Jump to content

Wow Talks


markotod91

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa vecini vas je onda problem i do blizzarda, i do vasih samih provajdera.

Blizzardov lag - vendor u dalaranu treba po 4-5 sec da se otvori, kastovanje spella kasni po par sekundi, itd itd, ali latency ostaje normalan. Mene ovi blizzardovi problemu jebu vec ~mjesec dana, i to nisam na full realmu, nego medium. Latency mi ~150 (moj normalan), ali u raidu sve kasni po nekoliko sekundi, pogotovo sreda i cetvrtak, ne igrivo je ponekad uopste.

Provajderov lag - za razliku od ovog usranog blizzardovog, provajderov lag ce najcesce zavrsiti sa DC-om, ili nenormalnim povecanjem latency-a... sto kod blizzardovog laga nije nikad slucaj.

Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam rekao jedino sam imao problema u Dalaranu, trebalo mi je 20 sec da mi se posalje mail i da se zavrsi trade, ostalo zna da zabode server i krene sa 1-2 sec delay oko 19:00 kad najvise ljudi i igra

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

@ Killy

I mene isto muci kao i tebe, ne mogu da igram uopste, kada ce ovo da srede pojma nemam....

@all

Svima cju reci koji se zale na lag i Dc od cetvrtka uvece, da je ADSL prso 100%. Medjutim ima i varijante da nekima radi ok a nekima nikako. Sto se mene tice ja koristim SezamPRO^^ adsl vec duze vreme oko 2 god i do sada nisam imao nekih smetnji, ovo sto se sada vecini desava je znak da je svima prso net i da ao navodno se trude da to sanirau. Imam ogromne spajkove u raidu 10/25 man kada krene fight lagujem 10sec , ping skoci na 900 i onda DC sledi i sve tako pokusavajuci da se connect ali jedino kao i ostalima , mozete kada se fight sa bossom ili event zavrsi. jedino sto kao mogu da igram ^^ jeste neki HC random i WSG uz manje spike, ostali sve nije ni za K...... Ostaje nam samo da sedimo i cekamo da to govno nameste da radi kako treba. A da i d anapomenem da mi i ostalo nista ne radi kako treba Streaming radi toliko sporo, da ce zavrsiti na Bogojavljanje sledece godine a download je tek ocajan sa 1mbit od cetvrtka je 10-30kb/sec UZAS !!!

Edited by Frizzbe
Link to comment
Share on other sites

Des Frizzbe kad cemo u kafanu ! :) Sisos ne zoves.

Elem na Donetu sam ceo dan nemam nikakav lag spike !!! It's working pro. Verovatno ce biti da je adsl sad stvarno u pitanju, mada se korisnici i dalje zale na cyclone bgroup da laguje ubi boze i to isto od cetvrtka. Moguce da ima nekih drugih zagusenja.

Telekom ocajno otvara i youjizz.com tube8.com i tnaflix.com :D Sto se tiche wow servera i oni jebu isto, razlog je pise 80ms, a ne moze Trade da se radi ili ah da se koristi, ili vendor. I to nisu u pitanju srbi nego svi odjednom na trade kanal spamuju za lag.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ljudi mi ovde imamo problem izgleda da identifikujemo vrstu "lag problema" i takodje problem da skapiramo da nismo jedini sa tim problemima, Killy pokushava da vam to objasni ali ga mrzi da lepo napishe.

1) NISU SAMO KORISNICI IZ SRBIJE ZAHVATJENI LAGOM

- http://forums.wow-eu...cId=12534384426

2) Cyclone battlegroup lag je neshto sasvim drugo, vi koji igrate na nekom od tih servera imate mnogo vetje probleme i veliki deo tih problema je SAMO Blizzardova greshka!

- http://forums.wow-eu...cId=12679907892

3) Instance Lag, known issue, povrdjen od strane Blizzarda, takodje rade na tome.

- http://forums.wow-eu...cId=12679907892

4) Dalaran lag!

- Za ovo stvarno ne treba nikakav link, poslednjih 25 stranica Tech Supporta ima bar jedan topik gde Blue poster kaze da su svesni toga i da se redovno deshava u peak hours.

5) Dual Core/Quad Core 3.3.x teorija zavere - zamislite, opet nije samo kod nas, ne prodaju nam pokvarene procesore u domatjim prodavnicama!

- http://forums.wow-eu...cId=12304216691

Etc etc etc.

Znachi, ljudi, shvatite da NIJE problem samo do nasheg ADSL-a/generalno nasheg interneta. SIGURNO nashi jadni provajderi doprinose vetj loshem stanju na Blizz serverima.

