Jump to content

Novi zakon o bezbednosti saobracaja


Recommended Posts

real lepo kaze, do sada su pricali tri meseca od 10.decembra...tek su sada spomenuli od donosenja odredbi koje se odnose na polaganje vozackih ispita. :)

U nekim ranijim tekstovima su rekli kako do 10og pisu te odredbe, a da ce do sredine januara to usaglasavati sa auto skolama... Ni ja nisam neki optimista po tom pitanju, ali navijam za to. :D Gore pise da ce biti ,,dodatna" TRI casa teorije i TRI casa prakse i da cemo polagati prvu pomoc. S obziorm da polazemo po novom zakonu, dobijamo probnu dozvolu... onda imamo pravo da izadjemo s 17 na polaganje :))

Isto, ne spominju granicu za polaganje... vec je najbitnije da se izvoze casovi do sredine aprila, iliti TRI meseca nakon donosenja odredbi o polaganju vozackog ispita.

Videcemo kako ce to ici... prve svega zeljno iscekujem te odredbe o polaganju, da vidim sta su novo ubacili :)

Edited by DrLudi
Link to comment
Share on other sites

ja nešto ne verujem da će da se smanji broj udesa na duže staze.

popunice rupe u budzetu, i eto novih kuca na periferiji

gad dem basterds... pa sa ovim smanjivanjem na 50 ce da ugushe saobracaj, e bash mi tako treba kad nadjoh sad da se vracam.

( [;)] )...

“The finest steel has to go through the hottest fire...”

Link to comment
Share on other sites

lol sutra je dan D...

jel imate opremu i te zajebancije? ja imam trougao u starom autu, kao i neku lol prvu pomoc, al to se ne racuna posto je bas lol, a tamo ima gomila dodatnih stvari. nemam cak ni sijalice jebote. de se kupuje pomoc, svetleci prsluk? jel su uopste izbacili neki paket prve pomoci ili treba da sastavljam ona sranja sa liste pojedinacno po apotekama? mislim, ako nisu izbacili paket nek jedu govna, treba da se polomim dok kupim trijes carskih stvari tipa izotermalni prekrivac 1.5x2m ili makaze sa zaobljenim vrhom. pozarni aparat ne mora da se ima jos jer jos nije regulisano da li mora ili ne, medjutim, tipujem da ce trebati i to.

i kolko kosta sve to?

e da, preporucujem obavezno citanje zakona i to temeljno iscitavanje (sto verujem da niko sa foruma nije uradio, a svi kenjaju nesto pro et contra) jer ce jebati mater i vozacima i pesacima, naravno, vise vozacima. zakon je drakonski i prilicno tendenciozno srocen, tako da ce ljudi najebavati i ako apsolutno postuju sve propise (interesantno uklanjanje odgovornosti sluzbenog lica iako je ona uvek postojala, sto je i logicno).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

vi na motorima sto preticete kolone i idete razdelnom linijom, da znate da se to sada tretira kao nasilnicka voznja i grubo nepostovanje propisa bez ikakve diskusije i da se ide u tvorza 30-60 dana bez 'ako nema da plati'. meni ova odredba odgovara jer vozim cetvorotockas lol, ali cisto da jos malo naznacim zasto je vazno zapravo procitati zakon.

takodje, ima prilicno zatvorskih kazni, uglavnom su za neke zeznutije stvari (tipa ides nocu bez svetala, a nema ulicnog osvetljenja ili ides van grada) koje se nece desavati ljudima, al u principu je jako poostreno sve. o novcanim kaznama da ne govorim.

poena nece biti do januara ko sto ste verovatno culi na vestima, medjutim, mene zanima oce li biti nekog uhodavanja za ostale propise (prva pomoc i to), jer dok ja to pokupujem, to je minimum par dana, a mislim da ce pre biti desetak dana.

kod kineza ima za 100din prsluk :D

pretpostavio sam:)

a verovatno ima tipa po merkurima, tempoima i vecim pumpama, nego lupam, ja treba sutra ujutru u sest da razvozim familiju po gradu, a nemam ni sijalice, dok skontam sta sve treba da imam i dok pokupujem, eto meni iljade i iljade kinti kazni:)

el zna neko jel postoji paket za prvu pomoc ili mora rucno da se pazari?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Novi propisi u saobracaju - Politikin dodatak 8.12.2009.

