Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

  • 10 months later...

matori odlucio da kupi jettu 1.6 dizel

 

jbg penzioner :D

 

i pored svog ubedjivanja da je mazda 6  za maltene iste pare vrh, jok kaze to ti kupi kad te bude drmala kriza srednjih godina 

 

Pa ono firma koja nestane sa trzista na xy godina malo gubi kredibilitet.

 

Ja kontam da to nisu one mazde ciji su benzinci prelazili 500k-1m km vec neka "aj da iskoristimo brend" akcija.

 

Eno mazde 3 po mobile.de za smesne pare, meni tu smrdi nesto.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

gledao je oktaviu ali mu se nije nesto svidelo, jer ne veruje u skodu (u njegovo vreme se sprdalo poprilicno sa skodom, malo vise nego danas :))  kaze ako necu japanca kupovati onda cu nekog nemca  

 

i ja sam ostao u cudu, vozio je 17 god japanca benzinca, i sad hoce nemca dizela...  mada meni je nebitno sta ce da vozi samo da je nesto sigurnije od polutrulog auta koji je presao 600k po srbiji i okolini

 

mazda je izasla iz dila sa fordom i sada su opet samostalno krenuli u razvoj, pa ono sta znam 6ica mi je delovala bas dobro mada stoji to da su prakticno od nule na trzistu i da tek treba da se pokazu

 

mojoj kashiki sleduje veliki servis pa cu najverovatnije iskoristiti priliku da provozam jetu do mora i nazad  [:D]

 

juce smo je gledali i malo provozali... ima lepu startnost do 80km/h posle toga gnjave ali ok to je i za ocekivati, ostra u krivinama, za pojmove starijih wv je poprilicno udobna, sedista odlicna, mekano kvacilo i gas, nikada tisi dizel nisam cuo, ogroman gepek, prostrano iznutra, potrosnja sjajna, pravi auto za matorce :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ali preskupa sine

da jeste skuplja, dobijas malo akcije oko 2-3k eur i dalje je skupa ali ne toliko (mada pitanje je sa cim se uporedjuje jbg)

 

edit- da nov auto,  nema te sile koja bi posle 17 god ubedila matorog da kupi polovan auto :)

 

p.s. Junke i ostali, zasto bi uzeli oktaviju, samo cena ili jos nesto ?  mada realno zavrsena je to prica, mislio sam mozda cujem nesto novo o samom autu

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa moj predlog za Oktaviju je bio zbog cene, ali pre svega zato sto je to skoro pa isti auto (ista platforma, isti motori, razlika je samo u karoseriji), a i nova Oktavija izgleda jednako elegantno, ako ne i vise od Jette. E sad ja sam pogledao neke cenovnike na netu za Oktaviju i za Jettu i kad uporedis cene:

 

Octavia 1,6 TDI CR DPF 77 kW/105 ks 5G Ambition - 14.750 evra

Jetta 1.6 TDI 77 kW / 105 ks Comfortline - 22,303 €

 

Ok, mozda mozes da se tamo izdogovaras za neki popust, ili da im na netu nisu bas aktuelne cene, ali jebote skuplja je Jetta 50% [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa samo cena, ne možeš da porediš škodu i vw nikako

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

^^ this. 

 

Pritom mi je nenormalno da je razlika izmedju Audija i VW-a kod nas tako mala, a razlika izmedju Skode i ta dva ogromna. Tipa Audi nema u ponudi nista u rangu Oktavija/Jetta, ali ako poredis novi A3 i Golf dobijes:

 

Golf 1.6 TDI 77 kW / 105 k - 21,010 €

A3 Sportback Attraction 1.6 TDI - 22,127

 

Realno bi Golf trebalo da je na pola puta od Skode do Audija, a samo je 1.000 evra jeftiniji od ovog drugog. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa moj predlog za Oktaviju je bio zbog cene, ali pre svega zato sto je to skoro pa isti auto (ista platforma, isti motori, razlika je samo u karoseriji), a i nova Oktavija izgleda jednako elegantno, ako ne i vise od Jette. E sad ja sam pogledao neke cenovnike na netu za Oktaviju i za Jettu i kad uporedis cene:

 

Octavia 1,6 TDI CR DPF 77 kW/105 ks 5G Ambition - 14.750 evra

Jetta 1.6 TDI 77 kW / 105 ks Comfortline - 22,303 €

 

Ok, mozda mozes da se tamo izdogovaras za neki popust, ili da im na netu nisu bas aktuelne cene, ali jebote skuplja je Jetta 50% [:D]

 dobijas mnogo povoljnije jettu od toga sto pise u cenovniku (inace se slazem da je poskupa), 1.6 jeta ima samo sa sledecim nivoom opreme kod nas - comfortline (treba uporediti i nivoe opreme fazon dobijas tempomat u jetti na srednjem nivou i takoto) + oprema iz cenovnika od oko 1500 eur za 20,500. realno zavrsna obrada je daleko na strani vw, kao i udobnost... mada je to meni sve smesno kada se poredi sa japancima :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kako ne moze?

