Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Lepo jutro u Beogradu, i raspolozenje u skladu sa vremenom.

Najeo se bureka i sad dangubim po faksu :D

Nego jedno pitanje: Jel moze neko da me uputi da li u Beogradu negde moze da se nadje pravi srbijanski burek sa mesom? Vec 3 godine sam u uzaludnoj potrazi za takvim burekom u Bgu, i gde god su mi preporucili da odem, naisao sam na istu scenu - svi prodaju nekakve pite sa mesom koje nazivaju burek. Ono sto hocu da kazem je: kakav je to burek sa mesom bez tone luka i masti koja curi iz njega kada ga podignes :D

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa nemam pojma šta ti pod tim podrazumevaš, ali ja volim burek u Trpkoviću, pa probaj tu. Nemanjina prekoputa Draleta :) ima kod Voždovačke pijace, al' tu nisam bio, i imaš dole u Dimitrija Tucovića.

E da, taj kod Tripkovica nije los, tu ga samo i jedem, mada nije i dalje to to :)

U sustini naveo sam problem, burek sa mesom u Bgu je svuda mnogo suv, nema dovaljno masti + mahom ne stavljaju luka sto je veliki minus. Ali zato burek sa sirom kod Tripkovica je prste da polizes, tu oni sisaju sve pekare po Jagodini, osim moje porodicne [8D]

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ma imaju oni i masti i luka, ali kad jednom probas prosecan burek ovamo "dole", shvatices zasto se zalim da ima manjak masti i luka :D

Jednostavno, mnogo mi je suv burek sa mesom ovde, vise naginje ka bosanskoj piti uvijaci. nvm

U ostalim vestima, video sam malopre jednu mladu kolegenicu istoricarku, nisam ni sanjao da jedno onako lepo zensko stvorenje moze da se zanima za istoriju <3

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nego jedno pitanje: Jel moze neko da me uputi da li u Beogradu negde moze da se nadje pravi srbijanski burek sa mesom? Vec 3 godine sam u uzaludnoj potrazi za takvim burekom u Bgu, i gde god su mi preporucili da odem, naisao sam na istu scenu - svi prodaju nekakve pite sa mesom koje nazivaju burek. Ono sto hocu da kazem je: kakav je to burek sa mesom bez tone luka i masti koja curi iz njega kada ga podignes :D

ima jedna buregdzinica u subotici, zove se lipa, blizu madjarskog konzulata. za nju sam cuo od bezbroj ljudi da kazu da je najbolja u srbiji pa sam u par navrata i ja otisao i mogu da potvrdim :) najbolji bureks sto sam jeo hehe

\m/

Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam malo popio skinuo se go i trcao :(

Ne znam sta mi bi reko sam drugarici :

Znas li da telo ima preko 90 % vode, a ja sam tako zedan.I naravno lupila mi samar :D

SSI

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

@burek

ako si blizu konjarnika, ja vrlo cesto kupujem burek na raskrsnici ustanicke i voislava ilica-pekara na cosku prema konjarniku na gore

@ada

cini mi se da ne radi u nedelju tako da moze basket :D

@real

ako te zanima rasprava za adsl sranje pogledaj wow pricajte o tome se diskujete vec 5 dana tamo

Link to comment
Share on other sites

iskenjo sam se, istusirao, obrijao jaja, oshishao, oprao kosu, obrijao bradu..

sada sam pravi dasa!

MATORI, PA TI ONDA SKORO DA SI NAPRAVIO ETNICKO CISCENJE OLOLOL

da ne mrachim, ko hoce da otvori sam je kriv :)

morao sam da raskinem sa ribom koja mi je soulmate, jer smo jako daleko i to ne ide :/(shvedska)...inache je prelepa, kul, dobra, pametna(da, ni ja ne znam shta je ona videla na meni [:D], osim mozda shto sam bio prirodan :) )...pokushavam da ostanem pozitivan, ali mi je zajebano kao nikad u zivotu....bez obzira na sve, imam neku nenormalnu sigurnost u sebi da ce se situacija promeniti i da ce jednog dana sve biti onako kako smo zeleli

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...