Evo ti ovde sadrzaj prve pomoci, cuo sam da su ljudi stampali spisak i otisli u apotaku sa njim na ,,dopunu" prve pomoci :) Sumljam da ce odmah drkati da imas ceo sadrzaj prve pomoci, jel je to bas tesko za izvesti.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/12323/Zakon-o-bezbednosti-saobracaja-na-putevima-Najznacajnija-objasnjenja

Link to comment
Share on other sites

imam zakon ja vec par meseci, fala na linkovima tho.

to me interesuje, za taj spisak, jel su izbacili neki official lol paket prve pomoci koji lepo pazaris na pumpi ko covek ili da idem sa spiskom po apotekama.

nije zakon ne znam ni ja koliko los, ali su losi panduri koji ce sad imati veeeelika muda :)

al tu dolazimo do terminator dva rekurzije jer im novi zakon daje velika muda:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne planiram da kupujem novu prvu pomoć da bih u njoj imao papir i olovku. Imam kompletan set tih stvari, dobio uz auto, sijalice i sve.

Jedino što ako se ne varam zakon je od 11. kao što piše u podnaslovu a ne od 10. tako da je i sutra "sigurno" voziti.

A za ovo se slažem sa Ivketom, zato i planiram da ne vozim auto makar nedelju dana, da vidim kako će to ići sve :)

Link to comment
Share on other sites

Foul-Bachelor-Frog-NOVI-ZAKON-O-SAOBRACAJU-BLAST-IT-WITH-PISS.jpg

my point of view

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

ale:

vidi ovog sad. brate ja se raspitujem gde i sta ima da se kupi, nisam nijednom rekao da to ne treba da se kupi ili da ne treba da kaznjavaju. a naravno da ne bih voleo da popijem kaznu, pa makar i ne nabavio na vreme prvu pomoc, kao i ti i kao i svi ostali. mislim, cemu trol, stvarno...ono, ako ti ne napravis nijedan prekrsaj dok vozis i ako si pokupovao sve sto treba (lol makaze sa zaobljenim vrhom, lol pvc rukavice, lol izotermalni prekrivac lol jos sto nekih sranja), svaka tebi cast stvarno, ali ajmo se zaustaviti na tome. nemoj sad mene da kritikujes, imam kevu za to.

jebem mu mater, pitam gde ima da se kupi prsluk i dobijem 'i treba da te kazne kad nisi kupio na vreme' pridiku. jebo mi pas mater idiotsku kad postujem ovde uopste...

ivan:

jebiga, ja ne mogu, razvozim familiju po gradu na poslove zakljucno sa sobom do faksa. ja da se sam vozim, ja bih iskulirao, nego ne mogu to da uradim. imam svecu koja bi inace isla sa 3 (tri) prevoza na poso i caleta koji se sjebo od infarkta i gusi se svaki dan i niko ne zna sta mu je, a mora da radi jer mu kao nije nista. ja bih lako to sutra i prekosutra nabavio, pa isao autom u ponedeljak, nego jebiga, nisam razmisljao o tome ranije, to jeste. a treba sutra u pola sedam da sam na kolovozu:) i tamo sam do osam, osam i nesto. znaci, sat i po ciste voznje svaki dan (ne racunajuci vracanje).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

"- ako se vozač bicikla kreće biciklističkom stazom brzinom većom od 35 km/h"

O, bože :O

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

"- ako se vozač bicikla kreće biciklističkom stazom brzinom većom od 35 km/h"

O, bože :O

da, i ja sam se smejao na to isprva ali razmisli da vozis recimo 30km/h kod doma zdravlja kod starog merkatora po stazi i izleti ti neki random i ne stignes da zakocis i napravis sranje / zakocis i padnes preko volana......

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

da, i ja sam se smejao na to isprva ali razmisli da vozis recimo 30km/h kod doma zdravlja kod starog merkatora po stazi i izleti ti neki random i ne stignes da zakocis i napravis sranje / zakocis i padnes preko volana......

JEBO SVE TI DEFINITIVNO JESI sasuke!

De si bre sasuke legendo sto neces da priznas da si ti

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

"- ako se vozač bicikla kreće biciklističkom stazom brzinom većom od 35 km/h"

O, bože :O

O M G

e ovo sprdnja, shta je sledece? moracemo da nosimo first aid kit sa sobom dok vozimo bajs, i ako je zima, moracemo da imamo zimske gume:D

komsho, koliko smo onomad ishli? preko 70:D omg oduzimanje dozvole za vozhnju bajsa na pola godine, i novchana kazna:D

( [;)] )...

“The finest steel has to go through the hottest fire...”

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...