Jump to content

slike forumaša


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

брате Вуду било је питање времена када ће прцање да уђе у дискусију. Иван је једном реченицом рекао шта је заправо поента путовања на уређени Запад.

ето, ја кад шетам Франкфуртом, не видим небодере (видео сам их на ТВ, сликама, пи-ар, што би рекао Иван), већ видим Турке који су од улица направили базаре и Немце који не смеју ни да изразе негоовање због тога. поента је, што не могу ни Двинију да објасним (мада је у реду, то стиже временом, после бројних путовања), да се зближи с људима, да види да и они имају своје проблеме и да и њих муче неке бриге. и то нису бриге типа "како ћу да отплатим кола за кућну помоћницу и како ћу у Аспен ове године" (то је онај пи-ар). поента је видети да и тамо говна смрде.

јбг, био је Двини у Луксембургу, који је један велики старачки дом за богате пензионере из целе ЕУ, који изгледа као болница и у којем нико нормалан не би могао да живи дуже од месец дана ако не ради за дебеле паре и трпи.

на крају постанеш реалан и према Западу и према себи, тежиш позитивним стварима тамо, а гледаш да избегнеш грешке које су направили и због који се сад једу.

@Двини

да, све што имају је дуг. али то је нека друга прича. желим ти да много путујеш, оно што је мене уверило је да са сваким следећим путовањем све више волиш своју земљу. и то није парола, то је емпирија.

слажем се.

ovo je jebena istina, iako se sa Draškom složim svake prestupne godine

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Drale, e ovako:

i da sam isfrustriran, imam razloga.

i da sam isfrustriran, moje price su daleko konstruktivnije od tvojih postkosovskih epova plamteceg zbuna sa Sinajske Gore [;)] koje imaju smisla samo jednom i drugom (onom sa govornom manom) Voji, koji su poslednji put razmisljali o tome kako ce da napune korpu u radnji pre jedno 10,15 godina. Jer moje priche su odraz onoga od cega moramo poci ka reshenju priche, dok su tvoje priche neka utopija koju je pregazilo vreme kada su izmislili sijalicu

daleko od toga da nemam razloga da budem isfrustriran, mada bih ja to pre nazvao skeptichnoscu i racionalnoscu, koja je tebi cesto strana. Ti pricash o nekim svojim prijateljima koji rade za hiljade evra. Koliko njih radi u bankama, IT-ju ili su neki tzv menadzeri? Pogledaj samo moju generaciju, koliko njih radi i za koje pare, pogotovo one koji su zavrshili neke od fakulteta kao sto je moj ili pravni ili medicinski. Drzava je svesna da je privredna aktivnost kod nas samo teoretska ali joj nije problem kada ovi fakulteti svake godine upishu po 250 arhitekata , 500 lekara i 1500 pravnika. ekonomiju upishe koliko godisnje? 1500 do 2000? ljudi. time dolazimo do situacije da lekari nikada ne dobiju specijalizaciju (ako nemash pare da podplatish), diplomirane ekonomiste koji godinama obitavaju na salterima, arhitekte koji rade godinama samo legalizacije jer ne mogu da steknu 3 godine staza (jer su jelte plus i vechno neprijavljeni) da bi polagali drzavni ispit za licencu, pravnike koji rade po sudu za 25k (pogledaj samo sta bi cekalo Vuleta bez neke veze). To je realnost koja ceka barem 80% ljudi sa diplomom mnogih fakulteta u ovoj nebeskoj Srbiji

A SA DRUGE STRANE, ONA JADNA, NAPACENA BUGARSKA KOJA JE TOLIKO GLUPA I RETARDIRANA DA JE SEBI DOZVOLILA DA BUDE NAMAMLJENA U EU IMA GODINE KADA NE RASPISUJE KONKURS ZA UPIS NA SVE MEDICINSKE FAKULTETE U DRZAVI! NULTE GODINE tzv.

RETARDIRANA CHLANICA EU!!!

i ti mi onda ovde pricash o nekim sansama pojedinca i kako se sve moze samo da se hoce.NARAVNO DA MOZE! mogu i ja da jednom postanem ko miskovic bogat.

