Jump to content

Album patuljci


Recommended Posts

7wvb1s2qmdx4vh5sajhr.jpg

Da li se neko seca ovog albuma iz 80ih godina? Bio je moj omiljeni :

Ko se seca, i nostalgican je, neka proveri

http://serbianforum.org/stripovi/30793-albumi-sa-slicicama-7.html

Nisam znao da i ovo postoji, odusevio sam se.

Pitanje glasi, da li neko zna na cemu se bazira ovaj album? Na nekom crtanom filmu, stripu ili cemu vec? Ako neko prepozna, neka javi.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Iskopao sam da je licenca kupljena od Horus Books davne 85. godine. Na njihovom sajtu nema pomena, ako je to isti americki izdavac i dan danas. Jbg, kopam dalje.

Na njihovom balonu su neki ideogrami, ko zna japanski?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
On 10/24/2009 at 10:54 PM, overkind said:

Pitanje glasi, da li neko zna na cemu se bazira ovaj album? Na nekom crtanom filmu, stripu ili cemu vec? Ako neko prepozna, neka javi.

a0fe79bd5fd01adba0bc705980cadc00.jpg

Bazira se na seriji dečjih knjiga The Woodland Folks - Tony Wolf-a, ustvari pseudonim italijanskoga autora Antonio Lupatelli-ja. Knjige su prevođene na rumunjski, bugarski, poljski, grčki i nemački jezik sigurno. Za srpski, hrvatski ili makedonski nemam informaciju da je izašlo u obliku knjige. Gore na slici knjige su tvrdog uveza i imaju po 40-tak str. prema informacijama na amazonu.

51jltThpl+L._AC_UL320_SR242,320_.jpg91VxixWJe4L._AC_UL320_SR230,320_.jpg

U Švajcarskoj su izdali kao zbirno izdanje u dva dela, ili su to možda bile zasebne priče iz iste serije ali mislim na više strana.

 

21539611._UY200_.jpg16276072._UY200_.jpg

A da to bude izdato kao "Patuljci" album sa samolepljivim sličicama je (pretpostavljam) jugoslovenska izmišljotina.

Edited by daylightflute
Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2009 at 0:19 PM, overkind said:

Na njihovom balonu su neki ideogrami, ko zna japanski?

patuljci-forum-marketprint-album-slicice

Nije japanski, Po obliku podseća na korejski ali samo podseća.Verovatno je to pismo koje je autor smislio za svoju priču.

 

Inače ovo je autor i ilustrator: Tony Wolf aka Antonio Lupatelli.

34776bfdd8e1b600a89a4a045bab75fa_orig.jp

A ovo je jedna od njegovih knjiga na italiljanskom, i verovatno je to i orginalni naslov serije - Bosco = Šuma, u prevodu.

61ZPNb7ZuZL._SY346_.jpg

 

Koje bogatstvo ilustracija, koliko li je bilo potrebno truda uložiti uzevši u obzir da u to vreme nisu imali Titan X Pascal!

81e0e0748f7c773fd17c360c8b821016.jpg7e241b9af2f2ceabc5482a07f0d0ebbb.jpg9a7370242100310f30d55c9015623482.jpgc9c682e6f74315e2cd02f06419b68ae6.jpg

Edited by daylightflute
Link to comment
Share on other sites

Nekromanser ili ne, ovaj lik je bukvalno provajdovo najjači kontent u poslednjih sto godina.

DOBRODOŠAO DNEVNA FRULO!!

Ovaj cepelin me je tako vratio u prošlost da se sada lepo osećam.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

:D Фала ви. Иначе, до данас нисам сазнао одговор на моје питање. Ех, како време само лети ...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, overkind said:

:D Фала ви. Иначе, до данас нисам сазнао одговор на моје питање. Ех, како време само лети ...

Nakon knjige i psa, intrernet [user] je najbolji čovekov prijatelj - kažu neki. [:)]

 

On 2/12/2017 at 5:25 AM, daylightflute said:

Za srpski, hrvatski ili makedonski nemam informaciju da je izašlo u obliku knjige.

 

Da demantujem samoga sebe - knjiga jeste izašla na srpskome na 238 str. (kao zbirka?) tvrdi povez a u izdanju Mono&Manjana Press, cena je bila oko 4000RSD ali izgleda da je rasprodata.

 

CAROBNA-SUMA-BAJKI-00000115155.jpg

 

Edited by daylightflute
Link to comment
Share on other sites

On 12.2.2017. at 10:28 PM, shw. said:

Nekromanser ili ne, ovaj lik je bukvalno provajdovo najjači kontent u poslednjih sto godina.

DOBRODOŠAO DNEVNA FRULO!!

Ovaj cepelin me je tako vratio u prošlost da se sada lepo osećam.

Da, da, isto, čim sam video sliku, neverovatno me puk'o fleš na taj period, ne verujem.

Link to comment
Share on other sites

Скупљало се свашта нешто у младости, али овај албум ми је некако посебан. Ложење на цртеже који приказују много различитих дешавања, сцена, ликова у покрету и сл. је и потекло од Патуљака. Прецртавало се то навелико.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...