Jump to content

Svrachije gnezdo na krovu


Recommended Posts

E ovako, zivim na potkrovlju zgrade, a zgrada ima limeni krov i pre neke 2-3 nedelje sam cuo da se nesto mota po krovu, ali sam kontao da je neka ptica dosla tu temporary i tako to... Medjutim, juce cujem neko lupanje u kuhinji, izadjem i vidim 2 svrake velicine moje glave gore na krovnom prozoru. Pokusao sam da ih oteram na sve nacine, ali nema teorije, otisle su tek kada sam izasao kroz prozor.

E sada, to ne bi bio toliki problem, ali me svako jebeno jutro bude u ovom periodu (6-8), jer im je gnezdo na krovu izgleda negde izmedju sobe/kuhinje, to je nekih 5-6 metra udaljenosti max od prostora sobe i bas bas se jako cuje kada hodaju/lete/stajaznam po krovu. Izasao bih gore na krov da ih oteram / srusim gnezdo, ali nemam pojma da li ce da postanu agresivne (??), krov je prilicno strm, ne pada mi se sa 5-og sprata. Jel imao neko slicne probleme ili zna kako da ih najlakse oteram, ili mi ne preostaje nista drugo nego motka u ruke i penjanje po krovu ?

Link to comment
Share on other sites

rofl bre kakvo cvokanje po glavi:) da je to tako, deca bi stalno takticki nervirala gustere, vrapce i ostale zivuljke, pa bi ih lakse vatala [:D]

sto se tice topica, ako imaju egs u gnezdu, a ti ga srusis zato sto ne mozes da pavas DVE SMRTI TEBI11

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hahahah to bi bio prizor :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

chvokanje po glavi?!? Decko, Hickok se samo salio i Deda Mraz ne postoji....mada kazu ljudi da je rushenje svracijeg gnezda kao da napravish kucu na indijanskom groblju. Ima maler da te prati...

btw, ako ti je frka da se sam suprotstavish svrakama, mogu ja da ti pozajmim mog macora na dan. Mali je rodjeni Pticar, pogledaj neke od stvari sto sam mu vadio iz usta

n1036027989_150894_8560.jpg

32450_399152587263_733247263_3928373_3586843_n.jpg

jesu manje ptice od svrake, ali mali je ambiciozan

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

oftopik, ali od tih zivotinje-spavanje incidenata, najgora stvar je kad ti cvrcak udje u sobu

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...