - Da cale sam od pre 5 meseci [8D] kad izadje cata uzimam trudnicko da nalevelam tugu moju pa da se igram 'ki chovek

@ Doolio - cudno je sto je horda i sto horda na reckoningu uglavnom dobija bg's mada u poslednje vreme mi se desava da dobijam 3-4 bg'a zaredom sto je stvarno cudno kao ally [:p]

@ Killy - Po meni , iskljucivo moje misljenje , je da jeste alijansa ''prijatnija'' i da je vise podlozna RP-u i PvE-u nego horde , govorim uopsteno po realmovima sirom evrope da alijansa nekako opustenija sto se tiche kontakta/priche/druzenja i tako tih random stvari .

Inache pre pola sata/sat napunih cetvrt veka jebenog rl-a QQ

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

Dok sam igrao hordu, to je od prilike oko pola godine - godinu, oko 100 dana played, sylvanas u vanili i malo stormscale u wotlku, nisam naleteo ni na jednu osobu koja mi je rekla da ima vise od 20+ godina, dok su najmladji od 15 godina, a u alijansi ih imas puno u rangu od toliko godina da nezna engleski i nezna ko je sta je i gde se nalazi, do ljudi koj imaju skoro 50 godina i uloguju se jednom u 2-3 meseca. Inace ja cesto pitam ljude koliko imaju godina posto je tako mnogo lakse da se zivi u wowu i onda znak ko gde sta kako.

Kako god okrenes ipak je bolji hordin community, ali razlog zbog koga sam 4 godine ally je zbog boljeg honor per hour.

@breeee

gz

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

@Xzor - Ista ti je populacija i u ally i u horde , ja sam sa 25 godina jedan od najmladjih u guildu ( mislim da je najmladji 21-22 god ne znam tacno ) , a guild nisam menjao od izlaska SSC-a , isto tako recimo moje misljenje je da hordu u velikom broju slucajeva igraju klinci koji zele da budu ''cool'' . Nema pravila ima klinaca/idiota i tamo i vamo zato nadjes dobar guild/rl ortake/forum drugare i ne boli glava [8D]

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...