Jump to content

kratki stripovi


Guest

Recommended Posts

meni se i dalje najvise svidja epic saga:) recimo, neki zajebani kvest u nekom zajebanom univerzumu, sa likovima koji podsecaju na rurce, ali funkcionisu i kao genericki karakteri ako strip cita oblivious raja. lupetam, posrnuli paladin koji vice dve smrti [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma više sam mislio kao bude opšti strip, jednom nedeljno, a onda eto, ili u toj nekoj nedelji ili pri sredini nedelje "pukne" neki rur-oriented, corey koji provaljuje masone iza BP rupe koja će uništiti svet i tako to :)

Link to comment
Share on other sites

e, pa moze u tripu sledecem:

pici epic saga, a povremeno napravim neki easter egg rurski kais sa nekim rurcem ali smestenim u taj univerzum, koji objasnjava neke factove, nesto kao oni factxy stripici ili kao onaj camuga u OZu sto objasnjava neke zatvorske tripove u epizodi.

razlog zasto ocu da pravim ozbiljica strip velikog scope-a je taj sto posle to moze lepo da se izda kao jedinstvena knjiga, a i malo ljudi ovde radi ozbiljne projekte sa predrkanim crtezom. drugi razlog je sto volim da piskaram i sto volim epiku:)

al zato cete da sacekate dok ne krene i dobijacete strip na kasicicu u malenim quality bombicama [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

brate, treba napisati smisleni scenario od par stotina strana sigurno i to koji nece da ide do kraja (do kraja da se dovede usput posle), smisliti setting (ful smisleni setting koji funkcionise sam po sebi i nema rupa, barem ne bitnih) u kome se odvija doticni scenario, napraviti karakterizaciju i sve ostalo tome slicno, napraviti koncepte za likove, site-ove i sve ostale stvari, onda krenuti sa ozbiljnom realizacijom. pritom sve to kao one man army. sta ti mislis, koliko se to radi? sta mislis koliko dugo neki pisac pise roman, a ovo je pet puta vise posla cak i ako ne obracam paznju na kvalitet???

pritom je ovo drugarska saradnja i ja naravno imam i druge stvari da radim u zivotu. lik koji je stripadzija profesionalac koji radi samo to i ima ljude koji mu brisu dupe i kupuju leba u pekari dok on samo stancuje stripove bi reko 'cujemo se za pola godine'. tako da je pocetak neodredjen, a u medjuvremenu radim na ovim nabrojanim elementima.

morate da budete realni, osim ako se ne radi o marko somborac kaisevima koji se rade deset dnevno, a to necu da radim nego da pravim ozbiljan strip (uslovno receno, to ameri zovu graphic novel jer je strip asteriks, a graphic novel mu dodju watchmeni recimo - a planiram da crtez bude pet puta bolji i zahtevniji od istih).

druga stvar, kad krene, to ce da ide brze, ali setup je ono sto je najzajebanije i jednostavno fizicki zahteva puno vremena, ja tu nista ne mogu, pa makar ne spavao dvaes dana i pisao/crtao/smisljao ko robot koji trosi petsto kilovata po satu za napajanje svojih kreativno-radnih kola.

koordinirani timovi od par desetina ljudi rade ove stvari za igre recimo, pa kolko im treba...mislite o tome...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Znam lek za nedostatke električne energije u svetu. Postaviti generator ispod Duletove tastature tj. tastera, i napisati neku nebulozu, ali samo da ga naloži, i onda gledati kako sevaju kilometarski postovi. I onda na svaki takav njegov odgovoriš sa "jel da?" ili "najjače" ili "?" i onda opet par kilometara teksta, a deca na Haitiju se raduju :)

Link to comment
Share on other sites

[:D]

jebiga, ne znam dal me lozi ili ne, delovalo mi ko oni tripovi "sta? ne mozes da napravis komp od loptice skocice i bakarne zice? brate, kako, ti si inzenjer..." :)

a i ovi postovi su nista naspram onih od pre 5-6 godina, ono je moralo da se skroluje:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Komplikujes. Iz prostog razloga sto kreces od pozadi. Prvo sebe treba da pitas "Doolio, staro momce muzevnih brkova, hahahaaaaha *gladeci vrhove istih* sta ti lezi da crtas?". Jel ti lakse da crtas fantaziju, realnost ili sf? Jel ti odgovara proslost, sadasnjost ili buducnost? Ne sta tebi lezi da pises vec da nacrtas. Sta ti vredi da osmislis ultra-mega-epic svemirsku operu koja ce da razbije sve dosadasnje ako ces da se matletiras da sve to nacrtas. Jel tako? JA bar tako rezonujem u 6 ujutro :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

eh, pa nisam mentol:) veruj mi da znam sta radim, samo za realizaciju treba vremena iz prostog razloga sto je takav vid posla. a uradicu ono sto volim fala bogu...a sto se tice te linije o kojoj ti pricas, to je potpuno isto crtati, jedino je razlika u pisanju zapravo:) razlika u crtanju bi bila kad bih se dvoumio da li da crtam strip za decu od pet godina, babe u starackom domu ili naprzene tinejdzere. ovako crtez moze da bude identican kakva god da je tematika.

g:

MOZE SAMO DA SMISLIM PRAVILA11

btw, ocete mozda da teasujem sa nekim konceptima i lore-om dok sam u procesu ili nema nista dok ne pocnem?:) mozda u onom vip delu da okacim nesto povremeno...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

eh, pa nisam mentol:) veruj mi da znam sta radim, samo za realizaciju treba vremena iz prostog razloga sto je takav vid posla. a uradicu ono sto volim fala bogu...a sto se tice te linije o kojoj ti pricas, to je potpuno isto crtati, jedino je razlika u pisanju zapravo:) razlika u crtanju bi bila kad bih se dvoumio da li da crtam strip za decu od pet godina, babe u starackom domu ili naprzene tinejdzere. ovako crtez moze da bude identican kakva god da je tematika.

g:

MOZE SAMO DA SMISLIM PRAVILA11

btw, ocete mozda da teasujem sa nekim konceptima i lore-om dok sam u procesu ili nema nista dok ne pocnem?:) mozda u onom vip delu da okacim nesto povremeno...

Ja nisam u VIP delu [:(]

I valjda ne treba da ga spominjesh :/

Gief sam dread mits kokanidza perdajz in strip plox :)

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...