Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

@Avatar the Last Airbander

Film je radjen po crtanoj seriji koja traje tri sezone. Pominjao sam je davno na ovom topiku. To je najbolja crtana serija (a sigurno top 10 uopste) koju sam ja gledao i preporucio bih je svakom. Film nisam gledao. Samo sam hteo da vam kazem da ne propustite seriju jer garantujem da cete uzivati.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Social Network

za pocetak - da ne zaboravim. Sava Centar je i dalje oficijelno najgora sala na svetu..losa slika, bedno platno, zvuk bolji kod mene u sobi na zvucnicima..

sam film je solidan, dobro struktuiran i reziran, prica nekako lepo `ide` i zanimljiva je svakom ko je upalio (ili nije) fejsbuk..nema kreativnosti, maste ili nekih uau momenata..film je samo dobar, lepo ispricana prica ali ni po cemu nije poseban, ostaje samo kao lep jednokratni uzitak u bioskopu..za razliku od nekih drugih Fincherovih ostvarenja koje svi ovde dobro znamo i pamtimo..

i da - glavni glumac je stvarno odlican - isti cukerberg sa onim streberskim pokretima i glasom..

The Town

uf..odakle poceti..ne znam da li sam ja kreten pa se svima svidja i dobija visoke ocene film koji mi je potpuno prosecan, ako ne i ispod toga..

Klisei, klisei, pa jos malo klisea, umotano u poprilicno predvidljivu pricu..sve to filovano blatunjavom Rebekom Hol..akcija i pljacke su vidjene u drugim filmovima bar 15000 puta pa ne vidim zasto su ovde bolje u bilo kom smislu..`poslednji posao` koji negativac uvek nekako odradi blablabla..kenja mi se od afleka i njegove price..ne treba da rezira vise (a ni da glumi-mladji brat mu je mnogo bolji)..jedina svetla tacka je sto epizodnu ulogu glumi lik koji je igrao Kobayashija u legendarnom The Usual Suspects. mislim da je ovo prvi film da ga vidim nakon toga..

i da - aflekov ortak najbolji u filmu vrhunski glumi..pravi irski shaban

a sto se tice Shyamalana ja se ne secam njegovog dobrog filma posle Unbreakable..

Edited by GibanicA
Link to comment
Share on other sites

The Town

uf..odakle poceti..ne znam da li sam ja kreten pa se svima svidja i dobija visoke ocene film koji mi je potpuno prosecan, ako ne i ispod toga..

Klisei, klisei, pa jos malo klisea, umotano u poprilicno predvidljivu pricu..sve to filovano blatunjavom Rebekom Hol..akcija i pljacke su vidjene u drugim filmovima bar 15000 puta pa ne vidim zasto su ovde bolje u bilo kom smislu..`poslednji posao` koji negativac uvek nekako odradi blablabla..kenja mi se od afleka i njegove price..ne treba da rezira vise (a ni da glumi-mladji brat mu je mnogo bolji)..jedina svetla tacka je sto epizodnu ulogu glumi lik koji je igrao Kobayashija u legendarnom The Usual Suspects. mislim da je ovo prvi film da ga vidim nakon toga..

i da - aflekov ortak najbolji u filmu vrhunski glumi..pravi irski shaban

a sto se tice Shyamalana ja se ne secam njegovog dobrog filma posle Unbreakable..

Nisam gledao ali to sto si opisao je aflekov stil, preterano istaknuti klisei, to je mozda malo pokupio od kevin smitha sa kojim je cesto saradjivao. Takve neke stvari moras imati u vidu kada gledas njegove filmove tj ili zelis da ih gledas zato sto volis to ili ne. Kao na primer sto ili volis japanske horore ili ne, a ako ih ne volis moze biti najbolji na svetu nece ti se svideti.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao ali to sto si opisao je aflekov stil, preterano istaknuti klisei, to je mozda malo pokupio od kevin smitha sa kojim je cesto saradjivao. Takve neke stvari moras imati u vidu kada gledas njegove filmove tj ili zelis da ih gledas zato sto volis to ili ne. Kao na primer sto ili volis japanske horore ili ne, a ako ih ne volis moze biti najbolji na svetu nece ti se svideti.

