Jump to content

Wow Talks


markotod91

Recommended Posts

gde treba da potpisem da prodajem familiju za ovo ?

prodo bi me? :(

Btw, juce sam se vracao sa faksa sa Andrejom (Android) i nesto pricamo, i on me pita za wow, i tako povezemo da te on zna, Killy, i rekao mi je kako prebijas pvp sa warriorom :D

@shecky(nesto ne radi quote:( ) :

some, reko sam da prebijam pvp sa kilijevim warriorom a ne da on prebija... i nismo se vracali sa faksa, mi kad se vracamo sa faksa ne pricamo o wowu itd, pricamo o ribama i obrazovanju( :D )

Edited by Android@_@
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@moyo

Ne da tripujes nego. Vecina ljudi je prestalo da igra wow jer su krenuli da sakate pvp, a pve je kao i uvek bio glup i dosadan i jeo vreme i kicmu. Totalno su se ispisali po battlegroundovima sve vise i vise kako je vreme prolazilo i stavljali najbolj dostupnu opremu preko arene. Ofc to sam i ja hteo da arena bude sto zanimljivija i da se ne uzima oprema grindfestom, ali se zato bg pretvorio u grindfest kao pve, cak jos gore. A za world pvp se vise i ne zna koliko je godina proslo od kad je umreo, sto mi najvise smeta.

Kad neko kaze "pvp" vecina automatcki podreazumeva arenu, i rating odredjuje "skill". Aj ako je taj hidra naj "skill"ovanij nek uzme sezonsku glad titulu kao sp sa warriorom ? "Skill > all" kako su ljudi pricali. Ne moze jer arena prvenstveno zavisi od setupa (klase/speca/rase). Sezona 5 je objasnila kako je arena dobra kad su skillovani ljudi birali dk/ret/surv/feral+holydin (k/s) a retardi tuzni su igrai warriore. I patchevi su ljudima menjali skill.

A meni je najgore od svega sto si zavisis od 1+ osobe i ne mozes da igras ako njih/njega nema. Dogovorite se, pa hoce li ili nece doci, pa ga cekas pa ovo pa ono, pa ne danas, nego sutra ne sutra nego za 3 nedelje, ustvari nikad. Pa trazi drugog resto druida jer ti ostalih 26 specova ne odgovara. Pitas 1000 njih, ili imaju tima ili nece da igraju sa warriorom ili ovo ili on ili bla ili blu.

A pretbc, ulogujes se lepo, ako imas guild odmah lepo udjes i igras premade protiv puga koj (verovao ili ne ( za ljude koj nisu igrali pretbc verovatno zvuci nemoguce )) su imali veci iq od danasnjih premadova, a ako nemas pvp guild, udjes u queue, malo cekas i igras kvalitetan bg, ako neko ne organizuje raid na neki grad sto se desavalo najmanje 2 puta njedljno (barem na silvanasu na hordinoj strani). I tad je bilo nekoliko dobrih pvp guildova po svakoj strani, a sad recimo na frostmaneu postoji samo 1 guild i to na ally strani.

Ako uzmes da gledas brojeve i statistike i sve, uzmes lepo digitron i izracunas videces da samo 10% od cele wow zajednice ima arena teams sa 0+ ratingom, i da je na kraju svake sezone manje od 1% wow charova preko 2k ratinga. Sto recimo na kraju znaic da je od prilike maximum 5% ljudi igralo "ozbiljno" arenu, a nekih 15% je manje/vise uslo u arenu ikad.

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

Po cemu se racuna taj MMR, stvarno mi nije jasno zasto kad izgubimo, gubimo duplo vise poena nego sto dobijamo pobedom...

A to nam se desava uvek, nikako da dodje na neku normalu.

Danas nas je pobedio jedan tim, koji je bio na 20mmr ispod nas, a dobio je +47 poena, mi nismo dobili za pobede (iako smo bili jako blizu mmr-om) nikad vise od 10...

Link to comment
Share on other sites

haha i pored toga sto failuju igricu na hardu oni misle da je arena najveca greska lol . Pa da nema arene imali bi duplo manje aktivnih igraca. Ako je ukinu igra ce polako krenuti da se gasi.

Nah njegova logika je :da nema arene mi bi imali mnogo manje posla i bilo bi nam lepo....ovako sa arenom stvarno ih kapiram,imaju muku zivu da izbalansiraju igricu.

Dodje klasa kuka kako je slaba u pve,sto npr stvarno i jeste,oni je boost i odma se napravi imbalance u ArenaZ i masivan QQ od nerdova kojima je arena sve i obrnuto neko je prejak u areni automatski racunaj da je u sledecem patchu ne uoptrebljiv za raid,ili u najmanju ruku veoma nesrecan...tako da konstantno imaju nevidjeni QQ spam 24/7 i posla preko glave,nezadovoljne igrace koji bivaju pogodjeni nerfom a npr ne igraju deo igre zbog kojeg su nerfovani...to je kao da pokusavas da odmrsis mnogo zajeban cvor a nemas ruke....

