Jump to content

separe vs klupa


Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesus_facepalm.jpg

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

nwm brate, salimo se.

edit, ne salimo se, gde se u "nevermind" nalazi 'w'?

Brate, napisao sam nešto kao odg na jedan post, onda sam video da je dulio napisao to isto/slično i na brzinu skrolovao dole da obrišem post i nisam ni primetio da sam stavio duplo w dok mi nisi skrenuo pažnju.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ima smisla. I meni se w i v nalaze jedno pored drugog.

Da to je isklučivi i jedini način da se napravi greška pri kucanju. Eto ja često dok kucam napišem G umesto umesto K (guća umesto kuća nrp). Zašto? Pojma nemam.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

U stvari stvarno sam glup šta koji kurac pokušavam da objasnim vama dvojici nešto kao čovek, kad je to mission impossible, eto ne znam kako se piše nebitno na engleskom, ispao sam glup i neznalica, a mohi i neo imaju velike piše i jako su pametni.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Komplekse wowom mozes leciti samo ako ides okolo i pokazujes na sve strane sta si postigao u istom, sto vudi ne radi jer jelte i da hoce nije nista postigao pa ne moze :P. Ekvivalent tome bi bio da ti pijes sa drugarima kuci smirnoff i red bull (sto bi izaslo max 2k din) ali ne, ti pijes to isto samo na mestu gde ce te videti gomila fensi glupacica jer hoces da se foliras pred njima. Therefor zato je to sto ti radis foliranje, a vudijevo igranje wowa nije. Al kao sto rece dujlio, nek radi svako sta hoce nije problem ali cemo stvari nazivati pravim imenom.

ti kao srednjoskolac zaista ne znas puno stvari.

hajde prvo klasifikuj taj kompleks koji mi koji izlazimo tamo posedujemo pa cemo ga dalje obrazlagati i sve cu ti potanko objasniti.

ako si, pak, mislio na kompleks vise vrednosti koji je skup osecaja i ideja o samom sebi o svojoj nadmoci nad drugima onda treba da znas sta moderna psihologija kaze o tome i nacinu 'lecenja' (tj zadovoljavanja kompleksa):

mislis o sebi vise nego sto vredis (mohi), stalna potreba da ispravljas druge (ko bi rekao, mohi), potreba da omalovazavas tudja misljenja i potreba da dominiras onim koje smatras slabijima (mohi? :O).. mislim ima tu jos, preteran ponos, stalan potreba da se takmicis i sl.. naravno, posedovanje ovih 'osobina' ne znaci obavezno kompleks, ali kompleks ovih karakteristika ponasanja zaista znaci jedan.

sad dijagnoza: ocito da nisi strucnjak za psihologiju, zapravo, nisi strucnjak za nista. ali ajde, ja koji sam malo edukovaniji od tebe da kazem sta si ti ovde pokusao. svog kompleks vise vrednosti (koji je inace u najvecem broju slucajeva posledica kompleksa nize vrednosti (ovo ne moramo da raspravljamo zasto ga imas)) si svestan i patis sto ga imas, ljudi u tvom rl okruzenju ti to nabijaju na nos ili te jednostavno izbegavaju jer hoce sa nekim da se druze, a ne da slusaju galakticke uspehe, stalno ispravljanje i nadmetanje i merenje pisica sa tobom i sad pokusavas drugima da ga nametnes. evo, otvorili smo tvoj problem, sada cemo svi mi ovde drugari pokusati da ti pomognemo.

btw, nisi ti jedini, ima ljudi ovde sa slicnom konstalacijom ovih podsvesnih osecanja koji na svakom koraku nekog ispravljaju, kao smesno je sto je neko pogresio koji retard, ja sam bolji od njega ja takvu gresku nikad nisam napravio, ili jednostavno bacaju flejm/hejt po necijem uspehu ili neuspehu ili prosto nacinu zivota koji je razlicitiji od njihovog superiornog.. (ovo ti kazem cisto da se ne osetis ugrozen i jedini sa problemom)

Edited by pobedar
Link to comment
Share on other sites

ti kao srednjoskolac zaista ne znas puno stvari.

hajde prvo klasifikuj taj kompleks koji mi koji izlazimo tamo posedujemo pa cemo ga dalje obrazlagati i sve cu ti potanko objasniti.

ako si, pak, mislio na kompleks vise vrednosti koji je skup osecaja i ideja o samom sebi o svojoj nadmoci nad drugima onda treba da znas sta moderna psihologija kaze o tome i nacinu 'lecenja' (tj zadovoljavanja kompleksa):

mislis o sebi vise nego sto vredis (mohi), stalna potreba da ispravljas druge (ko bi rekao, mohi), potreba da omalovazavas tudja misljenja i potreba da dominiras onim koje smatras slabijima (mohi? :O).. mislim ima tu jos, preteran ponos, stalan potreba da se takmicis i sl.. naravno, posedovanje ovih 'osobina' ne znaci obavezno kompleks, ali kompleks ovih karakteristika ponasanja zaista znaci jedan.