nisam gledao gone baby gone, pa mi je ovo prvi susret s njim u rezija smislu..ako je takav, ok, totalno stoji sta si rekao - sta god da uradi u tom stilu nece mi se svideti..

likovi su dobri, film ni u jednom momentu ne smori, akcione scene su sjajne (meni se npr dopada montaža, nema onih ne-vidim-ništa-ali-sve-seva kadrova od 0.3 sekunde). generalno, film nije na nivou heat-a, ali baš ga napljuva

daleko od toga da sam ocekivao heat, samo sam stekao utisak da film ne zasluzuje nikakav hajp ni pricu o njemu jer je jednostavno prosecan i `uobicajen`..sad mi ne radi mozak ali u zadnjih par godina je bilo filmova na ovaj fazon koji su slicnog kvaliteta..nije da smori preterano ali

se i tebi sigurno prikenjalo od onakvog zavrsetka i onog plakanja i pisma koje dok cita sigurno place cela publika u americkom bioskopu. a i cela ona izdaja `sestre narkomanke` mi je bila nekako mnogo glup detalj scenarija..

i jebote tek sad kad si rekao sam proverio na imdb da je kobajasi zapravo fiserov cale u inception..uopste ga nisam skontao :(

Link to comment
Share on other sites

Iskreno rečeno, Signs su realno osrednji film, ali to me nije sprečilo da pustim suzu na Mel Gibsona i njegove sjajne facijalne eskpresije. Carina, šteta što je govno od čoveka :D I uopšte, čak iako film po meni nije ništa posebno, Šijamalan je i tu stvorio sjajan suspenz i pokazao kako raspoloženje u filmu može da trijumfuje nad rupama u zapletu kao i vera nad logikom, zato i gotivim taj film. Ja ne znam šta se desilo s njim posle pa da ni ovo što je jedino znao da radi više ni ne pokušava, nego ga očigledno prosto boli kurac :D 

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

@ Doolio

Ja nikome ništa nisam spojilovao

@ Nobody

Heh, znao sam da će neko to da potegne, samo mi je trebala uvertira :)

Elem,

1. Alieni zapravo ne znaju da im voda škodi dok nije bilo prekasno (ili znaju, pa je i aktivno izbegavaju). Slična paralela može da se povuče sa prvim atomskim probama kad su ljudi opušteno prisustvovali testovima, nesvesni stvarne opasnosti od radijacije. Takođe, argument da je Zemlja planeta sa generalno velikom vlažnošću vazduha takođe ne pije vodu, i ljudi su imuni na određene manje koncentracije otrova ili kiselina koje tek u većim i čistijim količinama postaju fatalne. Dakle, dokle god se ne petljaju sa vodom u svom najkoncentrovanijem obliku, kajn problem.

2. Alieni zapravo imaju nekakva zaštitna odela ili kombinezone koji su se jednostavno pokvarili ili ih iz drugih razloga ne koriste.

3. Alieni jednostavno nemaju izbora i moraju da pohode Zemlju pa moraju, čak i ako su svesni opasnosti koja im preti od vode. Zar se i ljudi ne nastanjuju na mestima koje iz velikog broja razloga predstavljaju za njih opasnost, pa moraju jer nemaju izbora.

Inače, kad smo već kod ovoga, zar nije veći nonsens postojanje samog elijena iz filma Alien? Kakva je to struktura organizma i organa kod stvorenja čijim "krvotokom" kola kiselina dovoljno jaka da probije par paluba svemirskog broda?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@ Doolio

Ja nikome ništa nisam spojilovao

@ Nobody

Heh, znao sam da će neko to da potegne, samo mi je trebala uvertira :)

Elem,

1. Alieni zapravo ne znaju da im voda škodi dok nije bilo prekasno (ili znaju, pa je i aktivno izbegavaju). Slična paralela može da se povuče sa prvim atomskim probama kad su ljudi opušteno prisustvovali testovima, nesvesni stvarne opasnosti od radijacije. Takođe, argument da je Zemlja planeta sa generalno velikom vlažnošću vazduha takođe ne pije vodu, i ljudi su imuni na određene manje koncentracije otrova ili kiselina koje tek u većim i čistijim količinama postaju fatalne. Dakle, dokle god se ne petljaju sa vodom u svom najkoncentrovanijem obliku, kajn problem.

