Jump to content

Češka legalizovala drogu


Recommended Posts

Prag -- Vlada Češke odobrila je spisak halucinogenih biljaka i gljiva koje će građani moći slobodno da uzgajaju, a da im pritom ne preti krivično gonjenje.

Česi će smeti da uzgajaju pet komada biljaka, kao što su konoplja, koka ili kaktus koji sadrži meskalin, dok će moći da imaju čak 40 halucinogenih gljiva. Prema novom pravilniku, Česi će slobodno moći da poseduju do 15 grama marihuane ili 1,5 grama heroina.

Češka ministarka pravosuđa Daniela Kovarova izjavila je da je nacrt sastavljen prema sadašnjoj sudskoj praksi.

Zbog ovog zakona mnogi osuđenici, skoro hiljadu njih, biće 1. januara pušteni iz čeških zatvora, prenose mediji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=15&nav_category=78&nav_id=398558

Po meni je ovo sasvim u redu, samo da narod bude informisan na pravi način o posledicama uzimanja svake supstance ponaosob. Ne verujem da je Srbija spremna na ovako nešto, ali za početak možda da se krene od trave.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja mislim da je ispravni termin za ovo "dekriminalizacija". i dalje nije legalno prodavati drogu, bar koliko ja vidim, samo više nije zabranjeno posedovati. znači, neće se pootvarati kofi šopovi po pragu.

Link to comment
Share on other sites

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=15&nav_category=78&nav_id=398558

Po meni je ovo sasvim u redu, samo da narod bude informisan na pravi način o posledicama uzimanja svake supstance ponaosob. Ne verujem da je Srbija spremna na ovako nešto, ali za početak možda da se krene od trave.

Koja glupost.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Jadan onako lep grad :(

Kori, druze, nece Cesi da se po ulici valjaju niti ih treba informisati, imace narko-turizam, i sve sto ide uz to (prostitucija ne znam dal moze biti veca, pogledajmo samo rocco invades prague, silvija saint, laura angel, silvie, vannesa, roxy, melisa ah jao)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ljudi nije ovo cista legalizacija ovo je legalizacija za one koji gaje opijate i koriste ih za sopstvene potrebe, za prodaju i dalje krivicno odgovarate. Po meni to bi trebalo svuda uraditi, zasto bi drzava sankcionisala nekoga ko zeli za sebe da uzgaja marihuanu i da je koristi, ako to ne utice ni na koga drugog.

Svakako vi mozete marihuanu nabaviti na svakom cosku a to je uglavnom neko djubre prskano lakom sa kosu, ja mislim da je vise u interesu drzave da ljudi koriste kvalitetne opijate nego djubre sa Kosova.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem ljude koji se nesto tripuju protiv gudre i tako to... ok onda se protivite i alkoholu i pljugama na kojima drzava zaradjuje bruka, zasto lepo ne zaradjivali i na lakim drogama + jos mogu i da kontrolisu kvalitet i ostalo... to ne znaci da svako treba da postane narkoman sto bi rekli jel ali barem zna da kad se uradio da se posteno uradio i jos drzava zaradila. Cesi vidim nisu jos u tom fazonu ali nece kaznjavati za posedovanje sto je lepo [:D]

Link to comment
Share on other sites

Nije legalizovana droga, vec samo povecana kolicina koju neko moze da poseduje (i lista trava koje mogu da se slobodno gaje) ... tako da nece jos ovde biti amsterdam :)

Mada, ako mene pitate ovde je to skoro vec legalno ... prakticno da nema ljudi koji su u zatvoru za travu a jace droge ne rade cesi vec siptari ili rusi ... tako da te likove deportuju :)

Inace cela kultura ovde je "aj da cirkamo i navarimo se" ... ne znam vece tokom koga neko ne vari (ako ne svi!), a i jace droge nisu problem videti i probati ... jebiga. Tako da se ne bih cudio ako padne legalizacija.

Mene vise brine to be honest, prostitucija :) Dobro, rec brine je mozda malo glupa ali kapirate sta mislim :) Interesantno je da 70% kurvi nije uopste ugrozeno, tj nisu dotakle dno zivota pa da moraju da prodaju svoje telo (kao na primer neke jadne moldavke i slicno) vec je lozi high life. Po anketi i statistikama koje je skupljao jedan ceski "urbani" magazin, riba koja radi u prosecnom klubu i ima po 3-4 klienta dnevno zaradi oko 70.000 CZK mesecno, sto vam dodje na oko 2.600 Eura .... ALO BRE?!? Realno - brdo riba iz unutrasnjosti (+slovacka, poljska etc.) dodje (kao studiraju), radi 4-5 meseci, zaradi za kola (stan?!?) ostale gluposti i onda nadju nekog finog decka (ili posao ili sve u komadu) kome se prezentuju kao svetice .... klasicne sponzoruse kao kod nas, sa tim sto ovde da bi takve sprco ne moras da izvodis na vecere ili kupujes sranja, samo izsuces kintu i kitu.

Klubova ima na svakom cosku, private stanova koji se reklamiraju 20x vise a i neko vreme fura i Praski Red light district ... za turiste engleze koji dodju sa kintom na 4 dana nema bolje lokacije - pivo, droge i picka ... :) Inace interesentno je da veliki broj engleza kad dolazi u Prag na 4 dana NEMA NIKAKAV SMESTAJ. Dodju, sa aerodroma piju, jebu dorgiraju se, i za 4 dana dodju na mesto gde su se dogovorili sa taksistom da je vozi na aerodrom ... ni stvari ne nose. Bruka.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

BBC Horizon (2008)

Is Alcohol Worse than Ecstasy?

Emisija BBC-jeva iz 2008. Moze se naci na netu. Naucni pogled na to koliko je koja droga stetna po coveka. Radjeno u Velikoj Britaniji i odnosi se na njenu populaciju i zvanicnu (zakonsku) klasifikaciju stetnosti.

Kriterijumi:

Kako droga utice na ljudski organizam.

Zavisnost.

Posledice po drustvo.

Rangiranje (od najmanje stetne do najvise stetne). Imena na engleskom, bilo mi je lakse:

20. Khat

19. Poppers

18. Ecstasy

17. GHB (date rape)

16. Anabolic Steroids

15. Methylphenidate

14. LSD

13. 4MTA

12. Solvlents (rastvaraci)

11. Cannabis

10. Buprenorphine

9. Tobacco

8. Amphetamine

7. Benzodiazapine

6. Ketamine

5. Alcohol

4. Street Methadone

3. Barbiturates

2. Cocaine/Cack Cocaine

1. Heroine

Odlicna emisija, traje 45 minuta. Naravno nije svemu posveceno isto vremena. Neki mitovi su cini mi se razbijeni, narocito kad su u pitanju alkohol, duvan, ekstazi i cigarete.

Dva pouzdana zakljucka koji se mogu izvuci iz cele emisije su sledeci:

- sto kasnije pocnete da se drogirate bolje za vas, a pre svega vas mozak.

- kako god okrenes najebo si, samo je pitanje vremena.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...