Razlika je sto je, u EU, to JEDNOM mnogo blize i mnogo jednostavnije nego u Srbiji gde postoji ceo drzavni sistem kojem je, jedini cilj, postojanja i ne 42, nego da ti izvuku pare i zakomplikuju zivot

Sve priche o EU kao velikom izgovoru i zamazivanju ochiju naroda od strane politicara stoje. isto kao da i tamo ima mnogo bede...

ALI takodje stoji i da se, sa istim nivoom truda, talenta i kvalifikacija TAMO U EU zivi mnogo bolje, bezbriznije nego ovde, u NASHOJ SRBIJI i da zato nije kriva najvishe EU nego mi sami

btw ovaj Mali Buda je meni IDENTICHAN Dzordz Harison

george-harrison-1968.jpg

ali isti [:)]

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

I Drasko ce doci empirijski na poentu, vec je natuknuo :

Pepi Lakovic, kolibri, 2 kanala, biblioteka zlatna ptica, lunov magnus strip i ostalo su bili period kada se ovde dostojanstveno i dobro zivelo. Da li je tada bio kralj? ne. Da li je bio Sveti Paroh Srbomir? Ne. Da li je bio Srbski Veliki Torero? Ne.

Pa ko je bio??

Jebeni copavi zagorac??

Dakle, srbija se izgradila, modernizovala (sad ce neko reci kako su komunisti ubili nesrecnog seljaka i njegove mangulice, jao buhu, eno zemlje po srbiji kolko dusa oce kinezi je oru), bili smo cenjeni, obrazovani i sve sto nismo danas. Kada?? za vreme jebenog copavog hrvata???

Pa sta to govori o nama??

Ali isto tako i pored nasih mana, mislim da i kad treba najbolji smo ljudi. I to je ono sto sludjuje coveka ovde jebiga. Kolko god da smo gadni, bar smo ljudi.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

У Белгији, Француској и Немачкој се добро живи јер су ту Белгију, Француску и Немачку изградили изградили хладни црви радници Белгијанци, Французи и Немци. Можемо ми 300 пута у ЕУ овде се неће променити ништа на боље нити ће бити плата већих нити послова.

Поента је да ове који заговарају причу о ЕУ заправо не интересује бољитак Србије јер и они знају да бољитка неће бити, него ЕУ фондови.

Link to comment
Share on other sites

Kome se ne svidja u Srbiji ima izbor. Ja sam taj izbor napravio pre 10 godina i nekoliko puta sam zazalio, ali opet, borim se i idem na gore iako zivim i radim u veoma zajebanoj drzavi. Nemam nijedan dan radnog staza, nemam chak ni normalno prebivalishte, za ovu ovde drzavu kao da ne postojim iako me pokazuju po televizijama i predstavljaju kao top eksperta koji je napravio prvi ruski stereo crtani. Sve zavisi od perspektive i od toga shta ti je vazno u zivotu. Meni nije vazan fakultet, nije mi vazan staz, specijalizacija, nije mi vazna chak ni legalizacija boravishta. Vazno je to shto radim posao koji volim, shto me placaju odlichno (i to samo zato shto sam radio kao crnac i radim kao crnac poslednjih 10 godina) i shto mi skidaju kapu za to shto sam im napravio. Nekome bi mozda bilo vaznije da ima socijalne garancije, penziju, zdravstveno osiguranje i sl., ali to vec odavno nije moj stil zivota.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Француску и Немачку изградили изградили хладни црви радници Белгијанци, Французи и Немци.

samo da se razumemo Alte, Francusku su izgradili Alžirci / Marokanci, Nemačku Turci a Ameriku Meksikanci :)

Link to comment
Share on other sites

NAS ce nasi dvaput mrtvi neprijatelji :)

Eventualno graqdjevinske firme sa nepotpunom dokumentacijom

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

neperceptivni covece bioloskaopasnost, prosvetlicu te. skazi je alt koji pokusava da bude smesan tako sto podjebava ljude za koje smatra da su manje kvalitetni, otuda i takvi postovi sa njegove strane.

sto se mene tice, mislim da maliciozno podjebavanje nekog samo zato sto ti stilski, intelektualno, starosno itd. ne odgovara, pri cemu ne cini nikom nista lose, vise govori o zajebantu nego o zajebavanom. sa druge strane, sta ja znam, ja sam idiot koji ne misli da je centar kosmosa [:0]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...