Evo uzmi nas kao primer...retri paladini samo i mogu da kazem da samo OP za pvp i veoma dobari za pve dmg wise...neka uzmu neka retri izbalansiraju za pvp da bude prosecan,automatski povlaci da cu biti zakucan na dno dmg metra u Pve-u i sta onda ? dal cu igrati tu istu klasu ?

Elemental shaman..klasa koja za mojih 5 godina hardcore Pve-a nikada dmg nije radila,sada lomi dmg u raidu i globaluje me u pvpu preko 700 resija???????..cenim da svaki 5na5 ima barem jednog...lupam ne znam.

Ziv bio pa video sta ce da urade shadow priestovima po toj logici...obizrom da im je dmg sada pve wise jednak nuli,a QQ dosao do vrhunca...ne bi me cudilo da polome pvp i arenu u nekoj od buducih sezona...ta lista ide u nedogled i ne vidi se resenje.

Ne znam da li vredi pominjati da je Arena ubila svaki world pvp i Battlegroundi su postali nesto sto se jednostavno recima ne moze opisati...masa jebenih zombija koja nema vezu sa vezom leechuje honor i badeve da bi kupili epike.

Ali ne vredi se nervirati nikako.

u vezi Shadowmourna ne znam sta da kazem a da nije receno :P drzite mi palceve barem :)

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram sta vi posle 5 godina wowa ne kapirate ... pa wow je igra za mase, vec od pre-tbc je bilo jasno kako ce se stvari odvijati. Wow je pravljen za mase koje drkaju pisice nad milionima dmg, a pravi igraci igraju jer da se ne lazemo - nema nista bolje (tj to sto ima kurcu ne vredi). Pogotovo su smesne arene, gledam ljude koji u tbc-u nisu mogli ni rating 1600 da naprave sad su neki Relentless Gladiatori itd. Ne verujem da su se ti ljudi tolko poboljsali ... jednostavno system i balance classa im daje vise prostora da ownuju i ispaljuju vise demidza! :)

Gde su vremena kad je za epic trebalo da se zrtvuje mnogo vise od 1,5 sata uvece pre spavanja :)

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

@arena i igra

jedna mnogo pametna recenica je napisana na arena junkies forumu

"please remove arenas so we can stop playing this shit game"

Tako mislis ti, i jos max 2% populacije koje sam ja upoznao u wowu.

Sve ukupno, sumnjam da preko 5% populacije wowa dijeli ovo misljenje.

Ja bi bio radostan da se arena ukloni iz igre. Sunshine je objasnio zasto, da ne kucam i ja ponovo.

Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

Igra je bila super za mene dok je postojao Outdoor PvP, sto je unistilo arena / fly mounts... A dan kada je wow upropascen u celosti je - onaj dan kada su ubacili da svako u igri dobije Grand Marshal gear za 2 dana (honor poeni), dok je killy nolajfovo za to, a ja drvio kurac za commandera da bi kupio epix mounta i ustedeo pare, jer nisam imao za trainera, koje sad naucis za 20 golda, a nekad bese 800g i nolajfujes za te pare, da ne pricam o epix trinketu za koji si morao da budes CC Exalted i da farmujes jebana sranje (hvala kinezi na pomoci), gde sam nolajfovo 24 sata / 3 nedelje da bi uzeo trinket koji daje 300 ap kada ga upalis uz kuldown od 5 minuta. Sve ce to biti ok kada u katalizmi ubace rated battleground, ali se iskreno nadam da nece da ga useru kolko su arenu.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dunemaul je djubre server...samo jedan guild je ocistio toc25,horda i zovu se CATASTROPHÉ sta god...ostali su na nivou ameba

@Silencer

Da skroz sam zaboravio fly mounte...najvece zlo i glupost koje je wow video takodje uticalo do jaja na world pvp.

Ne bi se slozio da je taj patch u Vanili pred kraj ubio pvp i sjebao wow...sta vishe sve pve guilde su se preselile u BG tih par dana...mi smo umesto naxxa i aqu isli AB premadeove i bilo je extra fun...15 na 15 vs Methoda npr i dobili cak jednu ili dve :P

WoW se sjebao posle Maghteridon nerfa i uklanjanja prequesta za TK etc...sto se slucajno i poklapa sa zahuktavanjem arene.

Nemoj neko pogresno da me shvati nisam ja ni malo protiv arene(ja znam zasto igram igru i mene arena ni malo ne ugorzava) ili bi glasao da se ona ukloni iz igre ali da je sjebala stavri,jeste...mozemo da pogledamo i na socioloski deo gde je problem najveci: arena je stresna i tacka,ne zato sto je teska ili ne znam koliko teza od PVE-a nego sto je prokleto random i nekada si bespomocan,i svodi se na trcanje oko stuba i losovanje raznog smeca sto na kontra strani prouzrokuje stres...samo pogledaj na ovom forumu kako su neku ljudi bukvalno mutirali od Arene i neprekidnog igranja iste i kada se pokace i ne slazu sa nekim odma se hvataju za rating i kazu tipa ,,predji prvo 1800 pa mi se obrati,,...kao da je ta famozna brojka nesto vishe od 4 random broja u nizu ???ili ubije ga neko u pvpu a on se loguje na armory i gleda koji rating ima i onda peni kako je lik noob jel ona ima cifru vecu nego on...to su sve tikovi i opasni problemi koje je ista prouzrokovala a koliko se secam toga nije bilo pre arena,zar ne ??...ne kazem ja u wow je uvek bilo kretena i debila i uvek ce ih biti...ali da je arena iskotila i napravila jos vishe to niko ko je iskren ne sme da ospori.