@hajli

Pa po mom mišljenju, jednostavno ne može. Drugar ima stariju Oktaviju, kraj 2011, 2.0 TDI sa 110 konja ili koliko već. Troma je poprilično, neverovatno, a čini mi se da je i potrošnja veća

Poređenje između Oktavije i Jette baziram na tome što smo u aprilu u USA imali novu Jettu 1.6, sa kojom smo prešli sigurno jedno 400 - 500 milja.

 

I možda najsubjektivniji deo, meni se ne sviđa završna obrada enterijera i kvalitet plastike kod Škode, poredim sa mojim Audijem koji je ipak 5 godina stariji od ortakove Oktavije.

 

Razlika od 8 soma jeste ogromna, i zdrav razum kaže Škoda, ali ako neko ima para, why not, ipak je to matorac i voziće ta kola poprilično dugo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

 dobijas mnogo povoljnije jettu od toga sto pise u cenovniku (inace se slazem da je poskupa), 1.6 jeta ima samo sa sledecim nivoom opreme kod nas - comfortline (treba uporediti i nivoe opreme fazon dobijas tempomat u jetti na srednjem nivou i takoto) + oprema iz cenovnika od oko 1500 eur za 20,500. realno zavrsna obrada je daleko na strani vw, kao i udobnost... mada je to meni sve smesno kada se poredi sa japancima :)

 

Mislim da ti poredjenje to da Jetta ima tempomat nije bas neko, jer mozes da uzmes Octaviu Elegance za 15.950 koja jos plus ima i felne i jos gomilu vise opreme i i dalje je 4.5k evra jeftinija od Jette :) Udobnost ne vidim opet kao faktor jer mislim da su automobili vrlo slicno trimovani, bar je tako bilo kad sam ja poredio moju Fabiu i Pola iste generacije. Bolja zavrsna obrada stoji, ali opet mnogo para :)

 

Pa po mom mišljenju, jednostavno ne može. Drugar ima stariju Oktaviju, kraj 2011, 2.0 TDI sa 110 konja ili koliko već. Troma je poprilično, neverovatno, a čini mi se da je i potrošnja veća

Poređenje između Oktavije i Jette baziram na tome što smo u aprilu u USA imali novu Jettu 1.6, sa kojom smo prešli sigurno jedno 400 - 500 milja.

 

I možda najsubjektivniji deo, meni se ne sviđa završna obrada enterijera i kvalitet plastike kod Škode, poredim sa mojim Audijem koji je ipak 5 godina stariji od ortakove Oktavije.

 

Razlika od 8 soma jeste ogromna, i zdrav razum kaže Škoda, ali ako neko ima para, why not, ipak je to matorac i voziće ta kola poprilično dugo

 

Subjektivni deo stoji, to ne sporim, samo je pitanje koliko ko hoce da plati. S tim da je razliku u motorima, tromost, potrosnju i sl je apsurdno pominjati s obzirom da pricamo o apsolutno identicnim motorima u oba slucaja :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti poredjenje to da Jetta ima tempomat nije bas neko, jer mozes da uzmes Octaviu Elegance za 15.950 koja jos plus ima i felne i jos gomilu vise opreme i i dalje je 4.5k evra jeftinija od Jette :) Udobnost ne vidim opet kao faktor jer mislim da su automobili vrlo slicno trimovani, bar je tako bilo kad sam ja poredio moju Fabiu i Pola iste generacije. Bolja zavrsna obrada stoji, ali opet mnogo para :)

 

 

Subjektivni deo stoji, to ne sporim, samo je pitanje koliko ko hoce da plati. S tim da je razliku u motorima, tromost, potrosnju i sl je apsurdno pominjati s obzirom da pricamo o apsolutno identicnim motorima u oba slucaja :)

ja sam rekao subjektivni osećaj, doduše to je poređenje nove jette i stare oktavije

al opet, imho, 2k po meni vredi za udobniji auto sa boljom završnom obradom

 

i nemojte gledati 2k kao 2k, jer to nije 2k na 5k evra, već 2k na 20k, odnosno 10%. Druga je priča što smo mi siromašni pa gledamo tako

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...