Takodje, shvatite da su ti lag problemi totalno random (bar za nas nubove, to izgleda random). Koliko ima ljudi kojima WoW loshe radi, toliko ima i onih kojima odlichno radi - a sa istog su provajdera.

Kao shto sam vetj rekao... Blizz raspad od servera + nash, generalno, losh internet + 2 festivala u isto vreme = Laglunapark!

I tako...

pa znam valjda razliku izmedju standardnog blizz laga i ovih problema koji su počeli u četvrtak. Nisam napomenula ranije, ali meni se čitav net raspada. visok ping na vent-u, stranice u browseru se učivaju sporo kao da sam na 56k modemu, ne mogu se normalno puštati youtube filmovi niti bilo koji drugi stream, čak ni internet radio. Ljudi se svuda po netu zale na telekom i ostale provajdere, ne samo igrači, npr pogledajte poslednjih par strana na ovom topicu (bench).

Hmmm... ti stvarno treba da zovesh tu tehnichku podrshku i da se malo deresh.

Vetjina nas sa lag problemima u WoWu nema nikakvih drugih problema sa internetom.

Za tih par dana shto mi je WoW radio kao da mi neko vadi kabl iz rutera svakih 5 sekundi meni je download sa rapidshare-a ishao bolje nego ikad, jutub radio bolje nego ikad, ventrilo radio bez problema, konana online / hon / cs sam igrao bez ikakvih lagova.

Link to comment
Share on other sites

o jbt, teorija zavere za shta kada 90% provajdera placa telekomu internet koji vi placate njima :S a drugo vidish da ima ljudi na telekomu koji imaju problem, ja ne znam za vas ali prostom logikom dolazim do zakljuchka da je to trenutno do blizza, ko shto znamo reshice se i \o/ ajd da predjemo na neke teme zaista vezane za wow? :P

Joj zivote, ti blage veze nemas u kakvoj firmi radis. Jel znas ti da telekom kad im firma koja pruza adsl uslugu preko njih posalje zahtev za adslom na nekom telefonu jako cesto javi toj firmi da nema tehnickih uslova, a onda kontaktiraju firmu na koju se vodi taj telefon i ponude im njihov adsl i to uglavnom ako je neka jaca firma. Ja recimo mislim da telekom prioretizuje svoje korisnike, jer svi koristimo iste l2tp koncentratore, jer mi je na istoj liniji telekomov net radio ok, a preko moje firme gubim pakete.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

zvao sam sezampro veceras

pitao sam lepo da li ce moj internet da radi normalno

odgovor koji sam dobio od njihovog supporta je sledeci :

da je tacno da telekom ima neke probleme sa linkovima ka evropi i da resavaju problem

koji bi ove nedelje trebao da bude resen

rekao sam ok hvala dovidjenja

i krenuo u sbb da uplatim sebi novi net

a sad je druga prica sto kad sam dosao tamo su mi rekli da mogu da platim net tek kad platim 2 meseca duga za tv ^^

Link to comment
Share on other sites

^^ bash sam hteo da vajnujem oko tog GS-a.

Jbt, kada sam prestao da igram WoW tog GS addona nije bilo. Sada se vratio, odluchio da igram casual, nemam guild, healujem u heroicima, malo se smaram u Dalaranu, prodajem enchentove i tako... opushtencija. I u fazonu super bi mi bilo da odigram jednom nedeljno neki PUG, pa makar i vajpovali na prvom bossu. Ali prosto je nemogutje utji u PUG zbog tog GS addona i Achievementa. Svi su u fazonu "/2 TOC 25 PUG OMG GEARSCORE OVER 9000 + ICC HC ACHIEVEMENTS OMG OMG".

I tako mi danas neki balavac od verovatno 13 godina kaze "you rly bad u will wipe us". Apsolutno sam se iznervirao. Pogotovo shto lik trazi 5k+ GS a ja imam 4900 gs, i pitam ja njega lepo da li je tih 100gs-a toliko vazno? Odgovara "ye gs = u good". Ok, kapiram da je ovo bio neki totalni moron... ali generalno imam brutalnih problema da udjem u neki PUG zbog GS-a i zato shto nemam achievement. Takodje kapiram da ljudi hotje da ubiju vishe od jednog bossa u tom PUGu, i da im je neka garancija da im netje neki retard sjebati raid taj GS i Achievement, takodje kapiram i da je bolja oprema = bolji performance... ali u ovolikoj meri? Ma daj. Igra je postala totalno sranje, jako sam se smorio.

