Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

417.gif

Kakav kralj, 'ocu i ja da naucim ovo i da se smekerisem pred zenama icon_smile_cool.gif

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

taj rad:)

mada, ko ima para, nek pravi zatvore kakve oce, poenta zatvora je u, pogadjamo, zatvaranju, ne u losim uslovima. ti sklanjas nepodobne likove (na odredjeno vreme ili za stalno) iz drustva, ne pravis odmazdu.

naravno, ako se nema para, besmisleno je praviti ovakve zatvore.

Poenta zatvora je pre svega u "vracanju na pravi put", pa ce na nekog sigurno bolje da utice ovakva sredina, nego ona gde se u sivilu svoje male zatvorske celije svaki dan pita da li ce da bude silovan/prebijen/psihicki zlostavljan.

Sa druge strane ova druga, cesca varijanta isto tako vraca na pravi put, ali ne iz iskrenih pobuda nego sto ne zeli vise covek da se vrati tamo ikad :D

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

>> Otac ne sumnja da je dete njegovo. "Moja žena je iskrena prema meni. Znam da je dete moje!".

E pa druskane, malo si se zajebao :)

-----------------------------------------

Sto se zatvora tice, WTF??

U BGu je:

Sala za basket, par stotina dinara sat i to kad se utalis sa drustvom

Teretana, 2-3 soma mesecno

Stoni tenis na otvorenom

Stan sa spavacom sobom, dnevnom sobom sa stonim fudbalom, terasa sa pogledom na shumu - nekoliko stotina evra mesecno

Jos jednom, WTF. Naravno obezbedjenje je slabo kao i one shipke, ali posto niko nije lud da bezi odatle, i ne treba bolje :)

Edited by bionabolgeek
Link to comment
Share on other sites

To je lepo. Posle toga razmislis u kojim uslovima vecina ljudi na ovoj planeti zivi i onda opet pogledas sliku.

eh, pa ako cemo o globalnim tripovima, onda jebiga, situacija se menja, pa tako cemo reci da barem za srednje teska krivicna dela treba da sledi smrtna kazna - kad uporedimo prekrsioca i dete u africi koje riknjava. resursi su nepravilno rasporedjeni i razlike su ogromne, pa se tako ispostavlja da je bilo kakvo ulaganje u kp ustanove cisto bacanje para. kao i moj kompjuter ili auto - stavise, ako uzmemo globalno da gledamo, verovatno spadam u krem kapitalisticke gamadi na planeti.

ALI, posto necemo ocekivati da se globalni poredak promeni zbog nas ovde na forumu i gledacemo austriju kao zaseban entitet, zakljucicemo da, ako ona moze da odrzava dobar sistem i ako u tom sistemu ima sredstava i logike za ovakav zatvorski kompleks, onda tome nista ne fali. osnovna poenta zatvora je lisavanje slobode da se covek 'oladi', kao i uklanjanje iz drustva za to vreme, a oba zahteva su ispunjena.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...