Jump to content

SD Partizan 10/11


leisure

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jos jedan derbi dobijen... posle rukometa, odbojke, fudbala i basketa, na red je dosao i vaterpolo, dugo nije bio ovako neizvestan mec u derbiju u ovom sportu, iako to rezultat ne govori (7:2) prvo poluvreme je bilo samo 1:0, otpor je slomljen u 3 cetvrtini :D

iskreno mi je drago sto je Zvezda konacno malo stala na noge, najveci problem im je bio u napadu, jer bez igraca vise nisu mogli da pridju blize od 10 metara od gola (bukvalno) u odbrani su lepo odradili posao, ali ne mozes protiv sile :)

DOMINEJSN FAK JEA !

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Partizan u poslednjoj sekundi do trijumfa nad Prokomom, još korak do Top16!

Dosta srece za Partizan, sa ovakvom igrom necemo moci da se merimo sa jacim ekipama u top16, ali naravno nadam seda ce sve biti u redu, jako su blizu plasmana u top16 i to je donekle uspeh sa ovom novom ekipom, svaka cast [:)]

Link to comment
Share on other sites

realno imali ste srece sto je varda preuzeo stvari u svoje ruke.Prvo namerno napravi tehnicku,a u poslednjih tri minuta poceo i da se ispucava za tri.Vash lobi je toliko jak da mi samo preostaje da kazem ono sto se vise ne sme reci...pocinje sa na,a zavrsava sa mesteno...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

realno imali ste srece sto je varda preuzeo stvari u svoje ruke.Prvo namerno napravi tehnicku,a u poslednjih tri minuta poceo i da se ispucava za tri.Vash lobi je toliko jak da mi samo preostaje da kazem ono sto se vise ne sme reci...pocinje sa na,a zavrsava sa mesteno...

grukisha, nadam se da se sprdash

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

realno se ne sprda, 100% nameštaljka

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Košarkaši Partizana zaigraće peti put u nizu u Top 16 fazi Evrolige a plasan crno-belih u drugu rundu nadmetanja i pre poslednjeg kola ozvaničio je trijumf Makabija nad Himkijem od 80:76.

100798_bejbisekhimkimakabiap_f.jpg?ver=1292527267

Himki je, pored Kahe Laboral, bio jedan od dva Partizanova rivala za prolazak dalje, ali je u dosadašnjem takmičenju imao pobedu manje od crno-belih pa posle novog poraza više ne može da stigne šampiona Srbije. Zato izabranicima trenera Jovanovića gostovanje španskom prvaku u 10. kolu neće doneti breme neophodnosti trijumfa, što bi bio jedan od scenarija uoči završnog kola prve faze da je Himki slavio u Tel Avivu.

No, “igranja po živcima” pristalica crno-belih itekako je bilo u “Nokia areni” gde je na Makabijevo rano vođstvo od 17:9 Himki odgovorio maestralnom igrom u drugoj deonici, koju je otvorio serijom 18:2 pa se zebnja uvukla u sve kojima je Partizan drag. Ipak, vođstvo Rusa delovalo je prilično komotno samo do rezultata 50:40 kada je krenuo odgovor Makabija.

Najpre je sa 14 datih i samo tri primljena poena domaćin preuzeo vođstvo krajem treće deonice, u kojoj su briljirali Skorcanitis i Pargo koji su u uvodnih pola sata postigli po 13 poena, a onda se trojkama raspucao i Pnini, te spasa za Himki više nije bilo nakon što je semafor pokazao 71:63 jer šut sa distance uopšte nije služio goste dok su jurili zaostatak.

Pargo sa 18, Pnini sa 15 i Skorcanitis sa pomenutih 13 poena predvodili su Makabi do učinka koji je obradovao sve u Partizanu, a kod Himkija su najefikasniji bili Langford sa 20 i Lonočar sa 13 poena.

Lijetuvos Ritas - Barselona 88:87 - Litvanski tim čiji je trener Aleksandar Trifunović ostao je u igri za Top 16 Evrolige pobedom nad braniocem trofeja, Barselonom. Uz njega, još jedan Srbin se pobrinuo za pad aktuelnog šampiona Evrope, Milko Bjelica, koji je meč završio kao najbolji strelac domaćih. Uz 19 postignutih poena i šut 4/8 unutar a 2/2 izvan linije 6,75 metara, on je imao i šest skokova kao i jednu asistenciju.

Meč, na kome je pravdu delio i naš sudija Ilija Belošević, bio je rešen nakon što joe Šarunas Jasikevičijus svoj poslednji poen, 11. na meču, postigao sa linije penala. Želela je Barsa da trojkom dođe do izjednačenja, ali je Riki Rubio fauliran, pa su posle njegovih slobodnih bacanja domaći obezbedili trijumf jer nisu dozvolili nov napad rivalu. Gostima tako ni 27 poena i devet skokova Frana Vaskeza nisu bili od pomoći, a ni Kosta Perović koji nije nastupio na ovom meču.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...