2. Alieni zapravo imaju nekakva zaštitna odela ili kombinezone koji su se jednostavno pokvarili ili ih iz drugih razloga ne koriste.

3. Alieni jednostavno nemaju izbora i moraju da pohode Zemlju pa moraju, čak i ako su svesni opasnosti koja im preti od vode. Zar se i ljudi ne nastanjuju na mestima koje iz velikog broja razloga predstavljaju za njih opasnost, pa moraju jer nemaju izbora.

Inače, kad smo već kod ovoga, zar nije veći nonsens postojanje samog elijena iz filma Alien? Kakva je to struktura organizma i organa kod stvorenja čijim "krvotokom" kola kiselina dovoljno jaka da probije par paluba svemirskog broda?

Gledaj tebrex, možda samo moj inženjerski mozak nije u stanju da toleriše neke stvari pa ih naziva po defaultu rupama u priči, ako je tako lakše nazvaćemo to profesionalnom deformacijom i to je to :D ali

Alieni zapravo ne znaju da im voda škodi dok nije bilo prekasno
 

Really, nigga? civilizacija koja je u stanju da vrši intergalaktička putovanja nije u stanju da analizira dominantna jedinjenja na površini planete i da izvali da li su smrtononsna po njih, štaviše, iako su svesni da postoji druga inteligentna civilazacija na istoj, u fazonu su "ma neće valjda" ili se nadaju barem da će svoje nove overlordove da prskaju "nekoncentrovanom" vodom?

Alieni zapravo imaju nekakva zaštitna odela ili kombinezone koji su se jednostavno pokvarili ili ih iz drugih razloga ne koriste

ಠ_ಠ

Dude, seriously?

Alieni jednostavno nemaju izbora i moraju da pohode Zemlju pa moraju,

Ovo nemam pojma kad se pominjalo u filmu, ali daću ti benefit of the doubt.

Sve u svemu, previše nedorečenosti za mene, al' kao što rekoh i pre, ovo stvarno i nisam uzimao filmu za zlo, jer barem meni nije ugrozilo glavne vrednosti filma. No ako bi trebalo da se da objektivna ocena filmu, onda bi se sve to moralo uzeti u obzir.

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

@ Nobody

Hm, nije ti čudno da naprave svemircki brod i odrade supertajnu invaziju na Zemlju, al ti čudno ako su isto tako u stanju da naprave neku vrstu zaštitnih odela (to na kraju krajeva i ne moraju da budu odela od veštačke materija, neka bio-sintetička zamena bi bila sasvim prihvatljivo objašnjenje).

Osim toga, rekoh da možda samo trebaju da se klone čiste vode i da nemaju nikakav problem sa njom (a pod prestpostavkom da organizam može da im toleriše vlažnost iz vazduha). Mislim, ni tebi tečna lava ne može ništa ako ne skočiš u nju, kaj ne :)

Elem,

THE LAST AIRBENDER

the-last-air-bender-movie-poster.jpg

Sad ću verovatno da ispadnem bozo godine, al' ne mogu sebe da lažem ma kako želeo da se vozim na band vegonu pljuvačine. Uopšte nije toliko katastrofično loše koliko sam očekivao. Film ima masu propusta i loših odluka, gotovo svi glumci su žestoko miskastovani (naročito naslovni klinjo, uprao i izgleda kao klinac nekoga iz filmske ekipe kome su obrijali glavu i dali mu štap da se loži po setu), režija korektna ali ni na koji način karakteristična za Šamalamadingdonga (ovo je odradio kao uslugu producentskoj kući preko nekog dila, cela režija deluje kao da je odrađena preko one stvari), totalno odsustvo šarma i duha koji je imala serija i sl. Sa druge strane, jednostavno sam to stavljao na ignore, uživao u produkciji i specijalnim efektima (na ove dve stvari je, srećom, i otišla većina para), priča je sasvim korektna i lako se prati (za razliku od sličnih filmova gde trpaju sve i svašta, ovde sam u svakom trenutku imao osećaj da zapravo znam šta se dešava), film je gotovo u potpunosti lišen komik rilif karaktera i neduhovitog humora koji je opet pravilo za ovakve filmove, i ima par finih i skoro epskih scena (plus što je onaj leteći muflon ekstra odrađen).

