Jump to content

geografske pitalice


Dule_smor

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u nemachkoj ih ima pun kurac ali kontam da poshto osim berlina nemci zapravo nemaju velikih gradova, a london nije, odgovor treba trazhiti preko bare. znam da ih ima pun kurac u torontu, a u usa bi moglo da ih bude josh u njujorku i chikagu.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

ivke nas je naveo na pogreshan trag, krakov ima 750k stanovnika i teshko da u bilo kom drugom gradu na svetu (osim varshave ofc) zhivi toliki broj poljaka.

tako ti je to kad je odgovor previshe lak pa pomislish da je trik pitanje :D

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

ivke nas je naveo na pogreshan trag, krakov ima 750k stanovnika i teshko da u bilo kom drugom gradu na svetu (osim varshave ofc) zhivi toliki broj poljaka.

tako ti je to kad je odgovor previshe lak pa pomislish da je trik pitanje :D

Isto tako je moguce da ipak nije Krakov - jer to opet ne znaci da je svih 750k u tom gradu Poljaka, niti da su vecina Poljaci, posto je Poljska prebogata Jevrejima :)

Drugi najveci "srpski" grad je inace Cikago - a Srbija ima Novi Sad sa 300k stanovnika :P

Link to comment
Share on other sites

to za chikago znam, zato sam ga i ja naveo kao jedan od mogucih, al kolko se ja secam ni jedan grad u usa osim njujorka i los andjelesa nema preko 3 mil, pa mi je onda malo verovatno da poljaka ima preko chetvrdine u chikagu npr, ili u bilo kom drugom gradu.

btw:

According to the 2008 American Community Survey 1-Year Estimates for Total Ancestry Reported, for the city of Chicago, the majority of residents, or 64% of 2,986,974 people, reported their ancestry as "other groups".[94] Of the 36% of residents that reported their ancestries in groups that were measured by the U.S. Census Bureau, the largest groups, based on the total population, were: Irish (6.6%); German (6.5%); Polish (5.8%)

chikago ima 2.85 pa prerachunajte.

mislim jebiga sad :)))

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

to za chikago znam, zato sam ga i ja naveo kao jedan od mogucih, al kolko se ja secam ni jedan grad u usa osim njujorka i los andjelesa nema preko 3 mil, pa mi je onda malo verovatno da poljaka ima preko chetvrdine u chikagu npr, ili u bilo kom drugom gradu.

btw:

chikago ima 2.85 pa prerachunajte.

mislim jebiga sad :)))

ne lupaj reve, cikago ima skoro 10 miliona stanovnika (metropolitan area naravno)...city limits nema ni 3 miliona, al ako cemo tako tokio nema ni 10 miliona, tako da zajebi te administrativne podele

al ok, i da je 10 mil, opet je to manje od 600.000:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa valjda Barcas...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...