sad dijagnoza: ocito da nisi strucnjak za psihologiju, zapravo, nisi strucnjak za nista. ali ajde, ja koji sam malo edukovaniji od tebe da kazem sta si ti ovde pokusao. svog kompleks vise vrednosti (koji je inace u najvecem broju slucajeva posledica kompleksa nize vrednosti (ovo ne moramo da raspravljamo zasto ga imas)) si svestan i patis sto ga imas, ljudi u tvom rl okruzenju ti to nabijaju na nos ili te jednostavno izbegavaju jer hoce sa nekim da se druze, a ne da slusaju galakticke uspehe, stalno ispravljanje i nadmetanje i merenje pisica sa tobom i sad pokusavas drugima da ga nametnes. evo, otvorili smo tvoj problem, sada cemo svi mi ovde drugari pokusati da ti pomognemo.

btw, nisi ti jedini, ima ljudi ovde sa slicnom konstalacijom ovih podsvesnih osecanja koji na svakom koraku nekog ispravljaju, kao smesno je sto je neko pogresio koji retard, ja sam bolji od njega ja takvu gresku nikad nisam napravio, ili jednostavno bacaju flejm/hejt po necijem uspehu ili neuspehu ili prosto nacinu zivota koji je razlicitiji od njihovog superiornog.. (ovo ti kazem cisto da se ne osetis ugrozen i jedini sa problemom)

Aj da izdvojimo opet

U prvom boldu mi objasnjavas kako si bolji od mene jer sam ja batalio faks a ti imas godinu ili dve vise na istom od mene.

U drugom boldu definises sta je kompleks vise vrednosti.

U trecem boldu postavljas sebe iznad u ovom slucaju mene jer si edukovaniji na polju psihologije koja je inace obavezni predmet na falkutetu tehnickih nauka koji pohadjas.

Eto cisto da ti needukovani mohi razlozi tu suvoparnu psihologiju koju si nabubao, i ovaj tvoj post je odlicje kompleksa vise vrednosti, a i tvoje javno razbacivanje parama je isto.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

nemoj mi stavljati reci u usta, nisam rekao da sam bolji od tebe nego konstatujem da ne znas mnogo.

zatim, nisam mislio na edukaciju u smislu naucili su me, vec na proces sticanja obrazovanja za koji su ipak potrebne neke ljudske osobine i vrednosti i samim tim imam vece predispozicije da sam i nekim drugim stvarima vise poklonio paznje od, recimo tebe. sto naravno ne mora da znaci.

to sto si ti naveo nema veze sa kompleksom jer da malo vise znas primetio bi da je to razlozno omalovazavanje tebe, ne zato sto je kompleks, vec zato sto zasluzujes. a zasto? zato sto ides po forumu, besposlen i trazis gramaticke i semanticke greske, cim neko lose konstruise recenicu nailazi na tebe koji vices glup si, izvlacis stvari iz konteksta, iz tldr teksta izvuces jednu recenicu i pocnes flejm. znaci, nikad ne snimis poruku koju neko salje vec razbijas na atome i trazis kvaran.

e zato ti zasluzujes da te neko malo isprasi.

a cak, i da svi mi imamo komplekse sto izlazimo, jeee, imam novca i trosim na dobar provod i zene i dalje ne umanjuje tvoj koji je na zaista visokoj razini. govorim ti ovo kao prijatelj, ostaces sam, ako vec nisi :((

Link to comment
Share on other sites

Vidi, vudi troluje :D

Masis poentu vudz, nisam mislio na emotivnom planu, tu svaka krpa nadje zakrpu. I drugari sa ovakvim osobinama mogu da postoje, nije to nista strano. Nisam mislio 100% bukvalno, da ce izgubiti neke ljude koji su ga nekad mozda postovali bas zbog tog njegovog umisljenog superiorstva.

Edited by pobedar
Link to comment
Share on other sites

mohi, sto se tice klinaca:

to rade i matori ljudi, samo umerenije i manje filmski. ali nije ni bitno, ono sto sam hteo da kazem je da ti mozes leciti komplekse sam, to je, ne znam, neuro mehanizam, kod klinca je izrazeniji, ali i matori konj ce da pwnuje u strit fajteru singl plejer i da mu radi 'joj sto sam jak' rad, iako tuce AI dhalsima:) manje nego da tuce pravog lika naravno, ali zato se to i zove kompleks, pravog lika ne sme:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nisi rekao da si bolji od mene nego da si bolji od mene? :D Dakice aj idi prasi tamo one tvoje man-purse drugare, a ja cu da zivim svoj zivot u samoci.

prvo si ga maximalno istrolovao i sad ko pickica neka,kao ''gledaj svoja posla,a mene pusti'' . i jos stavljas smajli,koji obicno ne stavljas kad pricas sa dakijem!

procitao te daki,totalno...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...