U principu, odličan kid film, siguran sam da bi prosečnom ranom tinejdžeru savršeno fino ležao film da ga odgleda u nekom matine terminu ili nešto slično. Čak štaviše, uopšte ne bih zazirao da odgledam nastavak, a interesantan sam videti i sam animirani film, što je bila i poenta cele stvari.

Inače, svo vreme dok sam gledao, zamišljam kako bi ovo bio megamajstorski film da ga je režirao Stiven Čau, režiser i zvezda Kung Fu Hustlea i Shaolin Soccera. Ovakva tematika, izvorni materijal i japanski sumanuti humor bi savršeno bili iskombinovani u njegovoj izvedbi.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ne brate pipe, nisi me shvatio :D

Alieni zapravo imaju nekakva zaštitna odela ili kombinezone koji su se jednostavno pokvarili ili ih iz drugih razloga ne koriste

taj deo mi je smehotresan, ovo prvo prihvatam, ajde, što da ne

ni tebi tečna lava ne može ništa ako ne skočiš u nju, kaj ne :)

ma ti mene troluješ, nemam drugo objašnjenje :D this may come as a surprise, al' em tečna lava nije baš tako česta i dostupna pojava kao voda česmuša :D em nema on šanse da izbegava išta kad ću ja da ga jurim da ga prskam vodenim pištoljem, pa nek se on trudi kol'ko oće

ovo je užas od rasprave :D

:-)

Link to comment
Share on other sites

gledao sam par filmova poslednjih nekoliko dana, ali nista vredno pomena samim tim sto se radilo o nekim klasicima. Ali postoji nesto sto redovno gledam a vredi paznje - BBC dokumentarni TV filmovi.

Pre neki dan sam gledao BBC -Dangerous Days On the Edge of Blade Runner, koji je odlichan primer koliko dobre dokumentarce pravi BBC na najsiri moguci spektar tema, od izgradnje nuklearnih podmornica, korena elektronske muzike u britaniji (BBC Synth Britannia), GLastonberija, Stonsima... Ako ocekujete nesto na nivou senzacionalistickih gluposti koje se emituju na Diskoveriju, HIstory ili NG, prevaricete se

Najnovije primere mozete naci na eztv.it

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

SCOTT PILGRIM VS THE WORLD

405px-Scott_Pilgrim_vs._the_World_teaser.jpg

Odličan, što i ne čudi s obzirom na pedigre režisera, sjajan stripski predložak i odličnu glumačku ekipu (a s obzirom da je predvodi Majkl Sera, to mnogo govori). Možda je mogao da bude kraći film, i količina muzičkih, popularnih i video games referenci deluje preobimno da bi se sve sagledalo iz prve i na kvalitetan način, ali na sve strane vrca kvalitetan dijalog i humor, odlična muzika i fantastično režirane fajt scene koje se različite i originalne za svakog bossa posebno (Brendon Rut kao zli vegan je apsolutni pobednik). I sama priča se kuva do kraja, kad sve kvalitetno eksplodira u sjajnom finalu, koje dodatno produbljuje likove, njihove motive i emocije, a sve to uvijeno u naizgled besmisleno i preuveličano krljanje. Uz Kickassa, ponajbolji film za omladince ove godine, i, naravno, puk'o ko zvečka na box ofisu jer je previše dobar za ciljnu publiku :(

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

film je fenomenalan, kad sam video ovog retarda da glumi, smorio sam se, ali film me je oduvao...oni su toliko dobro prikazali ceo taj trip, ljude, svirke, da to nije normalno. mislim, blejao sam sa takvim likovima i bio na pedesetak takvih svirki i jebote, voleo bih da se rukujem sa onim ko je napravio film, svaka cast.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...