Da me neko ceni kao healera po tome shto imam manje od 5k GearScore? Lika koji je smislio addon treba ubiti, a onda sve ljude koji isti taj addon koriste. Znam, 98% populacije na svim serverima. Tuzno!

I da, uspeo sam da udjem u neki VoA 25 men, bio sam healer sa najmanjim GSom ali takodje i 2. na healing done i poslednji na overhealingu. Toliko o tome da GS = skillzorz.

Link to comment
Share on other sites

Ali i ja isto tako ne shvatam u cemu toliko furanje rasprave praveci parelelu izmedju GS-a i skilla? To dvoje jednostavno nema veze jedno sa drugim. To ako neko trazi odredjeni gearscore moze vrlo vjerovatno da znaci da lik nece da boostuje nikoga. Ofc da ako neko ima mali gearscore moze ipak da bude skilled lik, ali koliki god skill da ima, 4k gearscore mage (random primer) NECE uraditi neki imba damage. U tome je cijela stvar.

I ja kad bi ikada pravio pug za ICC, ili nesto slicno, i ja nikad ne bih prihvatio lika ispod 5k GS-s osim da ga nemam u friends list, odnosno da ga znam dobro. Sto ce meni ili ikome da vucem i boostujem likove koji ce da mi rade 4k dps u raidu? Opet ne mora da znaci da ce neki 5k+ gearscore lik da uradi neki imba 6-7k dps, ali opet je za tako nesto vjerovatnoca veca nego odabirom lika koji ima 4k gs.

Edited by joximovic
Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

Gearscore. Addon je keva, ICC 25 man hoces da ubijes profesora ili blood queen :P ja sam ubio blood queen sa mana pool 33k lol gs mi je bio 5.5k, lecio sam tanka. Ja ne bi nikom dao da mi udje sa GS manjeg od 5.6k kad je paladin u pitanju, sada paladini imaju 40k mane kad se izbafuju mozda i vise, po tom GS-u ti znas kolko je on sposoban da leci tenka sa spamom holy lighta, dok sam ja morao da trazim inervate, da popijem mana pot =) Jebiga u nekim stvarima je taj GS skroz ql.

Jednostavno addon menja Epic achiv. Jos kad udjes u raid vidis kolki je sredji raid GS, i time vidis dal vredi da radis nesto u njemu.

Naravno nalazim u tome da je gear i skill bitan kako god okrenes. Ne mozes da pravis jak dps ako nosis crap wep.

E sad, cenim vise vanilla igraca is WoW-a i TBC-a koji je lecio nego nekog novog pecenog iz WoTLK, jer za mene su vece znanje imali hileri koji su radili BWL i AQ40 nego ovi danas, sto sviraju kurcu.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Gearscore. Addon je keva, ICC 25 man hoces da ubijes profesora ili blood queen :P ja sam ubio blood queen sa mana pool 33k lol gs mi je bio 5.5k, lecio sam tanka. Ja ne bi nikom dao da mi udje sa GS manjeg od 5.6k kad je paladin u pitanju, sada paladini imaju 40k mane kad se izbafuju mozda i vise, po tom GS-u ti znas kolko je on sposoban da leci tenka sa spamom holy lighta, dok sam ja morao da trazim inervate, da popijem mana pot =) Jebiga u nekim stvarima je taj GS skroz ql.

Jednostavno addon menja Epic achiv. Jos kad udjes u raid vidis kolki je sredji raid GS, i time vidis dal vredi da radis nesto u njemu.

Naravno nalazim u tome da je gear i skill bitan kako god okrenes. Ne mozes da pravis jak dps ako nosis crap wep.

E sad, cenim vise vanilla igraca is WoW-a i TBC-a koji je lecio nego nekog novog pecenog iz WoTLK, jer za mene su vece znanje imali hileri koji su radili BWL i AQ40 nego ovi danas, sto sviraju kurcu.

Ja rekoh da se slazem da je high gearscore = bolji gear = bolji performance u idealnim uslovima ako se taj igrach trudi i radi svoj posao. Ali pogledaj josh jednom onaj strip, apsolutno je to to. Vishe mi je muka da chistam /trade chat i 5k gearscore ovo, 10k gearscore ono. Aj to shto traze achievement totalno razumem, ipak je to pug, a da li tjesh da verujesh nekom tamo unknown liku bez achievementa da je prochitao taktike, pogledao neki bosskill klip? Naravno da netjesh. Ali opet... sve mi je to nekako jadno... mada i ja sam isfrustriran shto nisam igrao dugo i ne mogu da se prilagodim ovom "novom" WoWu. WTB WoW TBC times. :((((

P.S.

Najbolji interfejs je kada nemate addonove. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...