Jump to content

Bela šengen lista


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

FoNet

Poslanici Evropskog parlamenta (EP) danas su ubedljivom većinom glasova podržali viznu liberalizaciju za građane Srbije, Crne Gore i Makedonije.

Od 638 poslanika, koliko je glasalo, za ukidanje šengenskih viza ovim državama izjasnilo njih 550, dok je protiv bio 51 i uzdržanih 37. Ova odluka, za koju se izjasnilo 86 odsto poslanika EP, trebalo bi da stupi na snagu 19.decembra ove godine.

Link to comment
Share on other sites

FoNet

Poslanici Evropskog parlamenta (EP) danas su ubedljivom većinom glasova podržali viznu liberalizaciju za građane Srbije, Crne Gore i Makedonije.

Od 638 poslanika, koliko je glasalo, za ukidanje šengenskih viza ovim državama izjasnilo njih 550, dok je protiv bio 51 i uzdržanih 37. Ova odluka, za koju se izjasnilo 86 odsto poslanika EP, trebalo bi da stupi na snagu 19.decembra ove godine.

Bože i to je novinska agencija... Eto ko nas informiše...

Notorna glupost! Evropski parlament nije doneo nikakvu odluku, nego predlog, jer nema ni ovlašćenja da donosi odluke u ovom domenu. Pa pošto je predlog, apsolutno nema šta da stupa na snagu. Kada bi ostalo samo na ovoj "odluci" EP-a, vize bi nam bile neophodne i dalje.

Jedini telo koje ima ovlašćenja da donosi odluke po ovom pitanju je Savet ministara EU. Ne želim ovim da ljudima pokopam nade, jer sam ubeđen da će doći do te odluke Saveta ministara, samo sam hteo da istaknem koliko je taj Fonet jadna i glupa novinska agencija i da je ovo nauk kako im ništa ne treba verovati.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

meni uopšte ne zvuči logično da EU organela poput saveta ministara može da donese odluku koja tangira i zemlje koje nisu u EU (švajcarsku i norvešku u ovom slučaju). valjalo bi videti kako je išao proces kad su svojevremeno bugarima i rumunima skidali bukagije, čiji je tu bio poslednji amin i koliko je cela priča trajala.

Link to comment
Share on other sites

Blip, samo da se javim da sam tu :)

Kao i sve vezano za EU je malo komplikovano birokratski gledano :) Suština je da je Šengen sporazum napravljen među članicama EU, ali u tom momentu ne svima jer nisu sve htele da se uključe u tu priču. Kasnije su se uključili Švajcarska, Norveška i Island koje nisu članice EU, ali su članice EFTA (European free trade association), a Islad će verovatno biti uskoro i član pošto su u medjuvremenu bankrotirali :)

U svakom slučaju samo EU ima mogućnost da reguliše pravila Šengen sporazuma, tačnije Savet ministara, a od 1. januara 2005. godine oni to ne mogu da rade bez preporuke Parlamenta koju smo dobili juče. U svakom slučaju kad oni to odluče može čovek s novim našim pasošem da sedne 20. decembra u kola/avion i da ode negde u Evropu bez da ga neko pita bilo šta.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

a to sto neki jos nisu odsluzili vojsku a imaju recimo 21+ i nisu na faxu ili su zavrsili fax, ima li nekih problema oko IZLASKA iz zemlje ? =)

It is in the end whatever the hell I want it to be, and when I'm through with it it's gonna blow a hole, this wide, straight through the world's own idea of itself.

Link to comment
Share on other sites

Sad je produzeno do 30, koliko mi se cini...ne stigoh jos da procitam nove zakone iz te oblasti...:)

A, i jedino ako bi bila raspisana poternica bi mogli nekog da drze u zemlji ko ima pasos...pasos i jeste materijalizovano pravo na slobodu kretanja....:)

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

ne to, nego mislim da ne proveravaju da li bjezis od vojske kad os da ides negde, proveravaju eventualno dal si bio u vojsci ili ne.

sta je produzeno do 30? do 27 je i dalje.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...