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

WoW se sjebao posle Maghteridon nerfa i uklanjanja prequesta za TK etc

to je onaj patch kad je magteridon sam poceo da klikce na kutije?

sto se arene tice gledaj ovako :

ima ljudi koji igraju wow 200 godina i nemogu da predju 1600 rating ili ga jedva predju i to je jako tuzno ovde mislim na ljude kao sto su onaj gank i slicni njemu nista licno stvarno.Jednom sam rekao sledece - do 2k ratinga u 2v2 moze sa bilo koje 2 kombinacije klasa i specova da se dodje a ako igras nesto sto zaista i radi treba ti samo da nisi retardiran u glavu da ne dignes taj rating

i onda kad takvi i njima slicni krenu da se preseravaju o igrici a mentalno su oboleli ja nekad nemogu da izdrzim a da ne krenem da pisem neko napusavanje kurcem a to opet nevodi nicemu ali jebiga

ja sad ne samo ja nego i mnogi da uzmem da igram ret/arms ili sp/rog ili enha/sp ili "insert random spec koji ne sluzi nicemu / random spec koji ne sluzi nicemu" garantujem ti da cu uzeti 2k jer ljudi na tom ratingu se okrecu na strelice i backpedaluju i nemaju predstavu ni o cemu a u to sam se uverio kad sam krenuo da igram dka 2v2 1800 dignuto u plavom lvl 78 craft pvp setu za par dana posle dinga.

arena je samo pokazatelj nekih stvari i to se jako dobro vidi a ono sto me najvise smara je to sto mnogo ljudi igra sad u 5/5 furious setu + 245 lvl welfare pve weapon i pritom nemaju apsolutnU predstavu o igrici i bilo cemu vezanom za pvp cak neznaju ni da hodaju.Imali smo slucaj wariora i hilera gde sam prolazio kroz wara i on stane na 2 sekunde i pritisne okretanje na strelice sto traje 2 sekunde i onda krene da trci u mene

takvi ljudi su u tbcu nosili zelene iteme i nisu mogli da vide ni ceo karazan a kamoli sta drugo a sad imaju gear koji gori na sve strane i taj isti retard nosi furious legse i ruke koje je dobio u voi da nepricamo o slucajevima gde te outgearuju ti isti ljudi a od toga mi se tek povraca

elem ukinite arenu da mogu da quitujem ovo djubre od igrice gear raste na drvetu i salju ga u mailu

dk dk

evo 5-6 days played i uzimam legs/hands furious sledece nedelje. toliko o tome kolko je tesko uzeti sve

Edited by Capma

Interrupts better than Kanye

Link to comment
Share on other sites

Previse se zamarate nekim random likovima koji se okrecu na strelice, i koje usere neki drop iz VoA.

Kolicina free-epica jeste velika atm, ali i dalje ima dijelova gear-a, koji se ne uzimaju tek tako lako.

Uostalom, ako igrate ovu igru samo da bi poredili svoj gear sa nekim noobom koji se okrece na strelice, quitujte odmah.

Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

Kad sarma vec spomenuo igranje na strelice :) meni se svidelo pre neki dan cisto sam napravio 2v2 tim Leveling Rating, i igrao sa druidom par partija, pali su mi lock i prist. Mi smo vristali na Skype, bukvalno smo trcali okolo i gledali warlocka kako se okrece na strelice i pucka imolate i posle sranje koje te krituje 10k dmg (Nije bitno koji gear ima lock 10k je uvek) :D

Znaci vrteo sam se jedno 15 minuta i umirao od smeha, krivo mi nisam se setio da upalim fraps da snimim i napravim komediju na youtube. Ima istine velike u ovome sto sarma kaze.

Sarma, da se slozimo zajedno, da li se secas postova na ruru kolko su se ljudi zalili za "tesko uzimanje geara" i mucenje za grindanje bilo cega. I to je sve islo na wow forume kolko je tesko. A sad kad su olaksali sad se svi bune sto je lako :D Realno pare / udovolji svima i svima ima da bude lepo. Drugo neko jase Armored Frostvirma, neko jase klasicnog fly mounta kao ja =( Neko zamhuje sa macem od 281 dmg a ja sa 255... :P Nije sve isto moze da bude epix epix kad ja nemam ono sto ti imas :P

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dunemaul je djubre server...samo jedan guild je ocistio toc25,horda i zovu se CATASTROPHÉ sta god...ostali su na nivou ameba

Zamolio bih te da ne lupetas o stvarima za koje nemas pojma,mnogo vise ljudi je ocistilo,a to sto ti qpis informacije sa mrtvog guildprogress-a koj se update-uje jednom u 1 ipo dana to je druga prica...

Edited by Xerax
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...